PDA

View Full Version : Lion Gigabyte MA790XT-UD4P, AMD X2 (UNLOCKED X4), GeForce 7300, Ram 4GB



savana.man
18-04-2012, 02:59
Na racunaru je instaliran SL 10.6.3 (iAtkos S3 V2), vidim da se pojavio kernel za AMD Lion, sada bih da predjem na Lion ali mi nista nije jasno kako da uradim. Imam skinut iAtkos L2. Ako bi neko mogao da pomogne, bas mi nije jasan onaj tutorial.

mosha
18-04-2012, 17:21
Pa uradi update kombo na 10.6.7 ili 10.6.8 kako ti je lakse i budi siguran da se sitem podize, to je najbitnije da imas stabilan leopard. Drugi korak je da Skines iATKOS L2 dmg file narezes ga na disk. Skini sa onog sajta sto sam postovao kernel verzija 4 ili 5. Na windowsu budi siguran da imas instaliran Macdrive. i to je sve sto je potrebno.
Instaliraj neki programcic kojim ces uciniti sve fajlove vidljivim (TinkerTool) na leopardu. I tada pratis one korake. Znaci isti princip kao sto ces da odradis kombo update sa 10.6.3 na 10.6.8 s tim sto je ovo naravno nov opertaivni sistem kome izaberes particiju, dodas drajvere,graphic enable ukljucis, npr ja sam ukljucio podrsku za ps2 tastaturu i fercera ! Veruj mi da je zezanje sa leopardom mnogo veca muka nego sa liuonom ali moras i nju da predjes ako hoces lion. Kao sto sam vec napomenuo lion nije satbilan jer je kernel u beta fazi. Mozes da udjes malo se zezas itd dok ne krene da baguje, a to se desava posle 10ak minuta :D Jednostavno programi prestanu da se podizu a procesor postaje sve optereceniji i optereceniji, zapravo tu je i problem xpchelper-a koji nije jos resen i koji jos dodatno komplikuje pricu!

savana.man
04-06-2012, 07:17
Konacno sam uhvatio malo vemena pa hocu da probam da instaliram Lion. Sve sam uradio po tutorialu ali prilikom otvaljanja OSInstall.mpkg dobijem sledecu poruku "The installer could not install the software because there was no software found to install"
11737

Jel se nekom ovo desavalo?

Resen problem, problem je nastao u skinutoj verziji. Sad instaliram, pa ce da vidimo sta dalje.