PDA

View Full Version : Acer Emachines e732g,i3,amd radeon hd6550m 1gb



3gs
23-02-2012, 14:02
Znaci instalirao bi lion na njemu ako je moguce...

imao sam iskustva sa asusom i uspeo sam ali snow leopard
e sada ovde ispred mene imam acera ovog i hteo bi da se poigram malo

koji iaktos da skinem ako moze neki link ka njemu da li u njemu ima onako driveri kada se instalira?
tojest da li ima odma i onaj bootloader u njemu da ne moram da instaliram naknadno...

ako se drukcje radi ili butuje ako mozete da mi objasnite... voleo bih da kada narezem lion da se sa njega butuje ako je moguce posto jako malo imam iskustva sa butovanja sa flesa itd...

znaci
acer emachines e732g
4gb rama
intel i3-370m
amd radeon graphics hd 6550m 1gb
ako treba nesto jos da kazem...

i to je to za sad

Byakuya
23-02-2012, 14:09
Samo da pohvalim...prvi korisnik koji je procitao temu iznad i napravio novu u skladu sa tim...

3gs
24-02-2012, 05:04
E ovako uspeo sam l2 da instaliram...
1)E sada mi je problem,kada mi je ukljucen graphic enabler lap top nece ni da se upali tojest izvrti jabuka i pojavi neke linije kao da mi je crkla graficka
Ae ja iskljucim tamo izstikliram da mi to ne instalira,lap top se upali
2) zvuk mi sa svih onih tamo u listanju pre instalacije ili ne radi ili zakuca u paljenju lap topa na jabuci ili opet ukljucen mikrofon do kraja i stvara se mikrofonija koju ne mogu ukloniti jer kada pokusam u settingsu zapuca...
3) wifi isto probao sve one sto nudi sistem ponaosob tojest ima samo 2 mogucnosti i ne radi
4) ne radi mrezna uppste isto sve probano tamo u instalaciji odma na pocetku svaki ponaosob
5) najglavnije ne mogu da pridjem particiji da bi upisao ono graphic enable.... :( probao sa show all my files tako nesto sto dolazi uz instalaciju ali ne pomaze....

@noname
Ili bilo ko... Imate ideju ili da se batalim.... Ne planiram da se nerviram,evo 4h je do sad nisam nista uradio a ako mi neko ne pomogne ostavljam se ovog


da navedem u pitanju je ovaj lap top

Processor: Intel Core i3-370M 2.4GHz, Hyper-Threading, 3MB Intel Smart cache, 32nm
Chipset: Intel HM55 Express
Memory: 6GB DDR3 1066MHz
Hard disc: 640GB SATA II 5.400rpm
Display: 15.6 incha WXGA HD CineCrystal Glare 1366x768
Graphic card: ATI Mobility Radeon HD 6550M 1GB DDR3
CD/DVD: DVD Super Multi DL
Speakers: High Quality speakers
Network card: 10/100/1000Mbps (Gigabit) LAN
Wireless: Acer InviLink Nplify IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi
Operating system: Linux Linpus Lite Moblin
Connectors: Card reader 2-1, HDMI, VGA D-sub, 3xUSB 2.0, RJ-45, 2x3.5mm audio (1x headphone, 1x microphone), 1.3 MPix web cam with integrated microphone
Others: Kensington Security slot
Battery: 6-cell Li-lon

noname
24-02-2012, 17:30
Teško da ćeš samo sa GraphicsEnabler-om da pokreneš tu grafičku...... Treba ti i ATY_Init.kext, zatim najverovatnije ćeš morati da dodaš svoj Dev/Vendor ID u ati6000Controller.kext, zatim treba ti kompatibilan bootloader i najverovatnije Bios dump za tu grafičku.... I ako uradiš sve to kako treba, opet nema garancije da će ti grafička raditi...


Za zvuk isto, moraš da prepravljaš info.plist za voodoohda ako imaš kernel panic od njega.

Za ostale uređaje moraš da ostaviš tačne podatke, (+dev/vendor id) ako misliš da nađeš odgovarajući kext. Ne razumem kako si mogao da nasumice dodaješ drajvere...

3gs
24-02-2012, 17:36
e ovako nisam nasumice dodavao drajvere vec sam googlao za svaku komponentu.. jedino sto mi radi jeste ono ps/2 za keyboard i misa... sve ostalo ne radi..
probacu nesto sa tom grafickom to sto si ti napisao... definitivno graphic enabler ne pomaze ne dobijam kernel panic vec samo kao razbijen da mi je display XD

kod zvuka dzabe mi kernel panic ae bar to da pokazuje... nego ja lepo instaliram radi zvuk ali mikrofonija ubija i kada udjem u podesavanja za mic zapuca se taj prozor
ili tamo gore kada smanjujem isto se zapuca...

kako da nadjem te sve podatke ? za uredjaje na lap topu....elem camera jedino radi lepo XD

ja imam problema sa wifi i na win7 jer nema drajvera za moj acer pa moram od lenova koristiti XD

noname
24-02-2012, 17:39
Imaš System Info app na kexts com. Wifi je najteže podesiti. Ako imaš problema na win-u sa njim, mislim da nema šta da tražiš za Mac OS X...

3gs
24-02-2012, 17:55
ma nemam problema jednostavno samo nema drivera acer za moj model... i koristim od lenova...
onaj asus je radio extra sve sam podesio... ovaj acer je tesko sra..ce

pa samo wifi grafa i zvuk treba... :) citao sam po google da je neko instalirao bez problema na moj samo zvuk nije uspeo...
http://www.osx86.net/10-7-lion/13732-need-help-please-install-issue-audio-driver-intel-ibex-pch-wiht-realtek-alc272.html

s (http://www.osx86.net/10-7-lion/13732-need-help-please-install-issue-audio-driver-intel-ibex-pch-wiht-realtek-alc272.html)amo mi nije jasno to oko AMD Radeon HD 6550M (used from installer 48xx kext with framebuffer Duckweed works like a charm)
instaliram ja 48xx kext pri instalaciji cekiram.... ali ne znam taj framebuffer