PDA

View Full Version : Restore, bez restore-a?



milan64586
29-04-2012, 17:55
Hteo bih da dovedem telefon u neko fabricko stanje, ili sto je moguce blize tome, ali da ne izgubim jb, odnosno da ga ne podignem na 5.1. E sada, posto klasican restore nije opcija, sta bi doslo u obzir da telefon koliko je moguce vise ocistim od svega i dovedem ga u manje vise pocetno stanje? Pre svega mi je prioritet da ocistim telefon od svega vezanog za cydia-u. Da li bi nesto od ovoga pomoglo?

http://www.dodaj.rs/f/v/DX/2kClwdcE/photo.png

rikee
29-04-2012, 18:09
Ne...bice prazan posle toga...i 5.1 ce biti pod moranje.

mondex
29-04-2012, 18:15
probaj sa icleaner... kazu da je dobar da ocisti nepotrebne stvari iz tel... ja ga licno nisam probao, ali nista te ne kosta da probas... mozda zadovolji tvoje potrebe

milan64586
29-04-2012, 18:46
Ne razumem sta znaci, "bice prazan"? Mislio sam da mu pustim ovo Erase all content and settings, ali ne znam da li ce time pobrisati samo programe i licne podatke (imenik...) ili ce pobrisati i cydia=u ili bar sve dodatke iz nje?

Sandi
29-04-2012, 18:49
Ako to uradis zaglavices na jabuci i moraces na 5.1 da ides. Bolje rucno izbrisi sta ti je nepotrebno i instaliraj iCleaner koji radi nesto poput CCleaner-a na win-u.

pliskafrik
29-04-2012, 18:51
To moze samo ako telefon nije jailbreak-ovan, a ako jeste slijedi ti restore poslije toga.
Hahaha bio si brzi!

milan64586
29-04-2012, 19:18
Uh dobro da ste mi rekli, nisam to znao. A ne postoji neki uninstall za cydia-u? Pocela je baterija mnogo brzo da mi se prazni, a primetio sam i da se telefon ponekad greje pri nekim nezahtevnim stvarima. Mislio sam da ga nekako ocistim od svega vezanog za jb, pa ispocetka, ali ne znam kako da izbegnem 5.1. Probao sam sad taj icleaner pa cu videti sta ce biti.

AlerteR
30-04-2012, 14:23
Obrises Cydia Installer iz Cydia-e i ode Cydia ;)

milan64586
30-04-2012, 16:43
Nisam mislio na to. Nego da nekako pobrisem sve sto je instalirano iz cydia-e. Programe, fajlove, sve...

AlerteR
30-04-2012, 19:38
Pa obrises tako cydiu i sve iz nje leti ;)
I posle uradis rejailbreak sa redsn0w 0.9.10b8b

CJay
30-04-2012, 19:58
Zasto dajes netacne informacije? To sto si rekao je velika glupost i nema veze sa zivotom. Brisanjem Cydije i re-jailbreakom se ne gube instalirani tweakovi, teme i ostalo. Dobijes samo cistu Cydiju i nista drugo. Sve ostalo ostaje i radi, samo se ne vidi u Cydiji da je instalirano.

AlerteR
30-04-2012, 20:03
Ne znam, nisam probao. Mislio sam da tako moze, ako ne brisi sve 1 po 1 ili ti ne gine restore, a kako stvari stoje ovih dana ce jb za 5.1

milan64586
30-04-2012, 20:41
Ma uradio bih anjradje restore, nego necu da izgubim jb. Malopre mi se desilo da mi odjenom telefon kaze "gps signal je izgubljen", a igo zatvoren preko zephyr-a, ko zna od kada. Dakle mnogo brljavi, treba mu restore. Da znam da ce skoro jb za 5.1 uradio bih restore. Ovako, strah me da ne ostanem duze bez jb-a, jer onda bih prodao telefon, posto bez jb-a, ne mogu da ga koristim.

CJay
30-04-2012, 20:50
A koristis li dosta stvari sa Cydije? Imas li dosta toga instalirano? Postoji ona fora da preko SBSettings-a iskljucis neke Mobile Substrate dodatke, da ne vuku resurse, ali sa tim treba biti poprilicno oprezan...ili eventualno da brises jednu po jednu stvar sa Cydije, ali samo one za koje si siguran cemu sluze, posto ima dosta stvari koje su vezane za samu Cydiju i njen rad, medju instaliranim paketima...i jos jedna stvar...jesi li pokusavao hard reset? Znam da je glupo, ali mozda i pomogne...meni je hard reset u par navrata sredio neke cudne bagove sa telefonom...nista ne gubis, u svakom slucaju...

milan64586
30-04-2012, 21:42
Probao sam i hard reset. Od cydia programa imam vrlo malo. Mozda desetak. Zephyr, celeste, sbsettings...Nemam ni winterboard, ni springtomize. Ne koristim teme, nista. Jos mi se jedna cudna stvar desava. Posto mis e bateriaj brzo trosi, usao sam sinoc po prvi put u uage (to me nije interesovalo ranije) i vidim da stoje dve prazne crte. Procitam da mora da se napuni baterija do 100% da bi to radilo. To i uradim, misleci da mozda nisam do kraja napunio bateriju iako to radim redovno i pokaze mi on usage, medjutim malopre, posto je baterija od 14h, vec spala na 25%, proverim usage, kad ono OPET prazne crte. Dakle nesto se mnoo cudno desava. Uradio bih restore najradje, ali ne znam sta ce biti sa ovim jb-om za 5.1, a nikako mi se ne koristim telefon bez jb-a.

Sandi
30-04-2012, 21:44
@AlerteR taj redsnow koji pominjes uopste nije za 4s. Za ovaj uredjaj postoji alat zvani apsinth.

@milan Brisi proverene tweak-ove i onda hard reset pa vidi kako ce da bude. Nadamo se svi da ce do kraja nedelje da izadje tool od pod2g... A verovatno je radio respring pa zato nemas usage time.

milan64586
30-04-2012, 21:50
Jeste, radio sam respring. Sta, tako gubim usage time?

Poceo sam sada da brisem sve redom iz cydia-e i obrisao sam nesto big boss icons pack ili tako nesto (nisam siguran) i sada nemam vise ikonicu za cydia-u. Probao sam da uradim ponovo jb, ali mi absinthe prijavljuje "device is already jailbroken". Jel moze nesto da se uradi ili da radim restore?

EDIT:

Uspeo sam.

Reinstalling Cydia:

*First step is to get the Cydia 1.1.1 .deb file onto your iDevice. Do this w/ either Safari Download Manager or a SSH Tool (I prefer iPhone Explorer to access the iDevice Filesystem)

Tools needed:
Safari Download Manager
iFile

1. Get the Cydia 1.1.1 deb file via Safari Download Manager: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

2. Use iFile and UNARCHIVE the folder

3. Open the Cydia 1.1.1 Folder and COPY the 'cydia_1.1.1_iphoneos-arm.deb' file

4. Go to: /var/root/Media and PASTE the cydia deb file here

5. Now go to: /var/root/Media/Cydia/AutoInstall and PASTE the Cydia deb file here, too.

***you might have to create the Cydia and AutoInstall folders. If so, pay attention to the capitalization! You might even need to create the Media folder if it isn't inside the /var/root/ folder***

6. Go back to the /var/root/Media folder and TAP on the Cydia deb file

7. INSTALL the Cydia deb file

8. Now REBOOT your phone.

9. You should now have Cydia!

Pavle
30-04-2012, 22:51
Jeste, radio sam respring. Sta, tako gubim usage time?
gubis pri svakom respringu...

zoranmami1
30-04-2012, 23:57
ja pomislih da je ovo moj post ,jer se meni isto desilo sa cydiom i nisam pronasao resenje ,koliko vidim da si ti uspeo pokusacu i ja pa javljam ,nisam video cydiu 3 meseca tako mi nedostaje:brickwall: nije mi bas ovo jasno ja nemam download menager dali se moze skinuti pomocu istaliusa jer samo istalius imam a imam i i file na iphoneu.mozeli pomoc neki video turtual .

Sandi
01-05-2012, 02:09
Safari download menager skines negde sa neta i onda ga preko kompa ubacis u sistem. Jer naravno ako nemas cydia ne mozes nista ni da instaliras sa nje...

zoranmami1
01-05-2012, 09:38
Pokusacu kasnije pa javljam.steta sto ovog resenja nisam dosao ranije dok je sam-prefs bio u funkciji.:brickwall: Ako neko ima i video turtoal molim neka postavi link

milan64586
01-05-2012, 10:11
Iznervirao sam se i upravo radim restore na 5.1. Jbg, ovo je sve postalo previse bagovito. Bice valjda jb uskoro. :(

Gledao sam sada "what's new" i izmedju ostalog stoji i ovo.

http://www.dodaj.rs/f/30/sF/39gYMVT7/untitled-1.jpg

Nisam siguran da li misle na prekidanje veze kod odlaznih poziva, ili na neko stisavanje zvuka kod njih?

zoranmami1
03-05-2012, 00:44
skinuo sam safari download menager u deb fajlu pokusavam da je instaliram preko isprit ,ali mi trazi da imam opn ssh terminal i njega sam nekako naso bez cydye kada udjem u terminal stoji opcija connection,kada udjem pise server ,port i user name sta tu da ukucam koje parametre,i dali to treba tako da se u nese

coldman
03-05-2012, 13:50
Inace Japanski za Siri... Priceless... Plakao sam :D