PDA

View Full Version : iPhone 4, 5.0.1 Jailbreak kako???



djzmaj
26-05-2012, 04:34
za pocetak, ako moze brisanje: Problem sa Gevey-em posle update-a na 5.0.1 (http://www.isrbija.net/forumdisplay.php/showthread.php/31256-Problem-sa-Gevey-em-pose-update-a-na-5-0-1)
Pisao sam u toj temi ali mozda nisam dovoljno detaljno, pokuscu ovde da opisem sta se dogadja. Telefon mi je bio na 4.1 (2.10.04), i nije bilo TEORIJE da ga updateujem na 5.0.1 (kada je izasao untethered) normalnim putem preko RedSn0w-a na Mac-u ili na Win-u. Uvek je bio neki error ili "device is not eligible...". Editovao sam hostove, "kuvao" ponovo CustomIPSW, nikad nisam uspeo... Ostalo je tako do pre neko vece kad sam bas poludeo i hteo 5.0.1 (kad kazem poludeo, ne znaci da sam probao neke gluposti nego da sam seo i istrazivao dalje, zasto ne mogu da se updateujem).

Uspeo sam koristeci Sn0wbreeze 2.9.3 sa opcijom "iFaith Mode" - Create custom firmware using iFaith/TinyUmbrella SHSH Blobs. Napravio sam Custom, ubacio sam mu SHSH za 5.0.1 koje sam prethodno sacuvao iz telefona koristeci TinyUmbrellu. Uz odredjenu kombinaciju hosts filea restore je prosao. Mozda je bitno, pa cu napisati. Na kraju hosts fajla je stajalo ovako:
#74.208.105.171 gs.apple.com
#74.208.10.249 gs.apple.com
127.0.0.1 gs.apple.com
mozda bi proslo i bez spominjanja "gs.apple.com" ali tako je ostalo od silnog editovanja hosts-a ne bi li prosao normalno uz redsn0w, ali, prosao je restore i to je sad bitno. Sad je na 5.0.1 (2.10.04) - cuvam baseband zbog Gevey-a.

Upalio se Telefon, aktivirao sam ga sa AT&T karticom, sve super. Ubacio Gevey, otkljucao, sve lepo radi... Krenuo ja da instaliram sta mi je sve trebalo, podesavam accounte itd i u nekom momentu restartujem telefon (normalno, gasenje, paljenje) i kad sam ga upalio ne radi mi Mail, ne radi mi Safari, ne radi mi Cydia (sta god da pokrenem, samo flash-ne i pukne, ugasi aplikaciju). Mail doduse zna da se upali ali prikazuje samo belo, nema foldera... Sumnjao sam u Gevey u prethodnom thread-u ali mi se desilo isto to i kada sam telefon upalio bez kartice. Znaci do JailBreak-a je, nekako... Ja pretpostavljam da Sn0wbreeze pravi problem, a drugi problem je sto sa RedSn0w nikako ne mogu da zavrsim restore, uvek dobijem neki error, makar to bio error 21 kad vec treba da pocne da radi...


Veceras sam pokusao takodje sve moguce varijante u hosts fajlu, sa TSS-om, ma ne znam vise...
Probao sam da na NO_BB (custom firmware koji sam napravio sa redsn0w-om) Stitchujem SHSH exportovan sa TinyUmbrellom ne bi li taj 5.0.1 bio signed, i tom varijantom stignem najdalje, do errora 21... Spremi telefon za update, upali jabuku na njemu i izbaci samo error 21.
Probao sam da uvucem telefon u dfu sa iReb-om i da insraliram taj "signed NO_BB" ali opet error 21.


Dajte neke predloge...
Da, probao sam i "Just Boot Tethered" sa redsn0wom, da vidim da li ce se tako upaliti normalno... Ne, i tako se upali nekad sa onom manom da mu crashuju aplikacije... Mozda sam i zaboravio da napisem jos nesto sto sam probao, bukvalno za veceras (prethodna 4 sata se dr*am) nemam vise ideja...

ivanstefanovickg
26-05-2012, 21:01
Skini najnoviji redsnow i idi na pwned dfu.. U iTunes odaberi custom bb bez prisivenih shsh-ova pa probaj. Ako nece probaj sa shsh-ovima.

nenadpin
26-05-2012, 22:10
Cim ti se gase cydia i safari, mora da je do jb. Ako ti podigne cydiu i u home prozoru pise 5.0.1, samo cist custom (no_bb), uz editovani host fajl. Znam da se mnogi nece sloziti samnom, ali uvek mi je tako lakse prolazilo nego prisivanje blobova.

djzmaj
28-05-2012, 21:57
Nisam nikako uspeo da ga jb-ujem koristeci RedSn0w, nikako, stvarno mislim da sam dosta toga probao (nikad ne moze da se kaze sve). Uradio sam jos jednom Clean sa Sn0wbreeze, isto se ponasa, ali sam provalio da kad god zabode tako, bootujem ga sa iBooty i tad radi normalno. Izbagovan je Sn0wbreeze izgleda, ali to mi je jedini nacin za sad. Pricekacu da izbace neki update pa cu videti...

Pozz ;)