PDA

View Full Version : Macbook pro 2.4 i5 aperture



poluks1507
22-05-2012, 00:43
Ajd mi recite jel to normalno na macbook pro 2.4 i5 sa intel 3000 hd graf.da to ne moze ni aperture tjerat.Mislim smrzava se,fans nisu ispod ne znam 6 tisuca okreta,temp nije ispod 80.Moram po dva puta nesto tapnut od opcija da bi se pokrenulo
Itd.Mislim
Pa jel postoji mogucnost da ja taj macbook koji sma kupio prije par dana u trgovini jednostavno vratim ili nesto jer ja mecu ovakav mbp.
E da,mislim dok aperture radi da su meni od monitor activitya svi oni barovi od procesora u fullu i da nista ostalo ne mogu normalno upotrebljavat dok radi aperture.http://img.tapatalk.com/5d8ff3ad-c575-b5c1.jpg

Sava
22-05-2012, 01:08
Druze, instaliraj sistem ponovo, trebalo bi da bude sve ok posle toga.

Sandi
22-05-2012, 01:24
Pomalo je off...

Ja sam prilicno razocaran sa Mac-om i njegovim performansama iako nisam neki zahtevan korisnik... Sa nekim laganim multitasking-om pocne opasno da zakucava a sistem je svez i nema kojesta instalirano... Za c2d na 1,86 i 2gb ram-a to bi moralo mnogo brze i stabilnije da radi... Naravno postoje stvari koje su stvarno savrsene poput gestures na lion-u ili fullscreen aplikacija ali osim toga nisam odusevljem apsolutno nicim, cak toliko da razmisljam o prodaji i vracanju na stari dell studio koji je veoma slicnih performansi ali radi kao sat kad su moje potrebe u pitanju.

iMorris
22-05-2012, 02:55
Snow Leopard bi ti sigurno mnogo bolje radio, sobzirom na konfiguraciju...

Sandi
22-05-2012, 03:50
Verujem ali onda nema onoga sto najvise volim na mac-u, gestures...

poluks1507
22-05-2012, 07:21
Ma da sad da stavljam leopard ma nema sanse.Sad sam se sjebo opxenito s tom kupovinom i dobro,3 god cu ga placat i nikad vise.Uglavnom aperture sam ugasio i ponovno pokrenuoo i sad je sve ok!

Sava imas thanks ,udario sam ti bas thanks.

igne
22-05-2012, 08:09
MacBook Pro 13" je trenutno najgora kupovina od Apple-a... Nazalost... MacBook Air 13" je zbog dizajna i SSD-a mnogo bolja kupovina...

noname
22-05-2012, 10:13
Mislim da nije normalno to što ti se događa, ali je činjenica da je ta grafička baš slaba... Uradi reinstalaciju kako ti je Sava rekao i trebalo bi da bude ok.
Inače, ja na sasvim prosečnom Hacku, nisam imao jedan jedini kernel panic, čak ni najmanje usporavanje, znači ne znam kako izgleda onaj spinning beachball itd, a svakodnevno je računar u upotrebi gotovo po ceo dan... Instalacija je urađena pre skoro godinu dana, od 100GB je popunjeno 85 sa aplikacijama, muzikom, filmovima, itd.......

miskot
22-05-2012, 11:54
Neki od programa u pozadini te ubija 6000rpm ventilatora nije bas normalno za svakodnevnu upotrebu. Toliko obrtaja moj mbp13 2.3ghz ima samo kada nesto renderuje

Sava
22-05-2012, 12:09
Ja imam hack, takodje prosecan racunar kao i noname, ali meni non-stop radi Photoshop, Illustrator, iTunes, Mozilla Firefox, mail, i nikad mi nije zakocio, a racunar ne gasim nikad :) A instalacija uradjena kad je izasao Mac OS X Lion :)

Byakuya
22-05-2012, 23:45
Sta da ti kazemo osim: "Nisi trebao Mac da kupujes za igrice" najiskrenije....

I da si kupio neku jaku mac masinu opet bi radile uzasno...zato sto sve ozbiljnije igrice COD,bioshock itd uopste nisu lepo portovane...tek se tako nesto moze ocekivati od igrica koje ce izlaziti...

poluks1507
23-05-2012, 00:03
Ma opet cu reci nisu mi stvarno igrice primarne,mislim ak me pukne nabavit cu ps3 opet nego ne znam doslo mi eto malo tak,i kazem ajde sad nek ne bude stvar u igrama,sta cu s adobeima .mislim nisam jos nista ni probao jer nemam vremena,ali sta ako ta grafa toliko ne valja da ne mogu ni takvi programi radit fluidno oa ja cu onda stvarno poludit.

thahool
27-05-2012, 16:30
MacBook Pro 13" je trenutno najgora kupovina od Apple-a... Nazalost... MacBook Air 13" je zbog dizajna i SSD-a mnogo bolja kupovina...
Zašto najgora? I kako može MBA bit bolji?

kloc
27-05-2012, 18:44
Ajd mi recite jel to normalno na macbook pro 2.4 i5 sa intel 3000 hd graf.da to ne moze ni aperture tjerat.Mislim smrzava se,fans nisu ispod ne znam 6 tisuca okreta,temp nije ispod 80.Moram po dva puta nesto tapnut od opcija da bi se pokrenulo
Itd.Mislim
Pa jel postoji mogucnost da ja taj macbook koji sma kupio prije par dana u trgovini jednostavno vratim ili nesto jer ja mecu ovakav mbp.
E da,mislim dok aperture radi da su meni od monitor activitya svi oni barovi od procesora u fullu i da nista ostalo ne mogu normalno upotrebljavat dok radi aperture.http://img.tapatalk.com/5d8ff3ad-c575-b5c1.jpg

To je nesto do tebe,imam MBP 13,3 8.1 vrtim aperature bez problema,igram batman i sve je ok s tim da sam MBP skopcao na monitor 23" .

OS X nije Win da se za svaku glupost reinstalira OS.Nemojte biti smijesni za ovo sto je poluks naveo MBP je vise nego dovoljan.Uradi C/P Log ovdje da vidimo sta nije ok.

poluks1507
27-05-2012, 19:37
Mislim aperture mi sad radi isto normalno nakon sto sam ugasio i upalioo ponovno laptop,nekad zna malo zakucat,tipa kliknem nesto od opcija pa onak malo cekam pa se pojavi kao odziv,pa tu i tamo mi se beach ball pojavi,al opet to pridajem do rama,jer uz sve to mi radi i safari,i itunes itd.
A ovo sto se tice igrice,opet cu reci da nisma kupio macbook nit mi je prvi macbook i nisma ga zbog igrica kupio,ali kazem cudno mi je da ne moze pokrent tu i tamo koju igricu.
E sad ja sam preko paralel desktopa wind.instalirao pa je mozda u tome stvar,mozda bi bas preko bootcampa trebao inst.
E sad log ,ne kuzim,kak da to uslikam iz avtivity monitora ili sta?

kloc
27-05-2012, 20:19
Idi na utilities -console i taj log uslikaj,koliko rama imash na MBP

poluks1507
27-05-2012, 20:21
4gb rama.Ok budem sad taj log rijesio.A sta jel trebam pokrenut neke programe pa onda taj log poslat ili kak.?

kloc
27-05-2012, 20:33
Skini screenshot plus pa sa njim uslikaj.

poluks1507
27-05-2012, 20:55
http://img210.imageshack.us/img210/258/screenshot20120527at852.png

Ja ne znam jel ovo dobro ,al mi se cini da nije.

kloc
27-05-2012, 21:03
Skoro pa normalno,kada ti se pojavi beach ball pogledaj log i C/P ovdje.Tebi ocito nesto pravi problem.Spomenuo si da imas i Win na MBP,po mom misljenju to je zlostavljanje OS X i u vecini slucajeva to ne radi ok ili pravi neki problem samom OS X-u stim da idem sa predpostavkom da nisi kupio Paralels vec koristis "onu" verziju.

poluks1507
27-05-2012, 21:06
Aha znaci kad mi se pojavi ball onda da uslikam u consoleu ,aha aha.Ok .Da parallel je ona verzija.E sad ja cu paralel obrisat jer mi
Windowsi za nista ama bas nista ne trebaju,osim kazem rto htio sam deus ex igrat malo ili batlefield 3 ili call of duty pa samo zbog toga.Htio sam preko bootcampa probat,al nikak da uhvatim vremena pa da to napravim.
A cekaj rekao si da ti igras batmana to ono arkham asylum na tom istom mbp .

kloc
27-05-2012, 21:34
Da igram Batman arkham asylum igra je za OS X napravljena i ide be problema nama stopanja ni trzanja i sve je na max podeseno,osjeti se malo laga-a kada je prebacim na monitor ali na samom MBP leti i temp ide max do 70 stepeni nakon sat - dva igranja.Moram se sloziti sa nekim ko je spomenuo da MAC nije za igranja jer je to stvarno istina ali za sve ostalo audio,video photo) ni jedan PC mu nije do koljena.

poluks1507
27-05-2012, 21:36
A cekj taj batman si skinuo s appstora ili je skinut odnekud.Ako si skinuo jel bi mi mogao reci gdje tako da probam instalirat i igrat da vidim.mislim vec sam odigrao tu igru na ps3 tak da nije bas zbog igre nego cisto da vidim kak mi radi kod mene.Inace hvala vam na svajetima i pomoci imate thanks dugme od mene

kloc
27-05-2012, 21:47
Ja sam je kupio ali probaj preko torenta.probaj na piratebay