PDA

View Full Version : Sta raditi kad padne sistem na kompu?



roki
20-07-2009, 03:13
Jel moze neko da mi pomogne sta da radim posto mi je pao sistem na kompu, i mnogo toga sam imao na C: particiji, i sad kad o5 instaliram i synhornizujem, ima skoro sve iz telefona da mi se obrise... Jel postoji neko resenje? Mozda ovo http://isrbija.com/showthread.php?t=2977 ? Znam za aplikacije da ce da me pita da li da ih prebaci u kompjuter, ali muzika, slike, klipovi? :vb_type:

JovanK
20-07-2009, 10:51
Koji je sistem i kako mislis pao, dal izbacuje neki fatal error, BSOD, nece da se upali... Prvo probaj u safe mode da ga dignes, pa ako nece probaj da prilikom boot-a pritisnes F8 i odaberi LAST GOOD CONFIGURATION. Ako nece ni to probaj repair, kada ti sti podaci sa C diska ostaju. Ako nece ni to, onda skini Hiren's boot cd, tamo imas masu aplikacija koje rade direktno sa diska, prebaci sve podatke sa C-a (muziku, slike... i fajlove za konfiguraciju) i onda uradi kompletnu reinstalaciju, i nadaj se da ovo rjesenje sa linka gore radi :-)

carlito
20-07-2009, 16:44
Ako ti nije nesto do diska nego samo do windows-a, nakaci hard na drugi racunar, stikliraj u podesavanju da ti se vide svi skriveni fajlovi i iskopiraj sve sa lokacije C:\Documents and Settings\tvojnazivracunara\My Documents\My Music\iTunes negde na sigurno. Posle ponovne instalacije windows-a i itunes-a samo vrati folder iTunes na istu lokaciju i to je to

roki
21-07-2009, 21:55
Pa problem je u tome da su nestali neki faljovi, i da uopste nije mogo da se podigne sistem ni preko safe moda, a nisam stigo da prebacim HDD na drugi komp, nego sam odmah oborio system, tj. samo sam udario repair, mislio sam da 'ce da ostane nesto, i ostalo je, ali bez my documents-a i tu jos nekih foldera vezanih za windows. Sto znaci da mi je sve obrisano vec sto sam trebao sacuvati, jel postoji neki nacin da ja iz telefona to kopiram u komp ili ne? U principu muzika mi je na D: tako da nije problem, aplikacije koliko sam primetio one 'ce se kopirati, ali sta je sa slikama? Jel mogu njih nekako da kopiram ili ne?