PDA

View Full Version : iPhone 3GS - Camera Shutter se ne otvara



vector_ing
09-03-2012, 23:45
Ako sam pogrijesio mjesto gdje sam postavio temu, izvinjavam se, novi sam na forumu pa nisam jos sve skuzio kako treba.

Dakle, imam ponudu za iPhone 3GS, problem je sto camera shutter nece da se otvori, a posto nisam neki veliki poznavaoc Apple-a i iPhone-a (jos uvijek), ne znam da li je to neki veliki kvar, ili se moze napraviti za relativno male novce.
Bio bi jako zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze da li se isplati uzimati iPhone- sa tim kvarom.

kakosuper
09-03-2012, 23:52
Ne mozemo ti reci sa sigurnoscu sta mu e ali postoji mogucnost da je softwerski, ili da je crkla kamera, ili da je otislo nesto na ploci... Mislim da su prve dve solucije realnijne ali ovako nista sigurno ne mozemo zakljuciti.

vector_ing
10-03-2012, 00:01
Trenutno znam da je 3GS 8gb ne znam ni koji je iOS na njemu a ni bb, sutra bi trebao znati vise.
Ako je do kamere kolika je cijena zamjene kamere, ili ako je nesto na ploci otislo, ima li u tom slucaju lijeka za ovaj kvar?

kakosuper
10-03-2012, 00:20
Ako je na ploci kvar onda cela ploca treba da se menja sto se ne isplati normalno, a ako je kamera to je koliko se secam cena jeftino nekih 20-30e popravka pa do 50 max...

vector_ing
10-03-2012, 00:23
Hvala puno na informacijama, zanima me jos da li postoji nesto posebno na sto treba da obratim paznju kad budem gledao mobitel, ili ono standardno sto se gleda kod svakog polovnog mobitela?

kakosuper
10-03-2012, 00:30
Pa ono proveri wifi, bb, napravi poziv, restartuj ga par puta, otvori neku app, idi na net, proveri dugmice, ubaci sluske da vidis dal radi izlaz, e sad 3gs za razliku od 3g-a ima sjajno ispisana slova na zadjoj maski, i ima kompas. Ima i video mod na kameri ali to ne mozes vec da vidis. Dakle proveri te stvarcice i nemam pojma sta bi jos mogao.

A da, na bb 6.15 ne radi gps cisto da znas ali posto je od 8 giga verovatno nije 6.15 jer je novije proizvodnje. Isto tako ako je novije proizvodnje i zakljucan je, neces ga moci otkljucati jer ces mu sprziti bb cip i onda nece da ti radi niti wifi niti bt, niti gps... Tako da ono pazi sta kupujes i tako to... :D

grux
10-03-2012, 01:10
brate kada covek procita ovo, dodje mu da ne kupuje polovan telefon nikada :D nemoj prepadati coveka :D

ampa88
10-03-2012, 03:41
Bolje da ga upozori, ovo su sve realni fakti :) mada bi mogao da nam kaze cenu tog 3gs-a :)

vector_ing
10-03-2012, 08:10
Ma nema on mene sta prepadati, bolje znati nego se zeznuti :)

Jos jednom hvala kakosuper sto je imao strpljenja da ovoliko pise :)

Cijenu ne znam ni ja jos, posto kupujem od poznanika, tako da...vidjecemo, kad saznam ja znace i svi ovdje :D

vector_ing
10-03-2012, 15:20
Sad sam saznao da je na njemu iOS 4.1 bb 6.15.00 i da je otkljucan na sve mreze, tako mi je rekao, u toku sedmice bi trebao da pogledam mobitel, a zanima me da li je moguce da ce sa novijim iOS-om kamera da proradi?

kakosuper
10-03-2012, 15:25
Bre sve je moguce ali ono.. Posto ti je poznanik reci mu da odradi hard reset (drzi home i power dugme zajedno dok se ne pojavi jabuka), pa kada se ukljuci neka proba kameru. Ako nece ni tada, mozda bi mogao da odradis restore mada ja mislim da je 99% crkla kamera... Ali kao sto sam ti i rekao, ne mozemo ti sa sigurnoscu reci sta je kvar ma koliko god znao o telefonu dok ne probas i restore i hard reset i tako to...

vector_ing
10-03-2012, 15:37
Iskreno, meni kamera na mobitelu slobodno mogu reci ne treba, rijetko kad je koristim, u mjesecu mozda 2-3 fotke napravim mobitelom tako da...ali zanima me ovo vise iz razloga da li to sto kamera ne radi moze izazvati neke druge smetnje na mobitelu...
Naravno da cu probati i hard reset i restore, pa ako proradi super, a ako ne, vidjecu sta i kako dalje...

kakosuper
10-03-2012, 16:02
Bre ako kamera ne radi verovatno ce na tome i ostati. Recimo moj drug ima isti problem na 3gs-u, odradio je restore pa je proradilo, pa je posle mesec dana opet to isto krenulo da mu se desava i onda su u servisu ustanovili da je neko cudo otislo na ploci ni sam ne znam sta su mu rekli. On ga eto i posle nekih 3-4 meseca od tad tako koristi i nista mu ne fali...

DinoBg
10-03-2012, 16:09
Pazi taj telefon sa 6.15 bb i problemom s kamerom ne vredi vise od 150e da znas ;)


iPhone using Tapatalk

vector_ing
10-03-2012, 16:29
Cijena za koju bi ga ja dobio je oko 100e, mislim da je to prilicno OK za mobitel u takvom stanju :)

kakosuper
10-03-2012, 17:09
To sam i hteo da napisem od 100-120e bi bila realna cena za taj telefon. A ne 150e covece... :D

zmajcek
10-03-2012, 20:52
pa zavisi i kako je ocuvan spolja... nadam se da si shvatio da ti na tom bb ne radi ni gps
po meni je to prilicna kanturina, 3gs bez kamere i bez gps, ako nemas da dodas jos malo pa da kupis neki iPhone u boljem stanju moj savet je bolje da potrazis neki sa androidom ali na kom sve radi sto sigurno mozes za te novce..

vector_ing
10-03-2012, 21:23
Naravno da zavisi kako je i ocuvan s vana, ako bude previse izgreban ili ostecen necu ga ni uzimati, vec prije sam rekao koliko cesto koristim kameru na mobitelu, a za gps procitao sam ovdje da ne radi na 6.15 bb, i ako sam dobro shvatio gps mu treba samo za navigaciju, ili ja to nisam bas najbolje skontao?

zmajcek
10-03-2012, 21:43
pa ne radi ništa na njemu što koristi gps, pritom ima i samo 8gb memorije.. kako oćeš , ti ćeš ga koristiti i najbolje znaš šta ti treba
ja bih ga zaobišao u širokom luku, al tvoje pare pa radi s njima šta ti volja :)

vector_ing
10-03-2012, 22:07
Hvala ti na sugestijama, vidim da zelis da se ne zeznem sa kupovinom mobitela sa ovim manama ;)

ampa88
11-03-2012, 04:10
Drugim recima dobijas iPod 3G sa kojim se moze telefonirati. Tako da 100 eura nije velika cena. E sada mislim da ce ti jedini problem biti ako budes zeleo prodati taj telefon. :) sve u svemu, zelim ti srecu u pravoj odluci :)

vector_ing
11-03-2012, 11:08
Citajuci forum naletio sam na ovu temu http://www.isrbija.net/showthread.php/25691-HELP-nov-3gs-problemi... i odlucio sam da ne uzimam ovaj 3Gs, bacam se u potragu za nekim 3G. Mislim da za ove novce (oko 100-tinjak eura) mogu naci solidan 3G...mislim da je razum ipak na kraju pobijedio... :yes: