PDA

View Full Version : Kupovina zakljucanog iPhone 4S



mccf
27-02-2012, 18:06
Interesuje me kupovina 4S, koji je zakljucan. Imam ponudu, prihvatljivu-telefon je sa mreze, neaktiviran, i dolazi bez rebel kartice. Ako se odlucim za kupovinu, isao bih na varijantu iz ruke u ruku...
Sad, da li rebel otkljucava sve trenutno aktuelne 4S bb? Da li se uopste usuditi uzeti bez provjere da li radi sa mojom karticom? Vjerovatno ne bih ni imao komp uz sebe, tako da ne bih mogao da prikacim i eventualno aktiviram...
Meni ovo sve mnogo rizicno zvuci(nisam imao susreta sa iz vakuum neaktiviranim iphone-om), tako da uopste ne znam kako to sve izgleda-da li tako mogu bar bb provjeriti?
Da dodam-uz njega ne bih dobio ugovor, pa kakva je onda situacija sa garancijom!?
Svaki savjet je dobrodosao, ko zeli da pomogne- izvolite i hvala!

illusion
27-02-2012, 19:18
moj savt ti je da bezis sto dalje od zakljucanih telefona...

lydiasr
27-02-2012, 21:39
ja samo mogu da se pridruzim ovom savetu :yes:

mccf
27-02-2012, 21:51
Hvala puno ne sumnjam da je savjet dobronamjeran! Niti omalovazavam bilo cije iskustvo.
Moram ti reci da sam se za ovaj korak odlucio-jer nosim evo vec 7mi mjesec gevey! Tako da ti to dovoljno govori o mojim iskustvima sa istim...
Jos jednom kazem-ne omalovazavam bilo cije iskustvo, jer-mozda se meni 'slozio gevey sa telefonom' sto radi jedan u zilion!
Raspitujem se, i svako i svacije iskustvo je dobrodoslo... Prvo bih volio da se informise po pitanjima iz prvog posta (i aktivacija i to), a i o negativnim iskustvima...samo da odmah ne ode u off;) Ide Thanks obojici;)

vux90.vjovicevic
28-02-2012, 00:50
Iskreno kao neko ko je nekada koristio zakljucan telefon mogu ti reci da je bolje (makar po meni) imati i stariji simfree uredjaj nego novi zakljucan.. Sada ce me mnogi verovatno napljuvati,i reci mi da gresim ali to je moje misljenje.. Korisitio sam iphone 4 sa Gevey karticom i mogu ti reci da je makar meni to bio samo stres.. Te cimanja oko restore-a, te one komplikacije oko Gevey-a.. Te oce da radi, te nece, te izbacuje sa mreze..
Ja sam se mnogo napatio sa tom kombinacijom.. Ali kada sam kupovao ip4 jedino sam imao para za zakljucan model..
A da ti ne pricam kada sam putovao koje su tek muke bile.. Kada odem u neku stranu zemlju pa upalim telefon po izlasku iz aviona kada ono Gevey nece da mi nadje mrezu.. Pa se onda zaledim.. :(
Tako da moja iskrena preporuka ti je da bezis od tih kombinacija! Nego lepo sakupis malo vise parica i kupis simfree! I miran si!
Nema muka i stresova!
Znam da sam oduzio ali nadam se da sam ti imalo pomogao! Poz

mccf
28-02-2012, 01:43
Kao sto rekoh-svaki savjet je dobrodosao, i nijedan nije ni predug-ni prekratak... A najskuplja stvar je-licno iskustvo! Tako da cu jeftinije proci sa savjetima onih koji su prosli i iskusili odredjene situacije;) Udaren thanks, ali mora i ovako-hvala!;)

nenad87
28-02-2012, 10:29
Sta reci. Koju posluku porati?
Ako 4S sa gevey radi i ponasa se isto kao i 4 sa gevey i ako ce da ti izadje 150eur jeftinije ja bih uzeo. U svakom drugom slucaju ne. Ja naprimer licno nisam imao nikakvih problema sa iPhone 4 i gevey. Znaci moras malo da se razumes da nesto nezeznes ali meni je stvarno bilo kao da imam normalan telefon, i uzeo bih ga ponovo bez problema, naravno nov. Jer kod polovnih je vec razlika oko 50-60eur a tu se neisplati uzimati gevey po meni.

gasmias
29-02-2012, 00:28
vidim da je dosta veca cena zaklučanih sada nego sto je bila dok nisu izasle kartice, tako da sada kako stoje stvari najbolje da nadjes nekog ko ide preko da ti uzme sim free, cena sa PDV-om je najpovoljnija u Svajcarskoj, u drugim zemljama treba izvršiti povraćaj i onda ti cena bude priblizna ovdasnjoj ceni zakljucanog sa gevey-om..

Djole
29-02-2012, 00:47
Pa ne slazem se sa tobom da je najpovoljnija u Svajcarskoj, cena mu je priblizno ista gde god ga uzeo, 5-10 evra razlika, neprimetno.

iMorris
29-02-2012, 00:56
Tebi je u FRA i ITA gde kosta 630-660€ slicna cena?

mccf
29-02-2012, 01:00
50-100 je razlika Svajcarska-ostatak svijeta... Mislim da je Tajland jedina zemlja gdje se moze uzeti za pare za koje se uzme u Svajcarskoj. Da ne bude zabune-prica je o simfree.

Djole
29-02-2012, 01:03
Sorry, nesto sam pomesao ocigledno.

iMorris
29-02-2012, 01:04
Bas to. Mene je kostao 530€ u Svicu...

mccf
29-02-2012, 01:14
@gasmias @iMorris- nema sta, na mjestu su vam savjeti... Ali uvijek ono ALI :) kad je petljanac 'doci' do Svice... Sve kad saberes i oduzmes-jeste, to su pare za koje postoji simfree... Ali da bi se doslo do njega-treba vremena i dodatnih para.
Kontam, lagano krecu i ova otkljucavanja via IMEI...uzeti i furati rebel, pa polako skuckati pare i doplatiti otkljucavanje. Dotad bi bilo i iskustava sa otkljucavanjima...
Sto se tice cijena zakljucanih, 'lagano' rastu, ali to je zbog rebela, i ovih koji su prvi koji mogu ponuditi...kad se ispuni trziste krenuce padati i cijene. Evo vec od veceras u ponudi simfree 585€ (vjerovatno prica ide ovako-zakljucan na mrezi, pa otkljucan preko imei...) uglavnom je usteda 630€ - 585€=...

Sandi
29-02-2012, 02:45
Moj izbor je simfree uvek a sada sa 4s pogotovo... Niko od vas nije uzeo u razmatranje cinjenicu da za njega nema cuvanja baseband-a niti restore-ovanja na firmware koji nije aktuelan pa tako da ako uzmes sad zakljucan i kad izadje sledeci firmware moraces da se treses da tel ne zakuca jer je onda kraj u slucaju da rebel/gevey ne rade na sledecem BB a ti ne mozes da sacuvas postojeci jer nema alata i kako stvari stoje tesko je i da ce ga biti. Za razliku od recimo 100€ mnogo je rizika i lomatanja sa zakljucanim telefonom. Nije to nesto sto uzimas za nekoliko nedelja koriscenja vec najmanje godinu dana a o prodaji polovnog da ne pricamo. Mnoooogooo lakse se proda simfree i naravno vrednost je od starta veca.

Zoro
29-02-2012, 09:32
Nosio sam i4 sa gevey , i za mene koji radim 12 godina servis telefona to je bio stres... Mogu misliti kako je ljudima koji dadnu velike pare za njenpa se posle sekiraju... Moja preporuka: ako ne mozes podnijeti toliki trosak da kupis odma sim free ili da ga otkljucas na sim free strpi se skupi i kupi si otkljucan... Sa 4s je neizvjesna situacija sta ce biti sa BB i to...


Sent from my iPhone using Tapatalk

gasmias
29-02-2012, 10:05
inace najpovoljnija cena za sim free je u USA i Hong Kongu :) oko 490e u Apple Store-u

Bobap1988
29-02-2012, 10:08
mi od te ponude nemamo nista.
nekolicina nas ima nekog u usa a vecina je nema.
za hong kong da ne komentarisem.
ljudi vratimo se realnosti.

gasmias
29-02-2012, 11:28
mi govorimo o cenama i te cene su realnost!

možda neko ima nekog u USA i ova informacija ima značaja..

svakako zaključane 4s sa gevey karticama treba izbegavati naročito sa cenama koje su trenutno u oglasima..

crash
10-03-2012, 00:32
Moj izbor je simfree uvek a sada sa 4s pogotovo... Niko od vas nije uzeo u razmatranje cinjenicu da za njega nema cuvanja baseband-a niti restore-ovanja na firmware koji nije aktuelan pa tako da ako uzmes sad zakljucan i kad izadje sledeci firmware moraces da se treses da tel ne zakuca jer je onda kraj u slucaju da rebel/gevey ne rade na sledecem BB a ti ne mozes da sacuvas postojeci jer nema alata i kako stvari stoje tesko je i da ce ga biti. Za razliku od recimo 100€ mnogo je rizika i lomatanja sa zakljucanim telefonom. Nije to nesto sto uzimas za nekoliko nedelja koriscenja vec najmanje godinu dana a o prodaji polovnog da ne pricamo. Mnoooogooo lakse se proda simfree i naravno vrednost je od starta veca.

Druze kako mislis nema restore ni cuvanja bb,u cydiji sam video da pamti shsh,znam da je to jedino bilo bitno kod restora na ip 4,kakva je sad situacija sa 4s?

Sandi
10-03-2012, 00:43
Ne postoji alat za pravljenje custom firmware-a pa samim tim ne mozes da sacuvas baseband. Shsh cydia pamti ali nisu oni dovoljni za vracanje na firmware-a koji vise nije aktuelan(ovo vazi za uredjaje sa A5 procesorom, 4s, iPad2)tako da je, nadam se samo za sada, to nemoguca misija.