PDA

View Full Version : MSI 770-G45 AMD X6, SL, Lion



mijalkocar
18-04-2012, 14:44
1. instaliram snow leoprad dignem na 10.6.8, a prilikom instaliacije nista posebno ne stikliram osim kernela? jel to ispravno? (prilikom instalacije iAtkos S3)
2. instdaliram lion po uputstvu i to je tO?

mosha
18-04-2012, 18:00
Ma da bitno je da radi, da se podize taj leopard i krenes po uputstvu i to je to. Instaliras bukvalno kao sto si instalirao kombo do 10.6.8 s tim sto taj kombo u stvari jeste ceo operativni system :D Odabers particiju, ja sam imao vec jednu unapred formatiranu kao MBR i to je to. ja trenutno imam i 10.6.8 i 10.7.3 na istom disku. Oba podizem preko iATKOS L2 diska jer sa bootloaderom mogu da dignem samo Leopard dok Lion trazi novi kameleon. A posto sma vise na Leopardu ne bih da instaliram novi bootloader i izgubim leopard zarad liona koji je nestabilan. Nadam se da ce uskoro izbaciti novi kernel za amd lion :)
Razmisljam se nesto o tom iAtkosu mozda je nesto i do tog diska ipak je to modovano, poredjenja radi dok sam imao 2 leoparda jedan retail a drugi iatkos bolje mi je radio retail, nap u finderu iAtkosa nikada nisam mogao da vidim sve sto mi je trebalo, kao da su neke stvari zakljucane ili sa razlogom zakljucane....Npr. sa retail leopardom vidim i particiju na kojoj je LIon dok sa liona nevidim leopard particiju, i particiji liona je automatski dodeljena pozicija prve particije na hddu dok je on zapravo particija broj 2.

mijalkocar
18-04-2012, 18:12
ej mosho,ajde ako nista pusti mi na pp linkove za lion sta treba da skinem i kazi mi ja nista nemam sad znaci samo cist os, nijedan kext nisam istalirao, jel treba da instaliram ili ne?
znaci sad nemam ni net, ni zvuk ni pravu rezoluciju..

mosha
18-04-2012, 18:37
Nista ti netreba ni grafika ni zvuk na leopardu to mozes i kasnije ako planiras da ga koristis :D znaci potpuno nebitytna prica, bitno je samo da ga mozes podici. A ono sto ti je potrebno za lion to ces sve naci na IAtkos L2 disku jer pri instalaciji sa onih koraka ti ces imati opciju kao customize da odaberes sta sve zelis da se instalira, izaberes grahic enabler obavezno. Voodooo za zvuk je po deafaultu ili nije, mozes i njega kameleon nemoj odmah mada ce on svakako neki instalirati :D. Kada se zavrsi instalacija jednostavno ces kliknuti close. Posto si zavrsio instalaciju ostajes normalno u leopardu i instaliras programcic TinkerTool
http://www.macupdate.com/app/mac/5721/tinkertool pokrenes i stikliras prvu opciju da zelis da ti svi fajlovi budu vidljivi. Zatim odradi restart i predji u win 7. U njemu bi trebalo da imas instaliran MacDrive to mozes skinuti sa warez.bb. Taj program daje win mogucnost da vidi i modifikuje macove marticije. Tada prebacis u root foldera jedan od dva kernel probaj prvo verziju 4 pa 5 i prekopiras postojeci kernel na particiji gde je lion. I to je to. Moze ubaciti i finder koji je iz druge verzije po tutorijalu koji sam napisao
http://www.mediafire.com/?ib5x07qbj7llvhj



KORISTI CODE!!!!!!

mijalkocar
18-04-2012, 19:25
videcemo sad sam zamenio kernel iz wina, ali msm da nece hteti nesto jer je doslo skoro do kraja instalacije i onda kao reklo da nije instalirano...nerviram se ceo dan.. :D

mosha
18-04-2012, 19:41
Na kraju treba da bude stikliran zeleni kruzic :) i da dobijes opciju Close. Mada ne mora da naci da nije proslo. Ako ne prodje formatiraj particiju iz leoparda ponovo kao mbr pa kreni opet.

mijalkocar
18-04-2012, 19:55
nije proslo, ma nemogu jer imam jednu jedinu od 100gb formatiranu i na nju sam instalirao ovo, mozda je zato i greska, mozda mora na posebnu ja sam preko SL hteo Lion, mada nije nimalo nelogicno to,nebitno nemogu batalicu pa kad me ne mrzi ubacicu opet SL, a kad bude lion bolji stavicu i njega... ili nesto trece samo sam izgubio 5 sati i jace nego ajde...

mosha
18-04-2012, 20:24
:( moguce da je to pravilo problem. Koliko znam ceo jedan HDD treba odvojiti za osx, ja sam 500gb podelio na 2 particije od 40 i treca sve ostalo. Win mi se nalazi na drugom hardu.

mijalkocar
19-04-2012, 06:53
samo grafa ostala, sve ostalo radi... ajde sad pomoc :D noname de si? :D

noname sta da radim za grafu? i pitanje kamerica, nece da radi? neka bzvz marka omega...

noname
21-04-2012, 15:31
Sve ono isto što sam ti govorio i prošli put! :P

Noviji Chameleon, AtiConfig Vervet ili Uakari (ili neki treći) i GraphicsEnabler. Za početak.

mijalkocar
21-04-2012, 17:38
e al na graphics enabler, nema slike, pa moram da brisem, tj ima onih kockica i crna slika, nista se ne vidi, chameleon imam Chameleon v2.0-RC5 r700...yato i pitam :D a kolko se secam prosli put sam nesto izmrchkao al se ni ne secam vise...

mosha
22-04-2012, 02:56
Zar kartica ne bi trebala da bude prepoznata po defaultu znaci posle same instalacije pri prvom dizanju bila mi je full hd podesena na 60hz. Proverio sam svi parametri su bili iscitani po deafaultu. slika je extra ali imam utisak da pomeranje prozora lepse ide u leopardu, ovde kao da malko seckaju kao da je do drajvera i filmovi mi rade tipa 3 sekunde i stanu... A opet sve to moze biti zbog zabagovanog kernela :D tako da dok ne stigne bolji necu znati.

noname
22-04-2012, 12:04
Pa očigledno mu nije prepoznata po "defaultu", čim traži pomoć.

mijalkocar
23-04-2012, 22:31
sredio sam rezoluciju, problem je jer nisam instalirao sve update iz software update-a, samo sad mi zvuk krcka, ne uvek ali ono kad se cuje kick u pesmi ono krcne imam instaliran voodoohda onaj 2.73. zadnji sto je sta jos treba da uradim...
edit: reseno, u midi settings, nego pitanje imam sta da uradim da mi rade i sluske sa front panela?

Sava
23-04-2012, 22:54
Moras iz System Performace, pa u Sound da prebacis na Front Panel, a kad hoces na zvucnike moras da vratis podesavanja... Lakse ti je da drzis dugme alt i da kliknes na zvucnik u status baru i tu zamenis na front panel, pa posle tako i vratis...

mijalkocar
24-04-2012, 03:22
ok probacu to, samo jos da pitam za app store, nece mi sa starim nalogom restujem i sifru da probam opet nece, da li treba i za njega neki hack ili sta je u pitanju?
isto i ne prijavljuje mi mic, on je doduse od kamerice, da li to ima veze ili ne? i jel moguce ikako da se osposobi kamerica?