PDA

View Full Version : iPhone 4S 5.0.1 jailbreak-ovan ne salje poruke



serbian_agent
03-05-2012, 20:23
Dakle iPhone 4S 5.0.1 jailbreak-ovan, koristim x-sim cip i telenor karticu post paid, desava mi se bug da nece da salje poruke(Message Send Failure). Desava se sa vremena na vreme a u poslednje vreme jako cesto i pocinje da me nervir... Menjao sam 2-3 puta karticu u telenoru ali opet isto. Ima li nekog resenja fix-a?
PS: Da napomene sve ostalo radi pozivi itd...

kylle
03-05-2012, 20:57
Meni se to desava i na simfree telefonu, kontam da moze biti i do samog operatera, ja samo posaljem ponovo, ako nece iz prvog, iz drugog ili treceg vec radi i to je to, nista strasno..

serbian_agent
03-05-2012, 22:06
daj boze da oce iz 2-3 puta nece ni iz 20og ... g**no

kylle
03-05-2012, 22:17
Jbg. ne mozes ni da mu radis restore na 5.0.1 pa da proveris da li radi. Mislim da nema pomoci sem dizanja na 5.1, izgubices JB ali ce ti bar raditi. Moze da se desi i da ako si instalirao neki tweak iz cydia-e da ga to zeza, probaj nesto da izbrises pa vidi..

Djocko
17-05-2012, 22:21
Probaj da podesis sms centar

**5005*7672*SMSCNUMBER#

kgdule
06-02-2013, 13:35
Meni je danas stigla anonimna poruka sa ikonom "oblak" i od tada neće da mi šalje poruke. Zna li neko kako da resim ovo?ustvari ovo je prazna poruka.. da dodam ,,mozda nije do te poruke nego do toga sto sam izbrisao aplikaciju instaliranu preko cydie normalnim nacinom a ne preko cydie...

iwcham1979
07-02-2013, 13:50
Meni se to desava stalno kada se ugasi tel. zbog istrosene baterije. Po paljenju nece poruke. Moram da kucam ono napisano gore. Nekad proradi iz drugog puta, nekad iz 20-tog. Ono sto morate znati da ako po bootovanju telefona ne proradi iz 5-6 pokusaja, morate da gasite fon, pa opet. Najvise sanse ima da proradi kada se pojavi mreza pa izgubi na sekundu. Tada treba overiti sa CALL. i onda treba da ispise settings succeeded. Alo mece probajte jos par puta, pa opet shut down i paljenje. Ne morate naravno uvek da kucate pri paljenju, vec samo paste...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

petar
26-03-2013, 10:21
pomoc potrebna - iphone 4s sa xsim-om nece da posalje SMS, problem je sto i kad izvadim sim karticu i probam je sa drugim telefonom (iphone 3g, SE arc s) isto se desava.
da li je to problem sa sim karticom ili se sve desava zbog xsim-a?

samo da napomenem da mi se vec isti problem javljao i ranije al uz pomoc ubacivanja sms centra, vadjenjem kartice i restartom bi pre ili kasnije proradilo.
sad vise nisam siguran da li se to desavalo zbog sim ili xsim kartice

timiljko1
27-04-2013, 23:55
ima neko resenje za poruke nece ni meni da salje

MajX
30-04-2013, 03:48
Probaj da iskljucis imess ako su ti ukljucene pa javi sta si uradio i daj malo vise detalja drugi put..koji tel,koji sw,i sl..