PDA

View Full Version : Rjesavanje problema Push Notification sa SAM Unlock



mccf
24-04-2012, 12:41
Podesavanje notifikacija sa novom SAM aktivacijom:
1. Izbrisi iPusher(ako imas)
2. Udji u SAM>Utilities klikni na Backup activation,Deactivate clear push, a zatim na Restore activation
3. Reboot-uj i povezi na iTunes
4. Instaliraj iPusher (sa AppStore)
5. Reboot-uj i povezi na iTunes, s tim da ti je iPhone povezan na WiFi
6. Pokreni iPusher i klikni na test, treba ti izbaciti 'Yap, your notifications works fine!'

Ivan83
24-04-2012, 12:43
Ja sam probao i meni izbaci gresku to jest eror na restore activation


iPhone 4 32GB

mccf
24-04-2012, 12:45
Backup>Deactivate>Restore?

Onda idi Deactivate, pa onda sve rucno ponovo podesi...izbor drzava, mreza, id...kopiranje IMSI... Pa isprati ostatak.

Fazon bi trebalo da je u Deactivate(clear push)... To otprilike ispravlja stvari

kvaju
24-04-2012, 13:43
Koliko čekate da iPusher javi dali vam radi push?
Ja sam čekao po 2-3 min ništa.
A instalirao sam neku drugu app sa kojom sam provjeravao ovo je ta http://itunes.apple.com/us/app/push-notification-test-ipush/id320210260?mt=8
prikaže mi za 2 procesa da radi push, a za ovaj 3-ći proces ništa ne pokaziva, tako da neznam 100% dali mi push radi.

Ivan83
24-04-2012, 13:44
Meni ovako stoji u opcijama a ostale opcije mi se pojave kad pritisnem De-Activate Phone(clear push)http://img.tapatalk.com/b2de40fe-9235-dc34.jpg


iPhone 4 32GB

mccf
24-04-2012, 13:48
iPusher treba da izbaci u roku do 10ak sekundi... Prije nego ga pokrenete, udjite Settings>Notifications i provjerite da li su ukljucene notifikacije za iPusher, tj da li se nalazi u notifikacijskom centru...

Boki221
04-05-2012, 22:46
Jedno pitanje, posto nisam uradio backup posle aktivacije sa SAM, a ne radi mi push notif. , ako odradim ovo sa prvog posta jel moguce da se nesto poremeti i da Izgubim SAM ?

Iceshade
08-05-2012, 00:27
Izgleda kao da je thread mrtav al aj da vidim ima li nekog da mi pomogne.
i4 bio na gavey-u, odradjen unlock sa samom dok je radio i uradjen backup ticket sa redsn0w-om.
Ne radi push, probao sam ovo iz prvog posta ali mi nije uspelo (mozda i gresim negde), ima li neko ko zna tacno kako naterati push da proradi ?
Hvala, pozz.

dekimaks
08-05-2012, 00:37
http://jaxov.com/2011/05/push-notifications-not-working-on-ios-4-3-3-after-using-sam-how-to-fix/
Ako ti ne radi push i dalje primeni ovo uputstvo i radice ti 100%
Edit pa to je isto ovo sa prvog posta nisam gledao...meni je ovako proradio push


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iceshade
08-05-2012, 00:45
Jesi li push namestio dok je jos mogla aktivacija sa SAM-om ili posle ?
Backup lockdown foldera ili ti sam aktivacije nece da radi ako je SAM upaljen, tj nema mreze ako je upaljen ...

dekimaks
08-05-2012, 00:49
Aktivirao sam sa samom i nije mi radio push.Onda sam radio staro uputstvo kako aktivirati push pomocu SAMa,i na kraju ispratio ovo poslednje uputstvo i telefon je proradio...inace tel je otkljucan sa SAMom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne ne...SAM mora biti ugasen...deaktivirao sam telefon sa Samom,pa ponovo ubacio lockdown,pa probao push...na jednom telefonu mi je odmah ovde proradio push,a na ovom sad morao sam da ispratim proceduru do kraja odnosno ovaj fix
@iceshade radio si edit posta i ispade da sam pisao post za postom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iceshade
08-05-2012, 00:58
Vidim opet celovecernju igranku kao i svaki put kad je namestanje sa samom u pitanju. E ovaj push ne namestam vise nikome nema tih para :)
lupio thanks, falac :)

dekimaks
08-05-2012, 01:00
Pa jel ti proradio?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iceshade
08-05-2012, 01:08
nije moj fon, namestam za drugara, on ode malopre posto radi prvu, nastavak sutra ...

wucke
13-06-2012, 15:56
Ljudi, gde da skinem taj SAM preko kog moze da se udje u Utilites, zato sto ja kad udjem u ovaj SAM koji sam instalirao sa BannedIphone-a imam samo opcije De-activate iPhone i Regenerate SIM :(

dechak
13-06-2012, 16:06
repo.bingner.com

wucke
13-06-2012, 16:33
Skinuo sam tu verziju SAM-a, ali kad udjem ne postoji mi opcija Backup, samo Restore i De-activate. Kad kliknem na deactivate on mi kaze da je uspesno deaktiviran sam, ali kad kliknem na restore izbaci mi da je failed jer valjda nema odakle da ga restoruje :(

necko_sa
22-07-2012, 03:48
Imam isti problem. Ima li neko rjesenje za ovo?

campokv
23-07-2012, 16:33
S obzirom da mi je telefon otkljucan preko SAMa odradio sam sve ovako kako je napisano i na kraju isto, ne radi mi notifikacije? Jos sam izgubio mrezu, evo sada se oko toga zezam... bem ti vise ove zackoljice oko iphonea kao da imam jat lek a ne telefon obican.

goranagf
23-07-2012, 17:20
Meni se desavalo da notifikacije ne rade, a telefon aktiviran maticnom sim karticom, dok nisam skontao da WiFi ruter zna biti problem.
Znaci kada radim restore, nakon aktivacije odmah instaliram iPusher i testiram notifikacije, na prvu ne rade, dok na telefonu u podesavanju WiFi konekcije ne promjenim DNS, dovoljno je staviti 8.8.8.8 i nakon toga push proradi, dakle ne mora biti problem u telefonu, moze biti i konekcija sa Apple-ovim serverom u pitanju odakle treba povuci certifikate. Druga opcija je da se oni skinu preko 3G-a, iskljuciti WiFi i pokusati isto.
@wucke
To sto ne postoji opcija Backup, nisam siguran, zaboravio sam, ali cini mi se da prvo treba ici na Revert Lockdownd to Stock, onda bi se trebalo pojaviti.