PDA

View Full Version : Napravite Video Temu Sami



igne
20-07-2009, 18:48
U iscekivanju aplikacije VWallpaper za verziju 3.0 moze se napraviti svojstveni video wallpaper a posto nisam video da je neko pisao nesto slicno o ovome pa eto da ja izmislim toplu vodu :vb_kez:

Ako su vam dosadile staticne pozadine posle nekog vremena evo kako da napravite jednu pokretnu:)


www.thememyphone.com/thumbnails-155-page-1.html

1.Odaberite bilo koji video sa ovog sajta (malo je potrebno cekati dok Quicktime ne ucita mp4 zato malo imajte strpljenja),

2.Nakon sto skinete video preko WinSCP-a idite u folder /private/var/stash/Themes i tu napravite folder sa imenom po vasem izboru (npr. fiction) i prekopirate u taj folder video koji zelite,

3.Nakon sto ste prebacili video potrebno je preimenovati video fajl u Wallpaper.

4.Nakon svega uradjenog u winterboard-u ce se pojaviti ime foldera koji ste napravili, obeleziti ga i napraviti respring.

Napomena: posto je u pitanju video fajl, telefon ga prepoznaje kao funkciju u toku i telefon se nece zakljucavati automatski tako da je potrebno da to svaki put uradite sami, i takodje da napomenem da trosi bateriju... Nesto za nesto:p

I jedan savet, kako bi ste imali sto bolji efekat, instalirajte temu iz Cydia Glaskart ili Glass Orb, ikonice na temama su providne i sa time imate bolji efekat :)

Da eto dodam jos i video kako to moze da izgleda ko nije video a ako se pitate gde su ikone na Iphone-u ovog lika, na cydia cete naci aplikaciju koja se zove "appflow" i tamo mozete sakriti sve ikone :)

http://www.youtube.com/watch?v=xEROItZSS2g&feature=fvw

Posejdon
21-07-2009, 01:29
Super je sto si se potrudio....svaka cast,ali mislim da cu cekati VWallpaper za 3.0.....zbog toga sto ne moze da se zakljuca sam i sto vuce bateriju.........a sigurno i slobodnu memoriju

igne
21-07-2009, 07:00
Malo sam cesljao po forumima pa cak i citao upravo na youtube da i vwallpaper zdere bateriju a takodje i radnu memoriju, da koristi cak 70% memorije i da zna i tamo da baguje i ne zakljucava telefon pa cak i neki put ni ne pokrene video dok ovako nema tih problema sto znaci da je jednia razlika sa tim programom sto on zakljucava a ovako moras sam a i negde sam procitao da je vec ustvari izasla beta verzija za 3.0 ali ima pomenuti problem sa zakljucavanjem pa eto, ako neko zeli da proba i koristi ovaj nacin dok ne izadje vw za 3.0 tu je primer kako treba :)

EDIT: novi vWallpaper 3.x radi odlicno, ne trosi bateriju, redovno se zakljucava tako da su otklonili ranije bug-ove :)

sifumarko
22-07-2009, 02:39
jok brate ovo ne radi... kako tacno treba da se zove video fajl?

Aaaa... ostaviti ekstenziju na kraju :) znaci Wallpaper.mp4 ili Wallpaper.mov mora da bude

I razbija bateriju samo tako... :(

igne
22-07-2009, 13:44
ili bolje receno ubija:vb_kez: ali dobro... bar dobro izgleda:D

zoran st
15-01-2010, 01:21
sve sam uradio kako ste rekli ali nece da mi radi!

igne
15-01-2010, 07:11
sada vise nemoras da se zezas na taj nacin, izasao je vWallpaper za 3.x fw tako da samo odes u cydia search i upises vWallpaper i skines ga, to ti je program za video wallpaper :)
imas to i ovde http://www.isrbija.net/showthread.php?p=56074#post56074

zoran st
15-01-2010, 13:47
fazon je sto meni nece da radi vwallpaper na 3.0.1!ili ga neka druga aplikacija zeza!!

igne
15-01-2010, 14:01
source
http//i.danstaface.net os 3.0-3.1 i skini SkrewCommon sa istog source-a i to bi trebalo da ti radi :)