PDA

View Full Version : Kontakti



zujo1111
24-04-2012, 09:16
Znali ko kakvu šemu za kopirati Kontakte (Imenik) na PC?
Da mi se nedogodi opet da ostanem bez svih brojeva jer mi je 3gs završija u moru:(

komsa
24-04-2012, 09:49
...........sinhronizuj sa google-om pa ces imati na svim svojim pc-ma i telefonima(opcija u iTunes-u pri sync-u) :)

bokica
24-04-2012, 10:06
Meni google smanjuje slike kontakta. Jel ima neko podesavanje da ih ne dira? Ja koristim outlook i iDrive Lite.

dado
24-04-2012, 10:22
Meni je najjednostavnija aplikacija "MyContacts Backup", free je na AppStore-u. Uradiš backup i pošalješ ga na mail i uvijek ih imaš na mail-u. Kada hoćeš da ih vratiš samo klikneš na taj file i automatski učita imenik nazad. Free verzija backup-uje max 500 kontakata, imaš pro verziju na Installous-u krekovanu.

fanste
24-04-2012, 12:24
Outlook je zakon

Chuckie
24-04-2012, 13:11
Znali ko kakvu šemu za kopirati Kontakte (Imenik) na PC?
Da mi se nedogodi opet da ostanem bez svih brojeva jer mi je 3gs završija u moru:(

Dodaj u settingsu telefona pod mail accounts exchange google account i oznaci da sinhronizuje i kontakte, automatski ces ih imati sve na svom google accountu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
24-04-2012, 17:16
.........ti programi za backup su dobri ali imaju losu stranu da kada dodas nove kontakte a ne uradis ponovo backup(zaboravis),naravno nema ih u backup-u a posto cesto sync-ujem sa iTunes-om onda ne razmisljam o tome a on mi sve izmene svaki put sacuva....da ne govorim o pogodnostima ko uporedo koristi i android fon i taj mu je automatski sa istim kontaktima............ :)

Chuckie
24-04-2012, 17:29
Kad uradiš jednom Sync sa Gmail exchange serverom sa telefona, svaki naredni restore dovoljno se ulogovat
sa tim Gmail accountom da ti pokupi kontakte ili jednostavno u iTunsu odabrati uvoz kontakta sa Gmail računa.

dado
24-04-2012, 17:45
@komsa

Zato sa vremena na vrijeme uradim novi backup :-)

milan64586
24-04-2012, 17:53
Znali ko kakvu šemu za kopirati Kontakte (Imenik) na PC?
Da mi se nedogodi opet da ostanem bez svih brojeva jer mi je 3gs završija u moru:(

Ovo ti je najbolja varijanta. I sam sam pokusavao svasta i iCloud i outlook i svasta, ali ovo sa google-om je najbolje iz vise razloga.


Kad uradiš jednom Sync sa Gmail exchange serverom sa telefona, svaki naredni restore dovoljno se ulogovat
sa tim Gmail accountom da ti pokupi kontakte ili jednostavno u iTunsu odabrati uvoz kontakta sa Gmail računa.

Ovo bas i nije najpouzdanije resenje. Probao sam i sinhronizovao mi je recimo 2/3 imenika, a citao sam da se to cesto desava. Posto je meni imenik mnogo bitan, nisam hteo vise da se igram sa tim. Po meni najsigurnija varijanta je sync sa google nalogom, ali preko itunes-a.


Meni google smanjuje slike kontakta. Jel ima neko podesavanje da ih ne dira? Ja koristim outlook i iDrive Lite.

Najbolje ti je da sa google nalogom sinhronizujes samo brojeve i imena, a slike da povezes sa fb nalogom i onda da koristis smart sync. Po meni najbolji program za prikazivanje slika.

Chuckie
24-04-2012, 17:55
Ovo bas i nije najpouzdanije resenje. Probao sam i sinhronizovao mi je recimo 2/3 imenika, a citao sam da se to cesto desava. Posto je meni imenik mnogo bitan, nisam hteo vise da se igram sa tim. Po meni najsigurnija varijanta je sync sa google nalogom, ali preko itunes-a.

Nikad ni najmanjeg problema sa exchangeom. Ne znam šta se tebi dešava. Meni uvijek uradi perfektno posao.

milan64586
24-04-2012, 18:09
Meni exchange za calendar radi odlicno, ali za imenik nije radio kako treba. Kazem ti. Sinhronizovao mi je mozda 2/3 imenika. Citao sam da se to desava ljudima. Od kada radim sync preko itunes-a sa google nalogom, sve radi odlicno.

Sandi
24-04-2012, 18:36
Ne vidim cemu tih bezbroj varijanti kad iCloud radi savrseno? Istog trenutka kad upisem broj imam ga sacuvanog a pojavi mi se i na mac-u i na itouch-u(dok sam ga imao)... Isto i kad obrisem ili editujem on sve pamti automatski...

milan64586
24-04-2012, 19:20
Ja sam recimo izmedju iPhone-ova, posle ip4, imao jedno vreme android. Lakse je za manipulaciju kada sync-ujes sa google nalogom, jer je on kompatibilan sa svime. ICloud je vise ako koristis samo apple uredjaje. Nesto slicno kao iMessages vs. WhatsApp, ili Find my friends vs. Google latitude. Iste stvari, samo sto prve rade samo medju apple uredjajima, a druge rade medju svim uredjajima. Kako bi prebacio kontakte sa iCloud-a na neki android, wm, win?

Plus meni recimo iCloud na windows-u 7 radi jako slabo. Tacnije povremeno kada ga iz control panel-a pokrenem, onda on pokupi neke zaostale slike, dok nekada ni to ne pomaze. Ne znam da li je samo kod mene, ali meni taj iCloud sa windows-om radi dosta slabo.

zujo1111
25-04-2012, 10:25
Sinkronizaciju sam napravija sa Icloud i šljaka lipo ali neznam di ću vidit fotografije koje sam sinkronizira sa icloudom?

Sandi
25-04-2012, 11:29
Sacuva ih sa kontaktima i ne treba da brines zbog toga. Jedino ako hoces te slike da izvuces onda mislim da ti treba jailbreak. Uglavnom kontakti ce biti sacuvani sa slikama i neces ih izgubiti.

milan64586
25-04-2012, 11:52
Izgleda da on pita za slike iz photo stream-a.

@zujo1111
Te slike su ti kada udjes u PHOTOS, pa imas onda camera roll i photo stream. U samom iCloud-u koliko znam ne mozes da ih vidis. Pojavice se na drugim uredjajima, ako podesis te druge uredjaje za iCloud.

zujo1111
25-04-2012, 14:39
Da mislim na photos. Ja na icloudu nisam to nasa a kakva je to gupost ako ih nemogu vidit.

Sandi
25-04-2012, 16:37
Pa nije glupost... Ako se logujes na icloud sa drugog uredjaja one ce se tamo pojaviti automatski. Uopste ne shvatam sta zelis da uradis...

Chuckie
25-04-2012, 16:47
iCloud vozi bateriju da je to strašno. Uvijek ga imam ugašenog.

iCloud je beskoristan kada prelaziš sa platforme na platformu, jedino valja ako si u Apple svijetu.

Ako se vozaš android > iOS i obratno, google exchange je zakon, bar što se kontakta tiče.

Sandi
25-04-2012, 17:33
Verujem da trosi bateriju ako je ukljucen photo stream... Logicno je jer svaku sliku upload-uje posle slikanja. Ali meni su kontakti, bookmarks i notes ukljuceni i radi mi perfektno icloud. A sto se tice prelaska na neku drugu platformu i prebacivanja kontakata u toj varijanti mislim da ne treba pisati u 4S delu foruma vec u caskanju ili ikafani.

Knut
26-04-2012, 09:46
Imam iPhone4s sa 5.1.

U roamingu sam u Srbiji. Na Vip mrezi. Svi kontakti su mi upisani u international formatu, a ipak mi se ne prikazuju imena kod dolaznih poziva. U Njemackoj je bilo sve ok.

Zasto?

Sandi
26-04-2012, 11:25
Settings/general/international/region format i tu podesi da bude serbia latin. Trebalo bi da resi problem.

Knut
26-04-2012, 12:05
Upravo tako, stalno mi stoji:
Serbian Montenegro(Latin)

Neko drugo rjesenje ?

vux90.vjovicevic
26-04-2012, 12:10
Drugo resenje ti je CallerID-Format Fix iOS 5.x, ali posto nemas jb za 5.1 onda ne mozes da instaliras taj tweak.. :(

Sandi
26-04-2012, 12:17
Pogledaj da nemas opciju international assist pod settings/phone. Ako imas ukljuci je, naravno.

Knut
28-04-2012, 00:20
Ukljucen mi je uvijek Int. Assist.
Vratio sam se kuci i sada se prikazuju imena normalno.

Procitajte moje prvo pitanje .... Problem sam imao samo sa Vip mrezom ili samo u Srbiji(mada se nisam kacio na ostala 2 operatera)

Ako jos neko ima slicno iskustvo onda bi neko iz Vip-a trebao to d ispita....

borisss
29-04-2012, 10:57
Ja sam na mts mrezi, 4s 5.1 x-sim isto ne prikazuje kontakte kada me neko pozove a imam ga u imeniku, a kada mi stigne poruka onda prikazuje?

dekimaks
29-04-2012, 13:12
Jel uspeo neko da resi problem sa tim? Nece ni sa +38162xxxxx ni sa 062xxxxx.Stavio region pod Srbija,ukljucio int.pomoc i nece!Inace na Telenoru sam i imam 4s sa r-simom.ako je neko resio nek javi...smorio sam se
p.s nemam jb 5.1 je!

Nacis
29-04-2012, 16:59
Probaj sa zagradama
+381(64) ili (63)...
kod mene tako funkcionise.:)
Drago mi je ako sam pomogao.

dekimaks
29-04-2012, 17:05
A kako da stavim zagrade, kako si ih stavio? Znam da callerId fix to resava al nemam jb?

Nacis
29-04-2012, 20:55
Pa, upisi ih rucno.

dekimaks
29-04-2012, 23:50
Ne moze da se stavi zagrada kad se memorise broj, rekao sam u par postova iznad ne pomaze ni +38163xxxx ni 063xxxxx jednoatavno ne prikazuje kontakte preko gsm poziva,dok viber ,facetime i ostalo normalno ispisuje sve. Radio sam mu i reset i ne znam ni sam sta sve nisam pokusavao,dva puta memorisao broj ... Smorio sam se!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nacis
30-04-2012, 02:49
Ihh bre al' ste vi neki... Pa, ima toooliko nacina da upises brojeve sa zagradama, al posto si vec napisao par postova iznad da ne moze onda da odustanemo.

PS. Upisi u notes sa zagradama i onda samo kopiraj u kontakte.
Moze???

Eto vidis da moze.

Pozdrav!

cyhaber
30-04-2012, 02:58
Dodaj u settingsu telefona pod mail accounts exchange google account i oznaci da sinhronizuje i kontakte, automatski ces ih imati sve na svom google accountu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kad setujes google exchange account sta upises pod 'server' da bi ti verifikovao account ?



Sent using Tapatalk

Chuckie
30-04-2012, 02:59
m.google.com

dekimaks
30-04-2012, 03:04
Ihh bre al' ste vi neki... Pa, ima toooliko nacina da upises brojeve sa zagradama, al posto si vec napisao par postova iznad da ne moze onda da odustanemo.

PS. Upisi u notes sa zagradama i onda samo kopiraj u kontakte.
Moze???

Eto vidis da moze.

Pozdrav!

Odustajem... Upisem ja kontakte za zagradama iz notesa ili slicnog, nije to problem, copy-paste... Al cim ubacim u imenik telefon sam obrise zagrade...
Cekam jb za 5.1 4s nema mi izgleda druge!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
30-04-2012, 03:07
Kakve crne zagrade u imeniku? :D

dekimaks
30-04-2012, 03:09
Pa ne mogu da sredim kontakte da mi ispisuju ime... Tvrde da ubacim sa zagradama a to ne moze!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
30-04-2012, 03:19
Nije mi jasno kako ja nikad problema sa tim nisam imao. Uvezem kontakte koji su mi na gmailu preko exchangea i sve radi za 5. Nikad
nikakav tweak sa Cydie nisam instalirao.

dekimaks
30-04-2012, 03:23
Ja sam promenio brdo iphonea, imao sam ponekad problema sa geveyom al sam resavao, al ovaj 4s me ubi... Imao sam i 4s simfree i tu je radilo ok... Al ovaj koristi r-sim i posto mi je tel sa Svedske mreze stalno pokazuje kao da sam u romingu, slicno kao gevey... Nemam jb, ostalo mi je samo jos da probam callerid fix...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mesija
30-04-2012, 10:29
iCloud vozi bateriju da je to strašno. Uvijek ga imam ugašenog.

iCloud je beskoristan kada prelaziš sa platforme na platformu, jedino valja ako si u Apple svijetu.

Ako se vozaš android > iOS i obratno, google exchange je zakon, bar što se kontakta tiče.

Sinhronizujes iphone sa iCloud, onda samo ukljucis da sinhronizuje Outlook(win) ili Address book(mac) sa iCloud-om i onda ces uvek imati imenik i na kompu i na fonu, a mocices i na android da ubacis iste.

milan64586
01-05-2012, 12:26
Napisao sam ovde (http://www.isrbija.net/showthread.php/30672-EXCHANGE-Sinhronizacija-imenika-i-kontakata-sa-google-nalogom) jedan tutorijal kako se podesava exchange za sync sa google nalogom za imenik i calendar. Posto mi ranije exchange nije radio kako treba za imenik, istrazivao sam zasto je to tako, nasao uzrok (napisao u tutorijalu), pa kome treba neka prati uputstva i obrati paznju na ono sto sam napisao u dnu, jer je to bio razlog zasto se meni imenik nije uspesno, odnsono u potpunosti sync-ovao na ovaj nacin.

iMorris
10-05-2012, 13:02
Ja nikad nisam imao problem sa imenikom da bi sada poceo da me zeza. Kada dobijem poruku sa vip mreze ne ispise mi ime. A numerisan je sa 38160... Strasno :-/

budimir1969
13-08-2012, 11:52
pomoc, koristim xp i kako da kontakte koji su u iTunesu pronadjem i eventualno narezem na CD il usb

zmajcek
13-08-2012, 11:58
stavi na icloud i uzivaj ;)
ako ti je namesteno da ti radi sync sa outlook-om tamo ces ih naci...

budimir1969
14-08-2012, 00:57
ok hvala pozdrav

vlajcecar
18-08-2012, 02:11
Po meni,najlakse ti je da skines na iPhone program koji se zove ''my contacts backup'' i sve kontakte sa iPhona posaljes sam sebi na mail..
Posle toga odes preko PC-a na mail i preuzmes te kontakte.. (kontakti su ti u *vcf formatu!) po meni ti je ovo najbolji nacin! :) POZDRAV

cyhaber
15-10-2012, 00:38
A kako ih posle vratis na iP ?


Sent using Tapatalk

iMorris
15-10-2012, 00:54
Ljudi, koristite iDrive sa App store-a...

budimir1969
15-10-2012, 13:47
Hvala stari !