PDA

View Full Version : Notifikacije koje se NE MOGU ISKLJUČITI..



mefisto82
30-04-2012, 13:27
Na iPhonu 4 imam iOS 5.0.1. Untethered sam ubacio kada je izašao, naravno kao new iPhone. Imam oko 200 aplikacija instaliranih, 8GB muzike, 5GB videa, 2GB slika , 50-ak knjiga i ostalo je za potrebe aplikacija.... Slobodnog mesta imam oko 2GB :-D Nemam problema sa manjkom RAM memorije...sve je ok. Problem je u tome da mi baterija odskoro kratko traje :-/ Isključio sam one stvari u Location (kalibracija kompasa i ostalo), mail imam jedan...fetch....retko koristim 3G....WIFI samo kada imam vezu u blizini.... Push notifikacije samo za Fejs, Pozive, SMS. Opet fetch. Primetio sam da mi nonstop iskaču notifikacije za aplikacije: HIPSTAMATIC, ICLARIFIELD, MYDIARY, VK... čak i kada su pod SETTINGS---pa na datu aplikaciju isključene notifikacije. Takođe su isključene i pod NOTIFICATION takođe u Settings. Znači isključene su notifikacije a IPAK se pojavljuju?! :-/ Pretpostavljam da i one "skidaju" trajanje bateriji.... Nemam rešenje.

mikee
30-04-2012, 15:01
Sto se tice baterije proveri u setting>usage da ti se nisu poklopili stand by i usage,posto vidim da ti je povecana potrosnja od skoro to moze boti uzrok...

Ajfon xD
01-05-2012, 11:06
Probaj jedan Hard Reset ili obican reset.

mefisto82
02-05-2012, 22:48
Hard Reset.......proban i nema efekta... :-/
Kao rotvajler sam - dok ne rešim ne puštam. :-D
Mislim da sam našao uzrok...još ispitujem i testiram ;)
Uzrok su ipak notifikacije :( Kada odete u Settings--pa u Notification...i isključite notifikaciju za određenu aplikaciju (u "In Notification Center") to NE ZNAČI DA JE ISKLJUČENA!!!!!!!!!!!!!!!!!! UPRAVO TAKO!!!!! ;) čak i kada je automatski stavljena VAN NC.
Čačkao sam i došao do zaključka: u "Not In Notification Center" MORATE ISPOD SVAKE APLIKACIJE DA NEMATE DA PIŠE "Badges, Sounds, Banners"!!! Drugim rečima da uđete u svaku od aplikacija (pod SETTINGS--NOTIFICATION) i tu da ISKLJUČITE "Badge App Icon; Sounds; View in Lock Screen....kao i da "Alert Style" POSTAVITE NA "NONE"!!!!!!!! Meni su "Hipstamatic", "iClarifield" bile isključene u Notification....ali nisam isključio ostalo pod njihovim notifikacijama...pa su mi iskakali baneri i "crpli" moju bateriju jer su nonstop nešto proveravali na netu (kada sam kući uključim WIFI inače mi je nonstop EDGE jer 3G retko postoji u Centralnoj Srbiji). Od kako sam to sredio (te notifikacije) sredio mail (imam aktivna dva naloga sa fetch), uključen mi iCloud (mail, contacti, notes, bez photos), 256 aplikacija imam sada....2GB free (od 32GB)...SBSettings....Location services ON (samo za najosnovnije aplikacije: Maps, Instagram, Facebook, Sara...) naravno OFF za "Location Services-System Servicves" i tu sam poisključivao sve! Facetime ON kaoi iMessages... Skaype sam podesio da se isključi kada ga zatvorim. Od "MobileSubstrate Addons" imam: ACTIVATOR, APPLIST, APPSYNC, CLOCKHIDE, DISPLAYSTACK, OPEN, PREFERENCELOADER, SAM, SAMDEBRICK, SARABAR, SMOOTHCOVERFLOW, UNRESTRICTOR3G-DAEMON, UNRESTRICTOR3G, ANYATTACH, APPLOCKER, BITEIMAAGENT, BITESBARCLIENT, BITESMSBS, BITESMSSB, LIBHIDE, LIBSTATUSBAR, SANDCASTLE, SANDCASTLECLIENT.
Songs=1172, Video=59, Photos=2797, Application=256, Available=1.7GB...... Usage time=5h 20'....Standbay=20h 48'
p.s. Volim fotografiju pa onda dosta vremena provedem slikajući...sa i bez blica.....plus obrada fotografija na telefonu.....:-/ Ali sam zadovoljan ;) Možda nekom bude pomoglo....

jovica1
03-05-2012, 00:19
svaka cast na zakljucku,verovatno ce to mnogima pomoci