PDA

View Full Version : Asus 1005HA



Aleksa123
27-02-2012, 22:56
E ovako instalirao sam iAtkos S3 V2 10.6.3 i sada bi hteo da uradim update na neki Mac OS X posle 10.6.6 samo da imam Mac app store
KonfiguracijaIntel atom n270
1gb ram ddr 2
asustek computer inc. 1005ha(pbga 437)
Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family
Hvala!

kakosuper
27-02-2012, 23:40
E aleksa brate mozes da mi das link sa kog si skinuo posto imam isti laptop i po kom si upustvu radio da bi mogao da instaliram :) jel ti sve radi? :)

Aleksa123
28-02-2012, 15:33
Radi sve sem blututa(neznam da li ga uopste ima) Evo ti jedan mali tutorijal kako to da napravis:
1.Skini iAtkos S3 V2(
http://thepiratebay.se/torrent/5675349/iAtkos_s3_Snow_Leopard_10.6.3_intel)
narezi na CD sa Power iso-m ili napravi butabilan fles sa disk utilitijom(samo na Macu)
2.Ubaci CD ili fles i idi u BIOS i podesi da laptop dize sistem sa CD ili flesa
3.Sada kada ti se ucitalo(za 5-10 minuta)idi na next,next,i gore u baru nadji Disk utility i formatiraj disk(namesti Mac OS Extended (Journaled) i kliknes ok.Sada imas u donjem levom uglu customize i klikni na to(i oznaci fajlove kao na ovoj slici 9597pise da je za 1005hab ali je to isto klikni install sacekaj (30-40 minuta)
4.Kada se zavrsila instalacija klikni restart i pre nego sto se sistem digne udji u BIOS(i podesi da se sistem dize sa hdd)
5.Kada se sistem digao bice ti ono podesavanje profila
6.Kada se sistem digao skini sa interneta Kext helper i ove kextove
http://www.mediafire.com/?uwfnnmv84bp462t
7.Otvori kext helper ukucaj pass i prevuci ove kextove na kext helper,kada si zavrsio u docku ces videti app kext helper desni klik-force quit-desni klik-hide.Idi na spotlight i pisi extensions(extra) i prevuci prethodno skinute kextove.
8.Restartuj laptop nakon toga imas wifi,lan.... (ako nesto nije uspelo idi u hdd-system-library-extensions i nadji AtherosL1cethernet.kext,IO8211Family.kext,VoodooPS 2Controller.kext i obrisi ih i idi u Extensions(extra) i tamo ih obrisi i ponovi ponovo postupak sa kext helperom i ubaci ih ponovo u extensions(extra) To je to!Nadam se da sam ti pomogao,ako ima nekih problema javi :)