PDA

View Full Version : iphone 3g VS ipod touch



jovus
04-07-2009, 11:25
E ovako, konkretno pitanje. Dvoumim se da li da vijam Iphone ili ipod touch. Posto mi se uredjaji chine veoma slichnim, a i cena im je veoma slichna, molio bi da mi neko s iskustvom kazhe prednosti/mane. Jasno mi je da je osnovna razlika sto je ovaj prvi telefon, a ovaj drugi nije, ali me interesuje ostalo.(takodje imam vec telefon, i to vec dugo koristim nokie, pa da li je teshko naviknuti se na iphone kao telefon, ili s druge strane nositi 2 uredjaja..) Mislim googla-o sam i sve, i video sam da je touch tanji i da nema zvuchnik na sebi i tako josh neshto. ali mene generalno interesuje, da li bi vi kada bi imali para da uzmete jedan od ta 2 uredjaja, uzeli phone ili touch?

pozzdrav

Ognjeni
04-07-2009, 13:10
iphone naravno....to su 2 ista uredjaja u 95% stvari, samo sto logicno touch nema fukciju zvanja..lepo ti prodaj te nokie i sve ostalo , kupi iphone i imas SVE u jednom uredjaju ...a ne da nosis 35 stvari...jos ti samo treba digitalni aparat oko vrata i ko jelka si ;)

hofman
04-07-2009, 14:38
Smešno je da nosiš ipod i Nokiju, kad u iphone u imaš sve to. Malo potraži ovde, ima tekst koji se zove ''dali kupiti iphone'', pa iz toga možeš da zaključiš dali se uklapaš ili ne.

nikvil
16-07-2009, 21:04
Ja sam isto za to da se pre kupi Iphone, mada gotivno je imati Ipod Touch iz jednog razloga a to je baterija. Kapiram da kada imaš samo iphone, prioritet ti je ipak telefoniranje tako da nisi u fazonu da baš isprazniš bateriju do kraja igrajući igrice i slično. Opet ako imaš Ipod touch, to ti nije problem i možeš da cepaš bateriju do kraja.

pozz

zixY
16-07-2009, 22:57
Kada bih se ja dvoumio izmedju iPhone 3G ili iPod... Uzeo bih iPhone naravno. Uvek je bolje imati sve u jedno, a ne da nosis iPod i tvoj mobilni telefon, to su ipak 2 uredjaja... Bolje je imati 2 u 1 :D

BaneK
16-07-2009, 23:01
Sa ipoda nemozes da zovez i naravno treba uzeti iphone,imas dve stvari u jednoj!!!!!!

Satyr
17-07-2009, 00:35
nema zvuchnik na sebi


alal ti vera
al ti guglas to je stvarno povrsno
ipod touch 2g ima zvucnik


Smešno je da nosiš ipod i Nokiju, kad u iphone u imaš sve to. Malo potraži ovde, ima tekst koji se zove ''dali kupiti iphone'', pa iz toga možeš da zaključiš dali se uklapaš ili ne.
ja imam nokiu i iPod touch :P

i da rezimiram
ja bi jedino iPhone 3gs uzeo pre nego ipod touch 2g

ShaX_91
26-07-2009, 18:09
Ovo se i ja dvoumim. Ali moje dvoumljenje je izmedju iPod touch 2g i iPhone 2g. Uskoro idem na petodnevnu ekskurziju u Prag, pa mi treba neki od ova 2 uredjaja. iPhone bih najradije uzeo, ali je problem u tome sto me brine njegova baterija zato sto kazu da gubi valjda 30% kapaciteta ako se napuni i isprazni 100 puta ili tako nesto. To me koci. A iPod touch je tanji, lepse dizajniran, i kako sam gledao, baterija mu je mnogo izdrzljivija nego na iPhone 2g. iPod ne bih imao brige sto se tice baterije zato sto bih uzeo ili nov, ili par dana do par meseci star, dok iPhone ne mogu da uzmem nigde mladjeg od 2 godine ili koliko vec.

iJova
26-07-2009, 23:53
@shax: pa ovako:prvo iPhone 2G ne moze vise nov da se kupi i to jos od juna 2008. ako oces polovan, uzmi dobri su i polovni ako im je dobra baterija... sad iPhone 3G imAduplo jacu bateriju od 2G-a, i podrzava 3G :) a ako tebi treba iToch ili iPhone za zezanke i pokazivanke po Pragu, slusanje muzike, igranje app-ova uzmi iTouch 2G, e sad neces imati kameru da slikas Prag... pa ti biraj..

ShaX_91
27-07-2009, 02:57
Znam ja da ne moze iPhone 2g da se kupi nov. Znaci nisam tip osobe koja se k*rci sa gadgetima, kolima, itd. Ne znam. Mislim da je to do mene. Ja bih vise voleo iPhone da uzmem, ali onda cu morati jos malo para da stekam da nadjem neki u dobrom stanju.

milospfc
27-07-2009, 10:41
Jel zna neko gde ima da se kupi Invisible shield za iPod 2g?!

iJova
27-07-2009, 11:49
a ustekaj ti lepo i kupi 3G nov ili polovan, nov ima da se nadje za 300€ samo stekaj za 3G nemoj da se zeznes kao ja da kupis 2G pa posle da zudis za novijim, a veruj mi zudeces :)

ShaX_91
27-07-2009, 13:09
Pa pazi. iPhone 3g kad bih uzimao, uzeo bih beli od 16 gb. Zato sto sam imao iskustva ranija sa telefonima koji nazad imaju crnu poliranu plastiku, i nisu nimalo prijatna. (nokia 3250 crna). Non stop sam morao da brisem fon krpom, i brzo su mi nastale one mikro ogrebotinice koje iritiraju. 2g mi je lepse dizajniran nekako. :P Robusniji. A iovako nemam para ni za 2g jos a kamoli za 3g. xD Spicio sam pare na druge stvari, i sad moram jos da stekam za fon. Ne znam. Videcu. Mozda cu uzeti iTouch, koristiti dok ne skupim pare za 3g od 16gb beli, i onda cu prodati iTouch i kupiti 3g. Neam pojma.

jovus
27-07-2009, 18:48
za kolko para sad mozhe da se uzme 3G nov/skoro nov(od 16gb?)? vido sam da touch koshta oko 200e

ShaX_91
27-07-2009, 19:42
Za nekih 350 eura sam vidjao na oglasima. A meni su nudili touch 2nd gen od 8gb za nekih 160 eura, star samo 2 meseca, jedva koriscen, bez ogrebotine.

gogy
14-08-2009, 15:30
Ja sam naravno za touch zato sto kod nas nema "fabrickih" iphona tj. moraju da se dekodiraju.
Ja sam pre dve nedelje kupio u USA touch 8GB za 180$!! Uporedite to sa cenom ovde......
Inace iphone je strava samo da ga puste yvanicno kod nas....

bladecup
26-08-2009, 03:11
Zavisi ako sam u usa nasao itouch2g od 16 gb za 200 dolara i iphone2g od 16 gb za 580 dolara naravno da cu uzeti itouch posto je 95 posto isti uredjaj,sto se tice iphone-a baterija mu je slabija jer ima vise funkcija pa moras onda da ides do apple shopova koji mogu da ti ubace jacu bateriju za neku cifru to jest tu istu bateriju koju koristi itouch:)