PDA

View Full Version : ultrasn0w update u Cydiji???



BaneK
08-07-2009, 00:08
:confused:U cydiji mi se pojavio update za ultrsn0w,sta valja ciniti raditi update ili nedirati nista?:confused::confused::confused:

NeoDesign
08-07-2009, 00:13
Odradio sam update na 3G 16gb, sve radi ok :)

hardmax
08-07-2009, 00:18
Verzija 0.8 donosi poboljsanja tj. stabilniji rad iPhone 3G S-a.
A slobodno mogu svi da se upadetuju i na 3G-u.

TrtaMrta
08-07-2009, 00:45
Ja odradio update,sve radi normalno.

Zero_Cool
16-07-2009, 17:28
ja sma odradio to i update nekog programa i pobrkao mi ikonice.

zixY
16-07-2009, 17:40
Od sinoc je bio update Mobile Substrate-a i ultrasn0w-a 0.9...

veselinovic
16-07-2009, 19:21
Jeste...update-ovao sam oba programcica i mogu vam reci da se nista bitnije ne desava osim........ kad palim telefon, na sekundicu :) mi se pojavljivala poruke NO SIM CARD pa tek onda nadje mrezu i to, a sad - NISTA!!! :) Pali se sa mrezom :)


Inace, pretpostavljam da je to zbog ovon novog nacina patchovanja bootloadera primjenjenim tek u ovoj verziji 0.9.3. Prije se on palio tek kad telefon registruje da nema karticu, pa onda kao "fake vadjenje i ubacivanje sim kartice" pa onda radi...
Sad, preuzet fazon od tog nekog lika geohot-a, koji je to elegantnije rijesio...

Uglavnom, imate sve o tome na zvanicnom sajtu dev team-a

"we thought they were necessary to avoid people having to reinsert their SIM. Turns out we were wrong on that score. geohot’s method shows that we can perform the unlock before CommCenter polls for lock state. When we do it before (instead of after), the STK refreshs are no longer necessary! The only way to do it before the polling, however, is to modify CommCenter"

Pozdrav

byMaX
16-07-2009, 23:49
elem... i meni radi normalno posle apdejta, ali bre, jel neko gledao u MemTool? Više nema aktivnog ultrasn0w-a u listi aktivnih procesa?

kriket
17-07-2009, 03:53
Zato što više ne ostavlja aktivan daemon, već se nlock vrši na drugi način. Sve je potanko opisano na dev-team blogu, i tačno je da se mreža pojavljuje trenutno po podizanju sistema.

catevs
17-07-2009, 13:23
Evo i ja update-ao i zbilja sad me netraži više da 2 puta moram pin upisivati i nema više no sim card. Sad je kako je trebalo biti i prvi put

Stenoks
17-07-2009, 13:44
imate od jutros na cydiji da rereshujete ultrasn0w...ja sam odradio i radi perfektno !!!

dule.duky
17-07-2009, 13:53
i ja sam uradio update i nemam nikakvih problema

Basha
17-07-2009, 19:56
3G - 16 GB - FW:3.0, radi bez problema ;)

byMaX
18-07-2009, 06:05
Iščitao sam "the long story" sa bloga i izgleda da su rešili problem trajno. Meni se samo juče ujutru (jutro posle apdejta) telefon zabagovao posle airplane moda...

Tako da sada na dve stvari treba obratiti pažnju - da li je našao signal kad izađem iz airplane moda i da li baterija stvarno traje kraće sa 0.9 kao što se žale na dev-team blogu...

Stenoks
18-07-2009, 06:17
izgleda da je tacno da sa 0.9 krace traje...

studiovpc
18-07-2009, 08:14
traje baterija krace sigurno, meni sa nekim normalnim koriscenjem, malo wifi, malo muzika malo igrice, razgovori poruke, znaci sve onako u normalnim kolicinama, trajala je oko 2 i po dana da ne gasim fon uopste, a sad jedva sastavi dan i po... resice i ovo valjda

byMaX
18-07-2009, 14:32
i ja mislim da traje kraće... i duže mu je potrebno da se povrati posle airplane moda. Ne znam da li neko koristi airplane, ali ja svake noći jer me telefon budi, a ne želim da celu noć neko može tek tako da mi pozvoni :)

studiovpc
18-07-2009, 15:43
Znaci za bateriju smo utvrdili da traje krace
a sto se tice airplane moda meni se za isto vreme vraca kao i pre ne znam Maxo sto je kod tebe drugacije, da ne koci nesto u pozadini?

Stenoks
18-07-2009, 16:16
zasto ljudi koristite airplane-mod???

studiovpc
18-07-2009, 17:20
airplane mod je veoma kulturna stvar, jel si leteo nekada? zamisli da se smaras jedno 5-6 sati u letu i da ne mozes da slusas muziku sa ipod-a na iphone-u jer moras da ga gasis da nema airplane mod, inace bi avionce malo "sletelo", s toga dakle elem :) airplane mod

byMaX
18-07-2009, 21:11
Znaci za bateriju smo utvrdili da traje krace
a sto se tice airplane moda meni se za isto vreme vraca kao i pre ne znam Maxo sto je kod tebe drugacije, da ne koci nesto u pozadini?

Nema ništa u pozadini, bre :). Ja imam "najčistiji" OS od svih ovde na forumu, mogu da potpišem :)

Jedina razlika koja mi pada na pamet je ako je kod tebe podešavanje traženja mreže na manual, pošto je kod mene na automatic... Da li to da promenim?


zasto ljudi koristite airplane-mod???

Ja gore napisah zašto - imam dosta ortaka koji su ultra blejači, a ja radim od 9 do 17h i onda njima padne na pamet da me pozovu u pola jedan noću da idemo na Sound ili Freestyler... i onda zamisli da me retard probudi? Onda ne mogu da zaspim do sutra ujutru, a moram da budem naspavan zbog posla. E sad, da ugasim ceo telefon - ne mogu, jer me telefon budi (mada, ok, mogao bih da nabavim budilnik, ali to je druga priča :)).


airplane mod je veoma kulturna stvar, jel si leteo nekada? zamisli da se smaras jedno 5-6 sati u letu i da ne mozes da slusas muziku sa ipod-a na iphone-u jer moras da ga gasis da nema airplane mod, inace bi avionce malo "sletelo", s toga dakle elem :) airplane mod

Upravo to. Ja sam baš x puta stjuardesama pokazao ikonicu aviona i da koristim spravicu za muziku ili film, kao i da GSM mreža ne radi. Zamisli da ti telefon traži mrežu tokom čitavog leta i srče bez veze bateriju... Airplane mod ima i W serija Sony Ericsson telefona - jako pametna stvar!

Stenoks
18-07-2009, 22:22
ma ok je za kriscenje u avionu (iza mene je preko 1000 letova) super stvar,ali sto nisam znao je.....zasto na kopnu...sad znam...tnx....

studiovpc
19-07-2009, 04:02
maxo i kod mene je trazenje mreze na automatic ne znam zasto ti ide vracanje sporo? jel si ti jailbreakovao tel ili si ubacivao custom fw? ja sam sebi pravio FW jer mi se uopste ne svidja redsn0w resenje za JB, da nema to veze nesto?

byMaX
19-07-2009, 13:48
Ma istripovao sam se. Samo malo sporije nadje nego ranije, nije tragedija. Umesto za sekundu-dve kao ranije, sada posle airplane moda traži pet sekundi i to je to...

studiovpc
19-07-2009, 14:36
vrhunski komentar :), ja sam mislio da ti imas neki veliki problem da ti traje nalazenje mreze po minut kad ono za 2-3 sekunde duze... :) :) :P

byMaX
19-07-2009, 22:04
Ja sam generalno velika picajzla kad su tehnika i automobili u pitanju. :)