PDA

View Full Version : Macbook Pro late 2011 nece da se upali?



iNovajlija
28-05-2012, 19:02
Pozdrav ljudi,

Dobih Macbook pro late 2011, ali nece da se upali.. Probao sam da resetujem SMC, ali ne reaguje.. Ima li mu pomoci?

Hvala.

iNovajlija
28-05-2012, 19:17
Mali update... Probah da odradim i resetovanje PRAM i NVRAM, ali i dalje isto. Kada pritisnem sa leve strane ono dugme, izbacuje mi da je puna baterija (zasvetle svih onih 8 lampica)...

technobuba
28-05-2012, 19:55
Rijesio sam vise puta slicne problem.. Uvijek je ram bio problem... Izvadi ram, ako mozes zamjeni ga ili ako su plocice odvojene probaj jednu po jednu...

kloc
28-05-2012, 20:26
Da li nece da upali na bateriji ili punjacu??? Kako se ponasao prije gasenja tj da li si ga mogao ikako upaliti.Izvadi bateriju i skopcaj na punjac pa tako probaj.

iNovajlija
28-05-2012, 21:20
Pozdrav,

Bio sam u servisu, i lik je otvorio macbook ispred mene.. Problem nije bio u ram-u, posto je probao sve i svasta. Na kraju, uspeo je da ga upali, kada je baterija otkacena, ali cim se prikljuci macbook na punjac, automatski se pali... Ostao je kod njega u servisu da pogleda sta jos moze da uradi.. Rekao je da ce probati da ga ocisti za pocetak, ali misli da je najverovatnije problem u maticnoj ploci :/ Sutra-prekosutra ce me zvati i javiti sta je tacno problem... Imate li vi nesto na umu, sta bi mogao biti problem?

iNovajlija
02-06-2012, 21:14
Evo jos jedan update :)

Uspeo sam da ga upalim!

Izgleda da je otislo Power dugme :(

Nacin na koji sam ga upalio je sledeci:

1. Otvorio sam zadnji poklopac
2. Otkacio bateriju
3. Zakacio MBP na punjac
4. Vratio konektor baterije nazad
5. Mac se sam pali!

Evo sada radi i na bateriji i na punjacu. Kada hocu da ga ugasim, samo ga preklopim, i to je to. Medjutim ako ga ugasim regularno, na shutdown, opet moram da ponavljam postupke od 1-4 :/

Obzirom da nemam papire za njega, momci iz iStyle-a u Bg-u nece da ga poprave, pa sam zato kontaktirao iStyle u Budimpesti, gde mi je covek trazio serijski broj, i javio mi da je sve validno, da ga posaljem na popravku slobodno, bez obzira sto nemam papire, posto je sve regularno.

Zvao sam iStyle u Bg-u ponovo, i reko da cu im proslediti celu konverzaciju sa gospodinom iz Budimpeste, ali oni se i dalje drze toga da bez papira ne zele ni da ga pogledaju... :/

Jel zna neko, koliko ce me kostati slanje AKS-om, od Novog Sada do Budimpeste?

011Bojan
29-06-2012, 07:25
Slepci iz iStylea... Ccc


Powered by AlphaEfficiency.com on iPhone

DeVLAX
29-06-2012, 09:27
Nisu oni slepci, nego bagra kakve nema nigde u svetu. Ja sam kod njih nosio ipod sa racunom da poprave, pa su pravili problem!