PDA

View Full Version : Kupovina otkljucanog iPhone 4s-a



Slizzard
06-03-2012, 09:15
Hteo bih da kupim otkljucani iPhone 4s sa ebay-a. Moje pitanje je: da li tako unlocked iPhone 4s moze da radi u Srbiji bez problema, tj. da li je potrebno koristiti neke od dodatnih kartica i slicnih stvari? Da li bi jednostavno mogao svoju Telenor karticu mogao da ubacim i da normalno koristim telefon?
Hvala unapred na odgovoru!
Pozdrav!

dzenopoljac
06-03-2012, 09:21
To su tzv. simfree telefoni i možeš najnormalnije da ubaciš karticu bez ikakvih dodataka i da furaš.

Slizzard
06-03-2012, 23:10
Ok, hvala ti puno! :)

mikee
07-03-2012, 01:40
moras samo da svoju telenor karticu zamenis sa mikro sim karticom ili svoju postojecu da iseces.
Ukoliko se odlucis za ovo drugo,to mozes da uradis u svakom mobil sopu.
Nemoj da te zbuni ovo.Fora je sto u apple uredjaje ide kartica koja je manja(po velicini) od onih koje se koriste kod nas.

Chuckie
07-03-2012, 01:47
Veeeeliki je rizik sa ebaya uzimati simfree telefon, pazi da se ne opeces, imam mnogo godina iskustva sa paypal resolution case-ima, i ako nešto krene po zlu popusio si lovu 100%, npr dobiješ tel koji je ispravan i sve u redu ali je zakljucan. Item not as described case vjerovatno nećeš dobiti u tvoju korist.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzmidzak
07-03-2012, 02:37
Sto se tice paypal resolution case, ja sam imao prije 15 dana slucaj kada sam dobio pogresnu kameru kupljenu preko ebay. Isao sam na item not as described case i dobio odgovor da su pdčicili u moju korist, da vratim kameru prodavcu i da ce mi vratiti pare. Cak sam im slao mail da mi je skupa postarina, i rekli su mi da ce mi sve refundirati, pa i povratnu postarinu. Ali sam odustao od toga, jer je proces slanja tehnicke robe iz BIH malo zeznuto, a i nije mi se davalo 25e postarine za kameru od 25e.

Ja sam imao jedno pozitivno iskustvo, kupivsi iphone 4 simfree na ebay.co.uk za 350e prije tacno godinu dana. Stigao mi u rekordnom roku od 6 dana na kucnu adresu. Telefon je bio star mjesec dana, ali kutija nije bila orginalna kao ni oprema. I imao sam dva losa iskustva sa 3gs, oba kupljena preko americkog ebay, i oba su bila pokvasena, otvarana.

Marko93
11-03-2012, 21:11
Da li je za simfree iPhone potrebna aktivacija? Pitam ovde da ne bih bzvz otvarao novu temu...

mikee
11-03-2012, 21:12
nije potrebna aktivacija

zmajcek
11-03-2012, 21:38
kako nije potrebna? svaki novi telefon se mora aktivirati preko itunes..
jedino sto kod simfree telefona ces to moci da uradis sa bilo kojom sim karticom (naravno ako je u funkciji) koju koristis, a kod telefona sa neke mreze to moras da uradis sa originalnom karticom iz te mreze!

dzmidzak
11-03-2012, 21:40
I simfree se aktivira, samo to mozes uraditi sa bilo kojom karticom