PDA

View Full Version : Nabavka Apple Care paketa za Macintosh i iPad



nemanja.kovacevic
17-05-2012, 17:03
Pozdrav ekipo,

citao sam po forumu i skapirao da Apple care se ne moze kupiti kod nas ali se moze iskoristiti.

Hteo bih da pitam da li je neko narucivao Apple Care iz Amerike ili vec odakle. Zanima me kako to uopste izgleda jer mi garancija istice za oko mesec dana. Bojim se da ja ne odem na Apple sajt, kupim Apple Care oni mi posalju to sto mi posalju ne stigne za mesec dana, onda sam se zajebo.

Ako ja dobor kapiram ti kad kupis online ne mozes odmah aktivirati nego ti oni posalju neki paketic pa tek kad ti to stigne aktiviras? Jel tako? Jel ima neko da je narucivao da mi kaze za koliko mu je stiglo?

iNNew
10-07-2012, 08:38
Ima li neko odgovor na pitanje, isto i mene zanima? I koliko kosta ovaj paket?

milan64586
21-07-2012, 19:41
Ovo i mene interesuje. Tacnije interesovalo me je, pa sam pokusao da kupim produzenu garanciju za macbook air. I kada sam video cenu, ohladio sam se.

http://www.dodaj.rs/f/1Z/Vq/2z2LqM21/untitled-1-copy.jpg

Ipak, sto je mnogo, mnogo je. Ocekivao sam neku cenu, do 50 eur recimo. Dao bih mozda i do 100 eur, ali 249 eur, stvarno je previse.

Ipak, ako neko ovo bude kupio, neka javi utiske i proceduru.

igne
21-07-2012, 20:17
Heh, pa 50-100 eura bi bilo zaista malo :vb_kez: Za te pare koliko kostaju Apple racunari bilo bi sasvim normalno da daju minimum 2 godine garancije... Dell daje 3 godine garancije za svoje laptop racunare. Ja imam moj Dell Inspiron 1525 vec 5-tu godinu i masina radi bez greske od kada je kupljena i jos tada kad sam ga kupio sam dobio 3 godine garanciju. Baterija fabricka i sada traje 1.5h :yes:

Kapetan
21-07-2012, 21:03
Ako ja dobor kapiram ti kad kupis online ne mozes odmah aktivirati nego ti oni posalju neki paketic pa tek kad ti to stigne aktiviras? Jel tako? Jel ima neko da je narucivao da mi kaze za koliko mu je stiglo?

Bas tako, s tim sto ti ga nece poslati u Srbiju vec bi bilo bolje ako imas nekog tamo da ti donese.

Kad dobijes paket (nekoliko knjizica i papirica) fino aktiviras sa svojim SN-om ili (FW brojem ne mogu da se sjetim) i to je sve.

milan64586
21-07-2012, 21:08
@igne

Ne znam, meni je ovo zaista preskupo. Cini mi se da je za iPhone isto ovo, oko 50-60 eur, pa sam pomislio da je neka slicna cifra i za macbook. Ipak za 250 eur mozes da kupis neki novi acer netbook recimo, tako da je to previse dati za nesto sto ti najverovatnije nikada nece zatrebati. Ja bih dao negde do 100 eur (iako mislim i to da je mnogo), ali ajde jos i nekako, da budem miran. Ali ovo mi je bas mnogo. Inace koliko znam ti apple macbook-ovi svih generacija su vrlo kvalitetni i nisam nesto cuo da su se nekome kvarili. Tako da ne verujem da ce biti sa njima problema, ali opet voleo bih da budem pokriven garancijom, da ne moram da razmisljam.

Nego, kako to ide kada racunar nije pod garancijom? Jel mozes da ga odneses kod njih da ga poprave, pa da platis popravku, ili ako nije pod garancijom oni nemaju nista vise sa njim?

Kapetan
21-07-2012, 21:17
Sve za pare :) Jedino nisam siguran sto se tice novih mbp-r jer im je valjda RAM za plocu "zavaren" kao i display, mada bi bilo logicno da se u slucaju kvara mijenja komplet ploca kao i ekran tj. "gornji" dio mbp-a.

Btw, AC predstavlja vrhunac Apple-ovog bezobrazluka i bahatosti.

Kvare se mbp-ovi, iMac-ovi (displej) itekako, pogotovo 2010-2011 serije nego se cuti o tome. Gledao sam lager listu rezervih djelova za ugradnju, kao i listu mjesecnih popravki u jednoj domacoj radnji dok sam se mucio sa svojim iMac-om, bilo je tu svega i svacega... :(

iUredjaji se manje vise i ne kvare toliko puno i cesto.

unknown99
22-07-2012, 16:25
Ne znam, meni je ovo zaista preskupo. Cini mi se da je za iPhone isto ovo, oko 50-60 eur, pa sam pomislio da je neka slicna cifra i za macbook. Ipak za 250 eur mozes da kupis neki novi acer netbook recimo, tako da je to previse dati za nesto sto ti najverovatnije nikada nece zatrebati. Ja bih dao negde do 100 eur (iako mislim i to da je mnogo), ali ajde jos i nekako, da budem miran. Ali ovo mi je bas mnogo. Inace koliko znam ti apple macbook-ovi svih generacija su vrlo kvalitetni i nisam nesto cuo da su se nekome kvarili. Tako da ne verujem da ce biti sa njima problema, ali opet voleo bih da budem pokriven garancijom, da ne moram da razmisljam.

Nego, kako to ide kada racunar nije pod garancijom? Jel mozes da ga odneses kod njih da ga poprave, pa da platis popravku, ili ako nije pod garancijom oni nemaju nista vise sa njim?

Uhhh, mene ti je produzeno jamstvo spasilo. Doduse imam ovo nase balkansko 6% odmah pri kupnji, i taman godinu i par mjeseci nakon kupnje mi je crknuo hard disc. Uslo u garanciju i zamjenjeno. Bome mi je odlicno taman leglo da ne moram iskesirati 80tak eura za novi. Ima jos godinu i pol, pa tko zna, neka se iskoristi jos sitno do kraja :)
Racunala jesu u biti kvalitetna, no isto ima stvari koje se ugraduju od drugih proizvodaca, koja su potrosna, i koja mogu otici. Ja osobno preporucam kupnju dodatnog jamstva. Kod nas je ipak popravak dodatno skuplje nego vani, drugacija je politika servisa i banalni popravak moze itekako imati znacajan trosak.
btw, ako racunalo nije pod garancijom mozes ga odnjeti, i platis popravak.