PDA

View Full Version : Misterija, koju nikako ne mogu da shvatim



Adza
07-04-2012, 01:24
Cao drugari. I drugarice ako ima neka :)


Recimo da sam pre jedno 15 dana postao vlasnih iPhone 4 mobilnog telefona (zamenio sam moj dobri stari 3gs) :) Naime, kupio sam novi telefon koji je u sebi imao FW 4.3.5 i bb 04.10.01. Posto ova verzija FWa svi mi dobro znamo nema untethered JB, resio sam da se "podignem" na 5.0.1(9A405). Ali naravno da sacuvam svoj trenutni BB, kako bih telefon mogao uspesno da aktiviram gevey karticom. Okej....uz pomoc poslednje verzije Red Snow-a, podigao sam custom BB sa oznakom NOBB...znate to je sad ovo novo u redsnow-u preserve BB, zavrsio sve i upalio telefon...Naravno mrezu nisam imao.

Iskljucio sam telefon, ubacio gevey pa moju micro sim karticu, koju sam lepo fino zasekao tako da plastika ne smeta malom crnom cipu, upalio telefon, odradio proceduru aktivacije, dobio Face Time PUSH obavestenje i shvatio da je moj telefon AKTIVIRAN. I nista tako sav srecan, sedeo sa ortakom u coco kafeu, posle jedne kafe, vratio sam se kuci, odjednom mi je mreza nestala, problem je ostao isti...Medjutim stvari su se tek tu promenile....


POSLE MNOGO, MNOGO MNOGO MNOGO MNOGO MNOGO bezuspesnih pokusaja da ponovim gevey aktivaciju i uspostavim mrezu, posizeo sam i resio da probam da ubacim moju sim karticu bez ikakvog gevey cipa....i pogodite sta se desilo... Telefon mi je ocitao Telenor mrezu, bez IKAKVOG problema, stavise, stalno imam 4 crtice od 5.

Ne razumem sta se desilo i na koji nacin sam ja uspeo da od telefona za koji glavu dajem da nije bio SIM FREE jer ga tako nisam kupio, kupljen je u Holandskom T Mobile-u, ja bez aktivacionog koda Apple-a, za koji sam stvarno razmatrao da cu ga u bliskoj buducnosti kupiti, ja uspem da uradim ovo.

Da li se ovo ikada ikome desilo? prosto mi je neverovatno zaista, kao da sam uneo unlock key za dekodiranje iPhona, a ja to zaista nisam uradio...

Any ideas? :D

Adza.

jovica1
07-04-2012, 01:43
Daj ti gevey da probamo sa mojim,mozda i njega otkljuca

Svirac
07-04-2012, 02:49
Meni se desilo sa Iphone 4s sa nemacke T-mobile mreze. Dobijem zakljucani telefon, kutija, vakum, sve, aktiviram ga licno maticnom T-mobile karticom, otkljucam ga rebelom, dignem ga sa 5.0.0 na 5.0.1 i slucajno ubacim karticu u njegovo fabricko kuciste, znaci bez rebel gevey-a i meni telefon dobije ladno propustene pozive od MTS-a. Mreza, sve full. Ja koma, nisam mogao da verujem. Koju god da sam karticu ubacivao posle radio je kao sim-free. Tako sam i prodao telefon. Show. :)

studioton
07-04-2012, 09:10
bilo je reci da ce at&t otkljucati odredjene telefone posle isteka ugovora, mozda su to uradili i ostali operateri..

Adza
07-04-2012, 10:10
Izgleda da je ova gevey kartica stvarno otkljucala moj telefon :) E sad, zaista, razlikuje se od gevey ultra kartice, slikacu je ovih dana pa cu postovati fotku ovde, ako ovo stvarno sljaka, da probamo sa nekim drugim telefonom, prosto ne verujem da je to moguce, ali kad vidim druge ljude kako potvrdjuju ovo...neverovatno xD

illusion
07-04-2012, 10:22
nema veze to sa gevey karticom,zaboravi tu teoriju...

Adza
07-04-2012, 10:46
E ali potpuno normalno je to sto si sad rekao, ja te potpuno podrzavam... ali sa cim onda ima veze? Bio sam juce u jednom servisu u gradu, covek mi je rekao, otkljucavanje tvog telefona je moguce, kontaktira se Apple itd itd, cena 70e. Mislim, ne bunim se naravno, ali sta ga je otkljucalo?

illusion
07-04-2012, 10:50
zvacemo Poaroa :D

markokg81
07-04-2012, 11:11
Probaj jos jedan clean restore/update bez prezervacije bb pa vidi na cemu si. Ja bih prvo tako... Jedino bih tako 100% bio siguran da je sim free!

jordan
07-04-2012, 11:17
A kako se to kontaktira apple za otkljucavanje? Spreman sam da platim 70 jevreja

markokg81
07-04-2012, 11:42
http://sim-unlock.net/iphone_chk/
Imas i ovu varijantu, besplatna online provera o trenutnom sim lock statusu preko appla. Ja sam malopre isprobao za sebe...

jordan
07-04-2012, 12:16
Result for
01283700xxxxxxx no records found for this IMEI,
added at 2012-04-07 11:56:47 completed at 2012-04-07 12:01:27

Evo sta meni pise

markotak
07-04-2012, 12:23
Probaj jos jedan clean restore/update bez prezervacije bb pa vidi na cemu si. Ja bih prvo tako... Jedino bih tako 100% bio siguran da je sim free!

Bolje je da ne rizikuje na taj nacin, moze da podigne bb na 04.11, sve ostalo je manje riskantna opcija od clean restore bez cuvanja bb.

Byakuya
07-04-2012, 12:32
Naravno...samo jedan custom bez hacktivacije i znace da li je simfree ili ne...ili deaktivirati preko redsnow pa onda odraditi aktivaciju ponovo...

markokg81
07-04-2012, 12:51
Ono yes.... Pa tek posle update kao sto je predvidjeno ;)

Result forIMEI: 01233600********
family: iPhone
type: iPhone 4 (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/4/) 16GB BLACK
version: 5.1
serial: 88*******
mac: 9027E4359614
iccid: 89330159560482593030
country code: USA (United States)
purchase date: 2010-06-24 (t1, Purchase Date Validated)
purchase country: FR (France)
warranty coverage: Out of Warranty
registered: yes
activated: yes
carrier: Orange (http://sim-unlock.net/find/iPhone/4/Orange/) (France)
factory locked: yes
authorized unlocking possible: yes

markotak
07-04-2012, 12:57
Meni je preko gore navedenog sajta izbacio sve podatke vezane za ip4 sa linkom za unlock. Na tom linku stoji za mrezu AT&T 130e ali je trenutno nedostupno.

kalaba
07-04-2012, 13:37
AT&T počinje od sutra da otključava svoje telefone koji su van ugovorne obaveze potpuno besplatno...

jovica1
07-04-2012, 13:43
Da li ti je odmah prikazao podatke?Ja ukucai IMEI i email,poslao i sad kao treba da mi stignu podaci na mail?

markokg81
07-04-2012, 13:43
Lepo pise u emailu, 2 min

miki89
07-04-2012, 14:07
aa za to otkljucavanje jer potrebno da im se podnese neki zahtev ili ce sami otkljucati sve telefone koji im vise nisu u ugovornoj obavezi po njihovoj bazi podataka? :)

markokg81
07-04-2012, 14:07
Ne bih bas rekao da je tako prosto
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=21186

kriket
07-04-2012, 14:26
Koja je procedura za to navodno fraj otključavanje od AT&T?
Ortak je slučajno digao svoj iP4 na 5.1 i sad ne može ništa s njim a koristio ga je na gevey.

Na koji link da se "obratim"? Da li neko već ima iskustva s tim? Mislim da ga je kupio u USA baš u AT&T i da je istekla garancija odnosno ugovor ili šta već.

illusion
07-04-2012, 14:30
mislim da ne otkljucavaju 4.12 vec samo 4.11 pod uslovom da je istekao ugovor...

kalaba
07-04-2012, 14:43
Beginning Sunday, April 8, we will offer qualifying customers the ability to unlock their AT&T iPhones. The only requirements are that a customer's account must be in good standing, their device cannot be associated with a current and active term commitment on an AT&T customer account, and they need to have fulfilled their contract term, upgraded under one of our upgrade policies or paid an early termination fee.

jordan
07-04-2012, 14:52
Ma nebitan je BB ja mislim. Samo je potrebno da nisi vise pod ugovorom i da je sve uredno isplaceno. I verovatno ce trebati ugovor kad podnosis zahtev, koji na zalost vecina nas nema.

Evo lepo citirao covek koji su uslovi. Mozda nam i nece biti potrebni papiri, samo i dalje ne znam kako da proverim da li mi je isteko ugovor

jordan
07-04-2012, 15:32
Ja sad videh na apple sajtu kad ukucam svoj serijski broj pise da je uredjaj je zamenjen. Sto verovatno znaci da je onaj prokleti brus li od koga sam ga kupio u nju jorku prijavio kradju ili slicno kad mi ga je prodao i dobio novi telefon. To dalje implicira kolko ja kapiram da necu moci nikad da ga otkljucam!

kriket
07-04-2012, 17:36
Meni nije jasno kako ide to s kupovinom u USA na ugovor pa donošenje u Srbiju. Mislim moj ortak je tako kupio dva Ajfona 4 još pre godinu i po al ne verujem da je tamo potpisivao ugovor. Samo je uzeo telefone i doneo u BG. Ne znam kako to može i kako bi onda išlo s tim otključavanjem.
Činjenica je da je gomila telefona zaključanih donošena ovde i prodavana kao novi, a kako su izbegli ugovorne obaveze to baš ne znam, premda se nisam posebno ni interesovao.

maaxiimus06
07-04-2012, 17:56
daj link gde se proverava to na apple sajtu...

jordan
07-04-2012, 20:01
To sto mozes da proveris na apple sajtu nema veze sa ugovorom nego sa garancijom i servisom...

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=y

bbrks
08-04-2012, 00:07
Aj sad malo ja da dodam na misteriju.....
Daklem, veceras odem do Dorchola u neki kafic koji ima kao Wifi, ali nisam mogo da se nakacim, pa ukljucim Data roaming za 3G, ali tamo nema ni 3G nego se ukljuci Edge. Lepo, ali sa E ne mogoh nista da uradim...... par minuta kasije bacim pogled da phone i opa No service..... OK, sacu ja na moju cuvenu 112 proceduru, ali u momentu se nesto zapricasmo i kao zaboravim..... 5 minuta kasnije se setim, daj da vratim mrezu, kad imam sta da vidim, ladno stoji opet Telenor sa punim signalom:confused: ostadoh u shoku, aj sad neko to da mi objasni. Inace imam I4, 5.0.1 sa Gevey.... daklem luda kuca

Serious_Virus
08-04-2012, 00:15
Onako bzvz sam probao onaj sajt sa svojim iphone 3gs i evo sta sam dobio:

type: iPhone 3GS (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/3GS/) 16GB BLACK
country code: USA (United States)
purchase date: 2009-12-29 (t1, Purchase Date Validated)
purchase country: SG (Singapore)
warranty coverage: Out of Warranty
registered: yes
activated: yes
carrier: StarHub (http://sim-unlock.net/find/iPhone/3GS/StarHub/) (Singapore)
factory locked: -
authorized unlocking possible: -

Sta im znace sad ove "-" pored factory locked i authorized unlock possible? Da li je moguce da je mob postao simfree ;)

iNovajlija
08-04-2012, 00:21
I ja takodje iz zezanja probah navedeni sajt, i dobih rezultate:

family: iPhone
type: iPhone 4 (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/4/) 16GB BLACK
version: 5.1
serial: xx
mac: xx
iccid: xx
country code: USA (United States)
purchase date: 2011-06-10 (t2, Purchase Date Validated)
purchase country: HK (Hong Kong)
warranty coverage: Limited Warranty
warranty date: 2012-01-26 / 2012-06-29 (83 days remaining)
registered: yes
activated: yes

Unlock now Your iPhone 4 (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/4/)

added at 2012-04-08 00:13:12 completed at 2012-04-08 00:13:52

Ne pise mi ni da je locked, ni ne, ali mi nudi da uradim unlock, a meni je telefon simfree :D

bbrks
08-04-2012, 00:39
Evo i ja sta dobih

family: iPhone
type: iPhone 4 (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/4/) 16GB BLACK
version: 5.1
serial:
mac:
iccid:
country code: USA (United States)
purchase date: 2010-11-22 (t1, Purchase Date Validated)
purchase country: US (United States)
warranty coverage: Out of Warranty
registered: yes
activated: yes
carrier: AT&T (http://sim-unlock.net/find/iPhone/4/AT&T/) (United States)
factory locked: yes
authorized unlocking possible: -



added at 2012-04-08 00:31:01 completed at 2012-04-08 00:32:51

Naravno ima i link za unlock, lele sta se bre desava
http://sim-unlock.net/gfx/box_808_bottom.png

jovica1
08-04-2012, 00:40
meni jos ne stize mail

bbrks
08-04-2012, 00:57
qq, zelja je ogromna, ali da smo tupavi jesmo. tek sad sam video kad se klikne na link za unlock, budalastina daklem zaboraviti:vb_kez:

.stefan
08-04-2012, 13:00
ajde ovako, da se nadovezem na misteriju i da kazem da uopste nema misterije...koliko sam ja procitao prvi post u temi, nakon restore-a sa ubacenom karticom tvog operatera izbacio je facetime aktivaciju,a to se desava samo ako je telefon aktiviran, sto dalje implicira da je telefon simfree jer ga je tvoja kartica aktivirala,sto nikako ne bi moglo da se desi da telefon nije simfree...;)

objasnjenje: imao si srece, zalomilo se da taj telefon nije zakljucan

i ja sam u telenoru pre godinu,dve, ne znam ni ja, uzimao neke htc smartove za koje su tvrdili da su zakljucani na telenor mrezu, ja ubacim karticu mts-a on radi bez problema..

jovica1
09-04-2012, 00:17
evo mojih podataka:
family: iPhone
type: iPhone 4 (http://sim-unlock.net/simlock/Iphone/4/) 32GB BLACK
version: 5.0.1
serial: 84041WZ1A4T
mac: DC2B6137A5B7
iccid: 89410109335356137260
country code: USA (United States)
purchase date: 2010-11-02 (t1, Purchase Date Validated)
purchase country: CH (Switzerland)
warranty coverage: Out of Warranty
registered: yes
activated: yes
carrier: Swisscom (http://sim-unlock.net/find/iPhone/4/Swisscom/) ()

iPhoneSA
09-04-2012, 08:51
Nisam previse upucen, tako da ostavljam da me neko ispravi, al zar nije malo opasno ovako IMEI dostavljati raznim firmama na netu...ne znam jel mogu sta uraditi s njim, al eto mene malo hastra...

Obzirom da radim za jednog operatera, imamo jedan alat za provjeru svih mobilnih telefona (provjeru ispravnosti IMEI-a) osim iPhone-a. I tako kupi kod mene jaran SE Xperiu i naravno donese je meni da provjerim IMEI, kad ne lezi vraze "prekucan" IMEI sa jednim uređajem koji je prodat negdje u Austriji legalno i trenutno aktivan na austrijskom One...obzirom da se IMEI registruje u baznu stanicu, može se desiti kada uđe u Austriju da zaglibi policije, bar ja tako mislim, jer je prekucavan IMEI sa legalnim uređajem, jer ce se desiti da ce bazna stanica zabiljeziti dva IMEI-a sa različitih uređaja...mozda je prica nebitna i OT al mislim da nije pametno na svakom mjestu ostavljati svoj IMEI, mozda nista ne moze uraditi kada je u pitanju iPhone, al ostali mob nisam bas siguran...uglavnom paznja je preporucena...opet kazem nisam nesto posebno upućen u ovo, al znam da su lika iz SA zvali iz policije da vrati prijavljeno ukradeni mobitel (naravno moja firma ga locirala nakon prijave policije), znam da to nije uvijek praksa policije, al ovaj je bio sin od "bitnog" lika pa su morali...
Jos jednom paznja sa ukucavanjem IMEI-a na raznim stranicama (ne kriju IMEI oni sto snimaju videa po netu bez razloga). Mozda i baljezgam, al eto svakako sam poksuao...

Pozdrav

Stefan_kv
10-04-2012, 00:50
jel neko probao da otkljuca preko ovog sajta?
sto se tice prekucavanja mozda moze da se prekuca inei ali ovde ti izbaci i serijski broj i jos neke brojeve koje moraju da se podudare sa telefonom