PDA

View Full Version : Brisanje jezičnih paketa (language pack)



iLove
12-05-2012, 09:19
Pisem u ovom dijelu foruma jer sam korisnik 4s-a, ukoliko sam fulao molim admine neka presele u odgovarajuci dio foruma... :)

Naime, na mnogo mjesta sam naletio gdje ljudi pisu o tome da se između ostalog, brisanjem nepotrebnih jezicnih paketa oslobađa dosta sistemske memorije na iAparatima.
Zanima me jel to netko od Vas radio i na koji nacin, putem iFile-a ili nekih drugih sistemskih app...
Bilo bi dobro ako bi netko tko zna napravio nekakav tutorial na tu temu...

Edit;
evo jedan link gdje govore opcenito o nepotrebnim aplikacijama koje se podizu sa iOS-om i samim time bespotrebno opterecuju sistemsku memoriju...


http://modmyi.com/forums/file-mods/682255-speed-up-your-iphone-ipod-removing-launch-daemons-20.html


iLove4s tt

1024
12-05-2012, 10:53
Jezicki paketi, koliko ja znam, ne zauzimaju radnu memoriju iPhone-a nego zauzimaju prostor na hard disku, koji se nekim cudom takodje zove memorija :)
Tako da, osim ako ti je iPhone toliko pun da ne mozes vise nista da stavis na njega, nemoj da se brines oko jezickih paketa.

Sto se launch daemona tice, bilo je price o tome da to moze da ubrza telefon, ali ne znam koliko je to primetno. A nije tesko zeznuti nesto ako uradis nesto pogresno.

NikolaSRB
12-05-2012, 12:08
Izbrisao sam language packs i odredjenje deamone. Boot ide istom brzinom, cini mi se da je ostalo za nijansu brze.

bogi29
21-05-2012, 16:16
Ajde objasni ako te ne mrzi proceduru brisanja...

komsa
21-05-2012, 17:22
to se radilo na iPhone-u 3G jer su njega procesi znatno usporavali vec na 3GS je bilo bez veze to raditi a da ne govorimo o 4-ci ili jos gore 4S.Kao sto je ranije receno,lako je obrisati nesto pogresno i s'ebati sistem......ako vec silom morate,imate tweak na cydia-i "syspartition" koji "nepotrebne" fajlove i jezicke pakete prebacuje van system-ske memorije."ne cackati mecku.............."