PDA

View Full Version : Erase all content & settings - šta tačno?



kriket
23-03-2012, 18:53
Kad se klikne ovo u Settings, da li obriše i jailbreak i aplikacije iz Cydia ili ne?
Treba da prosledim telefon drugoj osobi na korišćenje, pa u skladu s tim treba da pobrišem sve svoje podatke ali po mogućstvu da ne obriše stvari iz Cydia, bar ne jb i unlock. Da li je to rešenje ili ipak restore pa Jovo nanovo?

1024
23-03-2012, 18:59
Koriscenje "erase all content and settings" opcije na jailbreakovanom uredjaju NIJE dobra ideja! Zog nacina na koji jailbreak funkcionise, koriscenje te opcije ce potpuno da onesposobi telefon (pa mu ne gine restore u svakom slucaju)

kriket
23-03-2012, 19:28
Ok, hvala. Moraću onda ručno da pobrišem sve s njega. Tj. bar da probam.
Najveća glupost u iTunes je što ne razlikuje više Ajfonova nego sinhronizuje sve isto. Kako da pobrisem svu muziku, video klipove, fotke a da ne poremetim sync sa novim Ajfonom? Nikako, moram da se smaram da bih pobrisao to sabstarog Ajfona pa posle da vraćam sve kako je bilo kad priključim novi. Smor...

kovacevic031
24-03-2012, 14:20
Koriscenje "erase all content and settings" opcije na jailbreakovanom uredjaju NIJE dobra ideja! Zog nacina na koji jailbreak funkcionise, koriscenje te opcije ce potpuno da onesposobi telefon (pa mu ne gine restore u svakom slucaju)

Nije točno. Barem ne mora biti uvijek. Možda je nekad prije bilo, na starijim firmwareima sa starijim jailbreak toolovima ali ja sam ovo pokušavao na iPhoneu 4 sa iOS 5.0 (jailbreakan Redsn0wom) i apsolutno se ništa nije dogodilo! Prodavao ga i na ovaj način sam htio čovjeku sačuvati stariji iOS zbog JB-a.

Dakle, satima je vrtio onaj kružić, i kada sam ga resetirao jer mi se više nije dalo čekati (hard reset), bootao se normalno i bio u stanju kao što je bio prije nego sam pokrenuo Erase all content and settings... Sve je i dalje bilo tamo, ništa nije obrisao.

Moj zaključak je bio da ta opcija ne radi, njome ne možeš ništa napraviti.

Ne kažem da je ovo slučaj i sa iPhoneom 3G, ali ne možemo generalizirati.

Nedavno smo imali na forumu slučaj sa iPadom 2, i čovjek je na kraju napisao: "Ok, stajao je do sada u nekom blesavom stanju, samo sa onim znakom da nesto radi na crnom ekranu. Onda sam resetovao, sve je tu."

I na stranim forumima sam tražio o ovome, zaključak: ...it boots back into your jailbroken iOS with absolutely no changes from where you started. All of yours settings, apps, content, and most importantly jailbreak information is still intact. Therefore it seems as though the option has hung before it has started any of it's erasing process could start.

E sad, ono u što nisam siguran je događa li se ovo samo na uređajima koji su za vrijeme postupka spojeni na punjač ili na svima (moji su bili uvijek), jer sam na par mjesta našao da spominju i to. Dakle, vjerovatno se ne smije pustiti da se isprazni baterija dok on vrti onaj kružić.

Johnny Bravo
25-03-2012, 10:14
To sto je 1024 rekao je vrlo tacno. I samim tim sto ti se kruzic vrteo satima na ekranu znaci da nesto nije u redu. Mislim, super je sve to sto ti se nekim cudom nista nije zeznulo, ali koja je onda poenta te opcije? Da vrti nesto 3h, mozda nesto zezne, a pritom sigurno nista ni ne uradi? :)

I svaka cast stranim forumima, ali ako je uradjen JB - ne pipati. Ja sam tako zeznuo moj 3GS. Sreca pa je bio Sim Free, pa aj kao nema veze, zbog restore-a.

kriket
25-03-2012, 15:00
Brisao sam sve ručno jer sam procenio da bi mi manje vremena trebalo za to nego da radim restore i jb/unlock i podešavanje da sve radi kako treba.
Trajalo je više od sat vremena da pobrišem sve svoje podatke, naloge, kontakte, slike, izlogujem se odasvud i tako. Nije uopšte jednostavno i mora baš da se pazi da se nešto ne zaboravi.