PDA

View Full Version : Navigacija na iPad-u?



iNovajlija
20-04-2012, 09:00
Pozdrav ljudi,

Posto razmisljam o kupovini iPada 3 WIFI only, a do sada nisam imao kontakt sa ovim uredjajem, malo sam trazio na netu, i vidim da WIFI only verzija nema GPS.. E sad, na youtube-u vidim da moze da se koristi ako se ukljuci tethering na iPhone-u, pa me interesuje, na koje nacine mogu namestiti navigaciju na iPad-u, koliko je precizna, i kako namestiti navigaciju da radi i u inostranstvu (ako je jedini nacin, da se ukljuci tethering na iPhone-u, a ja sam u stranoj zemlji, sticice mi racun, za koji cu morati da prodam sve sto imam i nemam, da bih ga otplatio :) ).

Koja su vasa iskustva, i kako se moze namestiti navigacija na iPad-u, uz pomoc oba uredjaja jailbreak-ovana, ili ne...? (znam da za iPad 3 nema jos uvek JB, ali recimo da kada ga ja budem kupio, izadje)

Hvala na odgovorima.

milan64586
20-04-2012, 09:28
Iskreno nisam znao da moze sa iPhone-om preko tethering-a, medjutim imas i drugu opciju. Moj cale ima od ranije gps bluetooth modul, koji ne koristi. Bas sam planirao ovih dana da probam da vidim da li to moze da se upari sa iPad-om. Ako moze, onda je to to. Kupiss modul, uparis ga preko bluetooth-a i picis navigaciju bez internet protoka, odnosno visokuh racuna. Naravno treba ti neki program za navigaciju. Najbolji je iGO Primo, ali on za Evropu kosta 99$. Kada izadje jailbreak, mozda ces moci da nadjes nesto besplatno.

ddexter
15-05-2012, 14:31
Milane,da li si probao taj gps modul da ga uparis sa ipad? Ja imam LEADTEK 9553X ali ga ipad ne vidi. Pa me zanima da li ima neki koji se vidi na ipad da bih mogao da namestim navigaciju jer imam wifi model.