PDA

View Full Version : iPhone 3G 3.1.3 na 4.2.1



alradeta
20-03-2012, 21:10
Prelistao sam stotine strana na ovu temu, a i dalje mi neke stvari nisu jasne.
Dakle, zelim da updejtujem iPhone 3G sa verzije 3.1.3 na verziju 4.2.1, a da pritom sacuvam baseband koji je trenutno 5.13.04 kako bih kasnije mogao da otkljucam telefon uz pomoc ultrasn0w-a. Sada kada udjem u Cydiju, u vrhu mi pise: "SHSH: iOS 4.1, 4.2.1".

1. Editovao sam host file, i dodao na dno liniju "74.208.10.249 gs.apple.com".

2. Zatim sam skinuo sn0wbreeze 2.9.3 i od zvanicnog 4.2.1 firmware-a napravio custom, pri cemu sam cekirao sledece opcije:
Enable Battery-Percentage, Enable Native-Multitasking, Enable Home Screen Wallpapers, Activate The iPhone [Hacktivate], a sve ostalo sam ostavio nepromenjeno (necekirano).

I sada sam mislio da ubacim telefon u DFU mod, udjem u iTunes i uz pomoc Shift+Restore opcije odradim restore sa custom firmware-om?

Da li sam nesto propustio, preskocio, pogresio???

Unapred hvala, pozdrav

boris-366-
20-03-2012, 22:36
ja mislim da moras "prisiti shsh" kad pravis custom. to imas ovde http://www.isrbija.net/showthread.php/29123-TUTORIAL-Kako-pri%C5%A1iti-SHSH-blobove-za-custom-firmware . pretpostavljam da ti je sim free, jer ako nije, ako radis preko itunes dice ti se baseband! A ako jeste, nemas problema :)

mmilos82
20-03-2012, 22:45
nisam siguran da moras da prustijes shsh kad pravis custom, to je za iphone 4 i fw 5.0.1. Posto je 4.2.1 poslednji fw za 3G pretpostavljam da ga Apple i dalje potpisuje tako da ne mozes imati problema sa SHSH blobs. Barem tako mislim, ako nisam u pravu onda ce me neko ispraviti.

Moj predlogje da uncekiras Enable Native-Multitasking, Enable Home Screen Wallpapers jer ce telefon da ti radi znatno sporije ukoliko instalira fw sa tim opcijama. Ukoliko ipak odlucis da instaliras custom koji si vec napravio, i posle restora ti telefon radi uzasno sporo mozes da instaliras iz cydia tvik koji ukljucuje ili iskljucije multitasking i wallpaper. Mislim da se tvik zove zToogle ili tako nesto :). Probaj bez editovanja host file-a, tek ako ti iTunes izbaci gresku javi se pa ce ti neko ovde objasniti sta i kako da promenis u host file-u.

alradeta
21-03-2012, 10:53
pretpostavljam da ti je sim free, jer ako nije, ako radis preko itunes dice ti se baseband!
Nije mi sim free telefon. Pa ja mislim da mi nece podici baseband, zato sto radim restore preko iTunes-a sa custom firmware-om.

@mmilos82 (http://www.isrbija.net/member.php/8183-mmilos82)
OK, deaktiviracu opcije za multitasking i wallpaper, dok mi battery-percentage stvarno treba.

dusanparcomp
21-03-2012, 11:01
Sve si lepo napisao u prvom postu! Shsh za 3g ti ne treba mozesh da ubacujesh koji god softwer hocesh! Odradish custom i nemash brige za baseband! Kao shto kaze @milos i moj predlog ti je da uzmesh da napravish novi custom gde ce necesh da chekirash za multitasking i wallpaper jer ce telefon da ti radi znachajno brze!


Tapatalk

alradeta
21-03-2012, 21:13
Uspeo sam da instaliram novi firmware. Baseband je ostao nepromenjen, i uspesno sam otkljucao telefon. Sve sam uradio kao i u svom prvom postu, s' tim sto sam nakon pravljenja custom firmware-a telefon morao da ubacim u DFU mod iskljucivo preko iREB-a, jer je u suprotnom iTunes izbacivao gresku (1600).

mmilos82
22-03-2012, 09:33
uzivaj u telefonu :)