PDA

View Full Version : iPad 3/The new iPad - iskustva



milan64586
03-04-2012, 09:48
Ovde bi mogli srecnici koji vec imaju iPad 3, da malo pisu o svojim iskustvima sa njim.

vux90.vjovicevic
03-04-2012, 10:36
Bravo za temu! Posto nameravam da kupim uskoro svoj prvi iPad hteo sam da otvorim ovakvu temu.. :)

studioton
03-04-2012, 11:13
sve isto kao ipad2.. razlika zbog kojih vredi preci su fenomenalan ekran i zadnja kamera

milan64586
03-04-2012, 12:11
Ja cu ga uzeti samo zbog ekrana. Nisam ga video uzivo, ali mislim da je perverzija. Inace, jedina "mana" po meni je sto nisu pojacali prednju kameru. Ja bih cak vise voleo da su ovo "dobru" stavili napred, a da su onu "losu" sa ipad-a 2 ostavili nazad. Jer realno ne verujem da cu ikada iPad koristiti za slikanje, ali zato i te kako planiram da ga koristim za skype i slicno, a za to je bitna upravo prednja kamera, koja je ovde i dalje, koliko sam ukapirao, bas losa. :(

miodrage
03-04-2012, 14:15
A kakvom konekcijom mislis da se prenosi 8MPix slika? Pa i ovi najnoviji laptopovi sa HD kamerama imaju znacajno manje rezolucije...

milan64586
03-04-2012, 14:27
Ne mora i ne treba 8mpx, ali bezveze je da kamera bude vga kao sto je sada. Inace, nisu uopste bitni toliko megapiskeli. Trebalo bi da stave neku malo kvalitetniju optiku i malo kvalitetniji senzor. Ovo sto je na ipad-u 2, a izgleda da je ista kamera i na trojci je stvarno lose. Naravno ako bi bilo nesto sa vise megapiskela, uvek moze, kao i na kompu da se preko programa podesava zeljeni kvalitet.

zemomak
03-04-2012, 14:31
Sta kazu da ovi modeli sa 4g mrezama nisu kompatibilni sa evropskim frekvencijama, jel to znaci da su na tom polju totalno neupotrebljivi???


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

komsa
03-04-2012, 15:14
...........nisam imao prilike da ga vidim uzivo ali mislim da su preterali sa rezolucijom ekrana i da su to uradili samo i iskljucivo da bi nadmasili konkurenciju.Na 10" velicini ekrana, mislim da to nema nikavu "upotrebnu vrednost"...........monitori za PC koji su i do 30" koji imaju full HD(manje od novog iPad-a) rezoluciju mogu da se koriste za neke vrlo ozbiljne poslove i kod njih dolazi do izrazaja veliki broj tacaka dok na iPad-u ne vidim cemu to sluzi...........mozda gresim ali ako je tako,neka me neko razuveri..... :)

vgsrdjan
03-04-2012, 18:51
Zdravo svima! Krenuo sam da kupim iPad onoga dana kad je izao New iPad, srecom sam toga jutra posjetio apple.com. Odlucio sam da sacekam novi model, samo sam u dilemi da li 4G ili obicni? I da li neko zna kaada ce poceti prodaja kod nas?


Sent from my iPhone using Tapatalk

belthazor2012
03-04-2012, 19:12
Sto se tice domaceg trzista,macola je nesto najavljivala pocetkom aprila ali su pomerili sa sajta.4g ti ovde nece imati neku upotrebnu vrednost jos nekoliko godina...ali ces moci da furas 3g preko njega.Ja sam uzeo wifi pa radim tethering preko iphone kad bas zatreba....vidi kako se tebi vise isplati.

jaffarbp
03-04-2012, 20:26
Realno ako uzimas prvi ipad zbog razlike u ceni uzmi novi zbog poduplanog rama, ako imas ipad 2 upgrade ti se zbog troskova skoro i ne isplati - nemas jailbreak, 4g neces iskoristiti, a novi ekran iako je lepsi na dvojci je sasvin dovoljan za 99% stvari za sta ces ga koristiti. Ja sam presao sa 1 na 3 i ja sam prezadovoljan prvenstveno bas zbog rama, jer je meni pucao browser na kecu cim otvorim vise tabova a ja imam tendenciju za po vise komada. Generalno je masina super, ja sam zadovoljan ali da sam imao 2 najverovatnije ne bi radio upgrade :) naravno svakom svoje to je samo moj utisak.

vux90.vjovicevic
03-04-2012, 20:38
Ja bih uzeo wifi verziju pa bi radio tethering preko iphone-a.. E sada me zanimaju vasa misljenja vredi li uzimati 16 ili 32 gb..?
iPad bi mi prvenstveno sluzio za internet, igrice, i neke jednostavne programe.. Serije, filmove i muziku nemam namere da prebacujem na njega.. Dvoumim se zbog kapaciteta, a i para.. razlika mi je 100e..
Hteo sam bez razmisljanja da uzmem 16gb, ali onda sam razmislio da zbog ove rezolucije sve novije igre ce biti velike, pa sam uzeo u opticaj i 32gb..
Aj ljudi pomagajte.. Pliz

topmaster
03-04-2012, 22:21
U pocetku sam mislio da sam pogresio sto sam posle iPad 2 uzimao novi. Ali sto ga duze koristim uvidjam prednost.Citanje bez zamaranja ociju koliko hoces dugo ,a sto na dvojci nije bio slucaj.Osetno brzi zbog veceg rama,a i prednja kamera solidna.Razlika je svakako veca nego izmedju iPhone 4 i 4S.

Goxy86
03-04-2012, 22:57
Prednja kamera solidna?
Elem citao sam negde da namera apple nije toliko da ljudi koji imaju ipad2 predju na novi, nego da privuku sto vise korisnika koji su neopredeljeni i nemaju tablet... Sigurno ce svako normalan uzeti novi ipad... Logicno...
Nisam video uzivo ekran, verujem da je fenomenalan, ali daleko od toga da je los na dvojci... Nisu uocljivi pixeli kao na iphone-ima pre cetvorke...
Sto se brzine tice, dvojka obavlja sve sto treba bez ikakvog problema...
Ne znam, licno sam zadovoljan sto sam presao sa 4 na 4s, ali sa ipad2 cu preci kad izadje the new new ipad :D

jovus
04-04-2012, 00:24
potpuno se slazem sa Goxy86 i Koms-om. Imam dvojku i ne vidim razlog da trenutni prelazak. Svi dodatni resursi koje su ubacili(graficki cip i duplirani ram) odlaze na rad u tolikoj rezoluciji, tako da po svim testovima brzina je ista. Verujem da ce ljudi primetiti razliku u radu(vise psiholosku nego stvarnu), ali ne nesto znachajnu. Verujem da je ekran odlican, ali na 10 inca, nema potrebe, bar ne jos. Tako da i ja cu sa druge generacije chekati chetvrtu.

Sto se tice pitanja koju verziju, mislim da je suludo da bilo ko uzme 16GB model, osim ako ga iskljucivo ne koristi za surf i chitanje knjiga. Sada sa Retina ekranom, aplikacije(igre prvenstveno) su olako preko 1gb, tako da ce prostor na 16gb modelu nestati u roku od odma(naravno brze ako dodje do jailbrake-a.. ;) ).

beso
04-04-2012, 13:18
Vlasnik sam novog ipada vec dobrih desetak dana. Di god da krenem on je samnom, na wc-u, birtiji, poslu, u krevetu, autu, kod punice.... Usporedio sam ekran sa frendovom dvojkom i moram rec da je ocigledna razlika.. Takodjer se slazem da se ne isplati uzeti 16 gb, ja sam uzeo 4g 32 gb.. Smjesna stvar je sta je t-com bas u hrvatskoj uveo 4g mrezu kada je meni ipad dosao...

Jeino mi se ne svidja kaj se smsovi nemogu slati!!

jaffarbp
04-04-2012, 14:39
Razlika je ocigledna samo kada ih drzis jedan pored drugog :D drugo dzabe ti 4g ako nije na USA frekvenciji jer ipad 3 podrzava samo njihove frekvencije za 4g i zadnje - 16gb je savrseno dosta, streamujem videa preko airvidea, muziku takodje streamujem a igre idu oko 700mb, sve ostale aplikacije su <10mb. Ako ne planiras da drzis filmove na ipadu onda sve iznad 16je puno a preko 32bacanje para.

gasmias
04-04-2012, 15:25
Glavni, osnovni i jedini razlog zbog cega bi uzeo trecu generaciju je ekran. Nemam u vlasnistvu 2ku ali imam na poslu, koja je odlicna, ali ekran je mnogo bolji (rezolucija) sto je meni licno jedan od najbitnijih ako ne i najbitniji deo tableta/telefona.

byMaX
04-04-2012, 22:06
27, a pogotovo 30 inča monitori imaju rezolucije 2650 x 1600 ili 2650 x 1440, što je xHD i više od iPada, tako da je glupo da pričaš napamet...

gasmias
04-04-2012, 22:14
Ovde je dijagonala ostala ista a rezolucija se povecala sto znaci da se povecala gustina piksela, ne razumem tvoj komentar?

studioton
04-04-2012, 23:08
ljudi evo vec 10 dana novi ipad je kod mene .. ipad2 sam prodao.. ekran ne da je dobar nego niste ni svesni.. ipad je za mene device must to have..

milan64586
04-04-2012, 23:30
Jel dolazi mozda sa njim neki test video ili tako nesto, koji moze da prikaze mogunosti ekrana?

DobarLosZao
05-04-2012, 01:55
ljudi evo vec 10 dana novi ipad je kod mene .. ipad2 sam prodao.. ekran ne da je dobar nego niste ni svesni.. ipad je za mene device must to have..

ako ga vec imas deset dana, onda daj malo detaljnije utiske... a ne "ekran ne da je dobar nego niste ni svesni"
mislim da svi mi znamo da je ekran bolji od "dvojke"

Bob Marli
05-04-2012, 04:28
Mene mrzi da pisem nesto detaljnije, ali glavni utisci su fenomenalan ekran i neverovatno fluidan iOS. Sve mnooogo brze radi nego na iPadu 2 . Imam trenutno oba i iPad 2 je kilav strasno naspram iPada3.
Igre jos nisam probao.
Mislim da i ekran reaguje bolje na dodir, ne znam zasto, ali sam siguran da je tako.

studioton
05-04-2012, 09:44
koristim ga za net i posao, ne igram se .. i nisam primetio ali uopste da je novi ipad brzi, i uveren sam da nije za ono za sta ga ja koristim.. mozds je brzi u igrama zbog brzeg procesora, ovako nema sanse .. potpuno isto, kao sto sam i rekao gore, sve je bukvalno isto osim ekrana i zadnje kamere, to je ono sto se primeti, ostalo isto

milan64586
05-04-2012, 09:58
Jel postoji neki video u toj ogromnoj rezolucili u njemu, fabricki, ili znas gde i kako ga naci sa kojim moze da se vidi ekran u punom sjaju?

studioton
05-04-2012, 10:02
nema nikakav fabricki video .. ne treba ti video da bi video razliku

komsa
05-04-2012, 10:21
kada su ga predstavljali(Apple) rekli su da su mu pojacali kontrast i saturaciju(ekran) i to je to sto bi trebalo da se vidi na prvi pogled a oni silni milioni "tacaka" i dalje nisam siguran..................... :)

studioton
05-04-2012, 10:32
utisak je kao na iphone-u sto se ekrana tice.. kao veliki iphone displey :)

milan64586
05-04-2012, 10:38
Kapiram da se vidi odmah razlika (ako nista drugo, onda zbog saturacije), ali opet voleo bih da mu ubacim neki video u toj velikoj rezoluciji, da vidim kako to izgleda. Ako neko naleti na neki, neka ostavi link.

Inace, trebalo bi da je ekran na iPad-u 3 i bolji od iPhone-a, jer ima vecu saturaciju, sto je po meni bila mana na iPhone-u jer su boje naspram nekih drugih telefona delovale dosta isprano.

Nasao sam nesto. Ajde @studioton ako te ne mrzi, ubaci ovo da vidis kako izgleda.

http://www.msss.com/files/cameras/ecam_sample_video/saslew.avi

EDIT:

Sad sam nasao podatak da iPad 3 ladno ne moze da pusta video u toj rezoluciji?!?! Kazu da cak i da nadjes taj video, on ga spusta na 1080p.
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1344251

cyborg24
05-04-2012, 20:19
...........nisam imao prilike da ga vidim uzivo ali mislim da su preterali sa rezolucijom ekrana i da su to uradili samo i iskljucivo da bi nadmasili konkurenciju.Na 10" velicini ekrana, mislim da to nema nikavu "upotrebnu vrednost"...........monitori za PC koji su i do 30" koji imaju full HD(manje od novog iPad-a) rezoluciju mogu da se koriste za neke vrlo ozbiljne poslove i kod njih dolazi do izrazaja veliki broj tacaka dok na iPad-u ne vidim cemu to sluzi...........mozda gresim ali ako je tako,neka me neko razuveri..... :)

Nisi baš u pravu a evo i zašto.

Da bi povećali rezoluciju i da bi aplikacije ostale kompatibilne sa starim uredjajima i da bi stare aplikacije bile kompatibilne sa novim iPadom bilo je neophodno da se rezolucija poveća duplo, odnosno količina piksela uveća četiri puta, kao što je to uradjeno sa iPhonom 4 i iPodom4.
Bilo koje drugo rešenje, sa manjom povećanom rezolucijom ekrana, bi im bio više medvedja usluga jer bi nastao haos u kompatibilnosti koji već sada donekle postoji, kada se posmatraju iPhone aplikacije koje rade na iPadu.
Znači situacija bi tada morala biti takva da, kada bi iPad stare aplikacije radile na novom iPadu, one bi morale biti prikazivane smanjene u native rezoluciji ili bile strechovane na ceo ekran uz pomoć emulacije.
Nijedno ni drugo ne bi bilo savršeno rešenje i ne bi zadovoljilo nikoga.
Apple nema mnoštvo uredjaja na kojima iOS radi kao što to ima Android tako da mora da drži iOS kompatibilnost izmedju uredjaja koliko je god moguće bez bugova i nepotrebnog otežavanja korisnicima.
Ne radi se uopšte tu o nameri da se konkurenciji bodu oči sa ekranom koji je ne nadmašiv, već o najlogičnijem i najjednostavnijem rešenju koje im od prvog dana nije teret nove tehnologije već samo nastavak poznate stare ali unapredjene.
Nadam se da nisam bio previše konfuzan.

komsa
05-04-2012, 22:32
@cyborg24 ti si se usredsredio na to sta su uradili (apple) da bi povecali rezoluciju i kako da to izvedu na najlaksi moguci nacin a ja iz ugla vlasnika iPad-a 2 pitam da li su uopste morali to da rade i da li to krajnji korisnik uopste vidi i da li to moze da iskoristi.Vracam se na iPad2 ciji ekran je meni licno super i sto se mene tice,trebalo je da mu pojacaju RAM,kameru,grafiku,bateriju ali ne i rezoluciju ekrana(ipak je to i dalje 10").Zamislite kakve bi bile performanse(igrice,surfovanje,trajanje baterije) da su to sve pojacali a ostavili staru rezoluciju (pa makar dodali kontrast i saturaciju)... BTW kada su izasli ekrani od poznatog proizvodjaca koji je ovde na forumu veoma omrazen (nije bitno),Super amoled,vecina Apple zaljubljenika je vikala kako su to nabudzeni ekrani (misli se na boje i kontrast) i kako nisu prirodni i kako to nije lepo.Na pretstavljanju novog iPad-a prvo sto sam cuo u vezi ekrana je nova rezolucija i to da mu je povecan kontrast i saturacija.......... Mene nisu ubedili da treba da ga kupim(moje skromno misljenje) i i dalje mislim da je to samo nadmetanje sa konkurencijom............ :)

milan64586
05-04-2012, 23:09
Jel konstatovao neko ovaj link sto sam postavio na prethodnoj strani?
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1344251

edyman
05-04-2012, 23:13
šta onda preporučujeto onome ko sad želi da kupi ipad, da li da kupim ipad2 ili da kupim the new ipad?

cyborg24
05-04-2012, 23:15
@cyborg24 ti si se usredsredio na to sta su uradili (apple) da bi povecali rezoluciju i kako da to izvedu na najlaksi moguci nacin a ja iz ugla vlasnika iPad-a 2 pitam da li su uopste morali to da rade i da li to krajnji korisnik uopste vidi i da li to moze da iskoristi.Vracam se na iPad2 ciji ekran je meni licno super i sto se mene tice,trebalo je da mu pojacaju RAM,kameru,grafiku,bateriju ali ne i rezoluciju ekrana(ipak je to i dalje 10").Zamislite kakve bi bile performanse(igrice,surfovanje,trajanje baterije) da su to sve pojacali a ostavili staru rezoluciju (pa makar dodali kontrast i saturaciju)... BTW kada su izasli ekrani od poznatog proizvodjaca koji je ovde na forumu veoma omrazen (nije bitno),Super amoled,vecina Apple zaljubljenika je vikala kako su to nabudzeni ekrani (misli se na boje i kontrast) i kako nisu prirodni i kako to nije lepo.Na pretstavljanju novog iPad-a prvo sto sam cuo u vezi ekrana je nova rezolucija i to da mu je povecan kontrast i saturacija.......... :)


Donekle se slažem i shvatam šta hoćeš da kažeš ali se i ne slažem da nisu trebali da dodaju retina ekran, iz nekoliko razloga.

Kao prvo, odmah da kažem da imam iPad 2 i ovo upravo kucam iz kreveta na njemu i mislim da je odličan uredjaj.
I sam bih voleo da postoji da se pazari iPad 2 sa novom baterijom koju ima iPad 3 jer bi verovatno ona trajala 15-16 sati ako ne i duže od toga.
Ali to ne znači da ne bih bio i razočaran tim novim uredjajem da se kao takav pojavio i smatrao bih da iPad stagnira u razvoju.

Otkada se pojavio iPad pratim taj uredjaj.
Imao sam i još uvek imam iPod 4 za koji mislim da je takodje fantastičan.
Poenta je da sam ja iPod 4 kupio tek kada je izašla 4-ka jer mi je tek tada on delovao kao nešto zaista bitno i vredno novca a iPad, iako sam pratio, jednostavno nisam imao želju da ga kupim dok to ne bude stvarno kompletan uredjaj sa razvijenim kako softverom tako i hardverom.

IPad 2 se pojavio i iako je dobio kamere koje su mu falile to su i dalje bile kamere lošeg kvaliteta, ekran je ostao isti i samo se brzina procesora bitno promenila, izuzimajući dizajn.
Bio sam siguran da ću preskočiti iPad 2 i čekati iPad 3 jer se iz aviona videlo da će tek trojka popraviti sve što je i dvojci falilo i biti tek onda, po mom mišljenju, uredjaj kakav sam želeo od početka.
IPad imam tek 4-5 meseci i naravno planiram da kupim 3-ku i prodam 2-ku.

Poenta ove priče je da je iPad 3 sa retina ekranom jedina bitna stvar zbog koje bih se trudio da prodajem 2-ku zarad novog iPada.
Da su samo stavili više rama, produžili trajanje baterije i stavili bolje kamere, kako predlažeš, to bi i dalje bio identičan uredjaj u očima mnogih kupaca a i mojim.
Verujem da takva mala evolucija uredjaja je moguća jedino sada, iz godine u godinu, kada su došli, po mom misljenju, do nekog standarda kako bi trebao da iPad izgleda, koji je, uveren sam, bio zamišljen od početka.
Kao i npr. mac book pro linija koja se samo malo poboljšava iz godine u godinu, tako će i iPad sada postati uredjaj koji postaje brži, lakši, tanji, moćniji ali retina displej je standard koji je bio zamišljen od starta ali tehnologija nije bila toliko napredna, čitaj jeftina, da se sprovede u realnost ( to govorim iz razloga što je prvi iPad bio predstavljen nekoliko meseci samo pre prvog iPhone 4 sa famoznim retina displejem tako da je sigurno već tada bila zacrtana ideja o retina iPadu)

Delim mišljenje mnogih analitičara da je jedna od bitnijih stavki novih touch screen uredjaja, bili oni smart telefoni ili tableti, ekran, jer su oni sami samo jedan veliki ekran koji je u interakciji sa korisnikom.
Iz tog razloga, po mom mišljenju, od ekrana i kvalitetnog softvera nema bitnije karakteristike za mene što se tiče iPada i ostalih tableta.

komsa
05-04-2012, 23:29
@cyborg24,upravo to sto si rekao i ja sam hteo da kazem: "to bi i dalje bio identičan uredjaj u očima mnogih kupaca" a mnogi kupci odredjuju prodaju(profit) iako ne znaju sta ce im to..................svako ima pravo na svoje misljenje.Mislim da ce biti dosta 2-ki na prodaju i da ce biti dobra prilika za mnoge kojima je do sada bio skup.Da napomenem da cenim to sto Apple radi(mislim na proizvode) ali prodati sada 2-ku za 100e jeftinije i jos dodati stotku za "novi" iPad mislim da ce se to desiti mozda kod sledece generacije,ovu cu da preskocim i da dodam,imam 4S sa retinom i kada uzmem "dvojku" ni malo mi ne zaostaje niti primecujem nesto posebno(inferiornost sigurno ne) posle retine. I dalje je to super ekran samo na papiru konkurencija je otisla dalje sto meni u svakodnevnom koriscenju ne smeta ni najmanje:)

@milan64586 konstatovao sam link i ako je to istina,necu komentarisati.........:)

Crni Vuk
05-04-2012, 23:55
A kakav je prijem wi fi? Ja mislim da su zasrali malo sa ipadom jer se ljudi zale na wi fi prijemnik kako je los a ovo za 4g van USA MISLIM STA RECI :-( ...

studioton
06-04-2012, 01:17
a ja da kazem kokiko je los ekran na ipad 2 sa tehnicke strane.. kupio sam ga i posle par dana uocio mrtav pixel koji je u mraku sijao kao zvezda danica.. ostvario sam garanciju i dobio sam nov uredjaj.. zatim u to vreme drugar uzme 64ku i da mi se pohvali i ja pogledam u uredjaj, i vidim mrtav pixel.. sija.l priblizis oku i vidis da jedna kockica ne radi :)

a citajuci kasnije video sam da mnogo dvojki ima mrtav pixel jedan ili vise, a probijanje svetlosti ekrana da ne kazem svaki ali skoro svaki .. hajde da se samo meni to desilo sa pixelom pa i da pomislim da sam lose srece jer inace jesam :) ali kada sam video i to kod druga onda sam znao da veliki procenat tih ekrana nije dobbro uradjen .. i drug je naravno ostvario garanciju i dobio nov uredjaj

tako da jos jedan razlog vise za prelazak na 3-ku i sa tehnicke strane

zemomak
06-04-2012, 02:32
ma mrtvih pixela ce biti i na trojci...nije retina neki garant da se nece pojaviti...


Sent from my iPad using Tapatalk

Babakaj
06-04-2012, 03:04
Ako ih ne vidis onda nisu tu... :)

komsa
06-04-2012, 08:29
@studioton to o cemu ti pričaš je ispravnost pojedinačnog uredjaja.....toga ima u svim modelima......setite se žutih retina,lepila ili šta već kada se pojavila 4-ka iphone. To i dalje ne znači da su ti ekrani loši :)

gasmias
06-04-2012, 09:49
"Iz tog razloga, po mom mišljenju, od ekrana i kvalitetnog softvera nema bitnije karakteristike za mene što se tiče iPada i ostalih tableta."

i dostupnih aplikacija

+1

jovus
06-04-2012, 15:02
U potpunosti se slazem s Komsa-om.
Ono sto bi bio definitivno bio napredak koji bi me naterao da menjam dvojku za trojku jeste smanjnje latency-a ekrana. Ne znam koliko vas koristi ipad za pisanje na njemu, ali ja uz olovku uchim i vatam beleshke i primetno je kashnjenje koje dovodi do duzeg perioda navikavanja(pisanja) i nikad tako preciznog pisanja. Tako da kada bi to smanjili, do bi bio pun pogodak!

Bob Marli
06-04-2012, 16:40
Ti mene zayebavas da hvatas beleske na iPadu? :D
Zasto?! Qurcenje malo,a? :P
Nemoguce je pisati brzo koliko neko od profana prica.

jovus
06-04-2012, 16:41
vatam beleshke dok uchim. ne na predavanju. tu ne moze da zameni olovku i papir nikako :D

komsa
06-04-2012, 18:22
sa nekim voice recording programom snimi celo predavanje pa posle preslusavaj he he :)

sorry za off

Bob Marli
07-04-2012, 15:00
vatam beleshke dok uchim. ne na predavanju. tu ne moze da zameni olovku i papir nikako :D

Koji program recimo koristis za to?

Jer ja imam milion obaveza, pa volim po papirima da pisem, a papir se lako zagubi. Nisam ljubitelj klasicnih remindera uvek jer me smara da ih podesim. Kontam da ima neki program za iPad na kom samo rukom napises neku to do listu.

cyborg24
07-04-2012, 15:05
Koji program recimo koristis za to?

Jer ja imam milion obaveza, pa volim po papirima da pisem, a papir se lako zagubi. Nisam ljubitelj klasicnih remindera uvek jer me smara da ih podesim. Kontam da ima neki program za iPad na kom samo rukom napises neku to do listu.

Iz mog iskustva, a probao sam dosta reminder aplikacija, najbolji i najsveobuhvatniji je Awesome Note. Postoji i lite verzija.
Sa tom aplikacijom ne vidim da bi ti išta više trebalo.

jovus
07-04-2012, 15:41
Najvishe koristim Noteshelf. Daje mogucnost ubacivanja slika, i svega ostalog tako da se veoma lako prave podsetnici(ili npr otvorim pdf pa ubacujem sebi podsetnike direkt u njega).

Srecko
07-04-2012, 17:07
@Bob Marli, probaj "Pages" neces se pokajati, napisi nesto a kasnije na osnovu toga mozes praviti grafike, slike,dijegrame itd itd.

komsa
07-04-2012, 20:52
........čekam da nam Milan64586 kaze svoje prve utiske posto sam procitao da mu je stigao novi iPad :)

milan64586
08-04-2012, 10:10
Juce ujutro mi je tek stigao. Nisam jos sredio utiske, ali ovako "na prvu loptu" par recenica. :)

Fizicki, isti je kao iPad 2. IPad 2 sam kratko koristio, tako da nisam bas uspeo da steknem taj idealni osecaj za njegovu tezinu, kako bih primetio da je iPad 3 tezi, tako da ne primecujem da je iPad 3 nesto tezi od prethodnika, niti deblji naravno, jer to su bas nijanse u pitanju.

Najveci razlgo zbog koga sam odlucio da kupim iPad 3 je upravo ekran. Jos na prezentaciji kada sam cuo za rezoluciju, saturaciju, onako "krenula mi je voda na usta", tako da sam jos tada rekao da moram to da imam. I naravno cim sam ga ukljucio i aktivirao, pao sam na dupe. Ekran je stvarno nesto posebno. Ako se moze reci da je nesto savrseno, onda je to to. Sto neko rece, kao ekran na iPhone 4/4S, samo u 10" dijagonali. Ono sto je pored velicine, bolje od iphone 4/4S, je ta saturacija (zasicenje boja). Ja sam jos ranije, kada su me mnogi kritikovali govorio da neki androidi, kao recimo galaxy s1 ima lepsi prikaz ekrana od iPhone 4S zato sto ima dosta intenzivnije boje. Onda su me ovde neki napadali i govorili kako to nije prirodno, kako je to nasvirano, nabudzeno, kako apple to nikada ne bi uradio. :) E pa ipak je uradio, na moje veliko zadovoljstvo i ekran sada izgleda BAS onako kako bi po mom misljenju trebalo da izgleda jedan savrsen ekran. Dakle najveci razlog zbog koga sam odlucio da uzmem novi iPad je u potpunosti opravdao moja ocekivanja.

Ipak neke stvari mi se i nisu tako svidele, vezano donekle bas za taj ekran. Recimo iPad 3, ne moze da pusta video u toj rezoluciji, vec je downgrade-uje na 1080p. Ok, znam, sada ce neko reci, pa to je full hd, kompatibilnost, mali ekran, ovo, ono. Medjutim ako su vec napravili tako brutalnu rezoluciju, red bi bio da uredjaj moze da pusta i video u toj rezoluciji, makar neki test video ili nesto slicno, kako bi ljudi mogli da vide kako to stvarno izgleda.

Sam uredjaj radi neverovatno fluidno, brzo. Ne mogu da poredim face to face brzinu sa iPad 2, posto ga nemam, ali cini mi se da je mozda cak za nijansu brzi od iPad-a 2, a ako nije brzi, sporiji nije sigurno, sto je i te kako napredak, s'obizrom na zver od ekrana koju su mu stavili i cinjenicu koja snaga je potrebna da bi takvu mrcinu tako efektno kontrolisala.

Tu naravno dolazimo do ostalog hardvera. Procesor i grafika rade takodje savrseno. Guraju sve lagano, brzo, efektno, jednom recju "apple-ovski". Tu se naravno postavlja pitanje baterije. Baterija je juce pala sa nekog fabrickog punjena (nsiam ni video koliko je bilo % od uzbudjenja sto sam se docepao uredjaja), na sadasnjih 72%, a zezao sam se juce bas dosta sa njim. Nije bas da ga nisam ispustao iz ruke, ali koristio sam ga poprilicno. Dakle baterija je opet ako ne bolja, onda vrlo verovatno nije losija od prethodne, tacnije ne traje krace (ovo prihvatite uslovno posto uredjaj ima tek jedan dan) od prethodne, sto opet znaci da je napravljen OGOMAN napredak i na tom polju, jer takav hardver torsi daleko vise struje od prethodnog i samim tim je potrebna daleko jaca baterija da bi sve to mogla da nahrani i da traje koliko i prethodna.

Sto se tice, ovih "problema" o kojima se prica, ja hvala Bogu nisam od toga nista primetio. Dakle juce sam bio povezan ceo dan na wifi i nisam imao nikakve prekide. Sa speedtest.net sam proverio brzinu i brzina je ista kao i na desktop racunaru, tako da je i to ok. Nisam igrao igrice, ali sam ga cackao celog dana i nisam primetio da se ugrejao ili nesto slicno.

Jos da kazem za kameru. Kamera zadnja je odlicna, kao na iPhone 4S, dok je prednja prilicno skromna kao i na iPad 2. Ono sto bih mozda zamerio, tacnije sto bih sigurno zamerio je sto nisu stavili malo bolju kameru napred, a posto su vec stavili dobru kameru nazad, mogli su da ubace i blic (samsung tableti starije generacije vec imaju blic).

Dakle bottom line. Nisam imao u posedu iPad 2, ali mislim i da sam ga imao da bih presao na iPad 3. U pitanju je prakticno potpuno novi uredjaj skoro istog izgleda, zbog cega mnogi neopravdano tvrde da je to isto. Ekran je glavni adut, meni je to jako vazno i mislim da je tu napredak najveci jer zaista vidi se velika razlika u odnosu na prethodnika. Verujem da ce poceti da se pojavljuje sve vise programa optimizovanih za tu novu rezoluciju, tak da ce i upotreban vrednost ekrana biti svakim danom sve veca. Uredjajem sam dakle odusevljen i preporucujem svakome da ga uzme ko je u prilici. Od mana kao sto sam rekao, ako bih nesto morao da navedem, naveo bih nedostatak blica, losiju prednju kameru i nemogucnost pustanja videa u full rezoluciji. Sve ostalo je kapa dole. ;)

Naravno da bi uredjaj zasijao u punom sjaju ceka se jailbreak.

DeVLAX
08-04-2012, 14:17
Evo i ja da iznesem utiske. Ranije nisam licno imao ipad 1 i 2, ali sam upucen u izgled i rad pomenutih modela. Novi ipad sto se tice ekrana i hvalospeva na njegov racun opravdava 200% kupovinu, posto ovakav kvalitet ne mozete naci nigde drugde.

Druga stvar koja me je odusevila je kvalitet baterije. Ja ne znam sta su ugradili, ali baterija drzi kao nezdrava. Kada sam otpakovao ipad ona je bila na nekih 85%. Posle 16 sati slusanja internet radija, 2 sata igranja igara i oko 5-6 sati surfovanja i skidanja aplikacija, serija itd, baterija je na nekih 5% i ti procenti dok radi mnogo sporo opadaju. Posto imam i ps vitu, iphone i ipod, kvalitet baterije u novom ipadu je daleko ispred svega pomenutog.

Moja preporuka za svakog ko ima mogucnost da kupi, a nema tablet, ovo je trenutno best buy!

kurbla
08-04-2012, 14:50
kao sto rekoh,ispada da smo mi definitivno bozanski narod,jer od 3 ipad-a,ispada da se ni jedan ne greje :)


_________________________________
poslato sa uredjaja koji nema android os

milan64586
08-04-2012, 15:37
Ne radi se o tome da li se greje ili ne. Svaki uredjaj, ako cemo tako, se greje kada ga koristis. Bitno je samo da li se greje preko granice koja je predvidjena za bezbezdan rad. Eto ja recimo sam koristio juce ipad i nije mi palo na pamet da ga nesto pipkam ili jos gore merim temepraturu i slicno. Oseti se da je blago topao kada ga koristis, sto je sasvim normalno i svaki uredjaj je takav. Ista je prica bila i za iPhone 4S i za skoro svaki apple uredjaj koji se pojavio. Pa nije apple valjda bas toliko amaterska kompanija pa da ne proveri da li se uredjaj pregreva. To se prvo radi pri bilo kakvom ozbiljnije testiranju. Dakle po meni ta prica sa pregrevanjem je samo trazenje dlake u jajetu.

Crni Vuk
08-04-2012, 15:43
Nije amaterska kompanija ali prave amaterske greske. Seti se samo ip4 antena problem :). A amaterska greska kod novog ipad je sto 4g radi samo u USA I CANADA. Cekam sledeci iPad kad isprave te propuste ...

milan64586
08-04-2012, 16:10
Imao sam i iPhone 4 i zato i kazem da je sve to prenaduvano. Postojao je taj "problem", ali to nije bilo nista tako strasno kako je predstavljeno. U najgorem slucaju je moglo da se desi da ako se potrefi da je los 3G signal, da ga ti drzis krvnicki bas na tom mestu i ako sve to dovoljno dugo traje, da izgubis 3G signal. Tada telefon nadje 2G signal i nikom nista. Ti ni ne mozes da znas dok razgovaras da li je aktiviran 3G ili 2G signal. Na 2G nisam uspeo da ga oborim a probavao sam vise puta.

Ovo sa 4G jeste propust ako je tacno. Ja na zalost /na srecu, imam wifi only tako da me to ne dotice previse.

I ne kazem ja da su oni bezgresni (kao sto neki ovde to misle). Daleko od toga. :) Kazem samo da kada naprave neki uredjaj, prvo sto se radi je da se uredjaj testira pod opterecenjem i da se vidi da li se pregreva, da li radi stabilno i tako dalje. Zato sam rekao da je to neka rutina koja se primenjuje od uvek za sve uredjaje koji rade na struju. Pa ram memoriju obicnu kada ti stave u racunar, pa ga ostave da radi dan ili dva da bi videli kako se ponasa, a ne ovako hi-tech uredjaj.

Dakle jos jednom kazem. Nije vazno koliko se uredjaj greje, vec da je predvidjeno da se toliko greje, odnosno da li je atestiran pod tim uslovima. Napisao sam na jednoj drugoj temi da se moj macbook svojevremeno kada sam mu davao da obradjuje neki video u iMovie programu, penjao i preko 90C. Ja sam se prvo uplasio, a posle sam se raspitao po forumima i shvatio da je to potpuno normalno i da je on predvidjen i atestiran da radi na toj temperaturi.

DeVLAX
08-04-2012, 16:11
A amaterska greska kod novog ipad je sto 4g radi samo u USA I CANADA. Cekam sledeci iPad kad isprave te propuste ...

Druze kod nas ni 3g nije nesto, a o 4g nema sta ni da pricamo u narednih 5 godina. Lepo se odlucis za wifi model, em sto je dosta jeftiniji i nema glava da te boli!

Crni Vuk
08-04-2012, 16:29
Ne radi se o tome dal cemo mi imati 4g ili ne. Radi se o tome sto oni to reklamiraju kao wow feature a zapravo radi samo u usa i canada. Apple uredjaji nisu jeftini i zasto bi neko placao papreno cenu za nesto sto ne pije vodu u njihovim reklamama? Da, kao sto cika Jobs kaze pa nemojte drzati na tom mestu na ip4 haha ili da kupujete bumpere. Jesu oni dobra kompanija ali vala imaju neke banalne propuste. Eto, ipad uglavnom cepa net tj sluzi za surf a ljudi se zale na wi fi prijem i 4g van USA kako ne radi ! Ne kazem da je svaki takav ali verujem sa je svaki 4-ti. Mislim da puknem tesko zaradjenih 600€ na ipad i da se nerviram dal ce mi puknuti prijem signala ili ne? No thanks. Cekam sledeci model ...

milan64586
08-04-2012, 16:30
@DeVLAX

Pa dobro. Nije bas da im je to opravdanje za to sto su uradili. To je stvarno necuveni propust. Sto im je neko negde napisao, Amerika nije svet. Ima ljudi i van Amerike koji koriste vase proizvode.

Kada bi gledali sta kod nas radi i 3G bi bio pod pitanjem, jer je i dalje preskup, plus dosta ljudi ga i dalje nema u svojim mestima ili kao i da ga nema zbog loseg kvaliteta.

miodrage
08-04-2012, 17:11
Ja ne znam, ali od kako postoji Apple fura svoju politiku, i zabole ih jetra za to kako je negde u svetu, van Amerike i sl. Jednostavno, oni su iPad napravili za svoje trziste. To sto drugde u svetu nije tako, oni smatraju tudjom, a ne svojom greskom. Na kraju krajeva, oni su americka a ne svetska kompanija. Ako jos neko zeli njihove proizvode, nema frke, ali specifikacije su te koje jesu, i molim lepo.
Oni su lepo napisali da je za njih 4G mreza ona koja radi na LTE tehnologiji i frekvencama, iako ni to bas nije pravi 4G. Treba testirati u Hrvatskoj gde je 4G LTE uveden pre nedelju dana, i videti kako se ponasa. Australijanci, gde se i digla cela ova prasina, pod 4G mrezom podrazumevaju WiMAX, brzine do 5.8 Mbps - to nema veze sa zivotom, a kamoli sa 4G.
Takodje, malogde u svetu postoji 4G LTE, a i uopste brzine vece od 3G mreza, osim u Japanu i Juznoj Koreji, ali su oni opet prica za sebe.

Bob Marli
08-04-2012, 19:06
Battery test:

http://blog.gsmarena.com/new-ipad-battery-test-complete-see-how-it-did/

illusion
08-04-2012, 19:09
slim da nije tacno ovo zapunjenje ipad2 se puni duze od 4sata...

Bob Marli
08-04-2012, 21:24
I meni je to cudno, mislim da ne puni duze od 3,4h.

jovus
08-04-2012, 21:49
meni se ipad2 od 2% do 100% puni za nekih 4h i koji minut, barem poslednji put kad sam pratio.

nouone123
11-04-2012, 17:01
Jel zna netko gdje bih mogao naći datum kada će iPad 3 doći u Apple store na FILIPINIMA?

Hvala.

iNovajlija
30-04-2012, 01:49
Kupih i ja ovo cudo od tableta:)) Nego sam primetio da se dosta greje, ne preterano da ne moze da se drzi, ali opet i ne tako malo.. Razumeo bih da se toliko greje da igram igrice, ali ne igram ih, vec samo citam pdf-ove uz pomoc iBooksa.. Takodje, dok citam, cesto bacim pogled na bateriju, i kad god pogledam, po 1 procenat je manje... Recimo, za 20ak minuta citanja, izgubi nekih 5 procenata.. Inace, sve ostalo je savrseno, ekran otkida koliko je dobar :)) Kakvi su vasi utisci po pitanju baterije?

Evo jos jedan mali update: Za pola sata provedenih na forumu, na novom ipadu, ode sedam procenata baterije... Jel to ok? Inace, kod mene je brightness na maximumu...

DeVLAX
30-04-2012, 07:55
Evo jos jedan mali update: Za pola sata provedenih na forumu, na novom ipadu, ode sedam procenata baterije... Jel to ok? Inace, kod mene je brightness na maximumu...

Kod mene je situacija sledeca: gledanje hd filma preko air videa potrosi 8-10%, pola sata interneta oko 5%, a najvise vuce kada zavrti igre, sat vremena manje zahtevnih igara potrosi 10% baterije.

Inace, brightness je podesen na 50%

padawan
30-04-2012, 09:43
na bateriju ubedljivo najvise utice brightness



Sent from my iPad using Tapatalk HD

djoni1980
30-04-2012, 11:54
Jučer ujutro skinuo sa punjača (100%), u toku dana koristio po mojoj proceni 2-3 sata (uglavnom ibooks, imdb, tapatalk i youtube, malo safari), trenutno je baterija na 78%.
To je po meni sasvim ok, nalik na ranije verzije ipada.

BaalBehrit
02-05-2012, 15:36
Baterija je odlična, što kaže djoni, kao i na prethodnim verzijama iPada.

illusion
02-05-2012, 16:01
ima li neko da igra dosta igrica na novom ipadu jer koliko vidim svi ga koristite za surf,citanje pdf i knjiga i gledanje klipova?

vux90.vjovicevic
02-05-2012, 16:11
Ja cekam jb pa da probam igrice :D

Bob Marli
07-05-2012, 15:39
Trebaju mi 2 EU utikaca za iPad punjace, gde to da nadjem kod nas? I koje se cene.

Na ovo mislim:

http://www.ebay.co.uk/itm/EU-Plug-USB-Travel-Charger-Power-Adapter-iPod-iPhone-iPad-specially-iPad-2-/160795029481?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item2570216fe9

Bob Marli
10-05-2012, 02:44
Anybody?!


Sent from iPhone

priest77
10-05-2012, 10:37
To tesko da ces naci kod nas, jedino na ebay da potražiš.
Ali imas ovako nesto skoro u svakoj prodavnici gde se prodaje elektromaterijal, i sa njom mozes da koristis USA punjač jer podržavaju i 220V (proveri ipak šta piše na punjaču prvo).
http://www.dodaj.rs/f/2w/p8/aSzEipw/plug-adapter-europe-blow.jpg

legenda1988
10-05-2012, 17:24
Da prenesem utiske o novom ipad-u
Ekran fenomenalan
Igre izgledaju propast
imam 4g verziju i radi nasa kartica (upravo sad)
Medjutim baterija duze izdrzi na wifi ili jos bolje ko ima 4s i preko bluetooth sering je onda extra gotovo ko da nemas upaljenu ni jednu mrezu. Sa 3g sam ga bas maltretirao i stavio email na 15min i sve notifikacije + gps i skinuo mi je 47% od 9-24h bas sam ga drndao.
rade smart kaveri od ipad2 probao sam 2 komada
sto se punjaca tice meni je jedan takav nastavak ostao od neispravnog apple punjaca za classic 4 istiunjac kao za ipad pa mi odgovara nastavak jer je moj iz sing. A inace mozes da koristis obican 220v kabl.
Samo jos da izadje jb za mase jer je neki baja i 5.1.1 jb

011Bojan
11-05-2012, 14:43
27, a pogotovo 30 inča monitori imaju rezolucije 2650 x 1600 ili 2650 x 1440, što je xHD i više od iPada, tako da je glupo da pričaš napamet...

Word.


Powered by AlphaEfficiency.com on iPhone

illusion
11-05-2012, 14:56
Igre izgledaju propast

u negativnom smislu?zasto tako mislis?

legenda1988
11-05-2012, 18:00
u najpozitivnijem smislu :) kad budem imao vremena snimicu neki video i okaciti da pogledate... :) :) :) mada sam naleteo na jednu gde ima malo nizi fps za moj ukus al je igrivo :))
voznje necu da komentarisem samo cu reci da izgleda u najgorem slucaju kao GRID za PC :)

jaffarbp
11-05-2012, 18:48
@Bob Marli - ako trazis ovo imas na kupindo, nisu moji oglasi samo javljam sta sam nasao:

http://www.kupindo.com/Apple/9577884_NOV-EU-AC-ADAPTER-ZA-APPLE-PUNJACE

ako ti treba ceo punjac imas isto na kupindu.

legenda1988
12-05-2012, 16:05
Ceo punjac kosta 1000din apple ovakav isti.... Tako da je baja bezobrazan :-)

011Bojan
17-05-2012, 16:39
Nije amaterska kompanija ali prave amaterske greske. Seti se samo ip4 antena problem :). A amaterska greska kod novog ipad je sto 4g radi samo u USA I CANADA. Cekam sledeci iPad kad isprave te propuste ...

Pa kad ostatak sveta jos ni nema 4g


Powered by AlphaEfficiency.com on iPhone

jovus
19-05-2012, 15:02
Ostatak sveta ne da ima 4G nego ima i brze mreze od toga...
Prva 4G mreza u svetu, godinu dana pre Amerike-Shvedska.. http://www.intomobile.com/2009/12/14/teliasonera-launches-lte-in-stockholm-oslo-85month-30-gb-cap-dongle-cant-do-3g-or-mac-os-x/

gasmias
21-05-2012, 10:13
Koje brze mreze od toga :D malo je 4g rasprostranjen, to je tako mali % pokrivenosti u odnosu na 3g u svetu da ga mozemo zanemariti za sada..

jovus
21-05-2012, 10:51
Imas u nekim delovima sveta u testiranju 4g+ mreze. Japan, delovi Australije, delovi Skandinavije..

iAlek
21-05-2012, 12:42
ljudi imam jedno pitanje. hocu da uzmem ipad, hoce li raditi 3G internet sa nasih mts-telenor kartica?
hvala unapred, pozdrav! :)

komsa
21-05-2012, 13:17
a sto ne bi radio ?

legenda1988
21-05-2012, 23:41
da potvrdim radi :)

danas sam u na faksu cackao oko 2h na 3g i krenuo kuci busom oko 1h putuje do mene i negde 10 min pre nego sto sam stigao pipnem ti ja pad on mlak jedva nista specijalno zagrejan ali mesto gde je sim :) to je bilo extra toplo ko na mobu nekom kad upalite wifi da radi 2h :) da downloaduje :) nije imao nikakve greske niti bilo sta, ali sam ga drndao konstatno tih 3h na 3g i malo se vise zagrejao pad, od prilike da uporedim da mi se toliko grejao archos 70 internet tablet na wifi posle 3-4h :)

iAlek
22-05-2012, 03:22
e hvala! pitao da slucajno ne treba da se otkljucava kao zakljucani iphone.. :)

Djole
30-05-2012, 13:35
Ja samo da se pohvali, dobio sam the new ipad wifi, pre neki dan, i prezadovoljan sam, ekran me je odusevio. Isto tako sam odusevljen sto drzi neverovatno bateriju, sto nisam ocekivao od njega, pricam zato sto mi 4s jede bateriju. :)

legenda1988
30-05-2012, 14:27
ma baterija je propast da ga drndas ceo dan i gre sve izdrzi bez problema sigurno 10-15h istaliras mu i kad je ugasen daje na EDGE samo da ne drzi 3G kako ne bi bateriju srkao :)
sad cu da okacim jedan klip sa igrama, kamera je losa ne vidi se bas kvalitet ekrana kakav je al se igre vide sto je vazno i fotrola koja je vrh i prakticna, sad cu uploadujem video pa cu baciti link.

illusion
30-05-2012, 14:43
ne znam zasto vas baterija cudi kad ipad ima 5 puta jacu bateriju od iphone-a i normalno je da ce da drzi duze :D

Djole
30-05-2012, 14:50
Ali je zato ipad, 5 puta veci! :D

legenda1988
30-05-2012, 15:02
evo klip sa igrama, telefon snima trash video i jos se cuje kako disem ko neki tuberan :) imam neku drljavu foliju na ekranu dok ne stigne prava :)
igre su nova 3,real r hd,max paybe i ab,
http://www.youtube.com/watch?v=ADp9wtfL7vY&feature=youtu.be

legenda1988
30-05-2012, 15:07
da dodam fotrola je super ima i smart tj otkljucava i zakljucava ipad 3 brz problema :) pritom je jako kruta i stiti sve ivice u slucaju da ga cuknete negde ili ne daj boze ispadne vam

illusion
30-05-2012, 15:08
lose se vidi,zalosno je bez neke HD kamere snumati ipad3 :(

legenda1988
30-05-2012, 15:11
da :) a i kako cu da snimam i igram :) nema veze fora je samo u igrama :) mada ovako ima sliku ko onaj prestigio sto su se nalozili svi onaj od 200e nov sto je izasao, mogu da kazem da ga ipad 1 razvaljuje :) kakav crni prestigio :)

illusion
30-05-2012, 15:14
cek cek koji prestigio?pa ja imam taj laptop :D a cime si snimao video? iphone4?

legenda1988
30-05-2012, 15:16
ma jok tablet sam mislio novi prestigio koji su nahvalili koliko hoces, ali to ga hvali neko ko nije drzao ipad ili bilo koji samsung... zaista je kresh neko ce reci znas 200e .... znas 200e imas ipad1 da kupis :) polovan al bolji 3x
ma snimao sam sa hd2 al na najslabiji mod snimanja imam 720p snima oko na wp7 al brate zauzeo mi 850mb ;) klip :) ko da uploaduje to

Djole
30-05-2012, 18:27
Jel je odradio neko jailbreak na ipad 3? Ja odradim sve normalno, lepo fukcionise dok ne instaliram twiks neki iz cydie, onda mi se izgubi baterija, u settings se ukoci, moram da mu radim restore, nikako nece drugacije, izbrisem to sto instaliram ali bez restora nista... :S

legenda1988
30-05-2012, 18:31
Nemam pojma meni nije hteo 2.o a uradi jb kaze nesto poslo naopako,medjutima sa 2.0.1 sve ok. nisam nista cudno primetio ovih 3-4 dana od kad je jb pusten tacnije od petka. Mozda kinstalras neki tweak koji nije za ipad 3 pa zabada, preskoci taj ili ti na svakom zabode? Imas sad absent 2.02 probaj sa njim mada je to sve isto

Djole
30-05-2012, 18:45
Pa to je moguce, barrel kad instaliram sve ok, ali kad probam sa nekom drugom, naprimer ono RetinaPad ili gravity, onda mi tu prsne. :/