PDA

View Full Version : tvorničke postavke



libertas300
07-05-2012, 14:42
Imam problem sa Iphone4 već pola godine.Ovako: imam soft 4.1, jailbrekovan.
Prvi problemi su bili da se nije htio punit uvijek.Nekad je potrebno više puta ubacivat punjač, pa sam pomislio da nije do punjača.Ispostavilo se da nije.Kasnije se počeo gasit kad bi ga držao u džepu.Sad se gasi sam od sebe i kad je npr na stolu ili nekad u sred razgovora i sl...Naravno problem sa punjenjem i dalje traje.
Kad ga spojim na itunese ne mogu radit update na 5.1 (znam da ću izgubit jailbrake- nije važno), nego me traži da napravim reset na tvorničke postavke.
E sad ja to nisam nikad prije radio pa mi treba par odgovora:
1. Da li gubim kontakte koje imam u adrese book-u (nemam nikakav backup imenika)?
2. Da li ću morat opet registrirat iphone na itunese ili ne? Ako ne što trebam uraditi?
3. Pretpostavljam da moram sve slike sa iphone-a prebacit na komp da ih ne izgubim?
4. što sa porukama? Da li se one sve gube ili ostanu nakon restore-a?

Svaki dodatni savjet dobrodošao. Moram ovo hitno rješiti jer mi se u zadnje vrijeme ugasi po nekoliko puta na dan a još k tome se sat namjesti na 01:01 a datum na 1.1.1970 pa i to moram svaki puta namještati.

dado
07-05-2012, 14:53
Kako misliš ne možeš uraditi update? Koju ti grešku izbaci?
Prije restore-a napravi backup u iTunes-u za svaki slučaj, mada ja više preferiram ručno backup-ovanje.

1.Skini aplikaciju MyContacts Backup sa AppStore-a (free je i radi do 500 kontakata, ili skini pro verziju sa installous-a ako ih imaš više) i napravi backup i pošalji na mail, kasnije samo klikneš na taj file i vratiš kontakte.
2.Nećeš morati opet registrovati ako već imaš iTunes acc.
3.Slike koje si ubacivao sa kompa ćeš morati ponovo, a camera roll slike izvuci ručno pomoći iFunBox-a ili DiskAid-a na komp i onda ih kasnije sync-uj sa ostalim, slike ti se nalaze u User/Media/DCIM...
4. Poruke također možeš backup-ovati ručno, idi u var/mobile/Library/SMS i iskopiraj na komp sms.db file i kasnije ga vrati na isto mjesto, mada će ti i iTunes sačuvati poruke ako odradiš backup.

libertas300
07-05-2012, 15:09
11193
Evo šta mi javi kad spojim iphone na itunes.

kriket
07-05-2012, 18:41
...a camera roll slike izvuci ručno pomoći iFunBox-a ili DiskAid-a na komp...
Zašto bi to radio kad može i iz Windows Explorera. iPhone se mountuje u Exploreru kao storage device i odatle se mogu pregledati/kopirati slike bez 3rd party softvera.

libertas300
07-05-2012, 20:36
To je najmanji problem.Već jesam iz explorera prebacio.Problem je ono iznad.Pri spajanju nemam opciju update-a (slika iznad).

Babakaj
07-05-2012, 20:38
pa napravi backup i lupi taj restore, sta drugo da mu radis..

dado
07-05-2012, 20:39
Zašto bi to radio kad može i iz Windows Explorera. iPhone se mountuje u Exploreru kao storage device i odatle se mogu pregledati/kopirati slike bez 3rd party softvera.
Moze i tako :-D

libertas300
07-05-2012, 21:12
Kako da napravim backup kad mi itunesi ne prepoznaju uređaj (vidi sliku od ranije)?

Babakaj
07-05-2012, 21:20
rucno povadi to sto mozes (kontakte, slike...)

libertas300
08-05-2012, 18:43
Hvala svima za savjete.

libertas300
11-05-2012, 08:00
@Dado - Molim te samo malo pojašnjenje vezano za ove backupe kontakata.Znači ja sam skinuo MyContacts Backup i poslao si taj file na svoj mail.E sad kad resetiram mob na tvorničke postavke kako vraćam kontakte? Običnim klikom na taj file u mailu ili treba radit neki import? Probao sam izbrisat par kontakata iz adresara i onda kliknut na taj file koji sam ranije napravio da vidim hoće li se pojavit ti izbrisani, ali nisu, pa moguće da sam krivo shvatio postupak.

dado
11-05-2012, 08:13
Kada skineš program uradiš backup i pošalješ na mail (što si ti već uradio), i imaš kontakte koje si imao u tom trenutku na mail-u. Kada uradiš restore opet dodaš mail account u Settings, odeš na mail nađeš taj mail koji si poslao klikneš na taj file, pitaće te hoćeš li da kreiraš nove ili da merge-uješ sa postojećim. Pošto ti nemaš kontakta u telefonu (jer si radio restore) klikni na "Create new contacts"... Posle par sekundi ćeš dobiti nazad svoj imenik koji si imao u trenutku backup-a. :wave:

libertas300
11-05-2012, 08:22
Hvala za brzi odgovor

11258

Evo koju mi grešku izbaci.Sad ne mogu ni napravit restore.Dođe mi da razbijem ovo sranje od telefona.Ima neko ideju?

dado
11-05-2012, 09:59
Na koji ios radiš restore? 3194 error se odnosi na hosts file, ili ako nemaš sačuvan shsh za taj ios.

libertas300
11-05-2012, 10:17
Pa išao bi na ovaj najnoviji.Probao sam dfu mode, probao upute sa:

http://www.omizio.com/jailbreak/greska-3194-error-3194/#, ubacio taj host - neće, obrisao ga - opet neće.Ne znam više što da radim?

Edit:
Uspio sam nekako pokrenut proces, ali sad nakon što je par minuta pisalo da priprema iphone za restore, odjednom se pojavila greška 1602.
Napominjem da taj put nisam išao u dfu mode, nego normalno spojio itunese i iphone.Što da radim?

dado
11-05-2012, 11:24
Ok, treba da obrišeš linije iz hosts-a koje sadrže "gs.apple.com", restartuj komp, ubaci u DFU mode (pomoću iReb-a) i odardi restore. Ako ti se opet bude pojavljivala 1602 greška moraćeš da uradiš reinstalacciju iTunes-a pa da probaš ponovo.

Chuckie
11-05-2012, 11:27
16xx errori su obicno neispravan dfu, ubaci ga sa iReb-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk

libertas300
11-05-2012, 11:32
Hvala ekipa, napravio konačno taj update.Imam samo još par pitanja vezano za sam iOS5:
1. Kako da dobijem onaj home screen sa widgetima?
2.iMessege - gdje se nalazi?
3.Ako sam stavio da ne koristim iCloud, znači li to da se neće spajat na net sam od sebe? Šta još da isključim da spriječim spajanje na net bez moje dozvole?

Hvala vam još jednom na asistencijama.

dado
11-05-2012, 11:38
1. Vjerovatno misliš na Notification Center? Idi u Settings/Notifications i tu stavljaš šta hoćeš u notifications. Prevuci prstom od status bara prema dole i dobićeš Notification Center.
2. Settings/Messages/iMessage
3. To znači da si isključio backup-ovnje podataka na iCloud, ništa više. Samo isključi 3G i EDGE i to je to.

P.S. Za zahvaljivanje koristi THANKS button u lijevom donjem uglu ;).
Pozdrav, uživaj...

libertas300
11-05-2012, 12:12
Mislim da ipak nisam riješio problem punjenja i gašenja mobitela sa vraćanjem na tvorničke postavke.Maloprije mi se opet pri vađenju punjača iz mobitela ugasio :(, a i opet gubi mrežu

dado
11-05-2012, 12:17
Vjerovatno je onda hardware u pitanju. Ako si iz BG-a ponesi ga u iSrbija servis da ti ga pogledaju...

libertas300
11-05-2012, 12:26
Toga sam se i bojao.Iz Hrvatske sam, moram vidjeti gdje je najbliže i najbrže da ga odnesem.Ako neko zna sa ovog foruma, a da je iz hrvatske, nek se javi.Ja sam u Pakracu