PDA

View Full Version : Novi sn0w od GeoHot-a



Dzoni_m
14-07-2009, 11:37
http://iphonejtag.blogspot.com/

Ukratko, za vlasnike 3GS telefona novi nacin da uradite unlock vaseg ljubimca. GeoHot je napravio purplesn0w PATCH koji otkljucava vas 3GS. Zasto naglasavam PATCH. Zato sto ovo radi drugacije od ultrasno0w-a. Nije mali demon (program u pozadini) koji zauzima resurse, vec patch (po naski zakrpa) koja odradi to sto treba na "CommCenter, lockdownd, and your wildcard activation plist" u principu kao sto pravi unlock uradi kada aktivirate svoj telefon preko iTunes.

Napomena: Ovo je jos uvek TESKA BETA tako da vise pravi problema nego sto donosi koristi, ali boze moj kroz par verzija bice reseno, bitno je da se nesto desava.....

shO
14-07-2009, 18:06
Svaka mu cast, ali prcitao sam negde da je u nekom konfliktu sa DEv-team-om.. Mada mislim da je to laz, ali ajde...
Inace on je jedan jako pametan decko kao i svi momci iz Dev-Team-a, svaka njima cast. Znaci milioni korisnika zavisi od ekipice momaka ( njih plafon 10 ukupno ) e to ti se zove pravi TEAM :D

♠ ♣ ♦ ♥
14-07-2009, 18:16
Ukratko, za vlasnike 3GS telefona novi nacin da uradite unlock vaseg ljubimca. GeoHot je napravio purplesn0w PATCH koji otkljucava vas 3GS. Zasto naglasavam PATCH. Zato sto ovo radi drugacije od ultrasno0w-a. Nije mali demon (program u pozadini) koji zauzima resurse, vec patch (po naski zakrpa) koja odradi to sto treba na "CommCenter, lockdownd, and your wildcard activation plist" u principu kao sto pravi unlock uradi kada aktivirate svoj telefon preko iTunes.

UltraSn0w obavlja isti posao....



Svaka mu cast, ali prcitao sam negde da je u nekom konfliktu sa DEv-team-om.. Mada mislim da je to laz, ali ajde...
Inace on je jedan jako pametan decko kao i svi momci iz Dev-Team-a, svaka njima cast. Znaci milioni korisnika zavisi od ekipice momaka ( njih plafon 10 ukupno ) e to ti se zove pravi TEAM :D

GeoHot je bio clan DevTeam-a

Dzoni_m
14-07-2009, 21:24
UltraSn0w obavlja isti posao....

Ne na isti nacin. Cilj je isti, ali nacin NE. Stalni demon u pozadini uzima resurse (slobodnu memoriju, bateriju) ma koliko oni mali bili i ma koliko se retko taj demon javljao (prilikom podizanja BB u slucaju Ultrasn0w). Purplera1n radi to drugacije, patch gde treba i to je to, naravno dok se ne uradi restore ili nov firmware.
Nista to nije revolucionarno i mnogo bolje od ultrasn0w ali jos jedan pristup je zanimljiv i znaci da se polako stvara jedan front gde ce se ovakve stvari izbacivati brze i unlock ce tim pre biti dostupniji prakticno za vrlo kratko vreme. Po nas odlicno.....

iphone-srbija
14-07-2009, 22:03
geohot jeste genijalac al kad je on u pitanju, treba pustiti par dana da pocisti bagove jer njegove prve verzije software-a ne rade nikada 100% dobro :)

Dzoni_m
15-07-2009, 09:20
Primetio sam :) Mnogo je bolji sa lemilicom :)