PDA

View Full Version : Sabertooth P67,intel i7 2600k,nvidia gtx 570



dildo
02-04-2012, 22:22
Dobro vece svima sa foruma. Dugo vec pokusavam da instaliram mac os na moj komp al nekako mi ne ide. Pa da pocnem. Naime uz ove komponente koje sam naveo u nazivu imam jos 12 gb rama i 3 hdd-a. 1) HDD 2tb wd cavier black (na njemu mi je win 7 i svi podaci) ostala dva HDD-a su mi wd 500 cavier blue.. na njima mi se nalaze neke gluposti a jedan od njih je skorz prazan. e sad moja zelja je da na jedan od ova dva HDD-a od 500 gb nabacim mac os(posledju verziju koja se moze nabaciti). ali ne bi da ugrozim win 7. citao sam dosta i saznao da je olaksavajuca okolnost sto imam poseban HDD za mac os tj da tako ne mogu da ugrozim win. znaci zelja mi je dual boot,da prilikom paljenja kompa mogu da biram hocu li win 7 ili mac os. naime vec sam pokusao dva puta da instaliram mac os i prvi put nisam uspeo,dodjem do dela gde treba da digne sistem i onda mi samo stoji siva jabucica,a drugi put sam digao sistem medjutim nije mi radio net jedva sam namestio kext za grafiku i jos par stvari mi nije radilo. pa sada od vas trazim sto bolje obasnjenje ako moze korak po korak i sve neophodne programe koje su mi potrebni. da naglasim da nemam mogucnost da koristim neki mac komp imam samo win.. poz za sve i nadam se da cu dobiti neophodnu pomoc :D

noname
03-04-2012, 13:45
Za tvoje komponente je Lion najbolja stvar. Problem je u tome što ti za Lion-a treba Mac da napraviš flaš. Distro-i mogu da prođu, ali samo u krajnjem slučaju.
Druga najbolja stvar koju možeš da uradiš jeste Snow Leopard, ali opet retail i opet moraš sa ga nadogradiš do 10.6.8 da bi pokušao da sve pokreneš kako treba.

Znači predlog je da nađeš nekoga sa Mac-om da ti napravi fleš za Lion-a ili da pokušaš sa Snow Leopardom i recimo iBoot-om ili tako nekim boot cd-om, ali to zahteva mnogo više posla.

dildo
03-04-2012, 13:48
a reci mi sta je iatkos l2? sa njim sam uspeo da dignem sistem samo sto nisam se snasao do kraja sa kextovima i batalio sam sve..

noname
03-04-2012, 13:51
Pa napisah gore, mogu distroi ali u krajnjem slučaju. Ja bih recimo podigao iAtkos L2, a onda sa njega napravio retail Lion sa myhackom ili ručno i onda ponovo instalirao od nule. Tek onda bih jurio kextove i ostale stvari.

dildo
03-04-2012, 13:54
mhhm. dobro. ajde onda ovako,ajde mi pojasni kako da to odradim preko iatkos l2 pa kad to zavrsim da mi kazes sta posle toga.

noname
03-04-2012, 13:56
Podigneš iAtkos kako si i pre uradio, a onda skineš Lion-a i myhack i napraviš fleš. I to bi bilo to. :D

dildo
03-04-2012, 13:59
a koju verziju liona da skinem? myhack isto treba neka posebna verzija ili samo da izguglam i to je to? ajde sada cu da krenem sa podizanjem iatkos-a pa onda da vidim to ostalo. hvala sto pomazes.

noname
03-04-2012, 14:05
Na AppStore-u je 10.7.3, tako da možeš nju da potražiš, mada i 10.7.0 bi ti odradio posao, ali u tom slučaju bi morao da odradiš combo update na 10.7.3.

Za myhack ideš ovde i skineš ga, uvek je najnovija verzija u opticaju:


http://myhack.sojugarden.com/downloads/

dildo
03-04-2012, 14:08
ok onda ovako. sada cu da odradim sve kako si mi rekao. spremio sam vlas od 16gb za myhack. kad dodjem do tog dela onda moras da mi kazes kako to da napravim,gledao sam sada nesto na youtube-u i vidim da moraju da se neke stvari cekiraju pa ako ti nije problem da mi sve to ispises da kad uradim ovaj prvi deo mogu odmah da predjem na to. trebam li da prebacujem onaj ahci u biosu ili ne moram?

noname
03-04-2012, 14:13
Ne treba ti toliki fleš, ali neće da smeta. Rekao sam ti da radiš sa myhackom baš zato što je sve automatizovano. Pokreneš ga, odabereš da ti napravi 10.7 instalaciju, zatim odabereš target tj. svoj fleš i on bi trebalo da uradi ostalo za tebe. Kada te pita za extra folder ti odabereš njegov i to bi bilo to.


Ako imaš AHCI uključi ga obavezno.

dildo
03-04-2012, 14:18
okej. sada cu da krenem pa kad napravim flash onda se javljam da mi kazes sta dalje.

noname
03-04-2012, 14:20
U principu imaš ovde sve potrebne informacije, uključujući i podešavaje BIOS-a:


http://myhack.sojugarden.com/guide/



STEP 2 – BIOS SETUP

This is just a quick/general checklist, if you can not find these values in your bios ignore them for the time being unless you run into a problem:


Ensure you have your SATA controllers in AHCI mode.
Ensure you have enabled your CPU’s C states.
Ensure you have HPET set to 64bit.
Disable any devices you do not intend to use (extra SATA, Firewire, etc)



Vrlo je teško pogrešiti. Kada skineš Lion-a, eventualno ćeš morati da ga mount-uješ, ali to ćeš videti kada dođeš do toga, jer će ti izbaciti grešku ako sam ne nađe Lion.app.

dildo
03-04-2012, 22:48
samo da javim sta sam uradio.. tacnije nisam uradio nista... stavio sam ahci i ubacio dvd botovao ga i pokrenuo iatkos l2 i tu je krenulo da ucitava nesto i tako ucitava ucitava i onda se restartuje komp.. pokusao sam na vise nacina i nista... stvarno ne znam sta se desava.. pre mi je najnormalnije pokretao instalaciju...

noname
03-04-2012, 23:04
Probaj neke boot parametre, tipa -v -f ili -v -x itd......

dildo
03-04-2012, 23:12
aj probacu ako ne onda cu da ti okacim sliku da vidis sta se tacno desava..

noname
03-04-2012, 23:14
Da, to bi možda bilo najbolje.

dildo
05-04-2012, 21:25
10537 evi sta se desava kad hcu da pokrenem iatkos l2... dodje dovde i restartuje komp..bsd process name corresponding to current thread

noname
06-04-2012, 19:01
Probaj sa ovim flagovima:

busratio=29 -v
ili
busratio=29 -v -x
ili
busratio=29 -v -f

itd.

Ako ne upali probaj sa 30.