PDA

View Full Version : X-sim i Telenor



mcnc
12-05-2012, 02:47
Poz drugari,

Imam ponudu da uzmem povoljno 4s zakljucan na Vodafone UK ali je problem kad ubacim moju Telenor micro sim karticu prijavi invalid sim dok MTS hvata odlicno signal. Isprobana je i druga x-sim ali opet ista stvar. Da li bi promena moje kartice resila stvar? Da li je mozda jos neko imao ovakav problem? P.S. software je 5.1 i bb 2.10.
P.P.S. Ubacio sam bio samo moju karticu u mob bez x-sima i video je mrezu ali je trazio aktivaciju, ako to nesto znaci...

Jailbreaker
12-05-2012, 14:09
Ista situacija i kod mene. Nije problem do telefona, vec kartica jednostavno ne prihvata Telenor karticu :( Ja imam 4s zakljucan na Sunrise ;(

mcnc
12-05-2012, 14:57
A da li si probao da zamenis micro sim u Telenoru? Ja bih to pokusao ali ako zamenim sim gubim unlock na iPhone 4... :(

Jailbreaker
12-05-2012, 16:45
Nemoj dzabe da pokusavas, promenio sam je 4 puta i nista se nije promenilo isti problem pravi, moj drug je uspeo da je natera da radi, ali je karticu promenio 6 puta. Tako da drzi se iPhone 4 dok ne stigne konacno pravo resenje :)

mcnc
12-05-2012, 17:44
Znaci mrka kapa... Hvala na odgovoru :)

goxy1988
12-05-2012, 19:33
Nije problem u tome momci, problem je u tome sto telenor kartice uglavnom sve imaju pin kod, ubacite karticu u drugi telefon, iskljucite pin kod ili idite kod mobilnog operatera u poslovnocu da vam iskljuci pin kod. To mozete videti tako sto kad ubacite karticu u iphone idete u phone i videcete da pishe sim pin code on. Znaci iskljucite to, ali ne mozete u ajfonu, nego ovako kao sto sam rekao. Kad to uradite, na licu mesta ubacite x-sim karticu sa micro sim karticom u telefon, ako je iskljucen pin kod, ukucajte imsi za tu mrezu i telefon ce sam naci mrezu.

Jailbreaker
12-05-2012, 20:54
Ma ne, nema Pin kod uopste ni u drugom telefonu, nije to do pin koda. Najbolje sto sam uspeo sa Telenor karticom je da mi dobije mrezu na 10 sec i posle toga odmah nestane :(

Wahad
12-05-2012, 20:57
Najbolje sto sam ja uradio je mreza ali cim dobije mrezu deaktivira se telefon i trazi karticu sa mreze odakle je skinut...


Tapatalkin' w iPhone 4s.

Jailbreaker
12-05-2012, 21:28
Znaci problem je definitivno sa x-sim-om :(
Lepo kazem da telefon radi besprekorno sa mt:s karticom :)

Jailbreaker
12-05-2012, 21:29
U poslednje vreme imam problem i sa mt:s-om, radi 2-3 sata telefon i odjednom izbaci invalid sim :(

goxy1988
12-05-2012, 22:04
Javite mi se na pm, licno cu vam namestiti telefone ako ste iz BG-a. Platicete kafu samo. ;)

mcnc
12-05-2012, 23:19
Ja nazalost nisam iz BG-a, a proverio sam i sim pin na drugom fonu i iskljucen je...

milan64586
13-05-2012, 10:05
Nije problem u tome momci, problem je u tome sto telenor kartice uglavnom sve imaju pin kod, ubacite karticu u drugi telefon, iskljucite pin kod ili idite kod mobilnog operatera u poslovnocu da vam iskljuci pin kod. To mozete videti tako sto kad ubacite karticu u iphone idete u phone i videcete da pishe sim pin code on. Znaci iskljucite to, ali ne mozete u ajfonu, nego ovako kao sto sam rekao. Kad to uradite, na licu mesta ubacite x-sim karticu sa micro sim karticom u telefon, ako je iskljucen pin kod, ukucajte imsi za tu mrezu i telefon ce sam naci mrezu.

Nisam te bas razumeo. Kazes ne moze na iPhone-u da se iskljuci pin, a onda kazes na iphone-u...

I sta mu dodje imsi?

Jos jedno pocetnicko pitanje(nisam radio sa ovim karticam jos od starog "dobrog" ultrasim-a za iPhone 3G). Jel se ovde sim kartica nesto struze, guli, sece, ili kako se postavlja zajedno u simtray, kako staje?

mcnc
13-05-2012, 11:40
Verovatno je covek mislio na to da pin na iPhone-u ne moze da se iskljuci ako koristis x-sim jer se sa njom otkljucava na nacin sto ti trazi pin a umesto pina kucas imsi, tako funkcionise x-sim.

IMSI - International Mobile Subscriber Identity iliti svaki operater ima svoj internacionalni identifikacioni broj mreze. Taj broj se koristi kod x-sim-a da bi otkljucao iPhone sa odredjene mreze, npr da bi otkljucao tel sa Vodafona UK koristis njihov imsi koji je 2341590 (mada ovo nije pun broj kolko ja kontam vec se samo tih sedam cifara koristi za x-sim). Valjda nisam pogresno to skontao :)

A za x-sim ne mora da se sece dodatno kartica, samo da je micro sim naravno...

Jailbreaker
13-05-2012, 13:04
Sve je to ok, ali kako god kucao i ma sta radio, Telenor nece raditi pa nece :(

mcnc
13-05-2012, 23:29
Ljudi mislim da sam provalio foru za telenor, uzeo sam karticu na trafici 063 i imala je veliki cip, mislio sam da slaba vajda da ce da proradi ali iskljucio sam pin, secnuo karticu, stavio u fon i bum, uhvatio pun signal... Na zalost drugar od kog sam trebao da uzmem u medjuvremenu dogovorio prodaju tako da jbg ali barem ako jos neko ima takav problem neka proba.

Jailbreaker
14-05-2012, 11:32
Pa ne znaci ti nista sto ces kupiti karticu na trafici ako ne mozes da stavis svoju post Paid :(

Jailbreaker
14-05-2012, 11:33
JEl neko probao sa telenorovom karticom od 128kb, kazu mi u telenoru na Bulevaru, da u Ustanickoj u Telnoru imaju te kartice? Vredi probati ili ne?

milan64586
14-05-2012, 11:49
Odakle ti ta informacija? Ja sam trazio skoro isto te 128kb i rekli su mi da nisu culi da tako nesto postoji.

Inace ne razumem da li hoces da kazes da mislis da je bolje uzeti obicnu sim karticu, pa je seci, nego uzeti odmah micro sim, kada je u pitanju x-sim?

Jailbreaker
14-05-2012, 11:59
Kao sto sam vec i napisao, ljudi koji rade u Telenoru na Bulevaru su mi rekli da u Ustaničkoj imaju, znači informacija je proverena iz prve ruke. Kažu da na ostala mesta koriste one crne od 64kb zbok platiMo fore i da su kao one malo kvalitetnije nego te od 128kb.
Što se tiče sečenja kartice, nije baš ni neko rešenje ako imas postpaid, mislim realno nikome nije bas toliko dogorelo da koristi bilo koju random 063 karticu sa trafike.

mcnc
14-05-2012, 13:11
@jailbraker

Znam da ne znaci nista prepaid ako imas postpaid ali poenta je bila da se potrazi u Telenoru kartica sa velikim cipom, ako je imaju i na nju ti aktiviraju postpaid. A kontam jos jedno resenje da se uzme citac sim kartica i da se iskopira sim na neku blanko karticu sa velikim cipom.

@milan64586

Da, mislim da je bolje uzeti obicnu sa velikim cipom i secnuti je jer Telenor micro sim jednostavno nece da radi sa x-sim-om...

Inace zbog celog ovog sex-a sa karticama definitivno odustajem od 4s-a, ubacio sam moju karticu kod drugara u sim free i pogodite sta se desilo, no service. Nije mi bas zapelo za 8mpx i dual core jer ne vidim neku potrebu za tim na telefonu + za A4 uvek izadje pre jailbreak...

Jailbreaker
14-05-2012, 18:28
Mogu da ti kazem samo da mi se extra svidja tvoja ideja kopiranje kartice na karticu sa velikim cipom :))) Cim zavrsim neke obaveze uradicu kopiranje kartice pa cu vas obavestiti kako je proslo :)
Imam samo jedno pitanje, jel kopiranje kartice moze da se kopira na bilo koju karticu ili kako? Imam vec 064 karticu koja mi radi na iPhone-u, jel mogu na nju da iskopiram 063 broj?

Jos jedno pitanje, da nema mozda neko problem sa gubljenjem mreze na 064 kartici, dakle telefon radi normalno ful mreze, 20 minuta kasnije "Invalid SIM" ?
Neka se javi neko ako ima isti problem, i ako je resio problem neka objasno metodu :) HVALA:worship:

mcnc
14-05-2012, 21:46
Mora da bude kartica koja je prazna a postoje i kartice koje su rewritable, tako da na tu karticu gde ti je 064 ne moze da se iskopira jbg...

A da ti nije mozda software 5.0.1? Na 5.0.1 je 3g uvek upaljen i ako negde nema pokrivenost 3g signalom ili je signal slab onda ispadne iz mreze.

goxy1988
15-05-2012, 01:30
Uopste nije problem niti u 3G, niti u x-sim kartici, niti u telefonu. Problem moze biti u par stvari. U neiskljucenom pinu na kartici, u starim telenorovim karticama koje se onda iseku znaju da prave problem, gube mrezu, nece da salje telefon poruke, itd, nepravilnom imsi kodu... to su u sustini glavni problemi. Znaci iskljucite pin kod, idite u telenor, uzmite mikrosim karticu novu, ubacite x-sim i karticu u telefon koji je ugasen, onda ga upalite, ukucajte imsi kod kad vam izbaci unlock meni i telefon ce sam naci mrezu i cao zdravo. Nema tu mnogo filozofije. X-sim rade i na 5.0.0, 5.0.1, 5.1, 5.1.1. tako da nema problema nikakvih sa tim.

mcnc
15-05-2012, 12:08
Sve je to ok i ja sam imao ispostovane sve uslove. Original micro sim, nije imao pin (sto puta sam proverio), tacan imsi i opet je izbacao invalid sim. Cak sam i sa drugom karticom (takodje micro sim) i sa drugim x-sim-om probao i ista stvar. Uspeo sam da uhvatim mrezu tek kad sam secnuo karticu sa velikim cipom.

@jailbreaker

Drugar koji ima sim free i koristi 064 je uspeo da resi problem sa karticom (stalno mu je ispadao iz mreze) tek posto je u MTS-u uzeo 3g karticu od 128k i ona isto ima veliki cip, od tad nema nikakvih problema sa mrezom.

goxy1988
15-05-2012, 17:50
Ponavljam, javite se. Rado cu vam namestiti telefon.

idorotka
17-05-2012, 17:46
ja sam imao isti problem, tel je sa TELE 2 Norveske mreze. Odneo sam ga u BG i zamenio X-sim sa nekim gevey all in one - sta god to bilo. tel sad radi super. Sredili su mi to u iphone-srbija servisu :)

Jailbreaker
18-05-2012, 00:30
ja sam imao isti problem, tel je sa TELE 2 Norveske mreze. Odneo sam ga u BG i zamenio X-sim sa nekim gevey all in one - sta god to bilo. tel sad radi super. Sredili su mi to u iphone-srbija servisu :)

Blago tebi, jasam cak i kod njih bio, ali banana :( Nije hteo da dobije mrezu sa 063 karticom :( Idem sutra da uzmem 063 karticu sa velikim cipom pa cu videti, mozda ce proraditi :)

mcnc
19-05-2012, 10:52
Javi ako proradi :)

serbian_agent
19-05-2012, 22:08
Ljudi nece pomoci ni sa velikim cipom jednostavno telefoni sa nekih mreza nece da prihvate kartice. Ili sacekajte update x-sim kartice ili se javite meni da vam pretvorim telefone u simfree :) :P

joker
20-05-2012, 14:10
Sori sto se ovako ubacujem, a gde ima da se kupi x sim ovde kod nas?

artstudio
09-06-2012, 22:57
Ponavljam, javite se. Rado cu vam namestiti telefon.

4S sa Tele2 Norway, moja mreza Telenor. Sa x-sim 3.05 (najnovija) stalno ispada iz mreze a da bih ga vratio moram npraviti reboot telefona. Napominjem da nadje mrezu bez problema ali nakon 1 razgovora ili 10-50 minuta prinavi no signal, sim failure i na kraju invalid sim.IMSI broj koji koristim za unlock je 2400768. Ako imas resenje za ovaj problem javi. 063/444-025.

Jailbreaker
20-06-2012, 14:09
Nasao resenje konacno, radi bez problema, IMSI kod koji sam ja koristio je bio 2280200 a trebao je da bude 2280211, nisam memnjao karticu jednostavno je bio pogresan IMSI kod :P Telenor radi savrseno :)

stefaneli
22-06-2012, 01:13
Moze jedno pitanje verovatno glupa li sta cu... :D
Ako kupim ovde 4s sa x-simomo, i odnesem ga u italiju i ubacim njihovu karticu (WIND), da li ce telefon raditi i ciji imsi kucam od mreze kartice koju ubacujem ili od mreze sa koje je tel?? :D

priest
22-06-2012, 15:18
Hoce vjerovatno, unosis imsi od mreze na koju je zakljucan telefon.

macemoje
21-06-2013, 14:57
Jel uspeo iko da namesti telenor karticu i xsim, sad i ja imam problem, ako moze pomoc? Mozete i por da mi pustite na br 062/312001, pa zovem ako iko zna, hvala.

edy
30-06-2013, 22:58
Izgleda da nije ni do xsim kartice. ja imam otkljucan iphone 4s, otkljucan je od strane operatera kod kog je bio uzet. mts radi ok, ali telenor nikako da proradi. dobije mrezu, pise telenor SRB, moze da se proveri stanje na racunu, ali pozivi i poruke nikako. nemam pojma kako da resim taj problem

zabrljanje
30-06-2013, 23:08
Da li si probao da zamenis telenor karticu, deaktiviras telefon i ponovo aktiviras sa novom karticom? Nelogicno je to sto kazes posto bi svi imali problem sa pozivima i porukama na Telenor mrezi (ja sam bio na Telenoru i nista nije bio problem osim jedno vreme aktivacija iMessage, o cemu je pisano na forumu).

rikee
30-06-2013, 23:43
Ili jednostavno kada nadje mrezu ugasis i ponovo upalis telefon

edy
01-07-2013, 00:50
probao vise telenor kartica, isto se desava, probao gasenje i paljenje, od kako sam ga ponovo ukljucio vise nece da uhvati mrezu

macemoje
10-07-2013, 10:08
Jel uspeo iko da namesti telenor karticu i xsim, sad i ja imam problem, ako moze pomoc? Mozete i por da mi pustite na br 062/312001, pa zovem ako iko zna, hvala.
Evo ovako, posto sam postavio ja ovo pitanje, a nasao resenje, pa da kazem, na kraju sam uzeo novu x-sim karticu, radi bez problema, inace lik kaze da je Telenor tesko sra.. zbog svojih kartica, ali sad radi bez problema!