PDA

View Full Version : Problem sa notifikacijom!



mirkusinjo
27-04-2012, 14:11
radi se konkretno o app-u VIBER (free poziv i sms) zanima me zasto mi ne izlazi u notifikacijama nego samo kad pokrenem app!? u notifikacijama mi je podesen kao ON! radi se o 5.0.1 fw
jel imao iko slican prob?!

messale8080
27-04-2012, 14:14
Moras uvek imati Viber upaljen da bi ti se pojavio u notifications.

dado
27-04-2012, 14:16
Ne mora biti Viber upaljen... Kako si aktivirao iPhone?

mirkusinjo
27-04-2012, 14:16
pa upaljen je... mislim ne stoji mi u pozadini ali uvek je aktivan! na 4.3.3 radi super iako nije aktivan u pozadini!

kako mislis kako sam aktivirao?

dado
27-04-2012, 14:22
Potrebno je samo da ti je upaljen wifi.
Je li imaš sim free ili koristiš Gevey. Uradi aktivaciju sa SAM-om, možda prorade notifikacije.
Skini iPusher sa AppStore-a i testiraj da li ti rade notifikacije.

mirkusinjo
27-04-2012, 14:47
radi meni push na drugim aplikacijama samo na viber-u, sad cu jos da proverim da vidim pa javim!

goranagf
27-04-2012, 15:10
Kao sto dado rece, da bi se dobijale notifikacije na Viberu i kada nije upaljen u pozadini, mora da radi push na telefonu. Ako iPusher pokazuje da radi, onda reinstaliraj Viber on nesto zeza, i da bi se dobijale notifikacije sa njega, ne mora biti ubaljen wi-fi, meni su stizale i kada je Edge bio upaljen.

dado
27-04-2012, 15:42
Ok, može i edge/3G, bitno je da ima internet konekcija.

mirkusinjo
27-04-2012, 21:15
probao sam iPush i nece, izgleda da nije podeseno nesto najbolje! ima li neko link neki sta bih trebao uraditi da proradi PUSH!?

NikolaSRB
27-04-2012, 22:44
Ako ipusher ne radi onda ni notifikacije ne rade, simple.

chunga
27-04-2012, 23:53
@mirkusinjo
iPusher je mene nesto zezao i nije hteo da radi kad sam pre hteo da testiram. Bolje instaliraj Push Notification Test i sa njim testiraj.

goranagf
28-04-2012, 00:16
@chunga: sjecam se kada si i meni preporucio ovu aplikaciju za testiranje push-a, ona je radila ali djelimicno, tada iMessage i FaceTime nisam mogao aktivirati, kasnije sam nabavio maticnu sim karticu, aktivirao telefon i iPusher je prosao, a probavao sam i preko SAM-a aktivirati telefon i takodje je iPusher radio.

@mirkusinjo: imas na forumu uputstvo kako da osposobis push preko SAM-a, a najjednostavnije ces provjeriti ako uspijes aktivirati iMessage. (slobodno meni posalji test poruku: [email protected]) ili ako zaglavis, pisi pa cemo zajedno naci rjesenje ;)

chunga
28-04-2012, 10:14
Vidis ja sam svoj telefon aktivirao maticnom karticom isto, nije mi radio iMessages. Probao sa iPusherom da testiram i nije htelo nista da prodje. Kada sam instalirao Push Notification Test sve je proslo da mi radi. Naravno i ja sam imao problema oko aktivacije iMessages, ali problem je bio sto sam morao da ga aktiviram preko mreze (EDGE ili 3G) nije hteo da se aktivira preko wi-fi ne znam ni sam iz kojih razloga. Inace normalno su mi posle radile notifikacije (iMessages, Facebook, Viber, WhatsApp, itd.). Bzvz opet instaliram iPusher i ne radi, kao da mi push uopste nije aktiviran, a sve normalno sljaka. Opet ubacim ovaj drugi program za testiranje i sve prodje glatko.

goranagf
28-04-2012, 10:34
To je onda kod tebe specifican slucaj :)
ali u pravilu, ako iPusher radi onda rade i push notofikacije, a ne treba ni testirati ako iMessage radi... Sto se tice aktivacije iM i uopsteno push-a, kada se ubaci maticna sim kartica ili se to odradi preko SAM-a, on zahtvjeva konekciju sa serverom da se ta aktivacija verifikuje i tu dolazi do problema ali ne u telefonu nego u wi-fi ruteru. To sam naucio i na svom slucaju, preko 3G-a push je odmah proradio, preko wi-fi-ja nije dok nisam promjenio DNS na telefonu...

mirkusinjo
29-04-2012, 10:26
@chunga: sjecam se kada si i meni preporucio ovu aplikaciju za testiranje push-a, ona je radila ali djelimicno, tada iMessage i FaceTime nisam mogao aktivirati, kasnije sam nabavio maticnu sim karticu, aktivirao telefon i iPusher je prosao, a probavao sam i preko SAM-a aktivirati telefon i takodje je iPusher radio.

@mirkusinjo: imas na forumu uputstvo kako da osposobis push preko SAM-a, a najjednostavnije ces provjeriti ako uspijes aktivirati iMessage. (slobodno meni posalji test poruku: [email protected]) ili ako zaglavis, pisi pa cemo zajedno naci rjesenje ;)
e prvo hvala na odgovoru,
instalirao sam iPUSHTest i prosao mi je local push test a na iPUSHER mi nije proslo... koliko ja mislim sve sam dobro odradio cak mi i iTunes prosao ok... e sad cemo da vidimo sta smo uradili... ma da opet mi nesto tu nije jasno... ali otom potom kad vidim o cemu se radi..:) u svakom slucaju hvala! :)