PDA

View Full Version : Iskustva sa unlock karticama



donmarkon
23-05-2012, 12:53
Posto vidim da postoji dosta varijanti Gevey R-sim x-sim i verovatno jos po neka ... Vasa iskustva ? Koju je najbolje kupiti ? Ili je sve to isto ?

Unapred hvala na odgovorima .

dado
23-05-2012, 13:03
Mislim da je najbolja varijanta x-sim...

donmarkon
23-05-2012, 13:39
A u cemu je caka sa ovim R-sim ? vidim na njemu pise gevey a opet ima onaj klasicni gevey u crvenom pakovanju ? . Konkretno me zanima sta je najmanje zlo od svih ti modela :)

donmarkon
23-05-2012, 16:24
Narucujem sa ebay za 12 usd otkljucavaju do 5.1.1 ako mozes da konkurises ceni a sumnjam :)

dekimaks
23-05-2012, 16:34
Sta znaci najbolji je x-sim?Jer ga koristite,a niste probali drugi ili ga prodajete pa ga hvalite?Svaki chip u principu isto radi,na istu foru svaki.Jako je bitno da se samo svi parametri poklope,imsi,deley...i od samog telefona zavisi tj.koji je carrier u pitanju.Kad je programira kako treba radi bukvalno kao simfree!Posto sam probao skoro sve kartice,po meni najbolji, ima da se nadje chip koji je skroz plug&play,znaci automatski sve odradjuje bez ikakvog unocenja koda carriera,znaci ubaci se zajedno sa simom i sve ostalo sama ona odradjuje.Prvi put treba joj malo vremena dok odradi,a posle ide normalno.Ima je na kupujemprodajem i daleko je jeftinija nego sto se prodaje ovde na forumu.Testirao je par dana i radi super...i kazem da je sve to isto dal bio R-sim,x-sim,gevey...sve rade odlicno ako se sve lepo nasteluje



Сент фром мај ајФон

donmarkon
23-05-2012, 19:18
Zato sam izbegavao jedno vreme da pitam ovde bas zbog preprodavaca jer ne moze da se dobije pouzdana informacija . Svako svoga konja hvali ...

HimeNP
24-05-2012, 00:52
Ja imam Gevey Ultra All-in-one kupio u iSrbija Kosovska 28, otkljucao moj iPhone 4S radi perfektno.

goxy1988
24-05-2012, 23:23
Kartice na trzistu: Zeleni rebel, crni rebel, X-sim, Gevey all-in-one, americki gevey. Navescu za neke najzastpuljenije postupak, kako rade i cene.

-Zeleni rebel, prvo resenje koje je izaslo za otkljucavanje iphone 4s i sada najstarije. rade na 5.0.0 i na 5.0.1 bb... dosadan i dug postupak kod svakog gasenja telefona i airplane mode, menjanja kartica... kucanje mcc koda, 112 mode, vadjenje kartice, vracanje, itd. Svakako ne za preporuku. Tesko se mogu i naci sada u prodaji i taj koji ih prodaje ih uglavnom prodaje jer je kupio neku novu karticu.

-Gevey All-in-one, odnesete telefon, uzmu vam telefon, vide sa koje je mreze, generise karticu na tu mrezu sa koje je telefon, izaberu u programatoru vas model telefona, mrezu, itd. i vrate vam telefon sa gevey karticom unutra koja je generisana na tu mrezu i telefon vam radi na vasoj mrezi koju zelite. Radi do 5.1 bb-a, ne rade na cdma, verison, sprint, att, t-mobile germany i na jednoj kanadskoj mrezi.

-Sto se tice R-sima, rade do 5.0.1 bb, moguce da je u medjuvremenu(nisam proveravao) izasao update za 5.1, isto ne rade na cdma, verison, sprint, att, t-mobile germany i na jednoj kanadskoj mrezi. Postupak je isti kao i kod prve verzije, sada starog x-sima 3.0.2, znaci ubacite karticu u telefon, ako je aktiviran ne preskacate aktivaciju by-passom nego udjete u settings, phone, sim aplication, edit code, ukucate devetocifreni kod, vratite na pocetni meni, vratice vas na aktivaciju ili ce izbaciti no service, izvadite karticu, ugasite telefon, upalite sa karticom i tel. ce sam naci mrezu, ako ne nadje onda izaberete sami u carrier. Ok se pokazalo resenje dok ne radite update itd.

-X-sim, prva verzija 3.0.2, kao sto sam i rekao kod r-sima ima isti postupak samo sto se umesto tih 9 cifri kuca imsi za mrezu sa koje je telefon. A verzije 3.0.3, 3.0.5 i najnovija verzija kartice koje su bele boje, to je 3.0.7, i koje su po meni i po misljenju celog sveta trenutno najbolje i jedino resenje da telefon totalno izgleda i radi kao simfree. Podrzavaju 5.0.0, 5.0.1, 5.1, 5.1.1, cdma, verison, sprint, att i sve svetske mreze. Upalite telefon sa karticom unutra, odmah pri paljenju ce vam izbaciti prozor u kome pise unlock, kliknete unlock, kucate imsi kod za tu mrezu sa koje vam je telefon, pisace pin entry succesful i telefon ce posle maximalno 15 sekundi sam uci u mrezu i nece je vise nikad gubiti. Mozete slobodno stavljati airplane mode off-on bez ikakvih bojazni da ce imati problema. Kad ugasite telefon ili menjate karticu ili sta vec izbacice vam o5 unlock prozor i vise ne morate da kucate imsi nego jednostavno ukucate cetiri nule, 0000, i to je sve. To se moze iskljuciti tako sto cete ukucati osam osmica i vise vam nikad nece izbacivati taj unlock mode. Znaci totalno kao simfree, mozete raditi update, sta god, radice savrseno.

Gevey Ultra All-ion-one - cena 4500 din, R-sim cena varira izmedju 20-30e, X-sim 25-30e, Zeleni rebel - 10-20e

donmarkon
24-05-2012, 23:37
Ja sam kupio ovo i cekam da stigne

http://www.ebay.com/itm/320905927095?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_6737wt_1270

za te pare a i kako pise radi kao x sim i podrzava do 5.1.1 . Ako ne bude tako odmah dispute :)

komaracc
04-06-2012, 17:56
Ja sam na X-SIM ukucao 88888888 kao unlock code, ali opet mi pri restartovanju trazi kod.

Tebi to radi bez da moras upisivati svaki put 0000 ili puni kod?

Edit: idete u settings-sim pin- pa ga iskljucite na OFF, a zatim upisete 88888888 (osam osmica) i vise vam nece traziti kod.

Moje novo pitanje je kako da se ne pojavljuje onaj prozor gdje pise X-SIM Solution blabla gdje kliknes accept ili bilo sta, pa se on makne. Moze li se to napraviti?

zlatan01
09-06-2012, 21:52
Ne vidim da li podrzava bb 4.12.01?

Corleone
09-06-2012, 21:54
Taj bb se ne moze otkljucati za sad.

evil
10-06-2012, 16:19
4.12.01 je za iPhone 4, a ne za 4s ;)

zlatan01
10-06-2012, 16:25
Pa ja i imam iPhone 4 za kojeg trazim mogucnost otkljucavanja. JB sam uradio i sve je u najboljem redu ali kako vidim otkljucavanje je za sada nemoguce. Ako neko zna pouzdano da se moze otkljucati, neka se javi, moze i na PP.

zlatan01
10-06-2012, 16:26
Izvinjavam se jer sam pogrijesio temu.

zoran123
17-06-2012, 14:55
12025Imam ovaj x-sim i radi normalno na ios 5.0.1.na iphone 4s. Mene zanima da li ta kartica podržava ios 5.1.1 i novi baseband, ne bi da se zeznem ako napravim update? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

evil
17-06-2012, 18:52
Koja je tačno verzija kartice tj revizija? Jer samo revizije posle 3.0.3 rade na 5.1.1

zoran123
17-06-2012, 18:59
Koja je tačno verzija kartice tj revizija? Jer samo revizije posle 3.0.3 rade na 5.1.1
A kako to da provjerim , na kartici samo piše x-sim i crne je boje?

3gs
17-06-2012, 19:21
Trebalo bi kada ga upalis da ti iskoci ono accept ili cancel i tu ti pise sajt za xsim i koja je verzija
Ja koristim 3.0.5 sve radi perfektno i ni jednom mi nije pukao signal ni u razgovoru a kamoli da izgubi skroz...
Bukvalno kao sim free se ponasa.. Ne trazi pin nista, samo da ides na accept ali ne mora ni to ja to ostavim da se ugasi ekran posle kada upalim i otkljucam to se samo izgubi a ima mrezu i sve
XD


Saljem from moj iPhone Cetiri S using Tapakuckalo

Anakin
26-06-2012, 18:30
Kartice na trzistu: Zeleni rebel, crni rebel, X-sim, Gevey all-in-one, americki gevey. Navescu za neke najzastpuljenije postupak, kako rade i cene.

-Zeleni rebel, prvo resenje koje je izaslo za otkljucavanje iphone 4s i sada najstarije. rade na 5.0.0 i na 5.0.1 bb... dosadan i dug postupak kod svakog gasenja telefona i airplane mode, menjanja kartica... kucanje mcc koda, 112 mode, vadjenje kartice, vracanje, itd. Svakako ne za preporuku. Tesko se mogu i naci sada u prodaji i taj koji ih prodaje ih uglavnom prodaje jer je kupio neku novu karticu.

-Gevey All-in-one, odnesete telefon, uzmu vam telefon, vide sa koje je mreze, generise karticu na tu mrezu sa koje je telefon, izaberu u programatoru vas model telefona, mrezu, itd. i vrate vam telefon sa gevey karticom unutra koja je generisana na tu mrezu i telefon vam radi na vasoj mrezi koju zelite. Radi do 5.1 bb-a, ne rade na cdma, verison, sprint, att, t-mobile germany i na jednoj kanadskoj mrezi.

-Sto se tice R-sima, rade do 5.0.1 bb, moguce da je u medjuvremenu(nisam proveravao) izasao update za 5.1, isto ne rade na cdma, verison, sprint, att, t-mobile germany i na jednoj kanadskoj mrezi. Postupak je isti kao i kod prve verzije, sada starog x-sima 3.0.2, znaci ubacite karticu u telefon, ako je aktiviran ne preskacate aktivaciju by-passom nego udjete u settings, phone, sim aplication, edit code, ukucate devetocifreni kod, vratite na pocetni meni, vratice vas na aktivaciju ili ce izbaciti no service, izvadite karticu, ugasite telefon, upalite sa karticom i tel. ce sam naci mrezu, ako ne nadje onda izaberete sami u carrier. Ok se pokazalo resenje dok ne radite update itd.

-X-sim, prva verzija 3.0.2, kao sto sam i rekao kod r-sima ima isti postupak samo sto se umesto tih 9 cifri kuca imsi za mrezu sa koje je telefon. A verzije 3.0.3, 3.0.5 i najnovija verzija kartice koje su bele boje, to je 3.0.7, i koje su po meni i po misljenju celog sveta trenutno najbolje i jedino resenje da telefon totalno izgleda i radi kao simfree. Podrzavaju 5.0.0, 5.0.1, 5.1, 5.1.1, cdma, verison, sprint, att i sve svetske mreze. Upalite telefon sa karticom unutra, odmah pri paljenju ce vam izbaciti prozor u kome pise unlock, kliknete unlock, kucate imsi kod za tu mrezu sa koje vam je telefon, pisace pin entry succesful i telefon ce posle maximalno 15 sekundi sam uci u mrezu i nece je vise nikad gubiti. Mozete slobodno stavljati airplane mode off-on bez ikakvih bojazni da ce imati problema. Kad ugasite telefon ili menjate karticu ili sta vec izbacice vam o5 unlock prozor i vise ne morate da kucate imsi nego jednostavno ukucate cetiri nule, 0000, i to je sve. To se moze iskljuciti tako sto cete ukucati osam osmica i vise vam nikad nece izbacivati taj unlock mode. Znaci totalno kao simfree, mozete raditi update, sta god, radice savrseno.

Gevey Ultra All-ion-one - cena 4500 din, R-sim cena varira izmedju 20-30e, X-sim 25-30e, Zeleni rebel - 10-20e

3 ili 4 teme postoje sa istom pricom i pored gomile padobranaca sa pitanjima za IP4 i td koji omase celu sekciju i sve ostalo i gomila hvala na jedan ili drugi racun, Goxy1988 izadje i napise sve kako treba i kako jeste. Mene licno je zanimala X-Sim i tek u ovom postu sam nasao postupak i kako posle i kako kada menjas sim itd. Sva cast!!

mobilmega
08-09-2012, 12:46
neki "đavo" me odvukao u podešavanja i uključim sim pin. kao kod stavim osam nula: 00000000 i telefon se resetuje... posle toga više nikako ne mogu da ga aktiviram :( unesem taj isti kod za aktivaciju, i prihvati ga, ali se odmah ponovo resetuje i tako u krug :(. Odradim restore i sad više nikako ne mogu ni da aktiviram iPhone :(

Byakuya
08-09-2012, 12:48
ubaci karticu u drugi tel i iskljuci pin...

mobilmega
08-09-2012, 12:53
Ma stavim karticu u stari 2G i tamo uopšte ne stoji opcija da je uključen sim pin :(

rikee
08-09-2012, 13:19
Stavi karticu u neki ne-pametni telefon... Nokia, SE ili slicno

mobilmega
08-09-2012, 13:25
stavio, isključio sim kod i sada vratim karticu u 4s i više mi ne traži kod i vidim da nađe signal, ali telefon ne mogu da aktiviram jel odmah posle odabira jezika, regiona i wifi mreže izbaci mi SIM Not Valid :(a vidim da mreže ima jer stoji par crtica u uglu....

kexi95
15-09-2012, 04:28
-X-sim, prva verzija 3.0.2, kao sto sam i rekao kod r-sima ima isti postupak samo sto se umesto tih 9 cifri kuca imsi za mrezu sa koje je telefon. A verzije 3.0.3, 3.0.5 i najnovija verzija kartice koje su bele boje, to je 3.0.7, i koje su po meni i po misljenju celog sveta trenutno najbolje i jedino resenje da telefon totalno izgleda i radi kao simfree. Podrzavaju 5.0.0, 5.0.1, 5.1, 5.1.1, cdma, verison, sprint, att i sve svetske mreze. Upalite telefon sa karticom unutra, odmah pri paljenju ce vam izbaciti prozor u kome pise unlock, kliknete unlock, kucate imsi kod za tu mrezu sa koje vam je telefon, pisace pin entry succesful i telefon ce posle maximalno 15 sekundi sam uci u mrezu i nece je vise nikad gubiti. Mozete slobodno stavljati airplane mode off-on bez ikakvih bojazni da ce imati problema. Kad ugasite telefon ili menjate karticu ili sta vec izbacice vam o5 unlock prozor i vise ne morate da kucate imsi nego jednostavno ukucate cetiri nule, 0000, i to je sve. To se moze iskljuciti tako sto cete ukucati osam osmica i vise vam nikad nece izbacivati taj unlock mode. Znaci totalno kao simfree, mozete raditi update, sta god, radice savrseno.

Gevey Ultra All-ion-one - cena 4500 din, R-sim cena varira izmedju 20-30e, X-sim 25-30e, Zeleni rebel - 10-20e

šta je mana x-sim-a? koliko baterija kraće traje, ima li neku začkoljicu?

3gs
15-09-2012, 10:11
Nema mane x-sim sto se baterije signala i kvaliteta tice! Bitno je lepo prvi put da je aktiviras i zavrsio si posao imas ,,sim free" telefon

zmajcek
15-09-2012, 10:21
pa prati malo vise ovaj forum u odeljku 4s, citaces o brojnim problemima koje imaju korisnici telefona sa x-sim
po meni mana je sto telefon nije predvidjen da radi tako i kao i svaka druga budzotina pre ili kasnije nesto nece raditi... videcemo i da li ce i kako raditi na novom ios...

3gs
15-09-2012, 12:02
Ja znam da sam imao manu samo sto nije hteo sms da mi radi 1 dan ali se ispostavilo da je do neke gluposti sa cydije koju sam instalirao... Mane ne postoje,x-sim je apdejtbl tako da to ios6 nema veze... Verujem da ce raditi xsim na i0s 6

Verujem da nemas xsim pa onda pricas tako....
Na ip4 gevey je druga prica(desava se svasta)

zmajcek
15-09-2012, 13:38
U pravu si. Imam simfree telefon i tako ce uvek biti osim ako ga nekad kupim na paket pa budem koristio u maticnoj mrezi. X sim ne hvala

kexi95
15-09-2012, 14:32
znači bolje je 4s sa x-sim-om, nego 4 sim free? :D

Vuk98
15-09-2012, 16:05
Ne baš... :(

tutkalo
24-09-2012, 15:16
Ja znam da sam imao manu samo sto nije hteo sms da mi radi 1 dan ali se ispostavilo da je do neke gluposti sa cydije koju sam instalirao... Mane ne postoje,x-sim je apdejtbl tako da to ios6 nema veze... Verujem da ce raditi xsim na i0s 6

Verujem da nemas xsim pa onda pricas tako....
Na ip4 gevey je druga prica(desava se svasta)
Složio bih se stobom.I ja koristim iphone 4s sa x sim karticom i od prvog dana radi besprijekorno...bukvalno kao i fabrički.

bgrazvratnik
24-09-2012, 17:17
Da li je neko upucen u ovo?
http://www.iphone-unlockme.com/

Vuk98
24-09-2012, 17:29
Veoma mi liči na scam. Potrazi na ebayu.

bgrazvratnik
24-09-2012, 17:41
Gledam na ebay-u ali je sve za att.
20 evra nije velika suma ako stvarno moze da otkljuca.

mayche
07-10-2012, 22:32
Neko probao iOS 6 sa Rebel SIM-om?

ervin.p
11-10-2012, 21:00
E ovako ljudi :D, kupio sam iPhone 4S 16 gb, iOS 5.0.1 - bb 1.0.13, nemam x sim, hocu da kupim, i da uradim odmah ios6, sada ako neko moze dobre volje da mi kaze, oku verziju xsima da kupim, kako da uradim ios6 da li samo update ili restore?, kako kada kupim sim da otkljucam mrezu? hvala svima

evil
13-10-2012, 05:51
Da bi otkljucao telefon na iOS 6, potreban ti je x-sim verzija 4.0.3, on ujedno i otkljucava telefon tj aktivira ga.

Da bi uradio restore, najbolje je da ga skines rucno i preko iTunes-a odradis, nego da ides na update, mada mozes i tako, samo ako ti telefon nije jailbreak-ovan.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

funky
13-11-2012, 20:40
Imam jedno pitanje, jer se uz xsim dobija i neki usb sa kojim kartica moze da se update-uje na noviji softwer? Da li najnoviji softwer 4.0.3 otkljucava i 5.1.1 ili samo ios 6?

zabrljanje
13-11-2012, 20:44
Ne znam da li ti ovo pomaze



http://www.x-sim.rs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=4

funky
13-11-2012, 21:57
Hvala za link to cu prostudirati :) Kako se sama kartica update-uje na novi software? Preko usb-a? Takodje posto vidim da imsi kodova za neke mreze ima vise, pretpostavljam da se kucaju svi kodovi pa kad se pogodi onaj pravi kartica nadje mrezu? Sad sam takodje video da postoji bela i crna xsim, ima li neke razlike izmedju te dve ili su iste?

zabrljanje
15-11-2012, 16:00
Kontaktiraj ih i sve ce ti reci. Ovde na forumu se cikaaca bavi x-sim karticama koliko ja znam i radi update za one koje je prodao.
Btw, za thx imas dugme, cisto da forum bude uredjeniji.