PDA

View Full Version : Mts i Iphone



srdjan11273
23-04-2012, 20:40
Pozz ljudi, imam iphone vec duze vreme , od januara ,ja nemam nikakav problem s njim, bogu hvala vec bih zeleo da diskutujemo o necemu,
Naime, u Januaru sam dobio 2 Iphone 4 iz Kanade, nn 4.10.01 ios 4.3.3 , kupio sam 2 gevey-ja i mts karticu , posto sam mts vec koristio i bio sam prilicno zadovoljan, medjutim na oba telefona je pokazivalo gresku kada se ubaci mrs i gevey...Kupio sam vise (ukupno 5 mts kartica) i nije htelo, onda sam otisao u jedan servis, probali su vip karticu i sve je radilo ok, nasao je mrezu, medjutim posle 2 dana koriscenja fona bio sam nezadovoljan vip-om i odlucio sam da na jednom fonu testiram Telenor karticu, radilo je super, nasao je mrezu opet sam pokusao sa mts-ovom i nije htelo, izbacivalo je neki error, i dan danas koristim telenorovu karticu..Pa bih bas voleo da prodiskutujemo zasto mts-ova kartica nije htela?

takodje zanima me , na jednom telefonu je mnogo teze uvek nadji mrezu, moras da se mucis mucis i mucis sa gevey-jem dok ne nadje, rekord mi je bio 6 sati u trazenju mreze -.- ima li neko ideju do cega je to?

nenad87
23-04-2012, 20:47
Lose geveu kartice.

srdjan11273
23-04-2012, 20:51
Da,zaborravio sam da napomenem da su u servisu vise puta probali sa vise gevey kartica

vuk
23-04-2012, 21:24
Menjaj servis a trebalo bi i gavey drugi po mom misljenju

milos.perovic
23-04-2012, 23:55
... + Iphone na MTS na kojem se aktivno koristi internet značajno lošije radi u odnosu na Telenor (često kada mi je na MTS aktivna internet konekcija i neko me zove u tom momentu, nedostupan sam..., na Telenoru to nije bio slučaj)

sanjin81
24-04-2012, 00:00
Sad kako je izašao SAM unlock,nema potrebe da se više zezaš sa gevey karticama!:-) Vjerovatno će i ta mts kartica raditi bez problema...

fanste
24-04-2012, 01:39
... + Iphone na MTS na kojem se aktivno koristi internet značajno lošije radi u odnosu na Telenor (često kada mi je na MTS aktivna internet konekcija i neko me zove u tom momentu, nedostupan sam..., na Telenoru to nije bio slučaj)

Ista priča i kod mene, namestio sam SAM nadam se da neće biti više ovih problema

velicko
24-04-2012, 07:33
Ja sam imao problem sa gevey i mts sve dok nisam kupio original microsim.
Non stop mi je ispadao iz mreze, kasnile poruke, bio sam nedostupan i sl. Ali od kako sam kupio microsim nikakav problem. Mada ipak long live my new sim free ip4 :)

kap45
24-04-2012, 10:46
Mozda to ispadanje iz mreze ima veze sa onom oznakom na sim-u, java 64 i java 128 . Tako nesto cini mi se da pise...

milos.perovic
24-04-2012, 18:23
Iphone 4
Uzeo sam danas MTS micro sim (zamenio staru karticu), međutim i dalje sam nedostupan u slušaju da preko "E" aktivno koristim internet; u slučaju da sam na "3G" internetu, dolazne pozive telefon redovno prihvata.
Dobio sam Java 64K micro sim karticu...

Sandi
24-04-2012, 23:39
Zadnjih nekoliko nedelja postoji problem na mts-u... Koliko sam uspeo da se informisem to se desava jer prelaze na 4g mrezu. Nadam se da ce proci uskoro jer je bas iritirajuce da mi iz cista mira stigne poruka o pp a ja na netu i imam pun signal... Nemojte misliti da sa telefonom ili karticom nesto nije u redu, do njih je definitivno.