PDA

View Full Version : Cudan zvuk



jika
18-04-2012, 20:09
Opis zvuka: zvuk je nalik onom ringtonu 'old phone' samo krace traje.. (manje od sekunde). tipa 'cvrrr...' Jbg,ne znam kako drugacije da objasnim :D ako naletim na neki slican zvuk na youtubu okacicu i link.
Da napomenem, da nije unutrasnji zvuk (posto vec ima neka tema u vezi toga)...

Dakle, ne mogu da provalim sta moze biti jer sam ugasio sve aplikacije u pozadini i dalje se pojavljuje bar 1x na dan da me iznervira ::brickwall:
Kada se cuje zvuk svetlo se ne pali,iphone se ponasa kao da nista nije bilo. Prvi put sam skrolovo notifikacije da vidim sta je,medjutim nista se nije pojavljivalo :confused: U notifikacijama inace drzim samo 10ak programa kojima je zvuk poznat ili iskljucen. Push ne koristim uopste. Nije mi jailbrakovan tel,nemam puno programa instaliranih (nov sam u apple svetu).

Ako je nekome poznat zvuk ili zna u cemu je problem neka pomaze!
Hvala u napred

Inace,u pitanju je ip4 simfree, ios 5.1

illusion
18-04-2012, 20:12
da li ti se pojavljuje uvek u isto vreme i da li ima veze sa baterijom kad je ispod 20%?

jika
18-04-2012, 20:16
Nije u isto vreme,desi se da po koji dan i da preskoci :) Nema veze sa baterijom,jer mi se danas cuo kada je bila 80%. Mislio sam da je data usage program pa sam ga ugasio ali mi se cuo i posle njega :S Ne znam stvarno vise sta bi moglo biti. Daj boze da je neka glupost od programa.

miodrage
18-04-2012, 22:34
Stavio Notificator, popali sve, stavi Aloud i stavi da cita notificator. KAd se desi zvuk, znaces sta je jer ce ga notificator procitati, aloud ce ga naglas iscitati, i sve ce jos da ostane zapisano u NC logu.

jika
18-04-2012, 22:46
To neki program sa cidyje? Nije mi jailbreakovan fon...

miodrage
18-04-2012, 23:30
Da, to su 2 aplikacije sa Cydie... E pa onda ne znam da ti pomognem, jedino da ovde napises apsolutno sve aplikacije koje imas u telefonu, mozda nadjemo sta je... Vise glava je pametnije od jedne

jika
19-04-2012, 11:30
Imam 100 aplikacija :) Bolje ako je neko imao slicnih 'problema' neidentifikovanog zvuka da se javi. Ali evo,napisacu ove sto su mi u notifikacion centru (mada su vecina na off,ali je nekima bio sounds na on..). Sada sam svuda stavio sound na off i samo cekam zvuk da lupim restore :D

U notif. center su mi standard: phone,sms,weather,calendar,reminders,mesenger,mail ,skype,im+pro,data usage,weather live free
Not in notif. center: fragger, glasspong (ova mi je najsumnjivija! :D ), fejs, zunga poker, jally sms, accuweather, appsgonefree, messenger (za fb), tunelin radio, stock, game center, star walk, vision test, paypal, leme cam, livecams pro, appadvice, instagram, pocket chef, soundhound, live score, metalstorm, water?, fling, WSOP (poker), istunt 2, ebay, eurosport, igunpro, appfree.

Eto,to su sve app koje su u notif. cent. Sada sam svuda sound pogasio a u pozadini sam samo ostavio ukljucen messages,phone i settings. Sad ako zandrnda onda cu ga stvarno obesiti :D

jika
21-04-2012, 21:31
Izasao update za glasspong (notification fix) :) pa sam ukljucio sound i notifikacije za njega. Ipak je budjavi ton bio od glupe igrice samo sto mi je zvuk bio ukljucen a notifikacija na off pa mi se nista nije pojavljivalo kada se cuo glupi zvuk :S Hvala miodrage i ilusionu u svakom slucaju!