PDA

View Full Version : 3GS 8gb ne moze da se upali



MaTiJa
25-02-2012, 17:25
Telefon je radio sasvim normalno. Odradio sam mu update na 5.0.1 verziju i krenuo da radim Jailbreak aplikacija je pukla u sred procesa, ono application stopped working. Krenem da upalim iPhone ne moze... iPhone nije moj sta da radim ?!?!

dado
25-02-2012, 17:28
Uradi hard restet (home+power dok se ne pojavi jabuka)...

zmajcek
25-02-2012, 17:30
jel simfree ili je bio na 06.15 ili ?

MaTiJa
25-02-2012, 18:18
Ovako, malo sam se zajeba' . Nisam odavno tica aj fon u ruke, a ne cacka oko njega tako da je ovo bio samo recovery mode zato nije mogao da se upali. Odradio sam restore i upalio ga ponovo i sve to, ali imam problem da ga jailbreak. Odradim sve kako treba i kad kliknem ono jailbreak pa next kad treba da pocne jail break samo mi pukne aplikacija :

9520

Radim po tutorialu :

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=18993

Ovako neke stvari sam pozaboravljao tako da ne znam bas sta je muka. Telefon nije sim free, ali se koristi na mrezi na kojoj je kupljen (T-com) tako da nema potrebe za otklucavanjem zato sam ga update na 5.0.1 . Ne znam ni jel izasla fora za otkljucavanje 5.0.1 jer ne pratim vise. iPhone je onaj 8 GB, trebalo bi da je noviji po onom sto sam gledao u settingsu. Sta moze biti problem ?

dado
25-02-2012, 18:29
Koji si Redsn0w skinuo? Treba da skineš Redsn0w 0.9.10b5c

Chuckie
25-02-2012, 18:32
Da mu nisi slučajno ubacio 6.15bb i poslao ga na vječna lovišta?

MaTiJa
25-02-2012, 18:32
Skinuo redsn0w_win_0.9.10b5c. Ne kapiram zasto se to desava :/ Sve uradim kako treba...

Chuckie
25-02-2012, 18:33
Aj mu ubaci custom FW sa Sn0wbreeza 2.9.1, biće jailbroken, ako ti već Redsn0w puca.

MaTiJa
25-02-2012, 18:37
Ih sve si mi reka :) Brate ja nisam ima aj fon od 2010 godine, sve sam zaboravio. Moze link za tutorial ili nesto ? Ili ako mozes ti na skype/msn da mi pomognes?

Chuckie
25-02-2012, 18:41
Sn0wbreeze i iReb skini odavde http://ih8sn0w.com/

P (http://ih8sn0w.com/)okreni Sn0wbreeze, učitaj taj 5.0.1 firmware u njega.

Klik na Simple mode.

Kad ti napravi custom ipsw bit će na desktopu.

Pokreni iREB i ubaci telefon u DFU mod > slijedi upute iz programa.

Pokrenes iTunes i dok čuvaš shift klikneš restore i odabereš taj custom fw sa desktopa.

Ako dobiješ neki error prilikom restorea 1600 i sl, idi na C:\Windows\System32\drivers\etc i edituj fajl hosts te obriši sve apple linije iz njega i spremi ga.
Ako ne možeš da ga spremiš, izvuci ga na desktop, edituj tu, spremi, i vrati nazad, pa opet probaj restore iz iTunsa.

Ako zapneš zovi.

MaTiJa
25-02-2012, 18:46
Ok sve to provalio. Jedna stvar me interesuje, ucitavam onaj 5.0.1 firmware sto sam skinuo odavde :
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=18993


Jel tako ?

Chuckie
25-02-2012, 18:49
Da u Sn0wbreeze učitaš oficijelni 5.0.1 fw, a kada restore radiš, tada odabereš onaj custom koji ti je napravio Sn0wbreeze.

MaTiJa
25-02-2012, 18:52
Aha, evo stavio sam ja nek mi sn0w skine firmware za svaki slucaj. Hvala svakako. Probacu nocas, sad zurim nemam bas vremena :D

Odradio sam sve kako treba. Sve radilo bila cydia, ugasim telefon, upalim. Nema cydie, nema pola ikona, nema ni onog telefona za zvanje nema nicega. Probam da odradim sve iz pocetka. Krenem da ubacim u DFU mode, jednostavno nije htio bec ga je ubacio u restore mode iako sam pazio na tajming. Kad ga je ubacio u taj djavo, ae probam da ga restore ali na ekranu aj fona stoji slicica iTunes i ispod nje USB i strelice u iTunes, iako je telefon zakacaen na kompjuter i iTunes ga prikazuje kao zakacenog. Pretisnem restore evo vec vise od 10 minuta stoji preparing iPhone to restore ... Sta da radim ?

Takodje dje se nalazi onaj firmware sto je skinuo sn0wbreeze da ne skidam novi ?! Znaci ne onaj sto je "obradio" pa stavio na desktop nego onaj prije njega...

I dalje sam sve zivo pokusao. Sve radio opet i opet mi se isto desi . Instaliram sve kako treba, proradi, cydia se pojavi, sve ikone postoje. Upalim cydiu, pise da kreira onaj filesystem, to se zavrsi. Ja krenem nesto da radim na njega, bilo sta. Zablokira na par sekundi, kad ga otkljucam nemam pola ikona, dolje jedino stoji MUSIC, nema telefona, safarija nicega. Nema mreze takodje. Ja vise stvarno ne znam sta da radim. Jel ima neko neku ideju ?

Evo kako to izgleda :

http://www.dodaj.rs/f/46/oB/2oQWPTrT/untitled.jpg

PTR
26-02-2012, 03:46
to se meni desavalo da mi nestanu neke ikonice ali restore ponovo i gotovo

MaTiJa
26-02-2012, 06:34
Pa taj restore sam radio vec 3 puta(mislim na jailbreak), a restore kako bih vracao u normalu isto toliko. To se jedino desava kad jailbreak :/

Takodje mi se desava da jednostavno nece da nadje mrezu kad se odradi jail break ...

Provalio sam da nece da "pukne" i da nestanu ikone ukoliko ne diram cydiu, to bi trebalo valjda da znaci da cydia nije dobro instalirana ?! Takodje i dalje No service. Znaci ovo vec pocinje da me nervira, vise od 5 sati pokusavam i nikako ne ide...

I jebeno sam uspio i to sa redsn0wom, ali sam skinuo novi i odradio na lap topu i sve je proslo kako treba...

EDIT : Jedino sto sada ne radi, jeste internet. Znaci zakacim se na wi fi sve normalno al kad hocu bilo koju stranu da otvorim ili da update ono u cydiji nece. Ne znam sta da radim vise.

PTR
26-02-2012, 14:13
probaj hard reset za taj wifi meni se desavalo isto .. a restore ti nije uspjesan bio zbog kompa siguno :)

zvercic
26-02-2012, 15:32
Ponovo sve danloaduj i ispocetka