PDA

View Full Version : ulazak u DFU problem



fury
04-04-2012, 19:48
ceo dan pokusavam da ubacim iphone 4 u dfu pomocu ireba sa i bez njega isto se desava umesto da udje u dfu mode telefon se pali,radim standardnu metodu power+home deset sekundi zajedno pa pustim power i drzim home dok itunes ne prepozna tel u dfu modu,tel je cdma,nasao sam ga i ima password protect sto znaci da moram da uradim restore iz dfu moda jer ovako nece moci jel moze neka pomoc jel postoji neki drugi nacin?mozda home button ne radi ne znam sta vise ra radim,druga stvar kad spojim tel na punjac dok je ugasen ekran je crn zar ne bi trebalo da pokaze bateriju kako puni?

boris-366-
04-04-2012, 21:12
e ovako :) prvo ugasi tel. kad ulazis u dfu. jer nekad nece da uradi. spoji prvo tel sa kompom, ugasi ga. zatvori itunes i sve sto imas... pokreni sam ireb, i odradi po uputstvu iz programa. i drzi home dugme dok ti ireb ne kaze da si u dfu...

fury
04-04-2012, 21:47
nece probao sam to sve i sa red snow isto,samo se upali telefone bez ulaska u dfu,i da kad je tel ugasen ne pokazuje da puni crn je ekran

boris-366-
04-04-2012, 21:50
pa probaj home dugme radi li... upali pa sacekaj da se svjetlo ugasi , pa stisni :) a za punjenje, mozda je do punjaca, ili kabla. ispitaj to sa nekim drugim iphone ako imas.

dzenopoljac
04-04-2012, 22:05
Da li su mu home i power ispravni? Ako jedno od njih be radi kako treba, teško ćeš to da uradiš.

fury
04-04-2012, 23:57
sad sam probao opet van kuce radi home dugme al mora bas jako da se stisne uspeo sam da dobijem crni ekran posle jabuke znaci radi sad je lakse hvala svima

miodrage
05-04-2012, 01:12
Znaci probaj ono sto je pisano na forumu sa produvavanjem Home dugmeta, ako ne pomogne - pravac servis radi zamene....

dzenopoljac
05-04-2012, 06:11
Dovoljno je i da se lepo očisti i da šljaka kako treba. Meni su momci iz iSrbije tako očistili home na staroj četvorci i posle je radilo ekstra.

fury
05-04-2012, 17:27
radi al mora jace da se stisne,jel mogu nekako da updejtujem na 5.1 a da ne koristim itunes,secam se pre da sam to radio sa cetvorkom par puta dal redsnow ili necim drugim?