PDA

View Full Version : FEEDS



DamirK
27-07-2008, 14:41
Koristi li ko FEEDS applikaciju?
Ne mogu da shvatim gde treba da se registrujem (da bih imao user i pass) pa da dobijem feeds?

dulecar
27-07-2008, 17:47
Za sta sluzi ta aplikacija?

DamirK
27-07-2008, 18:11
Ako si video RSS znak na odredjenim sajtovima, to je to.
Od sajtovi koji imaju dinamicki sadrzaj (vesti npr) mozes preko RSS da preuzimas isti taj sadrzaj preko odredjenog programa (Windows mail ili preko neke app na iphone).
Npr preuzimas vesti sa CNN, BBS, Sportskih kladionica itd. zavisi sta te interesuje i sta nadjes.

Ovaj FEEDS sam instalirao ali nikako da provalim kako da dodam izvore (sajtove).
Pa sam nasao drugi app na instaleru instalirao njega i sa njim sam se snasao.
Ne znam tacno kako se zove ali u Instaler seach ukucaj RSS i izbacice ti taj app.

Potrebno ti je onda da nadjes RSS link i dodas ga u app i dobijaces sadrzaj na iphone (ako imas WIFI ili upaljen edge).
Na primer mozes da dobijas poruke sa ovog foruma na iphone. U polju za URL (u browseru) u corku imas narandzastu (RSS) ikonicu.
Kliknes na nju i odvesce te na stranu za RSS. Ukucas taj link u RSS app na iphone i dobijaces sadrzaj foruma.
Mozda ima i za sajt... nisam gledao. Uglavnom tako funkcionise i za ostale.

Ovaj postupak je za FireFox verovatno i ostalo Browseri imaju te ikonice negde.

DamirK
28-07-2008, 14:20
Primer ti je B92.com/sport/

iShoe
29-07-2008, 01:29
ja furam google reader. nema apliakcije imash direktn oweb servis optimizovan za iphone. svidja mi se kod njega shto je to 1 koji mogu da koristim i na iphone-u i na kucnim kompu i na poslu...

DamirK
29-07-2008, 09:43
Probacemo :)
Ionako mi se ne svidja kako je app uradjena, ceo naslov je u jednom redu pa ne stane ne mozes da procitas, jedino da smanjis font toliko da opet ne mozes da ga procitas.

Mozes da pojasnis kako/gde se koristi google rss?

dulecar
29-07-2008, 12:21
Dobro izgleda - probacu

iShoe
29-07-2008, 12:33
videces reader je fenomenalan... vishe ni 1 sajt ne posecujem vec sve zivo dodajem u njega :)
mozes cak i da dodash ortake koji isto imaju goodle reader i onda sherujete medjusobno novosti komentarishete :) imash magicn serch koji pretrazuje sve shto si ikada procitao kroz njega...cak ima i neki shtos da radi u offline modu ali se nisam igrao sa tim josh

DamirK
29-07-2008, 16:03
Izgleda pregledno na kompu, videcu kako su odradili mobile verziju.
Hvala!