PDA

View Full Version : x-sim



Pages : [1] 2

stilmobil
14-03-2012, 17:31
Novo otkljucavanje za iphone 4s.

iskustva?

PublicEnemy
14-03-2012, 17:46
Sta sam uspeo da saznam o ovim karticama je da ne rade na svim mrezama, evo liste na kojima radi :

Here is the list:

1. USA AT&T
2. France SFR
3. France Orange
4. France BOUYGTEL
5. Germany T-Mobile
6. Japan Softbank
7. Japan AU
8. Korea SK
9. UK 3
10. UK Orange
11. UK O2
12. UK Vodafone
13. Spain Movitar
14. Ireland Vodafone
15. Ireland O2
16. Australia 3
17. Australia Optus
18. Australia Vodafone
19. Canada ROGERS
20. Canada Bell
21. Canada Telus
22. Canada Fido
23. Demark Telia
24. Philippines Smart
25. Philippines Globe
26. Philippines SUN


If you iPhone is locked to some other network, not predefined in X-SIM menu than you need to enter 'Edit IMSI' menu and type IMSI from me

Ali valjda moze da se podesi tako sto se ubaci ovo gore navedeno, to vec ne znam... (ove informacije sam dobio direktno od distributera)

Ima kod nas u oglasima za 35e, dok je u kini $9:)

elmir
15-03-2012, 22:58
e ovako... :) nema velike razlike izmedju rebel-a i x-sim kartice,bar sto se stabilnosti tice. Postupak aktivacije je MNOGO laksi,ali to nije toliko bitno jer isto ispada iz mreze kao sto ispada i rebe. Kod ove kartice se unosi IMSI kod za razliku od rebela gde se unosi mmc i mnc kod. Imsi kod se sastoji od mmc i mnc kodova i jos dva broja koja se mogu iscitati sa lista koje postoje na internetu ili se iscita sa sim kartice operatera na koji je telefon zakljucan.
Kada se jednom aktivira telefon,ne mora ponovo to da se radi (to je pozitivna stvar),samo ukljucite telefon i on odmah nadje mrezu,dok kod rebela nije bilo bas tako. Ne valja sto kada ukljucite airplain mode i odmah nakon toga iskljucite,telefon vise nema mrezu,nego se mora restartovati telefon da bi se dobila mreza. Ako neko ima nekih pitanja nek izvoli?... :)

bole1301
16-03-2012, 15:06
meni gubi mrezu na x sim samo kada se krecem kroz grad - ako mirujem na jednom mestu - toku noci spavam npr. ili tokom dana sedim u kancelariji sve je ok. Izgleda da puca mreza kada treba da se prebaci sa jedne antene na drugu (kada izlazi iz dometa jedne antene i ulazi u domet druge antene mobilnog operatera)... bar tako nesto cenim...

Ima li neko predlog kako moze da se sredi ispadanje iz mreze?

Pozdrav,

Bole

justkidding
16-03-2012, 18:49
Auuu a u sekciji iprodaja neki clanovi koji prodaju istu nahvalise je pa sam za trnutak pomislio da prodam moj ip4s sim free da bi kupio x-sim::lol::

ZORAN.MakedonijA
17-03-2012, 19:39
kod mene je isti problem ko kod boleta ... gubi mrezu ... na odrezdeno vreme ince sljaka kartica ali problem....
znaci ja je koritim u Makedoniji ... :)
nije do srbije nego do X-Sima ako ima neko resenje neka kaze Hvala :)

stilmobil
17-03-2012, 20:59
jedino je resenje naci pravu orginal x-sim karticu,jer vecina koji prodaju i x-sim i rebel sim uvaljuji fals varijantu i zato dolazi do tih problema.

cikaaca
17-03-2012, 21:05
prosto ako ne radi,zamenis za drugu koja radi,i kopije ne postoje!

Svirac
18-03-2012, 01:07
Danas sam sam uradio uporedni test, crni rebel, zeleni rebel, x-sim i gevey od appleberry-a. Najbolje resenje i najjeftinije trenutno je X-sim kartica. Ne postoje kopije X-sim kartice i ne postoje kopije ostalih kartica za unlock. Ili radi ili ne radi. Meni se jos nije desilo da kartica ne radi i da ne otkljucam telefon.

eLfid
18-03-2012, 05:31
Zna li iko koji je IMSI Sprint kartice ?! Pokusao sam sa mmc i mnc ali nece...

Svirac
18-03-2012, 14:24
@eLfid: IMSI :
3160100

elmir
19-03-2012, 00:39
kopije postoje i u to ne moze niko da me razuveri,jer na internetu imate slike originalnih gevey,x-sim i rebel kartica pa uporedite sa ovim karticama sto se prodaju kod nas. :) Ispada iz mreze i rebel i x-sim,sve u svemu i dalje ne postoji stabilno resenje kod nas za otkljucavanje iphona 4s.

Svirac
19-03-2012, 00:44
Ovako izgledaju X-sim kod nas prve koje su stigle i nijedna od njih nije kopija. 450 komada

10184

PublicEnemy
19-03-2012, 01:18
Original ili ne ispadaju sa mreze...

Svirac
19-03-2012, 01:21
Ne znam ko je jos narucivao, kontaktirajte svoje prodavce. Moje rade kako treba. Mozemo i testirati to. Inace uporedjivao sam ih sa crnim rebelom, zelenim rebelom i gevey-om 2. Pokazale su se kao najbolje resenje, ali kao sto rece Elmir gore, nijedna nije stabilna i za sve treba nesto. Jos nista savrseno da naprave. A i ako naprave, prvi cu iznesti svoje utiske ovde o tome.

cikaaca
19-03-2012, 02:23
Hejteri klasicni,ako ne radi vidi sa prodavcem od koga si uzeo,ni ja nisam imao ni jedan problem i niko se nije zalio ,zato kupujte od proverenih i ok ljudi koji vam mogu dati zamenu u slucaju da ne radi...

uroskg
21-03-2012, 09:11
Ova kartica je najveci šljam, gubi mrezu stalno. Nemojte je kupovati...

ZORAN.MakedonijA
21-03-2012, 19:09
i ja je imam iz makedonije sam ...
i drug mi je dao da je probam ...
da se uverim
prvi problem je bio IMSI Broj ... pa naslo se resenje da bude nakraju mesto 00 nego 02
sledeci problem ... je NO SERVICE ...
drzao sam ga u ruci i gledao mreza je pocela padati dosao na jednu crtu i posle NO SERVICE
znaci ne stabilna ...

mogu da kazem da sam probao 2 razlicite x sim
kartice i na VIP u MK i Orange ..
inace Tel je T-Mobile
Cisto NOV 4S ja sam activirao ..

cikaaca
21-03-2012, 20:16
u x-sim ide 7 cifara imsi koda a ne 5...vise puta pricano o tome...

ZORAN.MakedonijA
21-03-2012, 20:22
NARAVNO DA IMAM 7
Cod mi ide IMSI ovako 2940102

cikaaca
21-03-2012, 20:32
to je taj kod t-mobile makedonskog operatera

deaktiviraj 3g preko sbsettings-a

ZORAN.MakedonijA
21-03-2012, 20:41
Hvala pokusacu javljam sta se desilo deaktvirao sam

NISTA LJUDI NERADI ..Pa NO service

cikaaca
21-03-2012, 21:29
ja uspesno odradio preko 20 telefona licno + slanje.... jedino imao problem sa sprintom jer je cdma...ostali kao podmazano...ne znam sto ti ne radi...probaj reset network settings pa ponovo

zamena za novije sim kartice kod operatera pomaze ako imate problema sa gubljenjem mreze

swimmer
21-03-2012, 22:43
meni gubi mrezu na x sim samo kada se krecem kroz grad - ako mirujem na jednom mestu - toku noci spavam npr. ili tokom dana sedim u kancelariji sve je ok. Izgleda da puca mreza kada treba da se prebaci sa jedne antene na drugu (kada izlazi iz dometa jedne antene i ulazi u domet druge antene mobilnog operatera)... bar tako nesto cenim...

Ima li neko predlog kako moze da se sredi ispadanje iz mreze?

Pozdrav,

Bole

Ja sam imao isti problem. Resio sam zamenom sim kartice. Uzeo sam novu u MTS-u 3G 128k i posle toga nisam imao vise problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ZORAN.MakedonijA
21-03-2012, 23:45
danas smo probavali x-sim na 5.1fw
ali att i radio super nije crashovo
neznam dali da uradim update dali mozda opravi NO SERVICE??

cikaaca
22-03-2012, 01:55
Radi na 5.1 fw ??? Jesi siguran ??? Taj baseband nije potvrdjen da se otkljucava tom karticom...ako ti pise no servise posle paljenja,upali airplane mod ugasi airplane mod i trebalo bi da ti nadje mreze,proveri da stoji na automatic u carrieru

Svirac
22-03-2012, 04:55
Ne moze neko ovde da pljuje po X-sim karticama i da prica da ne rade, a da pritom nije procitao prethodne postove, uporedio ih sa ostalim karticama (crni rebel, zeleni rebel, Gevey 2), da mu kroz ruke nisu prosle vise nego jedna, da nije pravilno uradio aktivaciju, itd itd. Preko 600 kartica je prodato samo u Srbiji sa moje strane, 70 na Kosovu, 200 u Austriji, i da ne nabrajam vise. Mozda 10 % ljudi je se zalilo i odmah to ne valja. Sto se tice 5.1, uspesno radi i na tom bb. @Zoran Makedonija, nemoj raditi update nego uradi kako treba aktivaciju i pravilan IMSI ukucaj i sve ce biti u redu. Nemoj cekati da sam nadje mrezu, nego izaberi manuelno i resen problem. Ubacis karticu, ukucas kod ili izaberes u carrier, vratis na aktivaciju, izvadis karticu, ugasis telefon, upalis telefon sa karticom i telefon je simfree. Mozes mu raditi sta god zelis. Toliko o tome.

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 08:27
Radi na 5.1 fw ??? Jesi siguran ??? Taj baseband nije potvrdjen da se otkljucava tom karticom...ako ti pise no servise posle paljenja,upali airplane mod ugasi airplane mod i trebalo bi da ti nadje mreze,proveri da stoji na automatic u carrieru
juce sa x-sim proban jedan je swis com
drugi att oba tell su na 5.1 Fw..i podigli su mrezu nismo testirali samo dali rade kako sto treba ..

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 08:52
Ne moze neko ovde da pljuje po X-sim karticama i da prica da ne rade, a da pritom nije procitao prethodne postove, uporedio ih sa ostalim karticama (crni rebel, zeleni rebel, Gevey 2), da mu kroz ruke nisu prosle vise nego jedna, da nije pravilno uradio aktivaciju, itd itd. Preko 600 kartica je prodato samo u Srbiji sa moje strane, 70 na Kosovu, 200 u Austriji, i da ne nabrajam vise. Mozda 10 % ljudi je se zalilo i odmah to ne valja. Sto se tice 5.1, uspesno radi i na tom bb. @Zoran Makedonija, nemoj raditi update nego uradi kako treba aktivaciju i pravilan IMSI ukucaj i sve ce biti u redu. Nemoj cekati da sam nadje mrezu, nego izaberi manuelno i resen problem. Ubacis karticu, ukucas kod ili izaberes u carrier, vratis na aktivaciju, izvadis karticu, ugasis telefon, upalis telefon sa karticom i telefon je simfree. Mozes mu raditi sta god zelis. Toliko o tome.
Poslusao sam te i uradio kako sto si rekao ... mislim da ne gresim kosristim iphone jos od 2g kada je izasao ...
da sve do 4s...
IMSI sto sam unio je 2940102 T-mobile macedona
pa se nadam da ce biti uredu inace tako activiram ..ali evo celu proceduru sam uradio ispocetka .... mozda i ja da sam pogresio negdije hvala ti puno

Serbiaman
22-03-2012, 09:34
ljudi kako nadjete 7 cifara za IMEI kod jer ja imam onu listu i pise samo 5 pa verovatno ne mogu da uradim aktivaciju preko x-sima?pozzzzzz

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 09:36
od koga provajdera ti je tell ?


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?whfag4

Serbiaman
22-03-2012, 09:40
pa neznam tacno sa koje je mreze da li je orange ili sunrise switzerland.....kada ga nakacim na itools kaze mi da je region switzerland.....

neznam da li ima neka fora gde mogu da ukucam serijski broj pa da vidim tacno njegove podatke?

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 09:43
Re: IMSI list - for non predefined operators only
by mobileland » Tue Mar 13, 2012 11:35 pm
Switzerland Orange IMSI: 2280300 - TESTED (Tnx to Spain reseller)
Switzerland Sunrise IMSI: 2280167
Switzerland Swiscom IMSI(1): 0829821
Switzerland Swiscom IMSI(un-offical): 2280121 (positive report we got. Please post here if works for you)
Last edited by mobileland on Sat Mar 17, 2012 10:56 pm, edited 4 times in total.



---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?n0lwcf

Serbiaman
22-03-2012, 10:07
ne mogu da verujem da nece nista od ovoga da prihvati:no: verovatno nije sa svajcarske mreze majku mu...

ma jok opet nece verovatno nije sa ovih mreza...!

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 10:10
cuim uneses IMSI ODMA ISKLJUCI TELL!! i ponovo ga upali..


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?stg5jq

Serbiaman
22-03-2012, 10:45
pali-gasi nista od ovoga pa je verovatno sa neke druge mreze austrija ili slicno.....!

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 10:53
probaj preko IMEI DA NADZES??
*#06#

Serbiaman
22-03-2012, 12:14
znam ali gde da ukucam imei da bih nasao,sve zivo sam probao ali izgleda da je problem jer nije sa svajcarske mreze i mozda zato sto nije nikada aktiviran......videcemo polako :)

problem resen zahvaljujuci zoran.makedonija bila greska u kodovima.....hvala zoki legendo ziv bio!

Svirac
22-03-2012, 19:17
Kome treba imsi kod, mcc kod, i ostali, da otkrije sa koje je mreze i zemlje, i sve ostalo o telefonu, neka me kontaktira. U roku od 2 min dobija sve informacije.

ZORAN.MakedonijA
22-03-2012, 22:16
danas sam smenio karticu probat cu sa novom karticom .. mozda je problem do toga.. citam i po drugim forumima ... da nije samo kod mene taj problem nego se javlja i u bugarskoj .. tako sam citao na globulu i na vivatelu .. kazu da resava problem kada preko Sbsettinga iskljuvcis 3G
mada danas sam kontaktirao sa megamobile glavni zastupnik za x-sim za MK
nemaju bas neke konkretne odgovore samo kazu da je jos uvek u testu :)
vazan je kod 2940102 ako ke iz Mk
a neki tell podzrazvaju i 00 na kraju za mk tell :(


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?3wvhxr

mr.hide
23-03-2012, 00:15
Sta sam uspeo da saznam o ovim karticama je da ne rade na svim mrezama, evo liste na kojima radi :

Here is the list:

1. USA AT&T
2. France SFR
3. France Orange
4. France BOUYGTEL
5. Germany T-Mobile
6. Japan Softbank
7. Japan AU
8. Korea SK
9. UK 3
10. UK Orange
11. UK O2
12. UK Vodafone
13. Spain Movitar
14. Ireland Vodafone
15. Ireland O2
16. Australia 3
17. Australia Optus
18. Australia Vodafone
19. Canada ROGERS
20. Canada Bell
21. Canada Telus
22. Canada Fido
23. Demark Telia
24. Philippines Smart
25. Philippines Globe
26. Philippines SUN


If you iPhone is locked to some other network, not predefined in X-SIM menu than you need to enter 'Edit IMSI' menu and type IMSI from me

Ali valjda moze da se podesi tako sto se ubaci ovo gore navedeno, to vec ne znam... (ove informacije sam dobio direktno od distributera)

Ima kod nas u oglasima za 35e, dok je u kini $9:)

nece na t-mobile germany
los ti je taj spisak

mr.hide
23-03-2012, 00:16
Kome treba imsi kod, mcc kod, i ostali, da otkrije sa koje je mreze i zemlje, i sve ostalo o telefonu, neka me kontaktira. U roku od 2 min dobija sve informacije.
daj za t-mobile germany
al da nije :
2620199 (tel:2620199)
2620100 (tel:2620100)
2620600 (tel:2620600)
2620154

ZORAN.MakedonijA
23-03-2012, 09:30
Potreban Vam je iPhone 4S i SIM kartica od 'ne-podrzanog' operatera.
U Cydia dodajte repo.bingner.com ili apt.178.com source na iPhone 4S. Zatim instalirajte SAM aplikaciju.
Ubaciti SIM karticu bez ikakvog adaptera(SIM karticu od operatera na kojem je iPhone zakljucan) i upalite SAM aplikaciju. Idite na 'more information spoof the real SIM to SAM.
Sada mozete procitati IMSI kartice operatera na koju je zakljucan Vas iPhone 4S.

Nakon iscitavanja IMSI-ja obavezno izbrisati SAM aplikaciju. Drukcije Vam telefon nece ulaziti u mrezu.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?2eaadd

mr.hide
23-03-2012, 11:21
nece druze probano je i to i svr drugo moguce :(

NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG

elmir
23-03-2012, 11:43
ne mozes da urads aktivaciju sa x-sim karticom sa mmc i mnc kodovima. Na koju mrezu ti je zakljucan telefon,probacu ja da ti nadjem? Sto se tice x-sim kartice i sw 5.1 da li ste licno probali i videli da to radi ili ste culi od nekoga?????? Na sajtu proizvodjaca Rebel i X-sim kartica lepo pise da to ne radi na baseband-u koji ide uz SW 5.1,tako da ne verujem da su se z...., tj da su napravili nesto a da ne znaju sta su napravili.

elmir
23-03-2012, 11:47
evo kodova za t-mobile germany
2620125 i 2620608...tamo stoje oba koda,jedan pored drugog tako da verujem da su oba ispravna i da koji god da ukucas da ce ti raditi.

ZORAN.makedonijA, mnogo ti komplikovana ta prica sa Cydiom i SAM applikacijom. Sve to moze da se vidi sa cuvenom aplikacijom iTools koja se stalno spominje na ovom forumu.

Serbiaman
23-03-2012, 12:07
elmir zavisi nekad moze da se vidi preko itoolsa a nekad ne.....sto se tice aktivacije preko x-sima moguce je ako se nadje pravi kod sa koje je mreze!

skituljak
23-03-2012, 15:07
pozzz svima. imam 4s i pokusavam evo sa x-sim da ga otkljucam. sad sam uspeo da uhvatim signal mts je u pitanju ali cim uhvati signal vrati me na aktivaciju aparata a u pozadini ima signal uopste mi nije jasno. Inace aparat je sa svajcarskog telenora. jel ima neko neki savet i dali je imao slican problem.

mr.hide
23-03-2012, 15:20
ne mozes da urads aktivaciju sa x-sim karticom sa mmc i mnc kodovima. Na koju mrezu ti je zakljucan telefon,probacu ja da ti nadjem? Sto se tice x-sim kartice i sw 5.1 da li ste licno probali i videli da to radi ili ste culi od nekoga?????? Na sajtu proizvodjaca Rebel i X-sim kartica lepo pise da to ne radi na baseband-u koji ide uz SW 5.1,tako da ne verujem da su se z...., tj da su napravili nesto a da ne znaju sta su napravili.
ma imam aktivnu orig karticu sa njom aktiviram
t-mobile germany
x-sim ne radi za unlock sa t-mobile germany za sada ,programeri x-sima pokusavju resiti taj problem ...za sada nazalost nemaju resenje

Svirac
23-03-2012, 15:40
@Skituljak, gresis u aktivaciji

@mr.hide, ja sam ativirao par komada na t-mobile germany, radi

@elmire, radi na 5.1, probaooo one veceri na jednom i sutradan na drugom

bole1301
23-03-2012, 15:46
@Svirac,

Bole je, X-sim 4s sa francuske SFR mreze. Cesto ortaku gubi signal kad se krece kroz grad - nekad cak i u hotelu iz jednog dela u drugi.
Rekao sam mu da proba ovo sto je napisao ovde na forumu na ovom thread-u ->

Quote: "Ja sam imao isti problem. Resio sam zamenom sim kartice. Uzeo sam novu u MTS-u 3G 128k i posle toga nisam imao vise problema."

On ce danas ili sutra da uzme drugu karticu, posto smo probali sa starom sim koju smo isekli na micro i nju stalno baguje - gubi signal.

Dal mozemo da probamo sa drugom X-SIM karticom?

Pozdrav,

Bole

skituljak
23-03-2012, 16:05
a moze li mi mi neko reci gde gresim u aktivaciju
radim po ovom postupku

2.Ako je Vaš iPhone zaključan na neku mrežu koja se ne nalazi u X-SIM meniju, potrebno je da uđete u EDIT IMSI meni i da ukucate IMSI operatera na čijoj mreži je iPhone zaključan.



2a) Nakon što ukucate IMSI ODMAH isključite telefon (ukoliko ne isključite telefon nakon ovog koraka, posle određenog vremena će vam tražiti aktivaciju, sa originalnom SIM karticom). Zatim ponovo uključite telefon. Nakon toga potrebno je samo da sačekate da se pojavi signal (ako ovo radite prvi put, potrebno je da sačekate i do 3,5 minuta da se signal pojavi. Posle toga za nalaženje signala će biti potrebno vremena koliko i nezaključanom iPhone).

Svirac
23-03-2012, 17:24
@Svirac,

Bole je, X-sim 4s sa francuske SFR mreze. Cesto ortaku gubi signal kad se krece kroz grad - nekad cak i u hotelu iz jednog dela u drugi.
Rekao sam mu da proba ovo sto je napisao ovde na forumu na ovom thread-u ->

Quote: "Ja sam imao isti problem. Resio sam zamenom sim kartice. Uzeo sam novu u MTS-u 3G 128k i posle toga nisam imao vise problema."

On ce danas ili sutra da uzme drugu karticu, posto smo probali sa starom sim koju smo isekli na micro i nju stalno baguje - gubi signal.

Dal mozemo da probamo sa drugom X-SIM karticom?

Pozdrav,

Bole

Bole Tulipiiiiin, pa rekao sam ti to isto kad si me pitao, secas se... naravno, sve moze. ;-))

bole1301
23-03-2012, 17:33
Ok - zvacu te sutra da ti javim - ako oces svrati do Ruske 22 u Zemunu, bicu tamo ceo dan, pravimo bastu za kafic. Javim ti kad ortak dodje u kafic pa da se nadjemo sva trojica

poz i hvala puno!

ZORAN.MakedonijA
23-03-2012, 22:25
Danas smo probali aktivirat sa sim x-sim u makedoniji
4s 5.1 FW Att
One
Vip
T-mobile
samo t-mobile
podigao
na drugim mrezama samo searching...
..


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?cmpvgy

mr.hide
24-03-2012, 00:11
@Skituljak, gresis u aktivaciji

@mr.hide, ja sam ativirao par komada na t-mobile germany, radi

@elmire, radi na 5.1, probaooo one veceri na jednom i sutradan na drugom
daj broj mobilnog na privat pa da se cujemo ,ako si iz bga mogu i doci do tebe da probamo
mada nema sanse ovaj da proradi sa ovim x-simovima probano na par komada

uroskg
24-03-2012, 18:10
jel ima neko imsi za at&t, da probam da ukucam rucno... Stalno mi ispada iz mreze...

ZORAN.MakedonijA
24-03-2012, 20:21
ja sam bratensve pokusao smeni 3
x-sim ali nista .. stalno mi se krasuje mrzeza sve probao iskljicio 3g .. cito na svim forumima ali dzabe .. sada sam porucio
r-sim III
nesto novo .. 19.99$
pa cu da vidim kako sljaka ..:)

Mateja1991
24-03-2012, 23:09
Da li neko moze da mi pomogne sa IMSI za Orange (France)... ?

Hvala :)

uroskg
25-03-2012, 01:55
ja sam bratensve pokusao smeni 3
x-sim ali nista .. stalno mi se krasuje mrzeza sve probao iskljicio 3g .. cito na svim forumima ali dzabe .. sada sam porucio
r-sim III
nesto novo .. 19.99$
pa cu da vidim kako sljaka ..:)
Bitno je da se zna da x-sim nije dobar i da se ne savetuje ljudima da ga kupuju, da ne pucaju pare za dzabe kada vec imaju za isti novac gevey.

Svirac
25-03-2012, 15:56
Ja ne znam koliko puta ovde neke stvari trebaju da se ponove, ne moze neko da pljuje po X-sim karticama i da prica da ne rade i da ljudi ne kupuju, a da pritom nije procitao prethodne postove, uporedio ih sa ostalim karticama, kao sto sam ja uradio (crni rebel, zeleni rebel, Gevey 2, rsim), da mu kroz ruke nisu prosle vise nego jedna, da nije pravilno uradio aktivaciju, itd itd. Preko 1000 kartica sam ja licno prodao i da to ne radi bio bi verovatno u zatvoru. Mozda 3 % ljudi je se zalilo i odmah to ne valja. Sto se tice 5.1, uspesno radi i na tom bb. Ko misli da ne radi neka dodje da vidi i da mu namestim karticu i ako ne radi, poklonicu mu 4s simfree beli ili crni, koji hoce, a taj cu razbiti.

@Mateja, imsi za orange je
2080131
Mozes i na telefon da me pitas slobodno.

bole1301
26-03-2012, 08:56
Matori iskuliraj :)

Javljam ti danas jel bolje sa novom micro sim.

Poz,

Bole

ZORAN.MakedonijA
26-03-2012, 18:54
mogu da kazem 3dana bez padanja mreze .. cak .. pocelo da mi se svidza :))

uveric
26-03-2012, 23:24
nigde nisam procitao jer radi x-sim sa 5.1 i 2.0.10 bb? Jel neko probao

Mateja1991
26-03-2012, 23:53
Mogu da potvrdim da radi sa 5.1 na bb 2.0.10... Pokusavao sam 2 sata razne nacine i na kraju sam USPEO :)
U principu jedina stvar koja je vazna je da 3G bude uvek iskljucen dok trazi mrezu...

http://i40.tinypic.com/11uavyt.png

Izvinjavam se ako nisam postavio SS po pravilima foruma...

dado
26-03-2012, 23:53
3 posta iznad tvog... Svirac je napisao da radi...

Mateja1991
27-03-2012, 00:33
Video sam ja to, ali niko jos na forumu ko ima 5.1 i X-Sim nije napisao da je uspesno otkljucao telefon i da funkcionise... Ja sam krajnji korisnik telefona, pa sam zato objavio da radi kako treba i da sve funkcionise...

Wonderkid
27-03-2012, 01:06
Jel moguce ako je starija kartica,da je telefon ne vidi,otkljucan sa x-sim ?

Mateja1991
27-03-2012, 02:35
Mislim da je moguce da ti stara kartica pravi problem... Nije neko veliko cimanje izvaditi novu karticu sa mnjim cipom, tako da vredi pokusati... :)

Svirac
27-03-2012, 03:10
Ne, stara kartica uglavnom ne pravi problem jer radi na 64k, problem mogu da prave samo novije kartice koje rade na 128... to je problem do nasih ocajnih operatera. Inace, xsim radi i kad se telefon nosi preko u inostranstvo. Ja od samog starta pricam da radi na 5.1, evo sada i Mateja koji je uzeo xsim od mene vidi da je to tako, kao sto je i napisao. Rekao sam mu kako da resi problem i resio ga je. Kome sta treba neka mi se slobodno obrati i pomoci cu mu.

bole1301
27-03-2012, 11:15
mogu da kazem 3dana bez padanja mreze .. cak .. pocelo da mi se svidza :))


Sta si na kraju uradio zorane?

ZORAN.MakedonijA
27-03-2012, 12:27
ma sve sam stavio i uradio sto je pisalo po forumima znaci reset network setings .. ukljucio faceTime
iskljicio 3g network
i dalje he padala mreza neznam poslednje sam dao restart spring board.. posle iskljucivanja 3g networka mozda da se opravio 4s od toga evo vec 4 dan ali sljaka na x-sim sam .. inace je pucala mreza i to muski .. sta da kazem ma zavisi kolko se krecem znaci cim sam se prebaciovo od satelit na satelit tolko ... pravo pucanje ..na 2-4h zavisnost pocne da pada mreza ostaje jedna crta i NO SERVICE .. ali da ga ne urocim radi sada
i da kod nas u Mk na svim mrezama imas da kupis original secenu karticu za iphone malu imam ih of obe mreze .. :)

a za 5.1 fw
x-sim kod nas u mk potvrdzeno radi jediona na jednoj mrezi probano sve sa drugim mrezama nove kartice ali ne sljaka jedino sljaka na T-mobile
inace na orangu(ONE)
i na
VIP NE RADI ..

iNovajlija
27-03-2012, 12:48
Pozdrav,

Sa ovim pricama o x-sim kartici, bacili ste me na razmisljanje :)

Sta mislite, da li da prodam iPhone 4 16gb Simfree, i da uzmem iPhone 4s, i da ga koristim sa ovom karticom?

Hvala na odgovorima.

bole1301
27-03-2012, 12:58
Jel mozes na private msg da mi posaljes detaljnije uputstvo?


ma sve sam stavio i uradio sto je pisalo po forumima znaci reset network setings .. ukljucio faceTime
iskljicio 3g network
i dalje he padala mreza neznam poslednje sam dao restart spring board.. posle iskljucivanja 3g networka mozda da se opravio 4s od toga evo vec 4 dan ali sljaka na x-sim sam .. inace je pucala mreza i to muski .. sta da kazem ma zavisi kolko se krecem znaci cim sam se prebaciovo od satelit na satelit tolko ... pravo pucanje ..na 2-4h zavisnost pocne da pada mreza ostaje jedna crta i NO SERVICE .. ali da ga ne urocim radi sada
i da kod nas u Mk na svim mrezama imas da kupis original secenu karticu za iphone malu imam ih of obe mreze .. :)

a za 5.1 fw
x-sim kod nas u mk potvrdzeno radi jediona na jednoj mrezi probano sve sa drugim mrezama nove kartice ali ne sljaka jedino sljaka na T-mobile
inace na orangu(ONE)
i na
VIP NE RADI ..

Wonderkid
27-03-2012, 23:02
Aj da ne otvaram novi tread.. Namestio da radi sa x-sim,nalazi mrezu,ne gubi signal za sad.. Al zato za 3ipo sata spucao skoro 30% baterije.. bez mnogo koriscenja..o.O Sta mu vuce bateriju? Iskljucio sam one opcije u location services.. al vuce i dalje..

Ima neko ideju?

Byakuya
27-03-2012, 23:08
da li ti je 3g ukljucen i sta si radio za tih 30%(3,5h)?

Wonderkid
27-03-2012, 23:33
Nije ukljucen 3g.. nista..stojao je na standby bukvalno,mozda napisao 2 poruke.. o.O meni je 5.0 ios

ZORAN.MakedonijA
28-03-2012, 12:30
ja mislim da he pisalo da tel na 5.0fw ima problema sa baterijom pa zato je odma izasao 5.0.1fw ako ne gresim??

Wonderkid
28-03-2012, 13:08
Pa ne znam,ja ne mogu ako nije simfree da predjem na bolji ios?

Mateja1991
28-03-2012, 21:03
Naravno da mozes, samo je potrebno da napravis custom iOS 5.1, ali s' obzirom da jos uvek nije izasao untethered jailbreak, tako da je bolje da sacekas jos malo...
Sto se tice custom iOS 5.1, jesdnostavno kucaj na google-u, ima tona sajtova na kojima je sve objasnjeno...

Byakuya
28-03-2012, 21:55
ljudi ovo je deo za iphone 4s...za njega ne postoji nikakav custom niti bilo sta sl...

Wonderkid
28-03-2012, 22:43
o.O Aj jos jedno pitanje..jel imate problema sa caller id? znaci ne prikazuje mi ko me zove,salje poruke iz imenika,nego brojevi.. Kad sam sa cydie skinu neki caller id fix,onda mi je deo resio imenika,tako sto je pozivni stavio u zagradu,tipa +381 (64) .... Al to je uradio sa 50% imenika,ostale ne o,O.. I uglavnom,posaljem poruku nekom 065123456 ,ne stize mi odgovor tu,nego mi stize nova poruka od +381(65)123456 ... Wtf ? Jbt,jel moguce da ima ovoliko problema?

Byakuya
28-03-2012, 23:53
imas callerid&fix za ios 5...medjutim(za korisnike gevey koji je bio za i4 ne 4s(za njih stvarno ne znam) radio se mali edit nekih fileova kako bi callerid radio u potpunosti...ima i tutorail ovde na forumu...

Wonderkid
29-03-2012, 00:37
Ma meni prepoznaje brojeve iz imenika.. Samo rucno moram da prepisujem svima +381 da bi ih prepoznao? I znaci svaki put kad nekog memorisem novog moram da kucam +381.... ? :/ I pustim nekom poruku koga nemam u imeniku isto to moram?!

stilmobil
30-03-2012, 17:27
evo link za sve one kojima su potrebni IMSI mreze za sve mreze i sve zemlje
http://www.sl3net.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=119&p=399#p399

mr.hide
30-03-2012, 23:49
Aj da ne otvaram novi tread.. Namestio da radi sa x-sim,nalazi mrezu,ne gubi signal za sad.. Al zato za 3ipo sata spucao skoro 30% baterije.. bez mnogo koriscenja..o.O Sta mu vuce bateriju? Iskljucio sam one opcije u location services.. al vuce i dalje..

Ima neko ideju?

pa naravno x-sim :)))

Svirac
30-03-2012, 23:53
Gubljenje baterije nema veze sa xsimom, svako ko se bar malo razume u iphone i kako funkcionise ne bi lupio takvu glupost.

ZORAN.MakedonijA
31-03-2012, 00:19
nije x-sim mora da imas ukljuceno nesto sto radi u pozadini .. sto krade bateriju ili si sa cydie skinu neku aplikaciju ne adekvatnu za 4s..


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?clz3r4

dekimaks
31-03-2012, 18:45
Evo i ja da iznesem svoje iskustvo.aktivirao sam x-sim po uputstvu i jedino sto izbegavam(mada ne uvek)3g mrezu.Moram da priznam da nikakvih problema nisam imao. Normalno se pali i gasi , push radi besprekorno, ne vuce bateriju, vozio se kolima po gradu, ulazio u podrum gde nema signala i ponovo dobio kad sam izasao iz njega...telefon radi kao da je simfree. Da napomenem da koristim Telenor mrezu. I da uvek mi stoji na manuelno trazenje mreze... Sve pohvale za x-sim!!!

Byakuya
31-03-2012, 18:53
A sta se desi kada upalis 3g?

dekimaks
31-03-2012, 18:56
Prvi dan mi jednom iskocio iz signala uz veliko njakanje na netu...negde sam procitao da treba gasiti 3g!malo mi je sporiji net ali kazem nema nikakvih problema

ZORAN.MakedonijA
03-04-2012, 21:04
imam kod mene jedan t-mobile germany
na 5.0 fw probavamo aktivaiciju ali ne zeli na i tools pise IMSI 2620110
probali i 2620125 ali nece ....??

Svirac
04-04-2012, 00:53
T-mobile germany je jedini operater na kome x-sim ne radi... kodovi jesu tacni ali ne mozes otkljucati koliko god pokusavao. Ja sam sigurno 10 pokusao i nece nikako. Na rebelu npr radi.

Mateja1991
04-04-2012, 16:10
Treba mi asistencija :) Nedavno sam uspeo nekako da aktiviram iPhone 4S na 5.1 uz pomog x-sim-a, medjutim sinoc sam slucajno ubacio telefon u airplane mode i od tada nemam mrezu... Pokusavao sam razne nacine sinoc do kasno i evo sad opet pokusavam ali mi nesto ne ide... Da li bi neko mogao ako ga ne mrzi da napise tacno iz svog licnog iskustva kako se aktivira, da vidim gde gresim... Na pojedinim sajtovima pise da mora da se iskljuci SIM PIN i da ce telefon kasnije sam da trazi PIN ali umesto pina da treba uneti IMSI... To kod mene ne prolazi, niti mi telefon trazi PIN...

Ovako sam ja pokusavao:
1. Ukljucim tel unesem ISMI za France Orange 2080131 ili 2080193
2. Nakon sto sam uneo IMSI, ugasim tel i ponovo ga upalim
3. Iskljucim 3G dok trazi mrezu...

Da ne zaboravim da napomenem da sam sinoc dobio mrezu na citave 2 sec i to 2 puta i posle toga mrka kapa....
Izvinjavam se ako sam dosadan, ali vec sam na ivici da bacim telefon kroz prozor...

Unapred zahvalan :)

Svirac
04-04-2012, 18:05
Mateja, izaberi manuelno u carrier mrezu i sam ce je naci.

Mateja1991
04-04-2012, 18:18
Probao sam ali opet nista, ne znam koliko treba da prodje vremenski od kako stikliras mrezu, ali ja sam drzao min 20 min i nista se nije desilo... Ako ne uspem sad, pozvacu te kasnije pa da vidimo sta i kako :)

djulee
04-04-2012, 18:34
ne odgovara ta x-sim mora da se na njoj uradi update


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Mateja1991
04-04-2012, 18:45
Kakav update ? Da odradim ponovo restore na 5.1 dok je kartica unutra ili ?

Svirac
04-04-2012, 19:05
Ne, misli na update kartice, ali to ovde nije slucaj jer su kartice uradjene vec za 5.1 Zovi me da pijemo da pijemo kafu, da se dogovorimo nesto i da ti namestim to.

uveric
07-04-2012, 12:28
Pomoc, ubacim x-sim upalim telefon i odradi searching i ispise no sim i to je to svaki put kad to uradim izbacuje mi no sim... u pitanju je 5.1

Sad sam probao sa starom telenor katricom 64k i sa njom i pocne proceduru... I sta znaci nove kartice ne rade?

Sad jos jedan problem sve namestim nadje mrezu na pola minuta i pukne i tako stalno... iskljucio sam 3g... zna neko koji je problem?


Koristi dugme EDIT!

Svirac
07-04-2012, 15:20
Kartice od 128b hoce da prave problem nekad. A za drugi problem, ugasi telefon, upali bez x-sim, ubaci, ubaci kod ili izaberi mrezu ako je ima predefinisana, neka krene searching, ugasi tel kad gore iscita no service, upali sa x-simom i manuelno posle 45 sek. ako ne nadje mrezu izaberi carrier i to je to.

uveric
07-04-2012, 16:09
Pokusao sam kako si naveo Svirac ali isti problem uhvati mrezu samo na 10 sekundi i onda sve ispocetka searching.....

Svirac
07-04-2012, 20:30
Ne znam gde si uzeo karticu. Sve koje sam do sada namestao su radile kako treba, postoji mogucnost da ta x-sim kartica koju si uzeo je iz prve ture koje su stigle kod nas u Srbiju pa nije uradjen update kartice za 5.1. To mozes resiti tako sto ces otici kod nekog ko prodaje kartice da ti zameni ili da ti uradi update kartice. Jedan savet svim ljudima ovde, nikad nemojte kupovati kartice, a da vam prodavac nije dao garanciju i da je nije osposobio ispred vas, tj na licu mesta namestio karticu, nasao mrezu, da sve radi savrseno i kako treba. Mnogo ljudi me cima sa slicnim problemima i ne znaju kako da aktiviraju, pa da im ja namestim. Svaki put smo resili problem na ovaj ili onaj nacin. Ali to je sve bezobrazluk preprodavaca. Jer oni uzmu jeftino Iphone zakljucani, na veliko kupe kartice jeftino i onda prodaju i Iphone i kartice ujedno, ili prodaju posebno, pa onda krajnji korisnik treba da bije glavu sa time. Onda ih salju kod mene da im namestam. Jedini problem koji nisam resio su dva telefona, jedan iz Nemacke sa T-mobile mreze i jedan iz Danske sa Telia mreze na koje sam isprobao sve moguce kartice (X-sim, R-sim, rebel zeleni, rebel crni, gpp gevey, ultra s2) i nece da rade. Ni na 5.0.0, ni na 5.0.1 ni na 5.1. Na kraju se ispostavilo da su telefoni u totalno nekoj drugoj nelegalnoj prici uzeti i da mogu da se koriste samo kao stalak za kafu. Znaci sve radi samo treba namestiti kako treba. Druga stvar, tweakovi u telefonu koje svi skidaju masovno i ubacuju, aplikacije i tako dalje mogu omesti rad kartice, desavalo mi se i na 4s i na staroj 4ci da neke kartice nisu htele da rade jer su ih odredjene stvari blokirale ili smetale, kad sam ih uklonio radilo je sve kako treba. Takodje, svima dajem savet uvek da 3g ugase i da ga koriste samo po potrebi, jer nemamo pokrivenost kako treba i stalno prelazi 3g i gasi se, pali se. Npr. donji Zemun ima, gornji nema, jedan deo Novog bg-a ima drugi nema, vuce bateriju, isto steti radu svake gevey kartice kod 4s, koja god da je u pitanju, jer sve funkcionisu na istom principu, samo sto je kod neke postupak slozeniji, kod neke prost, kod neke ovakav, kod neke onakav. 4s je nestabilan telefon, 4 mi je mnogo bolja prica i mnogo stabilnije radi, meni se desava i da na simfree 4s telefonu gubim mrezu, o tome postoje 24 strane na apple forumu, gde ljudi imaju isti problem, a kamoli na gevey karticama. Znaci lepo sve treba videti kako i sta, proveriti, ne cackati mnogo, slusati instrukcije i savete, lepo namestiti i svaki telefon ce raditi kako treba.

Svirac
08-04-2012, 16:31
Evo ga update za nove x-sim kartice koje su najbolja prica za 4s do sad, malopre sam ih testirao sa 6 drugih kartica

X-SIM v3.02 on stock


Together with 5.1 iOS support(and baseband 2.0.10 support) - iPhone 4S, we added few more things:


* SIM PIN supported - Worlds first
* Smart IMSI input(no need enter any application menu, chose carriers ect.) - Worlds first


Installation manual:


Before you use X-SIM please switch off your SIM PIN


Insert the X-SIM and SIM to iphone then power on , phone will ask for SIM PIN then press Unlock ,you just need to enter the 7 digits IMSI (prefixed IMSI for is AT&T 3104101 - for example), after you enter the correct IMSI phone will automatic start to search and get the network. When you reboot your iphone it will ask for SIM pin again you just need to input four zero"0000" to use your last input.


To store last setting and remove PIN code request on startup
Go to Settings->Phone->SIM Pin->SIM Pin = set to OFF and input eight eights "88888888".
From now You can manage Your SIM's PIN code as You was doing it before.


To reset X-Sim configuration and enable PIN code request on startup
Go to Settings->Phone->SIM Pin->SIM Pin = set to ON and input eight zeros "00000000".


*remove the PIN code request might slow down speed

donmarkon
08-04-2012, 22:26
Sta mi treba da sam updejtujem svoju x sim karticu ?

Babakaj
08-04-2012, 22:42
Svirac je svoje odsvirao tako da mozete ignorisati njegove postove kao neproverene ili netacne.

uveric
09-04-2012, 09:06
I sta sad ko je kupio x-sim za preplacenu cenu, moze da baci karticu i da kupi novu... I na kraju ispadne kupis 2 kartice platis 60e i dodas jos malo pa se moze kupiti simfree telefon. Na oficialnom sajtu x-sima pise da su reseller-i duzni da urade update na novu verziju?

dzenopoljac
09-04-2012, 09:31
Pa obrati se reseller-u. Valjda imaš kontakt telefon.

PublicEnemy
09-04-2012, 11:15
Ko je kupio od @Sviraca neka ga pita da mu odradi update ako odbije napisite ovde...

alimen
09-04-2012, 21:06
Ja pokusavam danima da aktiviram svoj 4s ... ali nikako, ni da aktiviram kako treba a pogotovo unlock... probao sa r-sim ali nije islo, danas mi je stigao X-sim plug and play ali nista... ubacio cekao, nadje mrezu ali bez naziva, samo kao ima signal... instalirao sam SAM aplikaciju, ali ne pomaze nesta specijalno ili je ja ne kontam kako treba, sta trebam uraditi, izbrisati je? kako kasnij, ako nju izbrisem odma mi trazi aktivaciju... imam originalnu sim karticu, aktiviram ali kad ubacim drugu nece da prodje...

cikaaca
09-04-2012, 21:30
ne moras duplirati post...prvi put samo izaberes mrezu ili ukucas imsi cod svoje mreze,ugasis tel upalis i nakon minut nadje mrezu...to je to

alimen
09-04-2012, 21:40
ali nece da dodje do tog, znaci kad ubacim x-sim sa karticom svoje mreze, ne mogu uopste da udjem u meni settings:phone... jer izbaci da je potrebna aktivacija, ali kad je instaliran sam mogu... znaci udjem u phone setings cekam da se pojavi i unesem imsi cod od svoje mreze ne od sunrise? mogu li to unijeti u program SAMPrefs

cikaaca
09-04-2012, 21:44
uradi activation bypass ovako i onda udjes u phone i uneses imsi broj
http://www.youtube.com/watch?v=jFEJv27_K-A

alimen
09-04-2012, 21:50
imsi broj od moje kartice mog operatera, ili na koji je zakljucan? posto od m:tel-a i bhtelekoma ne mogu da nadjem imsi kod veci od 5 cifri

bypass nece pokusavam ali nece... ubacio karticu, dobio sam meni SIM not valid... itd... ali ima jedna crtica i ne mogu da uopste biram 112... nece da pocne birati, ne mogu da stignem stisnuti dugme da se se krene gasiti pa da otkazem :(

cikaaca
09-04-2012, 22:00
napisi sa koje ti je mreze telefon,hoce bypass,izvadi karticu na suvo ili gurni samo mtel karticu,mora da hoce,ja uradio stotku do sada i svaki je mogao

alimen
09-04-2012, 22:13
Sunrise je telefon...

evo uspio sam... super hvala ti, ako sad ubacim drugu karticu od bhtelekoma drugog operatera bi li trebalo raditi? toliko sam se napatio da me sad strah experimentisati...

i cijelo vrijeme sam pokusavao ovaj donji ali nije nego m ije ovaj 2280200 ... :)))

Switzerland Sunrise – 2280200Switzerland Sunrise – 2280167

probao sam drugog operatera sto imam BH mobile, nece kaze sim invalid... stara mi je sim kartica jedno 10 godina moze biti i do nje, ili moram postupak ponovo... gasio sam telefon ali isto... hvala drug CIKAACA :)

cikaaca
09-04-2012, 22:50
2280200 je za sunrise...zameni karticu..a zahvaljujes se na dugme thanks u levom uglu posta...

alimen
09-04-2012, 23:05
zamjenio sam karticu, izbaci invalid sim ...

MOD EDIT: Nemoj da dupliras postove, koristi EDIT opciju.

OK.

Upravo sam se probudio i nije bilo mreze, resetovao dodje ali gubi ... a sa karticom drugog operatera nece ni da dobije mrezu samo izbaci Invalid sim. Pa cu danas otici da uzmem drugu karticu od bih telekoma... i probati. hvala.

Evo jutros sam probao isto... desava se da, sjedim u prostoriji nakon recimo 30tak min jednostavno izgubi mrezu, air mode on off nece da vrati tek nakon restarta ponovo vrati i drzi opet 30tak min... ovo sto sam procitao na forumu, cu da probam ubaciti druge sim kartice nadam se da ce se ustabiliti... hvala

uroskg
10-04-2012, 11:33
Nakon dva meseca opet cu da navedem za one koji zele kupovati ove glupave x-sim kineske kartice.
Nisam jos uvek uspeo da resim da iPhone ne gubi mrezu, za sada jedino resenje je da kupite Gevey i preporucujem direktono iz iPhone Srbije u Kosovskoj, posto ona za sada radi savrseno.

MrNjami
11-04-2012, 11:17
Kod mene ne radi...kada je ubacim u telefon ispise no service i ispadne mi obavestenje activation required. Jel neko zna kako da dodam iznad navedeni IMSI kod?

alimen
11-04-2012, 12:00
hvala cikaca :)
ovo su meni napisali, i uspio sam... prvo ovako prodji aktivaciju..
"uradi activation bypass ovako i onda udjes u phone i uneses imsi broj "
http://www.youtube.com/watch?v=jFEJv27_K-A

nakon aktivacije meni je pomoglo dosta ovo od Mateja ... i hvala mu... evo i tebi detaljno, copy paste...

Evo ovako... Prvo uzmi i obrisi SAM aplikaciju u potpunosti, kao i caller ID i sve ostalo sto ima veze sa pozivima u telefonu...
1. Iskljuci Telefon ubaci x-sim sa svojom sim karticom, ukljuci telefon...
2. Sacekaj da ti telefon izabaci NO SERVICE, zatim idi u PHONE/SIM APPLICATION/ EDIIT IMSI, unesi IMSI operatera od koga dolazi tvoj iphone (IMSI mora da ima 7 cifara)
3. Cim si uneo IMSI udji u Settings/General/Network i 3G stavi na OFF, dok si na tom meniju cekaj da telefon nadje mrezu, ako se desi da se 3G ponovo ukljuci, ti ga osmah iskljuci...

Najbolje bi bilo da pre nego sto pocnes bilo sta, uradis kompletan reset telefona tako sto ces otici u Settings/Reset/Reset All Settings.

Ako ti ne uspe iz prve, moraces da ponovis sve iz pocetka, i ako se desi da prvi put nece da nadje mrezu sa ugasenim 3G-om, onda naredni put probaj dok je ukljucen 3G i Celular data.


Jos jedna stvar, mozes da pokusas nakon sto uneses IMSI da ugasis telefon, zatim ga upalis i odes u Settings/Carrier/ i stavis da trazi mrezu manuelno.

Oba procesa trazenja mreze mogu da potraju i do 20min.... Tako da nemoj da brzas, meni je prvi put trebalo 4 sata, tako da, samo lagano :)


Nadam se da sam pomogao, ako ti nesto zapne, dodaj me na skype-u pa cemo probati zajedno...

Serbiaman
11-04-2012, 18:23
ljudi u cemu je sada fora sa ovim karticama jer sam imao par komada gde ne postoji ono edit imsi kod nego kada ubacim karticu trazi mi kao pin kod od kartice iako ga nema i ukacam imsi kod pa onda nadje mrezu.....i stalno tako kada palim-gasim mob....bas je glupo bolje su one prve bile:D

cikaaca
12-04-2012, 02:27
nije glupo :) samo kucas odmah kod :)

Serbiaman
12-04-2012, 13:57
da znam evo sada mi je bas appleresealer objasnio da ne bih stalno kucao kod prilikom restartovanja telefona i super je:D ipak su ove jednostavnije ali dobro ni one prve mi nisu bile problem.....

alimen
12-04-2012, 22:23
kada nece ta otvori Edit IMSI ... jednostavno nece da otvori meni gdje ukucam kod... sta raditi?*

Mateja1991
13-04-2012, 01:05
Da li neko od Vas ima iphone 4S sa Francuske Orange mreze? Trenutno imam problem sa novom revizijom X-SIM kartice koja trazi pin umesto kog se treba uneti IMSI...
IMSI koji sam koristio da otkljucam iphone na prvobitnoj verziji X-SIM-a je (2080131 , 2080193).
Na sajtu x-sim-a sada stoje kodovi za:
Orange 2080131, 2080189
Orange01 2080111
Orange02 2080211

Meni sad nije jasno sta je Orange 01 i 02... Nijedan od ponudjenih kodova nece da otkljuca telefon... Ima li neko neku ideju?
Da napomenem odradio sam restore ponovo resetovao sva podesavanja i nista ne pomaze... Telefon je aktiviran, iOS 5.1 bb 2.0.10 i potpuno normalno je radio sa prvobitnom x-sim karticom...


Problem resen... Nije bila u pitanju x-sim kartica vec moja SIM kartica koja se verovatno gadno ubagovala od silnih pokusaja sa raznim x-sim karticama...

grale
02-05-2012, 11:27
koji je imsi kod za AT&T mrezu

alimen
07-05-2012, 17:24
x-sim sve danima radilo odlicno, danas odjednom nisam dostupan, a imam signal i sve djeluje ok, ugasio tel unio opet unlock kod i sad nikako nece da nadje mrezu, resetovao network postavke ali isto ... no service... sta uraditi ima li kakva caka? poz...

- Jailbreaker (http://www.isrbija.net/member.php/25403-Jailbreaker) -

I meni se isto desavalo, jednostavno je do x-sim ili bilo koje druge gevey kartice, dok nisam nju promjenio nisam mogao dobiti mrezu od zeljenog operatera, sa drugim operaterom radi odlicno ali sa bhtelekomom ne ... mislim da ces morati ili promjeniti opratera ili uzeti drugu karticu... gevey je definitivno broj 1... ovi x-sim r-sim ***** sve zaista. ja sam se nakupovao preko e-baya jedno 10tak ... uzas...

Jailbreaker
07-05-2012, 23:50
Meni telefon radi savrseno na Mt:s kartici, cak ni mrezu nikad nije izgubio, ali zato kad ubacim Telenor karticu, izbacuje mi "Sim Card Failure". Otisao sam danas do Telenora i izvadio novu microSim karticu i opet mi izbacuje isto :(
Jel ima jos neko ovakav problem?

AlerteR
08-05-2012, 15:49
Jel radi ova kartica na 2.0.12 (5.1.1) ?

EDIT : Mozda ona ne radi, ali sad sam video na ApplenBerry Twitteru radi Gevey Ultra S GSM i na 5.1.1 i 2.0.12 ;)

Anakin
09-05-2012, 15:14
Samo zelim da me neko uputi kako se gasi 3G na 4S-u?::lol::

Bobap1988
09-05-2012, 15:34
Settings > General > Network > Cellular Data - off


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

bogi29
09-05-2012, 15:39
Samo zelim da me neko uputi kako se gasi 3G na 4S-u?::lol::

SBSettings > 3G

dekimaks
09-05-2012, 17:04
Jel radi na 5.1.1? Jel probao neko?


Sent from my iPhone using Tapatalk

goxy1988
10-05-2012, 00:56
Rade x-sim kartice i na 5.1.1. Probano na vise komada na svim mrezama.

cikaaca
10-05-2012, 12:51
rade novije revizije x-sim-a na 5.1.1,stare ne rade ni na 5.1

jedna dobra stvar

Wahad
11-05-2012, 18:40
Ne mogu da idem edit IMSI ili kako god, zaključa se telefon odmah nakon toga. U čemu je problem?

A nekada mi uopšte ne pojavi EDIT IMSI nego ima samo neka sim opcija po defaultu....

Ok sada kada sam otkucao IMSI sa T-Mobile mreže odakle je i uzet, izbacuje mi invalid sim.... Any help?

goxy1988
12-05-2012, 19:28
Ako je u pitanju T-mobile Nemacki, na njemu rade jedino nove x-sim kartice, tj revizija koja je izasla skoro, 3.0.5, rade i na 5.1.1. Ako je u pitanju neka druga zemlja sa T-mobile operaterom i ako imas stariju verziju X-sima, onda ubacis X-sim sa karticom u telefon, udjesh u edit imsi, ukucas imsi kod, izadjes, sacekas da vrati na aktivaciju ili da pise gore no service, izbacis karticu, ugasis telefon, upalis telefon sa karticom, kad izbaci, no service gore, udjes u carrier, selektuj manuelno mrezu na kojoj si i to je cela prica. Ako je u pitanju nova verzija x-sima koja kad ubacis karticu izbaci Pin locked, ides unlock, ukucas imsi, sacekas da sam nadje mrezu, ako ne nadje za 40etak sekundi, a vidis gore no service, onda izaberes opet sam maunelno u carrier mts, vip ili telenor i vratis automatic on i to je cela prica. Nadam se da sam ti pomogao.

Jailbreaker
18-05-2012, 00:52
Da li zna neko u cemu je problem, imma x-sim i mt:s karticu, telefon je radio normalno nalazio mrezu, pre par dana desilo se da ispao iz mreze od tada kada resetujem telefon ili izbacim i ubacim karticu izbacuje "Invalid Sim". Do tada je telefon i kartica radila bez problema.
:brickwall:

goxy1988
19-05-2012, 21:59
kartica ima pin kod, iskljuci pin kod i sve ce raditi najnormalnije

donmarkon
21-05-2012, 17:04
Zanima me konkretno od vas korisnika x sim gevey ili rebel-a . Da li ima nekih problema pri koriscenju istih ? Prosto mi je zao da dam 520e+ za SF 4s pa naginjem ka x sim varijanti . Konkretno iskustva zadovoljni nezadovoljni ? Najidelanije bi bila neka dobra dusa da ako je iz Cacka ili Kraljeva mogla da odemo na pice cisto da pogledam kako to sve radi :)

Hvala !

goxy1988
24-05-2012, 23:27
X-sim definitivno, radi podpuno isto kao simfree. Inace, sada je na trziste izasla nova verzija 3.0.7 kartice, one su bele boje, rade i na nemackom T-mobile i na cdma sve telefone koje imaju slot za karticu bez potrebnog postupka pre toga.

bydussan
25-05-2012, 00:45
Kod mog brata x-sim je na 5.0 verziji softvera radio sa vip karticom a posle prelaska na 5.1 vise vip ne radi a mts i telenor rade extra. Vip je bila secena kartica probao je i da zameni sa micro sim ali nikako nece. Neznam da li neko ima slican problem i kako da ovo resimo?

cikaaca
25-05-2012, 03:25
U vipu stavljaju neke krs cipove.idi i trazi da ti se opet kartica zameni.

cikaaca
25-05-2012, 03:28
X-sim najnovije revizije 3.0.7 definitivno jer podrzavaju sve mreze na svetu,rade kao simfree,odmah nalaze mrezu,sve perfektno kao i simfree,bez ikakvih kodova...ljudi misle da je tesko jer je gevey za 4ku u pocetku zahtevao proceduru...ali sada uopste nema procedure sa x-simom i zato je kao simfree telefon?

Edit : izvinjavam se na duplom postu!

bydussan
25-05-2012, 12:53
U vipu stavljaju neke krs cipove.idi i trazi da ti se opet kartica zameni.

Ali ta ista vip kartica je radila pre promene softvera, a menjali su nam nekoliko micro sim u vipu i nista

poluks1507
25-05-2012, 19:04
A gdej u hr ima za kupit ta xsim kartica.Za tu jos nisam ni cuo ni vidio.
Znaci po vasim pricama otkljuca iphone 4s sa 5.1.1 softom.?

Sandi
25-05-2012, 19:22
Ja malopre otkljucao 5.1.1 sa x sim. I naravno uradio jb. A za hr ne znam gde moze da se kupi. Pogledaj po oglasima...

poluks1507
25-05-2012, 19:31
pa gledao sam i nema nigdje nijedan oglas za tu karticu.Pitanje je da li uopce radi s tele2 ili tmobile ta kartica u hrvatskoj

copears
27-05-2012, 10:33
Nadji nekog ovde poslacu ti ja karticu da sam znao ranije devojka mi otputovala jutros u Hrvatsku jbg :(

poluks1507
27-05-2012, 21:18
Poslao sam ti poruku,al dobro i tu cu napisat.
Imam adresu u obrenovcu kud bi mogao mi to poslat pa bi mi taj prijatelj to donio.

copears
29-05-2012, 12:02
Imas odgovor od mene na pm

uroskg
31-05-2012, 08:15
Dali je moguce samo izvrstiti aktivaciju na 5.1.1 sa starim x-sim?

cikaaca
31-05-2012, 11:58
Aktivaciju mozda,ali ti nece raditi ako je neka starija revizija...

Ivan$
02-06-2012, 23:47
Danas sam uzeo iphone 4s, version 5.1.1 firmware 2.0.12.... Da li moze da se otkljuca? Uzeo sam ga peko svog operatera u FR bouyques. Kada mi prodje tri meseca od dana od kad sam uzeo iphone otkljucacu ga preko operatera besplatno, ali mora da prodje tri meseca!! Ako hocu odmah da ga otkljucam moram da im uplatim ja mislim 120e, nisam siguran! Ne bacaju mi se bas pare a opet bih voleo da koristim svoj iphone!

dado
03-06-2012, 00:27
Onda kupi x-sim i koristi ga sa njom dok ti ne otkljucaju...

Ivan$
03-06-2012, 00:31
Znaci moze da se otkljuca baseband 2.0.12 sa x-sim?

priest
03-06-2012, 15:10
Moze bez problema, radi kod mene, samo nemoj uzeti x-sim prije revizije 3.0.3.

Ivan$
03-06-2012, 16:19
Ok uzecu u iphone srbija karticu sutra!

artstudio
04-06-2012, 20:21
Kupio X-SIM u Bgd. 4S sa TELE2 Norway. IMSI 2400768. Ubacim kod i telefon nadje mrezu, radi 5-10 minuta i izgubi mrezu, no service, invalid SIM i na kraju SIM failure. Nakon reboot-a nadje signal ali opet po starom. Imam karticu sa Telenora ako nesto znaci.

komaracc
04-06-2012, 21:16
Ima li neko elegantno rjesenje za X-SIM i problem oko data roaming i cellular data?

Naime, kao što vjerovatno znate, dok se ne uključi data roaming, ne radi net preko mreže. A pošto ja živim na relaciji Srbija-BiH, to mi je nezgodno, odraće me...

Neki Cydia tweak?

Ili neka druga kartica za otključavanje koja ne pravi ovaj problem?

zoranmami1
04-06-2012, 21:44
Imao i ja problema sa x-simom tj ,mrezom nadje pa je izgubi pa no sim ili invalid sim,pa sam se sa i osa 5.1.1 vratio na 5.01. Bilo je malo problema sa signalom ali sada radi kao da je sim free.ako ti se i dalje desava invalid sim ubaci sim karticu bez -x sima upali sacekaj dok ti ne trazi aktivaciju pa onda tek ubaci sim sa x-simom.meni je tako proradilo .

komaracc
04-06-2012, 23:42
Imam jos jedno pitanje. Da li dok koristim X-SIM mogu da sa mt:s karticom udjem u roming npr. u CG?

cikaaca
05-06-2012, 17:41
samo trazite x-sim najnovije revizije u njima su kompletno ispravljeni bugovi...

gevey all in one, ne radi na 5.1 i 5.1.1

ako nekome treba imam neku sa najnovijom revizijom javite se na pm

Ivan83
06-06-2012, 00:21
Koja je zadnja verzija X-sima?Jel 3.05 ili ima jos neka novija?
Saznao sam 3.7 verzija bele su boje

iPhone 4 32GB

evil
07-06-2012, 20:52
da li možete ovde da napišete koje sve baseband-ove otključava ova x-sim kartica?

vdunic
07-06-2012, 21:02
Otkljucava sve aktuelne BB na 4S.

dejson
09-06-2012, 01:15
Ima li konkretna informacija gdje uzeti. Blackandberry ili http://geveysim.eu/ problem mi je battery drain. Znam da je kriv X-sim jer sam vec 6 sati na iponeu bez sima uopste i radi kao doksa otslo mi tek 59% baterije ali intenzivno koristenje, sa x-simom mi za sat u standbz modu sve pogaseno iscucla 15% baterije. Savje dajte molim Vas gdje da kupim.

donmarkon
09-06-2012, 19:00
Sasvim je logicno da kada kartica nije u telefonu isti manje trosi jer nije nakacen na gsm mrezu .

dejson
09-06-2012, 20:09
Ne razumijem sta si htio da postignes sa ovim postom, mozda post count jer ti konstatacija nije konstruktivna uopste a moj post niti probleme koje imam nisi ni procitao

donmarkon
09-06-2012, 21:45
Ne budzim nista

"sam vec 6 sati na iponeu bez sima"

Sta je nejasno :)

dejson
09-06-2012, 23:59
Dakle imam konstante probleme sa baterijom. Telefon je proizveden u januaru i izgleda da nikada nije pravilno napunjen, otisla je totalno.

Dakle za sat i pol u tramvaju na putu do posla mi ode 15% a samo jedan poziv da kazem kolegi da sam krenuo i da me ceka sa autom u jednom dijelu grada.

Sve je pogaseno ali bas sve osim GSM modula naravno i to je u sustini drain a ne normalno ponasanje jedne iPhone baterije. Imao sam cetvorku prije ovog telefona i nisam nikada imao problema, cak nikad nisam ni provjeravao potrosnju jer sam ga punio svaki drugi dan preko noci. Jedan Bog za Apple koji ima i servis mi je savjetovao da prvo zamijenim SIM kod operatera sto sam i uradio, dakle scenario je ovakav. Radim na telefonu i odjednom pokaze 45% odnosno sadne sa 57%, a koristio ga dvije minute. Zaljucam ga i otkljucam i prikaze 49%. Pokrenem battery doctor pro i pokaze mi 55, ugasim ga opet 49, telefon se gasi kada dodje do 35% baterije i ludila svakakva su mi se desavala. Mislio sam da je do X-SIM-a provjerio sam cip i ispalo je da je original a ne kopija. Jos uvijek vrsim troubleshooting problema, tek sam danas saznao kako da koristim sim odnosno jedan kolega sa foruma mi je objasnio da postavim pin na 8 nula itd. Tek nakon te procedure i otkljucavanja konkretno moje kartice ( ako to ima veze ) sa IMSI-jem pripadajucim telefon se poceo ponasati kako i treba cak mi se cini da je i battery drain skoro sredjen ali vidjet cemo maloprije mi se ugasio na 14% pa sada vrsim punjenje pa praznjenje pa opet punjenje i ako to ne upali ima da se ubijem.

Dakle to je moj problem i nije glupava moja konstatacija da mi bez X-sim-a bolje radi tel nego se to konkretno odnosilo na ovaj moj specifican problem, odnosno htio sam da poentiram da je X-SIM kriv za drain.

Izvini ali ipak je malo komplikovaniji problem

donmarkon
10-06-2012, 00:16
Iskreno vise deluje kao da baterija nije ok . Suvise varijacija posle gasenja paljenja , sve asocira na losu bateriju . Mozda je defektna ?

evil
10-06-2012, 05:26
Tebi je definitivno otišla baterija...Moj savet ti je da je promeniš, ili ako imaš nekog drugara koji koristi 4s, pa skini njegovu bateriju vidi kako se ponaša i tako ćeš znati na čemu si...

dejson
10-06-2012, 10:03
Drugovi, hvala, donmarkon izvini sto sam burno reagovao, dao sam svoj 4 i 110€ pa mi je krivo malo, evo punio se cijelu noc i surfam manje od sat vremena i evo me na 87% baterije, znate li u eurima koliko bi me to doslo, sigurno je malo bogatstvo u pitanju.

Evo sad sam nesto gledao i ispade da je oko 20€ sto naravno nije mnogo.
Jos sam sa cydie instalirao batterydetective koji mi je pokazao da je originalna amperaza moje baterije oko 1420mAh a da je moja trenutno maksimalna oko 840. Kod supruge na cetvorci je ta vrijednost oko 1222 te sam sada i uvjeren da je baterija u pitanju.

Sent from my defective 4S :-)!

Idule
10-06-2012, 13:55
Sto se odlaska na net tice, kod mene je slican slucaj :) Ali evo bas sam skinuo taj program sto si rekao, napunio sam telefon na 100% i pise mi:
Max capacity 1427mAh, Current capacity isto 1427mAh. Znaci baterija je ok, ako je verovati ovome, ali je telefon cedi kao lud..

dejson
10-06-2012, 17:27
Znam masu raje koji nemaju problema sa X-simom i baterijom. Odoh ja sutra sve lijepo zamijeniti i miran. Evo imao sam jednu cetvroku sa strane koja radi sa ultra gevey-em pa sam nju upogonio do sutra ( niko nece ni primjetiti razliku zar ne ). Punioo sam je istina cijelu noc i evo gazzzzzzzzzzzzim je ko blentav cec 40 minuta i nije se pomakla sa 100%.

Maloprije mi je i X-SIM odbio saradnju, ko zna sta se sve desavalo sa cipom na x-simu i baterijom, imali su neku koliziju sigurno. Danas oko podneva mi se telefon poeo gasiti (kad izvadim SIM i prilikom rijema poziva, samo se ugasi ). Morat cu se oprostiti sa jos 50eura za to dvoje.

Posto je tema X-sim, naravoucenije je da x-sim ako je defektan ili nije original moze napraviti velike probleme. I pretpostavljam da je zlatno pravilo ne cackaj mecku u oko :), odnosno sto manje petljati rukama sa cipom da se ne bi ostetio, sto ne vjerujem da je psotovano kod ovog telefona od pocetka.

Toliko, drugovi javljam kad sve ovo zamjenim sta je tacna dijagnosstika i problem bio.

3gs
10-06-2012, 21:19
Kada smo kod battery drain... Ne mozete porediti i4 i i4s
Normalno je da na i4s baterija bude duplo slabija iako oni su rekli da su ispeglali softwerom
I4s ima bolju grafiku dual core procesor... I vi mislite da sa istom baterijom sto je u i4 da moze isto da izgura na i4s
Meni baterija traje 1 dan stim sto je jos u jednom danu 15-20 min jos dopunim... Meni je ok to... XD i vise nego dovoljno

dejson
10-06-2012, 21:59
Ah joj, zasto ljudi ne citaju mf thread, nije problem sa trajanjem baterije nego ludim ocitavanjima a nesto ne vjerujem da se tokom browsinga aktivira gpu definitivno tako da je potrosnja od 15% baterije za 30 minuta nenormalna. Evo mlavim iphone 4 vec 3 sata i trenutno sam na 71% baterije, a igrao sam malo max payna i mass effecta i evo opet mass effecta :-)

3gs
10-06-2012, 23:36
Druze nije sigurno problem u xsimu... On veoma malo jede bat cak i neprimeyno.. Ima drug sim free bas cu uporediti ali mislim da sam upravu...
Gpu je u sklopu tela i uvek radi tako isto i procesor uvek rade 2 jezgra ali ne koristi maximum performansi kada ne radis nesto zahtevno... Problem je u tome sto ti poredis i4 sa i4s, TO ne mozes porediti baterija na i4s je ista kao sto je na i4 a iphone 4s je duplo brzi duplo jaci i 9* jaci gpu...

dejson
11-06-2012, 01:11
Nije 9 nego 19 puta pa pobogu nije windows pa da ne zna manipulisati sa potrosnjom. Veliki sam ljubitelj Apple uredjaja i postovaoc Steve Jobsa ali mislim da nije 9 puta brza. Da je perverzna grafika istina je ali ima tu mali i hype-a, generalno znam nacin na koji rade ovakvi kerneli i vjeruj da je load uradjen sa kvalitetnim schedulerom. Evo jos udaram lnaj i4 i dosao sam do 47%. takodjer kazem da sam imao wierd ocitanja baterije sto ukazuje da je zaista problem sa niom.

Sto se tice x-sima mislim da si u potpunosti u pravu.

Pozdrav

dejson
12-06-2012, 21:36
Dakle zamijenio sam danas bateriju i bilo je do nje definitivno. Napuhana, smrdi poderana i fale dva sarafa sa konektora. Uf dobro sam prosao.

evil
14-06-2012, 12:22
šta je potrebno da ukucam da mi više ne traži IMSI Kod kada restartujem telefon? U pitanju je X SIM revizija 3,0,5

MasteR
14-06-2012, 12:37
Settings - Phone - SIM PIN, stavi na off i ukucaj osam osmica ;)

hardmax
14-06-2012, 19:58
Da li neko zna kao da rešim problem sa "My Number: Unknown" u Settings/Phone što mi pravi problem jer mi ne radi slanje SMS, Facetime, iSMS ?
Kada ubacim karticu u 4S simfree normalno prikazuje My Number +38160XXxxxxx

I takođe da li postoji dugačiji način da se podesi MMS i APN za internet osim preko
www.unlockit.co.nz ?
U pitanju je iPhone 4S sa 3 Austria mreže sa X-Sim 3.06.

3gs
15-06-2012, 02:56
I meni je unknown
Xsim 2.0.12bb 5.1.1
E i meni se desava da nekad nece sms da posalje pa samo restartujem ga i gotovo ;) ali retko mi se desava...
Mislis da je to zbg unknown? Msm to sending failed XD


Saljem from moj iPhone Cetiri S using Tapakuckalo

hardmax
15-06-2012, 12:49
Kada sam obrisao APN profil za Internet koji sam ubacio preko

www.unlockit.co.nz i isključio PIN na x-sim i restartovao ga pojavio mi se My Number.
Izgleda da dodavanje APN bundla pravi problem.
Internet sam podesio kasnije preko iPhone COnfiguration Utiliti 3.5.

cikaaca
15-06-2012, 12:49
Unknown je jer je stari cip na kartici,tj stara je kartica,to se pojavljuje i kod simfree telefona

3gs
15-06-2012, 13:04
Znaci treba da se menja sim, da li je poznat jos neki problem pored unknowna tog ?


Saljem from moj iPhone Cetiri S using Tapakuckalo

evil
15-06-2012, 16:23
I ja sam imao taj problem sa APN bundle i sjebao mi je parametre za SMS i MMS, pa sam morao da ga obrišem i ponovo podešavao parametre za sms centar: **5005*7672*brojsmscentra#

Gde si skinuo iPhone COnfiguration Utiliti 3.5. i da li ti sada sve radi normalno internet preko 3G-a?

dejson
15-06-2012, 16:25
I ja sam imao taj problem sa APN bundle i sjebao mi je parametre za SMS i MMS, pa sam morao da ga obrišem i ponovo podešavao parametre za sms centar: **5005*7672*brojsmscentra#

Gde si skinuo iPhone COnfiguration Utiliti 3.5. i da li ti sada sve radi normalno internet preko 3G-a?

http://support.apple.com/kb/DL1466

evil
15-06-2012, 16:50
Podešeno i sada odlično radi 3G net, a kako da podesim podešavanja za MMS?

hardmax
19-06-2012, 19:09
Jel ti radi SMS kada napraviš Profile Bundle sa iPhone conf. utiliti?

evil
19-06-2012, 19:20
To nisam probao, samo sam namestio za APN bundle, a pre toga mi sms nije radio, pa sam ručno podesio broj sms centra i sve mi radi kako treba.

rootxtx
21-06-2012, 20:43
Kartica v3.7 a kada se pokaze onaj crni dio s' pozadinom, pishe:
X-SIM v3.0.5
Pokusavao na 5.1 sistem, imam originalnu Norway Telenor karticu, sa koje je mreze i telefon. Normalno se tako aktivira, sto ubacim x-sim on trazio activation required, i nece da aktivira telefon. Sta je ovaj musibet sto pravi ovolike probleme.
Sistem je bio na 5.1, pa sam ga update na 5.1.1 i od muke jailbreak-ovo, i opet nista, pojma nemam sta je problem. Svaka pomoc bila bi od koristi.

Hvala
-----------------------

Reshen problem.
Sa mrezhe Telenor Norway ne vazhi onaj IMSI code 2420111 vech 2420131, mrezha doshla odma, sve ok.

iPhone 4s
Mreza: Norway Telenor
iOS: 5.1.1
Modem firmware: 2.0.12

Hvala u svakom sluchaju, mozhda ovom bude nekom od koristi.

dejson
26-06-2012, 20:24
Kartica v3.7 a kada se pokaze onaj crni dio s' pozadinom, pishe:
X-SIM v3.0.5
Pokusavao na 5.1 sistem, imam originalnu Norway Telenor karticu, sa koje je mreze i telefon. Normalno se tako aktivira, sto ubacim x-sim on trazio activation required, i nece da aktivira telefon. Sta je ovaj musibet sto pravi ovolike probleme.
Sistem je bio na 5.1, pa sam ga update na 5.1.1 i od muke jailbreak-ovo, i opet nista, pojma nemam sta je problem. Svaka pomoc bila bi od koristi.

Hvala
-----------------------

Reshen problem.
Sa mrezhe Telenor Norway ne vazhi onaj IMSI code 2420111 vech 2420131, mrezha doshla odma, sve ok.

iPhone 4s
Mreza: Norway Telenor
iOS: 5.1.1
Modem firmware: 2.0.12

Hvala u svakom sluchaju, mozhda ovom bude nekom od koristi.

drug, koji crni dio se pokaze i gdje nisam na to nailazio do sada. ako mozes razjasni molim te

rootxtx
26-06-2012, 20:26
Onaj dio kada pita, Cancel ili accept. I prikaze na gornjem djelu x-sim i verziju iste

dejson
26-06-2012, 20:28
Onaj dio kada pita, Cancel ili accept. I prikaze na gornjem djelu x-sim i verziju iste

ajoj ja nisam nikada tak screen vidio a imam 3 x-sima i tri 4S u kuci, da ne mislis na gevey slucajno ?

I oval zadnji jucer sto Sam uzeo navodno je 3.0.9 Venezia

cikaaca
26-06-2012, 22:32
to ti je x-sim sa novija revizija od tvoje..nije tu nista cudno

Anakin
27-06-2012, 15:17
Imam belu x-sim ali bez informacija o njenoj verziji, nemam pocetni screen sa accept ili cancel kao nekad na ip4 gevey-u, ip4s je CDMA model, dakle nije GSM. Tek ga namestam, cisto da se zna, nije radio kod nas ranije.
Juce sam imao mrezu i slao i primao pozive i primao sms ali nisam mogao da posaljem. Probao sa i prefix i reply ali nece pa nece, onda sam *5008*7672# promenio i proverio service centar broj ali opet nista. Sada kada sam ga sveze flesovao imam mrezu ali mi pise "no service" i mogu da primi sms i poziv i mogu da zovem ali i dalje nece da ode sms. Kako sada da se ovo resi i da bude kako treba.

cikaaca
27-06-2012, 18:26
najnovija revizija 3.0.9 podrzava CDMA telefone

hardmax
02-07-2012, 01:40
Samo da prijavim da mi je SMS proradio kada sam ponovo ukljucio PIN na kartici...

Jel neko namestio MMS na iPhone-u sa X-Sim,om?

dejson
02-07-2012, 21:45
Hebem mu vise i X_SIM i sve, fuj fuj fuj, ne mogu da ga aktiviram brate evo ima satak vremena, bijeli je x-sim da se zna. Svaki savjet je dobrodosao, ukucam IMSI pa restartuujem ali nece da ga aktivira da ga HEBES, mijenjam ga za 4 SIM FREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, pa da puknem iOS6 mamu mu.

REstartujem ga nadje mrezu i kada stisnem next samo kaze ready to use most advan.... etc etc. pokrenem jailbreak bilo preko absinthe-a bilo preko redsn0w i opet ence. I tako ukrug vec sat vremena, poludih ne znam sta da radim.

Evo uspio sam nekako, kaze da mi je aktiviran kao cdma ili tako nesto. Hocu li imati kakvih problema u radu zbog toga, SMS itd...

Uspio sam jedino kad sam izvadio sim

rootxtx
02-07-2012, 21:59
Ne kucas ispravan IMSI. Sa koje ti je mreze?

dejson
02-07-2012, 22:07
Ukucao sam ga milion puta, nadje on meni mrezu nije to sporno.

2400885 Sweden Telenor. Imam dva sa iste mreze sa IMSI-jem identicnim ali stvarno ludim. Mislim evo i jailbreak je uspio ali kao US CDMA pa sam ubacio original sim tray sa svojom karticom da ga odaktiviram pa restart pa evo opet x-sim ne bi li sada prokletinja bila pravilno aktivirana.

SMS nece ni za zivu glavu.

Evo opet restore radim, ugasio sam icloud, mozda avetinja od tamo povuce neki los podatak, i naravno svaki put sam isao kao setup as new iphone. E proradit ce mi i facetime i imessage i sms pa makar kupio FACTORY UNLOCKED :):):):)

Evo da podijelim ako neko jos bude imao problema i bude dovoljno pameti da savjet potrazi na ovom forumu. Naime kljucna stavka koja mi nikada ne bi pala na pamet je da treba kada bude prikazan prozor za aktivaciju izvaditi XSIM na 30-ak sekundi ( ja sam na 40 sekundi izvadio ), prije toga sam stavio sim pin na 00000000 i pratio uputstva covjeka. Kada mi se nakon stavljanja kartice pojavilo da je kartica zakljucana ukucao sam imsi i cim je nasao mrezu odmah sam ga preko itunes-a a bio je cjelo vrijeme spojen i aktivirao te isti tren pokrenuo i redsn0w.

Rijesio sam i SMS, a patim se nekoliko dana, ubacim u drugi telefon i vidim da je centar za poruke pogresan :(

Idemo dalje...

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f510/tele2-swe-iphone-4s-not-active-not-unlock-x-sim-1490383/#post8507901

zivanicd
07-07-2012, 23:54
Mali off...

Ko ima problem da uradi JB na 5.1.1 sa instaliranim x-simom zbog "activation required" poruke, nek izvuce x-sim nakon aktivacije telefona i uradi JB sa absinthom bez kartice.

Nakon toga ponovo uraditi aktivaciju ako trazi.

dejson
08-07-2012, 17:33
Nije off, ovaj savet je zlata vrijedan.

iMP
08-07-2012, 23:50
Ukucao sam ga milion puta, nadje on meni mrezu nije to sporno.

2400885 Sweden Telenor. Imam dva sa iste mreze sa IMSI-jem identicnim ali stvarno ludim. Mislim evo i jailbreak je uspio ali kao US CDMA pa sam ubacio original sim tray sa svojom karticom da ga odaktiviram pa restart pa evo opet x-sim ne bi li sada prokletinja bila pravilno aktivirana.

SMS nece ni za zivu glavu.

Evo opet restore radim, ugasio sam icloud, mozda avetinja od tamo povuce neki los podatak, i naravno svaki put sam isao kao setup as new iphone. E proradit ce mi i facetime i imessage i sms pa makar kupio FACTORY UNLOCKED :):):):)

Evo da podijelim ako neko jos bude imao problema i bude dovoljno pameti da savjet potrazi na ovom forumu. Naime kljucna stavka koja mi nikada ne bi pala na pamet je da treba kada bude prikazan prozor za aktivaciju izvaditi XSIM na 30-ak sekundi ( ja sam na 40 sekundi izvadio ), prije toga sam stavio sim pin na 00000000 i pratio uputstva covjeka. Kada mi se nakon stavljanja kartice pojavilo da je kartica zakljucana ukucao sam imsi i cim je nasao mrezu odmah sam ga preko itunes-a a bio je cjelo vrijeme spojen i aktivirao te isti tren pokrenuo i redsn0w.

Rijesio sam i SMS, a patim se nekoliko dana, ubacim u drugi telefon i vidim da je centar za poruke pogresan :(

Idemo dalje...

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f510/tele2-swe-iphone-4s-not-active-not-unlock-x-sim-1490383/#post8507901

Kako mozes da imas sa identicnim IMSI?? Cak i kloniranjem ako rade jedna ce pregoreti.


Sent from my IRC using Twitter

evil
17-07-2012, 15:30
Pošto mi je na telefonu još uvek iOS 5.0.1. i hteo bi da odradim restore na 5.1.1, da li x-sim kartica aktivira telefon da bi radile push notifikacije? Restore se direktno radi samo preko iTunes-a?

MIX
19-07-2012, 10:04
Imam jedan 4s koji je zakljucan,kupio sam x-sim medjutim nikako ne mogu da aktiviram telefon,radi se o mtel mrezi (bih),nikako ne mogu da se snadjem u postupku aktivacije,ako neko moze detaljno da mi objasni postupak bio bih zahvalan.Ubacio sam xsim i trazi mi neki pin kod a na kartici koju koristim taj kod je ugasen,kada ga skopcam na itunes prijavljuje mi da ubacim validan sim da bi se telefon aktivirao.Sve sam procesljao po forumu i nikako ne mogu da nadjem neki tutorial koji ce mi pomoci.

donmarkon
19-07-2012, 11:01
Umesto pina kucas IMSI , ali verovatno ne znas sta je to ?

MIX
19-07-2012, 11:14
Ne druze pojma nemam,mozes li mi reci sta je to?Nasao sam neki tut.i on kaze da treba da ukucam taj broj koji nosi 7 karaktera i da zavisi od mreze koji je to broj.Kako mogu da znam koji je to broj za mtel mrezu(BIH)?

Vuk98
19-07-2012, 11:24
Ovde imaš IMSI listu, ali nisam siguran da li treba da kucaš mtelof IMSI ili IMSI mreže na koju je zaključan:


http://x-sim.me/imsi.html

EDIT: Ok, logično je da kucaš IMSI mreže na koju je iPhone zaključan jer mtela nema na listi :)


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

donmarkon
19-07-2012, 11:32
Tako je . ... .. .

MIX
19-07-2012, 11:48
Kako da znam na kojoj je mrezi zakljucan?

Vuk98
19-07-2012, 11:51
Settings, General, About, Carrier, pa napiši šta tu piše, i pošalji mi IMEI broj na PM da pokušam da to proverim :)


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

donmarkon
19-07-2012, 12:09
http://itools.hk/cms/webpage12.htm

KORISTI CODE!!!

MIX
19-07-2012, 12:26
Posaljem ti drug na pm veceras cim provjerim.

Imam problem,ne mogu da preskocim aktivacioni ekran nikako,to sam zaboravio da napomenem,tako da nema sanse da vidim setings.

Vuk98
19-07-2012, 12:54
Probaj kao što ti je donmarkon rekao da skineš iTools, povežeš iPhone i tu ti pišu sve informacije :)

dado
19-07-2012, 12:56
@MIX
Ukucaj IMEI broj (imaš ga na kutiji) na ovom sajtu:

http://www.iphoneoperatorcheck.com/
izbaciće ti sakoje je mreže, onda nađi mrežu na listi i probaj da ukucaš taj IMSI kod.

MIX
19-07-2012, 14:02
Nema kutije,probacu sa itouls-om pa javljam.

Stimpi
19-07-2012, 16:12
Imam problem sa caller id fix na ip4s xsim .... sve zivo sam probao i ne radi jel ima neko neko resenje za ovo ?

MIX
19-07-2012, 20:58
Ovako mi stoje informacije
Region:Australia
Serijal number C38GQUGLDT9Y
Sad pojma nemam sa koje je mreze i koji kod da kucam pri aktivaci sa x-simom.

dado
19-07-2012, 21:37
Kucaj jedan po jedan, pa koji potrefiš :).

MIX
19-07-2012, 21:43
Dado brate,kako mislis jedan po jedan,ne kontam.Pojma nemam sa koje je mreze uopste.

MIX
19-07-2012, 22:27
Kada ukucam seriski broj izbaci mi sledece Type: Value: Device Family: iPhone Device Model: IPHONE 4S 16GB BLACK Device IMEI: C38GQUGLDT9Y Country Code: USA Purchase Country: AU Is Activated: NO Activation date: ICCID: Locked Status: Unlocked Carrier: Uspio sam ga aktivirati,al nikako da zakaci mrezu.Sta moze da bude problem sada? Nikako ne mogu da zakacim mrezu sa ovim nesretnim X-simom,aktivacija prosla bez problema,3g ugasen,upalio ga i ugasio sto puta,kada ga upalim trazi mi pin mreze,ukucam 7 cifara,prihvati ga normalno i onda krene trazenje pa no servis,pa sve tako u krug,nikako ne moze da dobije mrezu.Ima li neko prestavu sta bi moglo da bude problem?Dali je potreban JB da bi nasao mrezu,ne mogu nikako da shvatim sta se desava.Dali moze da bude problem u x-simu,crne je boje,svaki put kada ugasim pa upalim tel regularno trazi pin al posle unosenja nikako nema,ni jednom nisam uspio da ga zakacim.

priest
20-07-2012, 10:05
Mislim da ti taj x-sim nece raditi na mtel kartici... Ja sam imao problem sa svojim, isto na bih mtel, i dok nisam kupio bijeli x-sim (citaj novija verzija), nije proradilo. sad sa novim x-simom, radi kao sim free. Kupi haloo broj na kiosku negdje, on ti kosta 4KM i vidjeces da ce ti sa njim telefon normalno raditi, a ako ubacis mtel karticu ne radi... Neka je nekompatibilnost x-sima starijih verzija (3.03 i starije) i mtel kartica.

MIX
20-07-2012, 13:40
Nece druze ni na helo mrezi probao i nece.Jel moze neki detaljan tut za cijeli postupak,nije mi jasno,mozda propustam neki korak.Sada radim restor pa ako neko ima tutorial bio bih zahvalan.

priest
20-07-2012, 13:51
Imas privatnu poruku.

stefaneli
24-07-2012, 14:24
Trebala bi mi pomoc, a vezano je za 4s sa x-simom. Krenuo sam u crnu goru na letovamje, i kada sam usao u bosnu prebacio sam na rucno biranje mreze i uhvatio mtel. I nakon nekoliko minuta samo je izbacio invalid sim. Neka ideja sta se desilo? Da li ne moze rucno da se bira mreza ili x-sim ne radi u romingu? :)

Pavle
24-07-2012, 16:54
pa udji u settings/carrier i iskljuci automatic...izaberi rucno...ili hard reset...

egzo88
25-07-2012, 19:55
evo moje iskustvo sa burazerovim phonom 5.1.1 i dobili x sim ubacili sa cipom ispod kartice itd nista,par puta cupali ono jedva iz phona izaslo pomislili da se zaglavilo ali na silu sve ispadne,vracali itd kada ono ubacimo samo karticu i gle proradi znaci neznamo u cemu je fora ali sve radi sa orange karticom za sada :)

MIX
26-07-2012, 00:56
Jesi li siguran da je taj telefon uopste zakljucan.Kako si prosao aktivaciju samog telefona?

stefaneli
26-07-2012, 01:18
Ne mogu da udjem uopste da promenim na automatic posto izbacuje invalid sim i nema uopste onaj deo za carrir. A sto se tice aktivacije, telefon aktiviras sa x-simom. Tel mi je bio aktivan i radio u BG-u skroz noramalno.

Vuk98
26-07-2012, 01:35
evo moje iskustvo sa burazerovim phonom 5.1.1 i dobili x sim ubacili sa cipom ispod kartice itd nista,par puta cupali ono jedva iz phona izaslo pomislili da se zaglavilo ali na silu sve ispadne,vracali itd kada ono ubacimo samo karticu i gle proradi znaci neznamo u cemu je fora ali sve radi sa orange karticom za sada :)

Pa normalno da radi na orange kartici kada je već zaključan na nju... MIX jel si uspeo da otključaš iPhone sa x-sim na kraju?


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

MIX
26-07-2012, 01:55
Uspio,danas mi stigao novi x-sim,radi bez greske,sve je bilo do njega.

egzo88
27-07-2012, 20:25
lapsuz moj mislim na vip karticu i vratili smo cip na karticu i radi bez problema i dalje veoam cudno iskustvo:) ali probali smo isto na drugom 4su 5.1.1 cije je modem firmware 2.0.12 vec na njemu nikako da proradi

zoranmami1
28-07-2012, 16:37
Ne treba vam novi x sim .ako vam izbacuje no sim ili invalid sim,samo tu sim karticu ubaci te u drugi telefon i pronadji te bilo koju mrezu sacekaj te da je pronadje,kada je pronasao mrezu vratite karticu sa x simon u iphone i resetovace se invalid sim tj nece pisati.

carlazar
03-08-2012, 14:29
Drugari... Otkljucao sam telefon x simom, ali nemam nigde polje za podesavanje gprs i mms. Ima li kakve pomoci?

vux90.vjovicevic
03-08-2012, 14:31
Ima.. Koristi search malo.. Ima x tema na taj problem.. Ako se ne snadjes javi se za pomoc..

carlazar
03-08-2012, 14:34
Pomazi.....

Vaskemld
03-08-2012, 14:37
Ubaci TetherMe sa Cydia-e i imaces polja za unos...


Sent from my iPhone 4 32gb SimFree

alimen
03-08-2012, 15:50
Upravo sam ja probao placa se program, ima li kakva solucija besplatno?

vux90.vjovicevic
03-08-2012, 16:05
Ima! Dodaj neki od ova 3 repo-a i onda probaj.. Tamo se nalaze verzije koje se ne placaju.. :)


http://repo.insanelyi.com

http://sinfuliphonerepo.com

http://cydia.xsellize.com

Napisao sam ti sva 3 pa vidi na kom je.. Na jednom od njih jeste sigurno.. Trenutno nemam jb pa ne znam.. :)

Vaskemld
03-08-2012, 16:29
Ima na cydia.xsellize.com 100%


Sent from my iPhone 4 32gb SimFree

Vuk98
03-08-2012, 16:30
Mngo oti je lakše da odeš na unlockit.co.nz, nije ti potreban ni jb.


Poslato preko Tapatalk sa iPhone 4s

alimen
03-08-2012, 23:35
Hvala, raja :) a ja mjesecima ne koristim internet... jos dok je trajala akcija besplatno dnevno 100MB :((( aktivacijom 100+100+100 bhtelekom... koji sam ja noob :) malo je reci.

poluks1507
07-08-2012, 15:03
Decki pitanje.!
Da li postoji ikakva xsim,gevey sim ili bilo koja druga sim koja otkljucava iphone 4s sa 5.1.1softom i njegovim bb-om?

alimen
07-08-2012, 15:10
Iphone 4s se moze otkljucati nije bitno koji ios ios ili bb... imas Xsim i recimo ova:

http://www.applenberry.com/gevey-ultra-s-gsm/

poluks1507
07-08-2012, 15:23
Hvala puno na linku.