PDA

View Full Version : Ne salje poruke



goracha
25-05-2012, 13:33
U pitanju je iPhone 4s sa x-sim karticom. Sve normalno funkcionise, pozivi (odlazni, dolazni), primam poruke, ali ne mogu da ih saljem.

Kako da resim problem?

afrikanac
31-05-2012, 19:39
I ja imam isti problem,ima li resenja?

priest
31-05-2012, 22:52
Ukucajte u tastaturu za zvanje sledeci kod:

*#5005*7672# i izbacice vam broj servis centra za sms... Uporedite taj broj da li je tacan kao broj vaseg provajdera. Ako nije, sa **5005*7672*brojsmscentra# programirate onaj koji treba da bude. Ja kad sam tek stavio x-sim, isto nisam mogao da saljem poruke. Jedan restart telefona je rijesio problem, ako ne uspije sa restartom, probajte ovo.

Pozz.

saki1
01-06-2012, 02:44
I ja sam imala isti problem i danima sam se mucila,stalno mi je na Imessage pisalo CEKANJE AKTIVACIJE,restartovala sam Iphon i kada mi je pronasao mrezu istovremeno se ukljucio i iMessage!!

Dejan Nenadovic
02-06-2012, 19:37
Jesi li imao i problem sa podesavanjima za net?

dejson
12-06-2012, 20:58
Imam i ja sa ovim problema, malo je zeznutiji proces, meni trenutno i privremeno pomogne reset network settings, ali ima bolje rjesenje gdje se sa iFille ili sa iFunboxom moze obrstai neki carrier bundle, trazim pa kad nadjem ima da fino okacim ovdje, ako uspijem naravno.

Meni je ovo pomoglo iz prve pratio uputsva i sve ok. Odmah mi je prepoznao drzavu i izabrao sam carriera i to je to.

Testirajte i potvrdite i eto

Evo bar ja da potvrdim, maloprije sam morao restartovati telefon i poslao mi kolega sms, ja da odgovorim kad ono nece, i opet prodjem sav proces i radi, dakle nakon restarta poruke opet ne rade ali moram naci permanentni fix jer me ovo nervira.

I opet danas problemi cijeli dan. ne pomaze ni reset network settings ni bilo sta drugo, ali evo nakon nekoliko sati ponovo sam uspio, izbrisao apn settings, ukljucio cellullar data i 2 puta opalio hard reset i evo radi a do kada vidjet cemo

Danas mi iscurila baterija i upalim iPhone i poruke idu ok. Zena se nesto igrala 2 sata poslije ( ne znam zasto kad ima svoj i to bojeli i restartuje ga ). rade poruke.

Meni je permanentni fix

unlockit.co.nz + tetherme

Ovo se sve desilo danas 03.07.2012