PDA

View Full Version : Povezivanje iPad-a 2 WiFi i iPhone-a 4 preko tethering-a



Skyw@lker
18-03-2012, 22:03
Dakle na iPhonu imam Internet koji mi radi i šljaka sve po propisu :) E sad problem je što sam skoro nabavio iPad 2 WiFi i kada treba da ga povežem na iPhone ja na telefonu podesim acces point i šifru al on neće da radi tj. poveže se na IPhone al ne pušta Net, šta može da bude problem? Jel postoje neka posebna podešavanja u telefonu ili iPad-u?

Srecko
18-03-2012, 22:58
Pa ne zapravo... Imas da ubacis parametre za hotspot na iphone-u... Ukljucis wifi i 3g da t brze sljaka net i to je to... Povezes se i kraj posla..

belthazor2012
18-03-2012, 23:20
Nekad mu treba malo vremena...nekad da povezes nekoliko puta...ume da zeza...meni jednom nije video iphone uopste dok nisam odradio reboot.

Skyw@lker
19-03-2012, 01:29
Dakle probah sve živo, čak da povežem drugi fon na iPhone (Galaxy mini) al neće pa neće, izgleda je problem u samom tel. Kolko sam video nema mnogo opcija podešavanja u iPhone-u ne znam šta bi moglo da zeza...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

belthazor2012
19-03-2012, 13:42
Je l hvata 3g tu gde probas?

marko_grcich
19-03-2012, 14:40
Druže meni sve šljaka kako treba, evo ovo ti pišem sa iPad 2, koji vuče net sa 3gs-a.
Doduše ovo je bluetooth tethering. Probaj preko njega, a ne preko WiFi-a, ili stavi PdaNET (imaš da nadješ "narodnu" verziju koja šljaka)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skyw@lker
09-05-2012, 23:26
Malo kasnije odgovaram ali probah sve živo i neće. Dakle iPad 2 mi radi na wi fi kada ga nakačim na kućnu mrežu, al preko theteringa neće pa neće... Probao i preko svog i preko devojčinog iPhone-a. Drugar mi reče da moźda ima veze sa iPad-om, tj. da mu je loše urađen jailbreak :(


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Babakaj
09-05-2012, 23:43
Imas tri parametra da uneses u tethering. Probaj da obrises parametre, reset, upises pa reset pa onda nakaci ipad.

Pavle
09-05-2012, 23:51
nzm kako je za ipad ali ipod i iphone rade dobro...
pr kad pustim tethering sa ip4 radi i na 3gs i na 4s i ipod touch 4th gen...


e sad mali off drug na 3gs-u had upise parameter nema za wifi nego samo bluetooth i usb...?

Skyw@lker
28-05-2012, 23:29
Da li to može da ima veze sa JB-kom na telefonu odnosno na iPad-u? Mislim jel može zbog toga da zeza?

P.S. Probao sam ovako - povezao sam iPhone na WiFi na kućnu mrežu i uključio mu hotspot i bluetooth. Onda sam probao na njega da nakacim iPad preko BT-a, oni se upare, pokaže mi na telefoun da je hotspot aktivan al neće da mi otvori ni jednu stranicu iz safarija na iPad-u...

miodrage
29-05-2012, 01:14
Skywalker: naravno da nece. Ovo je moguce samo za GPRS/EDGE/3G konekciju telefona. Nju jedino mozes da tetherujes na drugi uredjaj, nikako wireless konekciju.

Skyw@lker
27-06-2012, 18:54
Skywalker: naravno da nece. Ovo je moguce samo za GPRS/EDGE/3G konekciju telefona. Nju jedino mozes da tetherujes na drugi uredjaj, nikako wireless konekciju.

Ok, to sam sve vreme i pokušavao - dakle uključim 3G na iPhone-u i tethering al neće... Rekoh da probam i ovo. Hvala u svakom slučaju...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Uspeo sam konacno preko programcica PDANet :) Skinuh ga sa Cydia-je i sad radi thethering extra :) Verovatno nije hteo jer je tel. JB-kovan.... Hvala vam ljudi puno :)


Druže meni sve šljaka kako treba, evo ovo ti pišem sa iPad 2, koji vuče net sa 3gs-a.
Doduše ovo je bluetooth tethering. Probaj preko njega, a ne preko WiFi-a, ili stavi PdaNET (imaš da nadješ "narodnu" verziju koja šljaka)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Uspeo sam preko PDANet-a :)))) Skinuh ga sa Cydia-je - verovatno nije htelo zato sto je telefon JB-kovan :P Hvala puno ljudi!

P.S. Marko hvala puno! :)

Byakuya
27-06-2012, 19:10
Nemoj pisati post za postom vec koristi dugme EDIT!!!!

Skyw@lker
20-02-2013, 17:52
Jel postoji neka druga aplikacija za thetering a koja je free jer mi PDA net ne radi vise :(


Sent from my iPad using Tapatalk HD