PDA

View Full Version : dva wireles rutera kako



Mips
28-05-2012, 22:22
Pozdrav!!
Pitanje je slijedece, zanima me kako da povezem dva wirles rutera u jednu mrezu tj.

Modem mi je kablovski ARRIS model TM602B/220 eh sa njega vezu bi da saljem kroz wirles rutere dalje da pojacam signal
jedan mi je od t coma speedport w700 v a drugi je tp link TL-WR543G

sta zelim od tog modema kroz koji dobijam net, zelim preko ova dva w rutera da saljem wi fi, al da bude jedna pristupna tacka recimo 123 , a ne da se podijli na dvije za jedan w ruter 123 za drugi 124,
znaci jedna pristupna tacka 123 da bude. posto mi je objekat velik zelim pojacati signal kroz njih povezivanje samo modem sa jednim w ruterom moze kablom a ovaj drugi kroz wi da je povezan s modemom.
pored te opreme imam jos usb wi fi stick net gear wn 1100
zanima me moze li kako i sta mi je raditi hvala

PublicEnemy
28-05-2012, 22:50
:)) Lepo zamisljeno u glavi ali nije moguca takva primena. Jedino mozes da obe mreze nazoves isto ali opet bi imao 2 tacke. Mislim da je za tebe najbolje resenje da jedan ruter prodas i da od tih para+ uzmes neki WiFi booster signala i stavis neku jacu antenu na ruter.

kriket
28-05-2012, 23:14
Naravno da je moguće, samo je pitanje kako se tačno to podešava na tvojim ruterima. Za početak, ruter u koji ti je uključen kabl-modem, će ti normalno biti u gateway režimu, dok će drugi ruter biti u wireless bridge režimu.

Dalje bi morao da daš više podataka o ruterima, ili da potražiš uputstvo na nekom forumu koji se bavi posebno tom problematikom i gde ima tema za tvoje rutere.

EDIT: Vidim da, premda je to sasvim moguće i izvodljivo, nije baš podržano na većini komercijalnih low budget rutera. Ja imam Linksys WRT54GL, na kome to nije podržano fabričkim firmwareom, ali zato postoji mogućnost flešovanja dd-wrt (open source firmware), koji pretvara taj ruter u moćnu spravu. Za tvoje uređaje ne znam, ali to što ti hoćeš je moguće, ako imaš odgovarajuću opremu.

miodrage
28-05-2012, 23:34
Kao sto je kriket napisao - moguce je, ali je pitanje da li je moguce sa tvojom opremom. Uglavnom baci pogled ovde: http://www.mycity.rs/Modemi-i-mrezna-oprema/Povezivanje-TP-Link-WR543G-bezicno-na-drugi-router.html

Mips
05-06-2012, 20:53
Hvala na odgovorima. Nasao sam da bi tp link trebao ici u wds hehe problem on nema wds dali bi mogao da se instaliri od nekog drugog rutera fw? i da se stavi speedport u repeter mode on ima i selektujem repeter al dalje neznam sta treba uraditi?
????? jos uvjek pun pitanja hehehe
hvala na odgovorima