PDA

View Full Version : MSI Wind 12 U200-netbook



komsa
20-04-2012, 13:29
netbook mi je solidno zapostavljen(slabo ga koristim) pa sam mislio da malo eksperimentisem sa OSX..................citajuci one tabele sa kompatibilnostima nasao sam(u pitanju je MSI wind12 U200) da je manji model U100 u potpunosti kompatibilan dok se moj ni ne spominje......spominje se neki sledeci model U230 koji je sa AMD procesorom dok su ova dva ranije spomenuta na Intel-u.......pitanje je sledece:da li kext-ove mogu da trazim naknadno posto pretpostavljam da ce neki stimati od slabijeg modela i da ih instaliram kasnije ili da odmah odustanem od takve avanture?btw totalni sam Noob za MacOSX .............

noname
20-04-2012, 22:09
Ako tamo nije izbačen tvoj netbook, onda ćeš morati sam da proveriš kakva je situacija sa hardverom. Skini ovu aplikaciju:


http://www.osx86.net/view/1479-system_info.html

Pokreni je i kada završi sa skeniranjem hardvera, idi gore u File meni i klikni na Check Compatibility. Tu ćeš videti šta bi trebalo da radi, a šta ne. Ako recimo kaže da wifi ne radi, a tebi to baš treba onda proceni sam da li da se upuštaš u instalaciju ili ne. Isto tako sa ostalim hardverom. Ja koliko sam mogao da vidim on ima gma4500 grafiku koja ne radi na Mac OS X-u, mada može rezolucija da se dotera...

Ne bi bilo loše da zakačiš i ovde screenshot, kada ti završi skeniranje i kada klikneš na compatibility......