PDA

View Full Version : Promenili biste ime operatera?



Getz35
13-07-2009, 12:46
Supreme preferences 3.0 beta na xSellize source. Instalacijom programa dobijaju se dodatna podesavanja, poput promene imena operatera, mogucnosti procentualnog uvida u stanje baterije, mreze, wifi-ja i mnoga druga napredna podesavanja. Nakon instaliranja pokrece se u Winterboard-u, a zatim se dobija posebna ikonica u Settings-u. Nadam se da ce nekome koristiti.

studiovpc
13-07-2009, 13:14
ime operatera se moze promeniti i programom Make It Mine koji je vec odavno izasao... ali ni ovo nije losa stvar da se ima posto ima jos dodatnih stvarcica

Lazar
13-07-2009, 13:37
ako vas nervira ikonica za settings koja se dobije kad se ovo instalira kao sto mene nervira idite u
/private/var/stash/Themes.FNIDrQ/Supreme Preferences 3.0.theme/Bundles/com.apple.Preferences
i obrisite icon.png :)

Posejdon
13-07-2009, 13:54
Dobra je stvarcica skroz...bas mi se svidja sto mogu da ubacim procenat za bateriju....

Lazar
13-07-2009, 14:02
% moze da se stavi i sa sbsettingsom.........

Posejdon
13-07-2009, 14:24
Ma Sbs nisam ni ubacio...ovo mi je ok....zato sto ima sve lepo ispisano na listi...nista nije skriveno....

n1n3
13-07-2009, 15:12
ja sam skinuo battery percentage programcic koji ide zasebno, i kad se instalira, treba samo uci u settings/usage i voila eto on/off opcije, cisto ako se nekome ne instaliraju celi paketi samo zbog toga

P.S otkako nemam SBS baterija mi traje mnogo mnogo duze, believe it or not....

Luk492
13-07-2009, 15:16
A u makeitmine programu,ako hocu da izbisem custom text koji sam uneo, samo izbisem program?

studiovpc
13-07-2009, 15:31
ne nego ostavis prazno i on izbrise tvoj tekst, jer ako izbrises program a ostane ono sto si napisao i dalje ce da pise to bez obzira sto si ti uklonio program

Getz35
13-07-2009, 18:19
Takodje u Dock mozete staviti jos 4 ikonice, tako da ih mozete imati 8. Putanja je mobile substrate/space dock.

bend3R
13-07-2009, 19:56
Ta fora sa dock ikonicama ne pali... bar kod mene.... stavio sam 6 da imam i nije se nishta desilo dok nisam pokushao da ubacim josh tu jednu(poshto imam five icon dock)! onda su sve nestale i imao sam samo prazan dock :) postoji li neki lek za to? :)

Posejdon
13-07-2009, 20:17
Ja sam stavio 5 i radi normalno....

Lazar
13-07-2009, 20:22
do 5 radi svakom probaj vise od 5 ;p

Posejdon
13-07-2009, 20:46
Drugovi borci stavio sam 8 ikonica na home....imao pet ukljucio opciju na osam i prevukao zeljene ikonice..i to je to..sljaka....samo su ikonice jedna delom jedna preko druge sto izgleda interesantno ali je mozda malo neprakticno(kako za koga)

♠ ♣ ♦ ♥
13-07-2009, 20:55
pa ti lepo uzmes i smanjis ikonice u docku ;)

Posejdon
14-07-2009, 01:54
Ma 5 mi je dovoljno....

bend3R
14-07-2009, 03:05
Ili jednostavno postavish potrebne na prvu stranu home screen-a :)

kriket
16-07-2009, 04:38
Samo da se osvrnem na ovaj percentage baterije. Meni se procenat napunjenosti baterije prikazao sam od sebe nakon upgrade-a na OS 3.0. Ja sam mislio da je to feature u OSu :)

Tek sad kad čitam ovo vidim da drugima nije tako bilo. Pre upgradea sam imao uključen taj percentage view u BossPrefs ali on je prikazivao samo brojeve bez znaka "%" i mogao si da biraš ili ikonica baterije ili brojevi (svičovalo se dodirom na to mesto). Znači dodirneš jednom pojavi se broj dodirneš opet vrati se baterija i ti ostaviš kako hoćeš.

Elem nakon upgradea na 3.0 pojavio se procenat pored ikonice sa baterijom, i to u originalnom iPhone fontu (Helvetica) a ne u drugom koji je bio u BossPrefs vatijanti. Zbog toga sam i mislio da je feature.

Nisam primetio da SBSettings dodatno srče bateriju, štaviše omogućava killovanje pozadinskih procesa radi oslobađanja RAM memorije što je korisno, kao i fast respring. Jedino je nezgodno što se nekad pojavi taj SBSettings prozorčić kad ti ne treba ali to i nije toliko strašno. Bio sam skeptik prema tome, mislio sam da ću ga uninstalirati brzo ali sam ga ipak zadržao. Presudan je bio process kill. Npr. desilo mi se da ubijanjem Mail aplikacije koja bleji u pozadini oslobodim 25MB RAMa.