PDA

View Full Version : Promena SIM kartice i kontakti



.onearm
15-07-2009, 05:41
Caos,

Imam verziju 2.2 OS i iPhone 3G.

Zeleo bih da dam drugoj osobi malo na koriscenje isti, ali nisam siguran sta se desava sa kontaktima kada se promeni SIM kartica.

Naime, ono sto bih ja voleo je da, ako moze, izbrisem svoje kontakte iz telefona kako bi ta druga osoba mogla da ubaci svoje sa SIM kartice. Kako to da izvedem, posto nigde ne vidim u opcijama u telefonu da mogu da obrisem sve kontakte (vec samo jedan po jedan)?
Da li to znaci da to moram da uradim iz iTunes-a tako sto cu pri sledecem sinhronizovanju da odstikliram deo gde su kontakti ili se to radi nekako drugacije? Naravno, vazno mi je da moji kontakti u iTunes-u (tj u kompjuteru, je li) ostanu tu gde jesu da bi, kada mi ponovo vrati telefon, mogao iste da vratim u iPhone u formi u kojoj su sada.
Pretpostavljam da i on onda mora da ima iTunes account (drugi, njegov) preko koga ce onda da obrise svoje kontakte ili sve ostalo sto je dodavao od programa, muzike... ?

Da li ste to tako radi i da li ista procedura (odstiklirati ono sto zelis da se obrise) vazi i za sve ostalo sto sam ubacio preko iTunes-a (muzika, programi...)?

Ima li neka caka u svemu tome na koju bi trebalo da obratim paznju? Na sta bi trebalo da obratim paznju pri zameni/pozajmljivanju telefona?

Hvala puno.

miljanx
21-11-2009, 20:26
Ako imas sinhronizovane kontakte sa iTunes-om i ubacene u outlook (proveri)....... onda mozes da odstikliras i kontakti ce se obrisati sa iphon-a.............. s tim sto za svaki slucaj sacuvaj imenik u .pst da ako slucajno izgubis kontakte mozes da ucitas ponovo u outlook pa zatim preko iTunes-a stikliranjem u iPhone........

BaneK
21-11-2009, 23:10
Ubaci sa AppStore ZybSync free je aplikacija,registurj svoj Acc sinkuj iPhone(kontakte) koje trenutno imas na njemu,Logout iz ZybSync-a ili obrisi aplikaciju sa iPhona i daj mu iPhone.Kad ti ga vrati ponovo skini ZybSync obrisi njegove kontakte login-sync i to je to!

AwaX
21-11-2009, 23:37
mislim da je .onearm (http://www.isrbija.net/member.php?u=2523) davno resio svoj problem jer je ovo post od pre 4 meseca sto ste iskopali ;)

BaneK
21-11-2009, 23:42
Jbg isao sam na New Posts:lupko:

snovolovka
05-01-2010, 11:30
Miljanx...molim te, sinhronizovala sam kontakte sa Outlookom i provjerila ( ubačeni su ), ali me zanima kako da sačuvam imenik u .pst ?

Hvala :)

PS
može i neko drugi da odgovori...isto hvala :) :) :)

djalf
05-01-2010, 11:43
A zasto u pst? Exportujes u Excel formatu i cuvas taj fajl, posle uvek mozes da importujes u Outlook.

snovolovka
05-01-2010, 11:54
Kad idem na export u outlooku nudi mi samo .pst, nema excel formata...spasila sam .pst i sad sam valjda mirna :)

Hvala