PDA

View Full Version : MBP za MB Air



Bob Marli
26-02-2012, 02:22
Imam vec nekih godinu dana MBP 15 late 2010 i veoma sa zadovoljan sa svime osim sa tezinom uredjaja. Valjda navika da nosim sve vise iPad 2 sa sobom, pa mi MBP deluje tezak kao cigla. :D

Sve vise razmisljam u pravcu da zamenim ovaj moj MBP 15 za MB Air 13.

Voleo bi da neko ko ima Air da kaze svoje utiske oko masine, koliko traje baterija, kakav je ekran, itd.

MBP je realno prejaka masina za mene jer igre ne igram, ne koristim 3D programe, uglavnom masina sluzi za sufr, net i Office programe, retko kad neki film pustim.

Posto sve cesce nosam Apple uredjaje sa sobom, a nekad mi je tako mrsko da korisitm iPad 2 jer nemam pravu tastaturu, voleo bi da imam Air, samo ne znam kako radi masina.

Gledao sam oba Aira u iStyle-u, stvarno deluje vrhunski, lagan ko pero, prelepo.

Samo da ima Air 15 ne bi jedan sekund razmisljao. Ima li mozda nekih najava da ce izbaciti uskoro Air 15?

Sandi
26-02-2012, 02:57
Ja imam late '09 model i prezadovoljan sam sa njim. To je c2d na 1,86mhz i 2gb ram. Lion se vrti naravno bez ikakvih problema i radi veoma fino a mogu misliti kako sve leti na ssd i 4gb ram na novima... Ja sam sa dell studio 15" presao na air i ni u jednom trenutku mi nije zafalilo tih 2" cak sta vise mnogo mi je prakticnije ovako s obzirom na prostor u kom ga ja koristim. Ni ja nisam neki zahtevan korisnik, surf, office i film na tv 42" preko hdmi pusta lagano bez seckanja ili bilo cega. U svakom slucaju ako budes uzeo air neki od novijih modela neces se pokajati ni sekunde a sto se rada na njemu tice meni je kao da imam ipad sa tastaturom koliko je lagan i prenosiv. Baterija na mom ima oko 115 ciklusa i kad ga napunim skroz pa skinem sa punjaca, do gasenja moze da izgura najmanje 3,5-4 sata. A kad smanjim osvetlenje i ne radim nesto zahtevnije onda to ide bez problema i na 5 sati upotrebe. Po meni je ovo savrsen racunar za nekog ko se ne bavi nekim zahtevnim stvarima. O lepoti, debljini i dizajnu je suvisno bilo sta pricati... Mozda mi je u nekoliko navrata zafalio opticki drive ali narucio sam i to pa uvek je tu za ne daj Boze.

Bob Marli
26-02-2012, 03:17
Cekaj taj tvoj model nema SSD hard?

Mozda je najbolje da uzmem i Air kad skupim lovu i vidim sta mi vise odgovara, a drugi prodam.
Mislim da nisma ubacio 2 puta disk za ovih 14 meseci.

Zezas da traje 3,5-4h baterija?! Meni na MBP traje oko 3h plafon, na srednjem osvetljenu je ekran, wifi uvek upaljen.

Ovaj moj MBP 15 valjda vredi oko 800-850evra, a Air je oko 1000e sa 256GB SSD-om, to nije neka strasna doplata.

Bem ti Apple, sve cu pare sprziti na njihovu tehniku. :D

Sandi
26-02-2012, 03:48
Nema moj ssd i nije bilo u ovom modelu(A1304)ssd varijanta. Ali sam malo pretrazivao i nasao namenski ssd za moj air pa sam ga porucio i sam cu ga ubaciti jer koliko sam video na klipu nije nista komplikovano a i ceo zivot sam neku tehniku sastavljao i rastavljao pa mislim da nece biti problem. A baterija mu je bas bas dobra... Posle dell-a na kom je gurala mozda 2 sata ovo je preporod bio... Mada meni to i ne znaci previse jer ja racunar ne iznosim iz kuce skoro nikad... I ove podatke koje sam ti dao sam testirao u kuci cisto da vidim kakva je baterija.

KARABAYA
26-02-2012, 14:43
Neces se pokajati ako uzmes macbook air... 13" uopste nije malo videces i sam pogotovu sa full screen modom na lion. Ja sam se isto razmisljao da li da uzmem pro ili air. Ali sam na kraju odlucio se za air jer nisam imao potrebe za dvd rezacom ili lan karticom(msm koja je poena laptopa kad moras da ga zakacis na kabal). Ja imam model iz 2011 mid i jako sam zadovoljan nisam primetio da mu nedostaje snage jedino je mozda problem sto imas mali hard disk (model sa 128gb). Moras malo da pazis sta ces da instaliras. Ali sve lepo mozes da iskombinujes. Ekran je mnogo bolji nego na pro, jer nema onaj odsjaj. A tezina, neces ga ni osetiti tezak je mozda 1kg. Uzmes sleeve torbu i mozes da ga stavis bilo gde ima mesta, velicine je jedne sveske A4..:D

Predrag
26-02-2012, 16:17
Gde ima za 1000 EUR Air? Gde je u stvari najbolja kupovina macbook-ova? I ja se grejem za taj Air


Sent from my iPad

Bob Marli
26-02-2012, 16:39
Imas na macserbia, u oglasima nove za oko 1000 evra.


Sent from Tapatalk