PDA

View Full Version : iPhone 4 CDMA - problem sa navigacijom



aco036
27-02-2012, 14:20
Skoro sam nabavio iPhone 4 sa iz US-a sa Verizon provajdera, mislim, i kako oni tamo programiraju broj u telefon, on nema fizicki ugradjen SIM slot.

Uzeo sam ga da ga koristim prakticno kao iPod, ali GPS nije radio iz nekog razloga i meni je preporuceno da uradim ovaj (http://www.addictivetips.com/mobile/fix-imessage-facetime-push-notifications-on-hacktivated-iphone-4-3gs/)tutorial kako bih iskljucio "hacktivation", valjda, nisam previse upucen. Dakle, krenuo sam da radim i na 6. koraku kada se iPhone re-deaktivira, izbacilo je uspeh i trebalo je da telefon prikacim na iTunes i obavim sinhronizaciju kako bi proces bio gotov.

Medjutim, kada prikacim telefon na racunar i otvorim iTunes, kada otvorim telefon tab, ispisuje "There is a problem with your iPhone. We're sorry, the iPhone you connected may be damaged and cannot be activated for service. We recommend you vivist your nearest Apple Store for more information. To find your nearest Apple store, click here." To je poruka koju iTunes ispisuje, sto bi znacilo da telefon ne mogu preko iTunes-a koristiti, sto bi opet znacilo da ne mogu ubacivati content na njega, ili bar ne znam nacin. Nosio sam telefon u servis u Kosovskoj, ali su mi tamo rekli da nisu radili sa ovim telefonima, pa s toga nemaju resenje, jer da bi odradili reset, potrebna im je SIM kartica, samim tim ne mogu obaviti reset, a da telefon ne ostane u zaglavljenom modu. GPS uspeva da nadje lokaciju ako je ukljucen WiFi, ne konektovan, vec samo aktiviran, a GPS u potpunosti radi samo kada postoji konekcija sa internetom. Dakle, da ne duzim vise, mogu li telefon vratiti u prethodno stanje, moze li se GPS namestiti i ako nista od toga nije moguce, kako onda mogu prebacivati stvari na njega.

dusanparcomp
27-02-2012, 17:52
Ja mogu da ti kazem da je mom iphone-u 4 gps radio samo kad je kartica u njemu ako je iskljuchen wi fi, bez kartice bez wi fi-a meni gps nije hteo da radi i mislim da to tako i treba jer iphone se oslanja i na mobilni signal u pronalazenju gps signala! Sve ovo se deshavalo na gsm modelu sa cdma modelom nisam imao kontakta ali ce ti mozda pomoci! :)

miodrage
27-02-2012, 18:01
@dusanparcomp - nisi bio dovoljno strpljiv. Meni je GPS radio sa Airplane mode ukljucenim. Jedino ne nalazi signal odmah, nego mu treba i 10-15 min ponekad (zavisi od vremenskih uslova i sl.)

aco036
27-02-2012, 18:23
Sta je potrebno uraditi da bi se omogucio rad GPSa cak i u Airplane modu?

komsa
27-02-2012, 18:45
kakve veze ima mobilni signal,wifi sa GPS-om? nikakve!..............ako vam nije jasno kucajte pitanja u google,wikipedia-u ili sl. pa procitajte..............

Sandi
27-02-2012, 18:50
Nema veze ali u iphone i ipad 3g uredjajima gps chip nije cist gps vec aGPS pa mnogo brze i preciznije radi kad ima dozvoljen protok preko wifi ili moze da pokupi podatke sa bazne stanice sa koje hvata signal gsm-a. Naravno da moze da radi bez svega toga ali ne bas brzo i precizno kao recimo navigacije za auto koje nemaju nikakvu drugu konekciju osim sa satelitima.

aco036
01-03-2012, 15:22
Na koji nacin moze da radi? Mene to zanima. :)