PDA

View Full Version : 4S ispada iz mreze...



ipitanje
04-04-2012, 23:05
Pozdrav....imam 4s simfree 5.0.1,elem,desava mi se to da mi samo odjednom koristeci tel ispise searching umesto mreze,izgubi se jedno 30sec,i posle toga mi se sam upali 3g,koji prethodno sam iskljucim,jer mesto gde zivim jos ne podrzava 3g,i imam jednu crticu mreze,iskljucim 3g i posle 5sec mi se mreza normalno vrati.Koristim telenor karticu,nije micro.Iritantno je kad mi se to desi u razgovoru,zablokira mi slanje poruke...Nadam se da ste razumeli sta sam hteo da kazem,i voleo bih da cujem vase misljenje....hvala unapred.

MIX
04-04-2012, 23:22
I meni se to desavalo al samo kada je upaljen 3g,kada ugasim 3g sve normalno,imam ful signal.

ipitanje
04-04-2012, 23:25
da,ali meni je stalo iskljucan 3g,posto ne mogu da ga koristim,mesto gde zivim ne podrzava 3g za sad,samo edge.Znam da hoce da se zapucava kad je 3g ukljucen,ali mi ovo nije jasno....da,citao sam malo ovde,da li cu instaliranjem build 9a406 resiti konacno taj problem?!Da li dobijam onda i JB u to?!KOd mene je trenutno firmware 1.0.13,koliko sam mogao da skontam da je to JB iphone sto imam,ili mozda gresim?!!?Pomagajte ljudi...

milan64586
05-04-2012, 08:51
Ne mozes sada nista da uradis ako zelis da zadrzis jailbreak. Ako hoces da uradis restore, moras da ga update-ujes na 5.1, a ako to uradis, neces moci za sada da uradis jailbreak, posto jailbreak za 4S postoji samo za 5.0.1 za sada.

Sto se gubitka signala tice i mom prijatelju se desilo 2-3 puta do sada, pritom on ima taj noviji build. To je nesto ili do mreze, ili neki softverski problem, verovatno vezano za jailbreak. Inace njemu je regularno ukljucen 3G, tako da ne znam da li bi se desavalo i sa iskljucenim 3G signalom.

Nije mi jasno samo sta ti znaci ovo da koristis Telenor karticu (i ja sam na Telenor mrezi), ali da nije microsim? Mora da bude microsim, ne mozes drugacije da je stavis u telefon.

komsa
05-04-2012, 08:55
@milan64586 verovatno je hteo da kaze da je isekao obicnu karticu....................

milan64586
05-04-2012, 09:37
Da, da, verovatno je na to mislio.

ipitanje
05-04-2012, 10:33
da,to sam mislio :) hmm...onda mi ostaje da cekam.Imao sam 4 koja je bila gevey,i radila mi je prefektno,i uzmem pre par 4s i sad me to iritira...al dobro,sta je tu je...u svako slucaju hvala,cekacemo onda JB za 5.1...

milan64586
05-04-2012, 10:44
Ti mozes i sada da odradis restore na 5.1, ali neces imati jailbreak, a moguce da ce ti to resiti taj problem koji sada imas.

ipitanje
05-04-2012, 11:20
Znam za to,ali mi se to bas i ne radi...a da li se mozds zna,ili nagadja kada ce izaci JB za 5.1?!Imam puno bitnih aplikacija koje skidam sa cydia,pa mi se zbog toga ne radi...

milan64586
05-04-2012, 12:03
Pa navodno imaju vec manje vise sve sto im je potrebno, ali su rekli da predstoje jos nedelje rada da se to sve ispegla i dovede u finalnu fazu. Dakle ne verujem da ce skoro, mada to niko ne zna osim njih koji prave.

komsa
05-04-2012, 12:11
moj savet ti je da ipak probas sa originalnim microsim-om od provajdera kod kojeg si......................ne kosta puno a moze da koristi :)

kovacevic031
05-04-2012, 12:21
Meni se ista stvar događa sa original karticom mog providera. Doduše, nije simfree.
Živcira toliko da ide uskoro na reklamaciju iako mi u službi za korisnike tvrde da je lako moguće da je stvar u sim kartici i da će mi nju prvo istetstirati.

Jučer sam bio u Aljmašu pecati, i odjednom mi se telefon prebacio na VIP SRB mrežu. To mi se nikad nije tamo događalo.
I onda ugasim automatski carrier i ne nalazi moju mrežu, ali nalazi sve ostale.

kriket
05-04-2012, 20:37
Rekoh ja da simfree Ajfon i nije baš simfree kako je to nekad bilo.

Svirac
05-04-2012, 23:23
Digni lepo na 5.1 i problem resen. Nisi jedini koji ima taj problem sa simfree, i ja sam imao sa jednim i par drugih znam koji su imali isti problem. Znaci dignes na 5.1 i uzivas.

cikaaca
05-04-2012, 23:50
Zameni karticu u telenoru pa javi rezultate,mozda je samo cip stari tj 32kb

ipitanje
06-04-2012, 11:07
Kartica je u januaru ove godine uzeta iz Telenora....al oticu u svakom slucaju da se raspitam,ne kosta me nista...

Svirac
06-04-2012, 12:52
Kazem ti, digni na 5.1 i resen problem.

ipitanje
06-04-2012, 13:17
Ma dobro ti druze i kazes...sta da se tu maltretiram bzv,dignem lepo na 5.1,a ove cu bitne aplikacije,sto mi trebaji da pokupujem legalo...10tak dolara ce me kostati,jako vazno.I cekam lepo dok ne izadje JB...kontam da mi je to najpametnije,a ne da me ovako zivcira sa ispadanjem iz mreze...

Danijels
06-04-2012, 15:02
Nece resiti problem dizanjem na 5.1. Imam isti problem a telefon sim free 4s 32gb fw 5.1. Do sada mi se 2 puta desilo. Juce i prekjuce a tel imam mesec ipo dana. Verovatno je do kartice jer i moja je secena. Moj provajder (mtel) nema micro sim vec sece postojecu.

Svirac
06-04-2012, 15:20
Meni je resilo i na jos par njih. A karticu uvek mozes zameniti.

Danijels
06-04-2012, 15:24
Samo navodim svoj slucaj. Kad je izasao update 5.1, odradio sam i juce i prekjuce mi se desilo upravo ovo sto i -ipitanje-u.

DSA
06-04-2012, 16:21
Tako je, i meni je moj 4s ispao par puta iz mreže sa 5.1, tako da nemoj bezveze dizati na 5.1, ostaćeš bez jb..ja sam samo radi toga digao na 5.1 i pošteno se zaj....


Tapatalk...

ipitanje
09-04-2012, 14:51
Bio sam u telenoru pre dva sata,uzeo sam micro sim,i od momenta kad sam ubacio jos nije ispao iz mreze.Od operatera sam saznao da su te orginalne micro sim kartice jace od ovih obicnih,vas zbog iphonea...e sad koliko je to stvarno istina ne znam.Elem,za sad sljaka dobro,sobzirom da mi je juce ispao jedno 10tak puta iz mreze,uskoro se javljam ako bude nekih promena.Pozz

Darko_BG
09-04-2012, 15:31
Meni ovo ispadanje desava u romingu. 5.0.1

ipitanje
09-04-2012, 21:44
E da,toliko o tome...ispadanje se ponovilo vec 2x u roku od sat vremena...znaci micro sim ne resava problem.Bar ne meni...Mislim da mi je sledeca stvar 5.1,iako nema JB.Pa ako ni to ne resi problem,vracam svoju 4-ku...

dexterkv
10-04-2012, 23:49
Imao sam isti problem na 5.0.1 i uradio 5.1 i radilo jedno 10 dana kako treba i opet ista prica sa signalom i sa jako slabim otvaranjem net-a na 3G! Moracu i ja da probam da zamenim SIM!
P.S. Patim za mojim starim 3GS-om! Sa ovim nikako da oporavim!


Tapatalk

iMorris
11-04-2012, 00:02
Ja od kako sam ubacio mts karticu svaki dan mi puca veza ako ne i par puta u toku dana. Simfree 5.1 sa microsim-om.
Katastrofa :-/

Byakuya
11-04-2012, 01:40
Remont je u pitanju...posto uvode 4g menjaju sada 1000stvari pa zato puca stalno...ocekuj takvo stanje do kraja aprila dok ne uvedu...

kakosuper
11-04-2012, 12:37
Ja nisam ni znao da mts uvodi 4g :S

ipitanje
11-04-2012, 16:01
Sinoc digao na 5.1,i od onda mi ni jednom jos nije ispao iz mreze.Zrtvovao sam JB za zivce,posto mi je ispadanje bilo nepodnosljivo iritantno....sad ostaje samo da se nadam da je sve ok.

Bobap1988
11-04-2012, 16:34
Ako se digne non simfree 4S na 5.1 sta se onda desava?

Serbiaman
11-04-2012, 17:07
nista gubis samo jailbreak i pitanje je da li ces moci da ga otkljucas nisam siguran :D

Bobap1988
11-04-2012, 23:20
ajde neko ko je malo bolje upucen?

Byakuya
11-04-2012, 23:36
trenutno na trzistu imaju kartice za 4s koje otkljucavaju BB koji je na 5.1...JB naravno gubis...posto ga za sada nema...

Bobap1988
11-04-2012, 23:49
Znaci taj noviji bb koji se dobija kada se podigne na 5.1 je moguce otkljucati?

Byakuya
12-04-2012, 00:07
procitaj gore sta sam napisao...

Bobap1988
12-04-2012, 08:13
nije mi svejedno dizati na 5.1 zato i moram pitati sto puta

Babakaj
12-04-2012, 10:03
Mozes da pitas i hiljadu puta, ali ako nijednom ne procitas odgovor - dzabe.

Serbiaman
12-04-2012, 12:58
da rade i na novi baseband ja probao ove nove x-sim sto su izasle i sljaka super!!!!!!

iMorris
12-04-2012, 17:01
Kapiram da oni rade nesto na mrezi ali zar ne bi trebalo svima da puca mreza. Dok sam Koristio Nokiju radila je bez greske od kako sam ubacio u iPhone non stop puca mreza, nisam dostupan itd... >:(

Pa mi ljuti pricaju da mi je krs telefon pa pocnem onda i ja da ga pljujem :)

ipitanje
12-04-2012, 20:40
Citali ste moje iskustvo...preksinoc sam digao na 5.1 i od onda mi ni jednom nije ispao iz mreze,sljaka super,izgubio sam JB ali cu tih par neophodnih aplikacija da kupim legalno,i da mirno cekam JB.Bolje i tako nego da mi kida zivce svakih pola sata.... :wave:

milan64586
15-04-2012, 15:57
Kakvo ti je iskustvo od tada? Ja sam citao po netu da bas sa 5.1 je taj problem vise izrazen. Takodje ovaj moj prijatelj ima i dalje problem. Desava se i da telefon nije dostupan iako je skoro pun signal, pa onda stigne prvo ona sms poruka o propustenom pozivu, pa onda posle par sekundi bude opet dostupan. Ovo sa prekidanjem veze se isto desava u toku razgovora. Nije toliko cesto, ali svaki drugi, treci razgovor koji je duzi od minut, dva desi se da prekine. On drzi ukljucen stalno 3G, jer stvarno je jadno da ga gasi kada gomilu stvari obavlja sa njim preko neta. Ne znam da li bi to pomoglo. Jel vi sto imate problem drzite 3G ukljucen ili iskljucen? Ustvari @ipitanje kapiram da je ukljucen, posto je na 5.1 pa nema JB-a, ali kako je sa ostalima? I na kojim ste mrezama vi koji imate te probleme? Ovaj covek je na Telenor mrezi. Probao je i da zameni karticu i bilo je ok par dana, ali opet se desava. Nije dakle cesto, ali je uzasno iritirajuce, jer nikad ne zna kada ce se prekinuti veza, ili kada je nedostupan, a ustvari je dostupan.

Interesantno je sto sam citao malo apple forume i ispostavilo se da ovaj problem ima ogroman broj ljudi, sto znaci da je to bas ozbiljan problem. E sad, ne znam da li ovu temu ne vidi previse ljudi ili je moguce da samo vas par imate taj problem? Neki su cak na apple forumima pisali da su menjali telefon nekoliko puta i da su i dalje imali isti problem.

illusion
15-04-2012, 16:01
pa nije ni cudo sto gubi mrezu kad mu je ukljucen 3G :D

milan64586
15-04-2012, 16:10
Pa kakve to veze ima, ako je 3G signal skoro pun? 4-5 crtica konstantno.

illusion
15-04-2012, 16:12
zato sto 3G signal kod nas nije stabilan kao obican GSM

milan64586
15-04-2012, 16:14
Ja na ip4 nemam tih problema, a stalno mi je ukljucen 3G. Mislis da je to do mreze ili sta? Kazem, citao sam apple forume i mnogo, ali bas mnogo ljudi se zali na isti problem i to bas na 4S.

illusion
15-04-2012, 16:16
e jer sam imao takvih problema dok sam imao iphone4 sa geveyom

milan64586
15-04-2012, 16:18
Ne znam. Ovo je ipak simfree telefon. Gevey je ipak gevey. A i ovo sto sam citao, svi imaju bas simfree telefone, ili telefone sa mreze, ali bez tih dodatnih kartica.

EDIT:

Moze li neko od moderatora da postavi POLL na ovoj temi, da ljudi glasaju da li imaju problem sa tim povremenim gubitkom signala i nedostupnoscu? Hvala.

Sandi
15-04-2012, 17:40
pa nije ni cudo sto gubi mrezu kad mu je ukljucen 3G :D

Ne prica se o cetvorci vec o 4s uredjaju... Dva puta mi se desilo da bude no signal jos na 5.0 a sad zadnjih nekoliko dana je bilo da budem nedostupan ali istovremeno stigne poruka o propustenom pozivu. Naravno 3g je stalno upaljen i primetio sam da kaze da sam nedostupan dok koristim net. Signal pun ili 4 crte mts mreza. Ali mislim da se meni to desava jer mts radi na mrezi pa dolazi do manjih problema. Prelaze na 4g. :)

milan64586
15-04-2012, 19:00
Imas 4S? Koji fw sada koristis?

Jos jednom da zamolim nekog od moderatora da postavi poll na pocetku ove teme da ljudi mogu da glasaju da li imaju problem ove vrste sa svojim telefonom.

Darko_BG
15-04-2012, 19:01
Ja imam problem u romingu, 4S i 5.0.1

vlajsa
15-04-2012, 19:14
Kada sam uzeo 4s simfree sa 5.0.1 (9A406) , stavio sam u njega secenu telenor karticu koju sam koristio u cetvorci skoro godinu dana i nisam mogao da aktiviram.Aktivirao sam ga sa nekom vip secenom karticom i odmah stavio svoju telenor sa kojom sam imao 1 ili 2 crtice signala sa iskljucenim 3g (cellular data). Odem do telenora, uzmem njihov micro sim i signal zakuca na svih 5 crtica.Pre neki dan sam promenio paket na prenesi i surfuj i ukljucim 3g i nikakav problem sa signalom ili nedostupnoscu nisam imao. Telefon je jailbrekovan, naravno.

Sandi
15-04-2012, 20:45
@milan

4s naravno o kome se i prica. Sad sam na 5.0.1 sa jb i mts micro sim.

ipitanje
16-04-2012, 13:36
Kod mene je bio 5.0.1 9A405 JB naravno,4s sim free.Od kada sam podigao na 5.1 fw 2.0.10,tel radi perfektno,bez greske,ni jednom nije ispao iz mreze,ni jednom nisam nedostupan,a da mi pri tom prikazuje normalan signal.Na telenor mrezi sam,imao sam secenu karticu,menjao sam je za micro sim.Pun signal imam uvek,istina iskljucen mi je 3g,jer mesto gde zivim ne podrzava,ali cim odem u grad,palim 3g,i sve radi najnormalnije.Sve u svemu prezadovoljan sam sad.Jedino nemam JB,ali sutra treba da zavrsim legalan nalog i da kupim par bitnih aplikacija.

milan64586
17-04-2012, 15:03
Dobro da si resio time problem. Ja sam bas citao neku temu na discussion.apple.com i ljudi se bas zale na 5.1. Znaci tebi se to ranije desavalo sa iskljucenim 3G signalnom?

EDIT:

Upravo mi je stigao odgovor od Telenora. Ranije sam govorio da su profesionalni, ali sve vise mislis da su obicni sabani.

Postovani Milane,

Da bi odredjeni modeli aparata odredjenih proizvodjaca funkcionisali bez izazova na odredjenoj mrezi, potrebno je pre svega da se takav aparat pojavi zvanicno na teritoriji na kojoj funkcionise ta mreza.
Razlog tome je upravo u fizickom prisustvu proizvodjaca tog telefona koji tada u saradnji sa svim mrezama te teritorije radi na otklanjanju izazova koji se namecu jer telefon do tada nije bio spreman za to trziste.
Telenor mreza bi bila u mogucnosti da pokusa da ispravi i otkloni sve izazove kada bi od proizvodjaca dobili bar naznake koje su mogucnosti i potrebe takvog telefona.

Takodje, upravo zato sto aparat nije fabricki spremljen za srpsko trziste nismo u mogucnosti da znamo da li je izazov potrebno resiti u samom telefonu ili u nasoj infrastrukturi.

Srdacan pozdrav

Experts Team
Advanced Services Support
Customer Care Department
TELENOR d.o.o.
tel: +381 63 9000
e-mail: [email protected]

zemomak
17-04-2012, 15:59
meni ne ispada sa mreze, ali imam ponekad osjecaj da mi na pocetku, znaci tek kad uspostavim poziv sa nekim, u tih prvih par sekunda nesto zeza, kao da steka, isprekidan glas, malo cujes , malo ne cujes i onda sve u redu...ne znam sta mu je, mozda i umisljam???!


Tapatalk via iPad

Sandi
17-04-2012, 16:00
Ima logike u ovome sto pisu... A i znam od ranije da svi uredjaji koji treba da se pojave na trzistu imaju testiranje na mrezama. To mi je rekao lik koji bas to radi, istina u mts-u a ocigledno i telenor testira.

milan64586
17-04-2012, 16:44
U cemu je onda poenta simfree modela, ako mora model da bude prisutan na odredjenoj mrezi zvanicno da bi bio testiran? Onda je valjda logicno da svi kupuju te sa mreze te odredjene zemlje jer su jefitniji i mogu se uzeti uz ugovor. Zasto bi onda iko kupovao simfree? I kako to da bas samo iphone ima taj problem sa prilagodjavanjem? Koristio sam vise puta telefone koji nisu prisutni zvanicno kod nas, pa ni sa jedinim nije bilo problema. Drugo, nije u pitanju neki do-to-co-mo ili slicno nesto, sto koristi jedan covek u zemlji, vec iPhone, koji koristi ogroman broj ljudi kod nas i taj broj se svakim danom povecava. Pa kada sam isao da pitam nesto u Telenor, cim sam rekao broj, oni su mi odmah rekli, "aha, vidim da koristite iPhone..." Dakle imaju ga u bazi i sve, nego prosipaju praznu pricu. A i postoji gomila tema na discussion.apple.com gde se prica o tome da ljudi imaju taj problem a kupili su telefone sa mreza u svojim zemljama ili su simfree ali u zemljama gde je apple zvanicno prisutan. Ima bas dosta Amerikanaca koji se na to zale. Evo samo jedne (https://discussions.apple.com/thread/3453008?start=30&tstart=0) medju gomilom slicnih tema.

Meni ovo deluje kao da hoce jednostavno da nas otkace, po sistemu, kupite telefon koji mi prodajemo, da bi mi zaradili, a onda ako sa istim budete imali problema, okrivicemo proizvodjaca, struji udar, visu silu, samo mi necemo biti krivi. A glavni krivac po meni je naravno apple, koji prodaje papreno skupo telefone, a ima slbo resenu osnovnu stvar, a to je antena. I to posle propusta na ip4, umesto da kad su vec izbacili skoro isti model, S varijantu, sto bi trebalo da znaci da je to usavrseni prethodni model, oni naprave skoro isti propust, odnosno naprave opet model koji ima problem sa prijemom.

I ovo sto kaze @zemomak je tacno. To se i meni desava. A pisao sam i o tome da sam jedno vreme koristio galaxy s1 i da je kvalitet razgovora neuporedivo na strani galaxy-ja. Zvuk je mnogo cistiji, bez pozadinskih sumova, podrhtavanja glasa i slicno, sto se na svim iPhone-ovima koje sam imao, a imao sam ih dosta, redovno desava.

zemomak
17-04-2012, 17:18
a kak to da telenor u norveskoj prodaje iphone uz ugovor pretpostavljam, a u srbiji ga nema u ponudi, dok u hrvatskoj ima i t- mobile i vip ???


Tapatalk via iPad

gasmias
17-04-2012, 17:39
Problem sa gubitkom signala je do samog uređaja, kako se ne gubi signal sa drugim aparatima. Ako neko ima problem sa telenorovim micro sim-om neka svrati do neke poslovnice i traži da se flešuje sim. Postoji problem sa nekim serijama sim kartica (od određenog proizvođača) gde su problemi gubitka signala učestali, problem je učestao i u drugim zemljama.

milan64586
17-04-2012, 21:29
Tesko tu moze da se provali do cega je, jer je u igri sto mogucih faktora. Zavisi prvo koja je mreza. Pa zavisi od lokacije, jer telefon moze na nekoj lokaciji da pravi problem, a na drugoj da ne. Cak i na istoj lokaciji pitanje na kojoj je baznoj stanici. Zavisi i da li telefon bira sam 3G/2G ili je zakucan na 2G. Pa zavisi koji je FW u njemu. Pa da li je jailbreak-ovan. Pa ako jeste, onda ima jos milion potencijalnih tweak-ova i patch-ova, koji mogu da prave problem. Znam ranije recimo da su ljudi gubili signal kada instaliraju iphonedelivery. Dakle jako je tesko ustanoviti u cemu je problem. Ja licno mislim da je u pitanju lose resenje za antenu na samom uredjaju i da je to "slaba karika" na svim telefonima. Samo od ovih drugih faktora zavisi da li ce se i koliko ispoljiti.

milan64586
26-04-2012, 11:57
Ne prica se o cetvorci vec o 4s uredjaju... Dva puta mi se desilo da bude no signal jos na 5.0 a sad zadnjih nekoliko dana je bilo da budem nedostupan ali istovremeno stigne poruka o propustenom pozivu. Naravno 3g je stalno upaljen i primetio sam da kaze da sam nedostupan dok koristim net. Signal pun ili 4 crte mts mreza. Ali mislim da se meni to desava jer mts radi na mrezi pa dolazi do manjih problema. Prelaze na 4g. :)

Kakva je sada situacija? Jel ti se ovo i dalje desava? Ovo mom prijatelju se i dalje desava, a desilo se sada par puta i meni. Promenio sam sim kod Telenora, ali nije pomoglo. Probao sam i sa 3G i sa 2G. Desava se u oba slucaja. Primetio sam kao i ti da mi se to desava kada cackam telefon, odnosno kada sam na netu. Isto kao i tebi, stigne mi sms o propustenom pozivu i onda me poel par sekundi ta osoba obicno ponovo zove, posto sam tada ponovo dostupan. Inace i ja sam na 5.0.1 jb.



Kod mene je bio 5.0.1 9A405 JB naravno,4s sim free.Od kada sam podigao na 5.1 fw 2.0.10,tel radi perfektno,bez greske,ni jednom nije ispao iz mreze,ni jednom nisam nedostupan,a da mi pri tom prikazuje normalan signal.Na telenor mrezi sam,imao sam secenu karticu,menjao sam je za micro sim.Pun signal imam uvek,istina iskljucen mi je 3g,jer mesto gde zivim ne podrzava,ali cim odem u grad,palim 3g,i sve radi najnormalnije.Sve u svemu prezadovoljan sam sad.Jedino nemam JB,ali sutra treba da zavrsim legalan nalog i da kupim par bitnih aplikacija.

Kakva je sada situacija? Jel ti se desavalo to jos koji put?

Sandi
26-04-2012, 15:48
Ne desava se vise. Od kako sam ti ovo napisao nije se nijednom dogodilo...

milan64586
26-04-2012, 16:20
A jel ti iskljucen 3G, ili nije?

Sandi
26-04-2012, 16:34
Nije. Ne gasim ja to nikad.

milan64586
26-04-2012, 17:57
Hm, ne znam ja onda sta da radim. Ne desava se ovo cesto. Desilo se mozda 2 ili 3 puta za mesec dana koliko koristim telefon. Ali opet, uzasno me nervira. Imam telefon koji kosta kao prosecan auto u Srbiji, a treba da razmisljam da da li ce izgubiti mrezu ili ne. :(

Razmisljao sam da ga dignem na 5.1, posto sumnjam da je mozda neki tweak od jb-a uzrocnik (posto se ranije nije desavalo), ali opet citao sam po apple forumima da se ljudi bas najvise zale na 5.1. Pritom ne bih nikako da izgubim jb, a ko zna da li ce i kada jb za 5.1.

Imam mogucnost, posto cu mozda krajem maja ici u Nemacku i da ga zamenim za novi, ali ne znam ni time da li cu nesto dobiti (osim sto cu opet izgubiti jb, jer ce biti sa 5.1), posto sam citao opet na apple forumima da su neki ljudi menjali telefon i po nekoliko puta i i dalje su imali iste problema.

Nemam pojma sta da radim. :( Uvek u ovakvim stvarima se pitam sto ja sve ovo trpim od apple-a, ali i dalje teram po starom. :(

Sandi
26-04-2012, 19:01
Nije to bas velik problem jer i u slucaju da ti stigne poruka da nisi bio dostupan to se desilo u sekundi samo. Da te taj neko nazove ponovo naravno da ce zvoniti. Ako imas priliku da zamenis za nov uredjaj onda to i uradi. A mislim da je veci problem u operaterima nego do samog telefona. I verujem da ce nekim sledecim update-om biti resen problem.

Sandi
26-04-2012, 22:49
Moram bump. Spojite kasnije postove.

Evo sta mi je @mts odgovorio vezano za problem... Ne znam da li je i kod ostalih operatera ista stvar ali je meni potpuno nelogicna...

http://img.tapatalk.com/b2de9ae9-b4bc-7f34.jpg

NikolaSRB
26-04-2012, 22:50
To sto kazu nije skroz istina.
Da, nije moguce, zato se se edge ugasi dok traje poziv i opet upali. Ali to je neprimetno, kada je na 3g mrezi ne mogu da se obavljaju razgovori.

gasmias
27-04-2012, 07:08
Kakve neznalice, ovo je cisto da ti odgovore..jeste kod GPRS/EDGE postoji jedan kanal i za voice i za data, ali voice ima primat, znaci ako koristis net preko navedenog tipa mreže i neko te pozove konekcija ce biti raskinuta a poziv uspostavljen, ali obrnuto ako u toku razgovora pokusas da se povezes neces moci..

3g ide i voice i data, i moze istovremeno..

ono što sam primetio na 4S da nije baš najsrećnije rešen prelazak sa 3G na 2G i obratno, traje duže nego što bi trebalo po meni..u tom trenutku je broj nedostupan jer faktički nema signala..

milan64586
27-04-2012, 09:09
Ajde malo zaradite ovu temu, ko se malo vise razume, posto imam neki osecaj da je mozda u tome negde problem. Ja sam isto primetio da mi se ovo desavalo uglavnom kada sam nesto cackao na telefonu, odnono koristio edge. Kako bi ovo izgledalo ako je 3G iskljucen, dakle samo 2G aktivan? Da li je moguce da posto je apple zamislio da 3G ne moze da se iskljuci (4S), a ja ga drzim (u poslednje vreme) iskljucenog, da telefon "misli" da je na 3G i da moze da prima pozive, a posto sam ja na 2G, gde data mora da se prekine da bi se uspostavio voice, onda jednostanvou tom trenutku nisam dostupan?

Sandi
27-04-2012, 09:54
Ne, ne... Ja ne gasim 3g pa mi se ovo desavalo. A ovo, sto je neko spomenuo, kako prelazi sa 3g na edge i obratno, nije sporo i potpuno je nevazno jer u tom trenutku sam dostupan. Testirao sam u nekoliko navrata i do toga sigurno nije problem. To je zezalo cetvorku ali je ispravljeno sa novom antenom na 4s.

gasmias
27-04-2012, 11:10
Ne mozes da budes dostupan kad nema signala, ne znam kako si testirao i pozvao i uspeo da uspostavis odlazni poziv bas u tom trenutku kad je usledila promena sa jednog moda na drugi..

milan64586
27-04-2012, 11:12
Ja ne znam onda sta je u pitanju. Da li je kod mene neispravan hardver ili je do mreze? Ako je do hardvera, da li je moguce da je toliki broj telefona zahvacen tim problemom? Ja mog da zamenim telefon, ali plasim se da time nista necu dobiti, a izgubicu jailbreak i moracu ponovo da postavljam folije i sve ostalo. Svratio sam danas do Telenora na Banjici i objasnio coveku koji mi deluje da zna po nesto, u cemu je problem i on mi kaze da ne zna sta je u pitanju i da sam ja jedini koji se na to zalio. I on mi je rekao da je mozda u pitanju to sto iPhone nije zvanicno prisutan kod nas, pa kao nije prilagodjen na mrezu. I rekao mi je da su kartice koje oni prodaju (microsim) 64kb i da nije ni cuo da postoje 128kb.

Ajde da sto vise nas posalje primedbu na ovaj problem Telenoru (cak i vi koji niste kod njih), pa da vidimo da li ce se mozda neko angazovati da ispita o cemu je rec.
[email protected]
[email protected]

AKo saljete, saljite na drugi mail, posto kod prvog morate da saljete i kopiju lk i neke ostale gluposti.

gasmias
27-04-2012, 11:19
Odgovoricu ti ja odmah, postoji dva tipa problema. Jedan je do jedne serije kartica (tu seriju treba flesovati, npr odes do telenora u knezu i trazis im) a drugi je do telefona tu nema pomoci ali koliko sam ja citao video i testirao to se desava redje od prvog..

Ja sam koristio 4kom 4s sa 2 ili 3 micro sim-a od telenora i nisam imao problema ni na 5.0.1 ni na 5.1..

milan64586
27-04-2012, 11:22
Cekaj, sta znaci to flesovati karticu? I da li mozda znas kako da prepoznam da li je ta falicna serija u pitanju? Ima li neka oznaka, broj, nesto?

gasmias
27-04-2012, 11:42
flešovanje - sw "popravka", neke kartice jednostavno imaju problema sa nečim, npr sa nekim karticama je dolazilo do nedostupnosti kod nekih symbian aparata (npr E72), nemogućnost slanja sms poruka sa nekih modela itd..

video sam da su i drugi korisnici 4S komentarisali da nisu više imali smetnje sa gubitkom signala kada su operatori (konkretno neki lik iz Indije) dobili micro sim drugog proizvođača..

Za prepoznavanje serije mogu da proverim pa javljam..

milan64586
27-04-2012, 12:32
Jesi ti to probao kod nas? Pitam, zato sto pretpostavljam da ako se budem zalio, da ce mi jednostavno dati novu karticu, a ja sam karticu vec promenio, tako da osim ako to flesovanje moze da uradi nesto sto nova kartica ne moze, onda ne znam da li ima svrhe to raditi, odnosno da li ce oni znati sta ja hocu i da li ce hteti da to urade? Da li znas mozda da li moze bilo gde da se ode ili mora bas u Knez Mihajlovu da se ide, posto mi nije to bas blizu? Moze li u Airport city-u, ili na Banjici recimo u tc?


Za prepoznavanje serije mogu da proverim pa javljam..

Ajde vidi molim te to, pa mi javi. Dosta mi je bitno.

ipitanje
27-04-2012, 12:42
Tesko da ces problem resiti menjanjem,ili flesovanjem kartice...ja sam taj problem resio tako sto sam digao na 5.1,tel radi perfektno!Nemam JB,ali kupim aplikaciju koja mi je potrebna.Bolje i tako nego da mi kida zivce.Na 5.1 imas opciju za iskljucivanje 3g u samom Network-u,sto na 5.0.1 nema.Ja drzim iskljucen 3g jer ga nema u mesti gde zivim,ali kad oden recimo u Zrenjanin,posto mi je to najblizi grad,ukljucim i siba bez problema,signal je non stop pun,nema ispadanja,pada ili slicno.Drug ima 4ku,5.0.1 i radi mu bez problema sa JB,dok je meni na 4s jeo zivce.Sto kazes i sam,dam 600 eur za tel i treba da buljim svakih 5min dal je u mrezi.Dizi na 5.1 i resis problem.

gasmias
27-04-2012, 12:48
Liku koji je imao problem sa gubitkom signala na 4S je flešovanjem micro sim-a (bio u Knezu) nestao problem, bar tako tvrdi..

Uređaji su često dostupni na raznim prodajnim mestima tako da je najbolje da proveriš sa njima..

@pitanje

zato i nemaš problema jer si isključio 3G u mestu gde je slabo pokriven 3G signalom..

to potvrđuje moju teoriju da postoje dva problema sa sim karticama i telefonom-mrežom..

milan64586
27-04-2012, 13:59
Bio sam opet do Banjice. Kazu da to MOZDA rade samo u Knez Mihajlovoj. S'tim sto mi ovaj kaze da nije siguran da li rade flash microsim kartica. Jel taj tvoj prijatelj flesovao microsim ili obican sim? Na Telenor sajtu nema nikakav telefon prodavnice, vec samo radno vreme. Jel ima neko od vas mozda njihov telefon, da ne idem dzabe.

Inace meni se ovo sa nedostupnoscu desilo i sa iskljucenim 3G. Doduse samo jednom i to kada sam cackao nesto po netu, pa sam zato i pitao da li ima to veze mozda zbog tog zajednickog kanala za voice i data.

gasmias
27-04-2012, 14:19
Ako se dešava ponekad to nije slučaj onda sa sim karticom! Ljudima sa "lošim" sim-om konstantno ispada sa mreže..

flešovan je micro sim..

milan64586
27-04-2012, 14:24
Ovom mom prijatelju, a i meni se desava povremeno. Meni se desilo 2-3 puta za mesec dana. I nije to gubitak mreze. Nikada on nije izgubio mrezu. On jednostavno ponekad nije dostupan iako je dostupan. Tada mi stigne sms poruka da imam propusten poziv i odmah zatim sam opet dostupan, odnosno ta osoba me obicno za th par sekundi dok ja vidim sms, vec ponovo zove.

gasmias
27-04-2012, 14:34
nije to do sim-a, to je ili do mreže ili telefona..

milan64586
27-04-2012, 14:45
E pa ja ne znam onda sta je. :( Ima previse ljudi sa istim problemom da bi bila slucajnost. Dosta ih je i iz Amerike pa i ta teorija da radi u Americi, pada u vodu. Neki su pisali da su menjali par puta telefon i da je problem ostajao. Ja sam an ugovoru na Telenoru. Sad bas da menjam mrezu zbog telefona, nesto mi se ne radi. Da znam bar da cu time restiti problem, mozda bih i to uradio. Ovako, ne radi mi se to, kao sto mi se ne radi ni dizanje na 5.1 jer mislim da osim sto cu izgubiti jb, nista necu dobiti. Videcu jos do kraja maja kako ce se ponasati. Ako se ovo jos koji put ponovi, trazicu da mi daju novi. Taman da vidim kakav ce ovaj novi galaxy da bude, pa mozda prodam to i uzmem njega. Voleti neku kompaniju je ok, ali ipak imati telefon od 500+ evra i onda jos razmisljati o svim ovim stvarima, malo je previse...


Jesu ovo aktuelna podesavanja za gprs?

apn: internet
user: telenor
pass: gprs

gasmias
27-04-2012, 14:50
jesu, u zavisnosti koji je apn aktivan na broju..ali to su generalna podešavanja za voice pakete..

kažem ti ja nemam problema, osim kad uočim taj nestanak na tren kada menja mod mreže (2G/3G)..

milan64586
27-04-2012, 15:00
Nista, koristicu ga ovako jos jedno dve nedelje, da vidim da li ce se ovo ponavljati. Ako se ponovi, stavicu mu 5.1 pa cu ga tako koristiti neko vreme. Ako se i sa tim bude ponavljalo, posto krajem maja idem za Nemacku, odnecu ga da mi zamene za novi, novi cu prodati verovatno i to je to. Problem je samo sto mi je mnogo zao da prestanem da koristim iPhone jer ga koristim od iphone-a 3G, ali ipak ako ne mogu da ga koristim kako treba, onda sta da radim. :(

ipitanje
27-04-2012, 18:06
@gasmias Meni se to desavalo na 5.0.1 i sa iskljucenim 3g-om,u mesti gde zivim,a i kad odem u grad isto tako.A takodje i sa upaljenim,svasta sam probao.Palio,gasio 3g,uvek mi se svodilo na isto 5-6 puta u toku DANA mi je ispadao iz mreze.Meni je 5.1 pomogao,za vas ne znam,ja samo delim moje iskustvo.I ja sam izbegavao update,ali kad sam sve ispucao,i videonda mi jos to preostalo,pokusao sam i isplatio mi se.

Sandi
27-04-2012, 18:24
Ne mozes da budes dostupan kad nema signala, ne znam kako si testirao i pozvao i uspeo da uspostavis odlazni poziv bas u tom trenutku kad je usledila promena sa jednog moda na drugi..

Testirao sam tako sto sam zvao sebe desetak puta na mestu gde seta sa 3g na edge i obrnuto a to je moja dnevna soba. U nekoliko navrata sam uhvatio da nema nijednu crtu signala ali pise ime operatera pa sam i u tim situacijama bio dostupan. A posto najcesce koristim tel bas iz dnevne sobe gde menja signal, do sad bi u nekom pozivu primetio da se nesto desava a bas naprotiv svi pozivi su normalni i nemam problema. Ponovo kazem da je taj prelazak sa 3g na edge i nazad resen na 4s uredjajima i to ne moze da se primeti u koriscenju. Dakle moj problem koji sam imao nekoliko puta, da ne budem dostupan, je do mreze kako su mi i odgovorili. E sad da li i kako moze to da se resi je pitanje...

I pocetak tvog posta da ne mogu biti dostupan kad nema signala je na svom mestu i tacan ali ja nikad ne izgubim signal vec promenim sa 3g na edge ili kontra a to je reseno kod 4s savrseno i stvarno nije problem u uredjaju.

Najveci problem mi je imessage jer cesto svakodnevno saljem i bas u tim momentima se desilo da budem nedostupan nekoliko puta. Mislim, nije iM kriv vec koriscenje neta pri slanju poruke...

milan64586
27-04-2012, 23:29
Sad mi jos nesto pade na pamet. Telenor je rekao kako iPhone nije pristuan na nasem trzistu pa nije prilagodjen mrezi. Oni zvanicno prodaju microsim kartice. Koliko ja znam samo iPhone koristi te kartice. Ako je tako, kako ih onda prodaju, za sta, ako im mreza nije prilagodjena za taj telefon?

Jel zna neko mozda da li na kiosku mogu da se kupe microsim kartice mts-a i vip-a? I sta mislite da je bolje da uzmem da probam?

Byakuya
27-04-2012, 23:48
mikrosim jedino dolazi u postpaid varijanti...nije jedini telefon koji koristi te kartice...noviji tel a koristi ih je One X...pa onda moras racunati i da iPad koristi itd...

gasmias
28-04-2012, 06:53
U telenoru mozes za postojeci pre paid broj da dobijes micro sim..micro sim ide i u nove nokia modele (lumia i n9)

@milan Testiranje je osnova za pronalazenje problema-uzrocnika, to rade svi prozvodjaci i svi operatori..

milan64586
28-04-2012, 08:16
Mislio sam da uzmem neku drugu prepaid karticu, da probam sa njom, ali ako ne moze da se kupi, onda ne znam sta da radim. Ne potpisuje mi se novi ugovor samo da bih probao kako ce se telefon ponasati. Jedino ostaje onda sim cutter. Ima li neko sim cutter, a da je iz BG-a i da je po mogucstvu negde na Savskom vencu, Vozdovcu?

NikolaSRB
28-04-2012, 09:02
Uvek drzim na edge, zbog baterije. Konkretno sam na vip mrezi. Nisam imao problema sa ispadom iz mreze, ili da sam nedostupan. Moze se desiti da je kartica malo prljava, pa obrisem alkoholom.

Darko_BG
01-05-2012, 23:02
Meni telefon nije hteo da radi u Madjarskoj pre mesec dana. U Makedoniji i Grčkoj radi bez greške. Očigledno da nema pravila.

jabucanac
07-05-2012, 02:15
Ja koristim vip microsim karticu imam iphone 4s sa 5.1 bez jb i tel mi gubi signal kad mi je ugasen 3g isti taj sim sam koristio dva dana u htc one x i ni jednom nije izgubio mrezu. Mnogo bolje me je sluzio 4 od ovog sad 4s-a sto se toga tice...

Ajfon xD
07-05-2012, 11:10
Imas na Youtubeu milion tutorijala kako da lepo iseces sim karticu, uopste nije tesko.

kriket
07-05-2012, 18:57
Novije Telenor kartice ne mogu da se seku jer bi morao da zasečeš deo na kome su podaci. Na običnom simu je taj deo mnogo veći nego na mikrosimu, bar na ovim novim karticama. To je da bi morao da platiš 200 din za mikrosim.

gasmias
07-05-2012, 20:05
:D da zbog 200 rsd

iMorris
09-05-2012, 00:24
Meni se to desavalo na 5.1 (update) i mts-om. Sad sam uzeo drugi broj pa cu videti kako ce se ponasati.
Ja mislim da nema sanse da imaju micro sim na trafici...

gasmias
09-05-2012, 08:52
Nema na trafici..

milan64586
09-05-2012, 09:00
Nema microsim. Isao sam da trazim u njihove ekspoziture. Doduse MTS-ovu nisam nasao, ali kod VIP-a sam bio i rekli su mi da microsim imaju samo za postpaid. Ja sam sekao ovu moju i to rucno tako da je bila malo kilavo isecena, ali je radila. Koristio sam je par dana i nije mi se desavalo da sam nedostupan. Da li je bila slucajnost ili sta, ali sve vise mislim da je ovo do Telenora. Pogotovo sto imam jos dva coveka sa kojima se cujem cesto i koji imaju isti problem, a koriste one nokije koji mogu da prezive nuklearni rat. Isto su cesto nedostupni pored ukljucenog telefona. Dakle 99% je do mreze. Sad sam vratio Telenor karticu u iPhone, pa cu da vidim kako ce da se ponasa. Za sada je ok.

@iMorris
Drugi broj u istom mrezi, ili u drugoj/kojoj?

iMorris
09-05-2012, 23:11
Drugi broj u istoj mrezi, stim sto sam sada slucajno uzeo obican sim i sam sam isekao karticu. Doduse sva je kriva ali radi i tel mi za sada(od juce) nije ispadao iz mreze... Videcu u toku nedelje sta ce se desavati...

DSA
18-05-2012, 17:49
Ja sam ispadanje iz mreže riješio zamjenom SIM-a. Evo već sedam dana radi bez greške na 5.0.1 build 406