PDA

View Full Version : [Tutorial] Kako uraditi Fake Code Sign i testirati aplikaciju na telefonu



iNovajlija
18-03-2012, 03:11
Pozdrav ljudi,

Posle malo vise muke, uspeo sam da resim ovaj problem, i resih da podelim resenje sa Vama, koji ste mi bezbroj puta pomogli u raznim situacijama, a nadam se da ce tako i ostati :)

No, da krenemo polako :)

Testirano i provereno na XCode 4.3 verziji (mozda radi i za 4.2 verziju, ali nisam siguran, probajte, pa javite u postovima ispod), u kombinaciji sa iPhone 4, iOS 5.0.1, naravno Jailbreakovan :) Da bi tutorial radio, morate imati AppSync instaliran na uredjaju!


Otvoriti Keychain Access
Otici u meniju na Keychain Access -> Certificate Access -> Create a Certificate
Nazvati ga “Fake Code Sign” (ili kako god vi zelite)
Izabrati “Certificate Type” da bude Code Signing
Stiklirati opciju “Let me override defaults”
Izabrati “Continue”
Izabrati opet “Continue”
U sledecem prozoru za “Serial Number” upisati “121212” , a za “Validity period days” upisati 999
Zatim do prikazivanja dugmeta “Done” pritiskati “Continue” (nekih 6 ili 7 puta :) )
Zatim otici u “Applications”, naci XCode
Desni klik na XCode ikonicu -> Show Package Contents
Uci u Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform
Kopirati Info.plist fajl bilo gde (npr Desktop)
Otvoriti Info.plist sa Desktop-a
Naci property “Default Properties” i expandovati to polje
Videcete liniju “CODE_SIGN_CONTEXT_CLASS”, ciju cete vrednost promeniti u XCCodeSignContext
Isto polje u Override Properties promeniti u XCCodeSignContext
Takodje, u RuntimeRequirements/Classes/Item0 promeniti u XCCodeSignContext
Screenshot: 10179
Snimiti izmenjeni Info.plist fajl
Prekopirati Info.plist fajl sa desktop u Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform i kada vas pita da li hocete da prepisete preko postojeceg fajla, izaberite “Replace”
Ugasite i upalite ponovo XCode
Kada budete kreirali test aplikaciju, u XCode-u izabrati ime projekta (na vrhu Solution Explorera), zatim u prozoru pored Project (koji nosi isti naziv kao i ime vase aplikacije). Zatim u “Build Settings”, pod odeljkom “Code Signing”, izabrati svih pet polja da budu ime sertifikata koje ste dali u koraku 3 (u mom slucaju Fake Code Sign). Zatim izaberete Vas iUredjaj na kome ce se pokrenuti test aplikacija, i kada vas upita da li zelite da potpisete aplikaciju sa, u mom slucaju “Fake Code Sign” sertifikatom, obavezno izabrati “Always Allow”!

Ukoliko vam prethodna metoda nije radila, kao u mom slucaju, nastavite sa sledecim koracima, a ukoliko radi, ne dirajte nista , vec uzivajte u kodiranju i testiranju :)

Otici u Aplications-> Desni klik na XCode-> Show Package Contents-> Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform/Developer/SDKs/iPhoneOS5.1.sdk
Naci fajl SDKSettings.plist i prekopirajte ga negde (u mom slucaju na Desktop)
Otvoriti taj SDKSettings.plist sa Desktopa i pod poljem DefaultProperties->CODE_SIGNING_REQUIRED, promeniti vrednost sa YES na NO.
Screenshot: 10180
Snimiti fajl
Ovaj korak je VEOMA VAZAN, da bi XCode ponovo reinicijalizovao sertifikate! Obrisati SDKSettings.plist iz foldera Contents/Developer/Platforms/iPhoneOS.platform/Developer/SDKs/iPhoneOS5.1.sdk(ukoliko imatet vise sdk-ova, izmenite SDKSettings.plist u svima) i prekopirati SDKSettings.plist fajl sa Desktopa na pomenutu lokaciju.
Ugasiti ukoliko je upaljen, ili samo pokrenuti XCode.
Kreirati test aplikaciju
Ponoviti korak 22, ali ovog puta izabrati “Don’t Code Sign” u svih pet polja
Srecno testiranje i kodiranje!

P.S. Posle ovih koraka, kod mene je proradio I “Fake Code Sign” sertifikat :)

Zaboravih da napisem, sada kada prolazi sve kako treba, sa leve strane u Solution Exploreru, imate ImeAplikacije.app, na koju mozete kliknuti desni klik -> show in finder, i dati je nekom drugaru ili kome god na testiranje. On ce je instalirati prostim prevlacenjem u iTunes i sinhronizovati iPhone/iPad i imati vasu aplikaciju :)

Nadam se da sam mnogima skratio muke, i sacuvao pare u dzepu :)

Inspirisan 19. epizodom iz 5. sezone serije "The Big Bang Theory", za pola sata napravih Whip applikaciju :)

10181

Ukoliko imate neka pitanja, tu sam da odgovorim:)

markos1985
19-03-2012, 11:03
Cao,

hvala na isrcpnom tutorijalu, ali mene i dalje zeza i ne mogu da deplojujem na svom uredjaju aplikaciju.

Jos i pre nego sto sam uradio sve sto si naveo u tutorijalu je javljao ovo ,a takodje i nakon sto sam uradio sve sto pise u tvom tutorijalu je javljao sledece :

Xcode cannot run using the selected device.
No provisioned iOS devices are available with a compatible iOS version. Connect an iOS device with a recent enough version of iOS to run your application or choose an iOS simulator as the destination.

Da napomenem da imam instaliran XCode verzije 4.3.1 i da imam IPhone 4 na kome se nalazi iOS 5.01.
Da li imas neko resenje ? :)

Unapred hvala :)

iNovajlija
19-03-2012, 19:28
Pozdrav,

Evo postavljam screenshotove build settings-a, sa kojima kod mene sve radi kako treba :)

http://www.dodaj.rs/f/1L/O8/1RERF3Nk/screenshot-1.png
http://www.dodaj.rs/f/s/mQ/1s3rWjxJ/screenshot-2.png
http://www.dodaj.rs/f/3D/yl/1P8bUgzo/screenshot-3.png
http://www.dodaj.rs/f/12/10q/12iUcKv5/screenshot-4.png

Javi jel su ti ova podesavanja resila problem :)

markos1985
20-03-2012, 10:29
Eeeee uspeo sam ,hvala ti puno :)

Jos kada bi znao da mi kazes kako da na masinu sa AMD-ovim procesorom nabacim Hackintosh kao sto vidim da ti imas ? bilo bi neverovatno dobro :)

P.S. Kada bi imao neki tutorial sa namestanjem hackintosha na AMD i Intel, to bi isto bilo jako korisno svima, posto slabo ko ima pravi mac :)

iNovajlija
20-03-2012, 10:54
Za hvala, imas Thanks dugme :)

Sto se tice AMD-a, ja sam do pre par meseci imao AMD Athlon x4 620, i nisam uspeo da pokrenem OSX uopste... Zbog toga sam kupio novu masinu, i uzeo Intel i5 2500k :)

Sto se tice same konfiguracije, preporucujem ti da pogledas http://www.tonymacx86.com/ imas sa leve strane "CustoMac builds", pa vidi sta i kako. Sajt je pun tutoriala, kako da instaliras, ima jak comunity, tako da ga toplo preporucujem :) Da ti ne prepricavam sadrzinu sajta, bolje baci pogled :)

1024
22-03-2012, 17:18
P.S. Kada bi imao neki tutorial sa namestanjem hackintosha na AMD i Intel, to bi isto bilo jako korisno svima, posto slabo ko ima pravi mac :)
Imamo celu sekciju posvecenu hackintoshima: http://www.isrbija.net/forumdisplay.php/76-Hackintosh