PDA

View Full Version : Problematika otključavanja 3G-a



sokiss
23-02-2012, 11:32
70% postova na ovom delu foruma za 3G mogu da se objedine u jedan post, kada bi neko hteo to da uradi, ovim putem apelujem na forumaše dobre volje da postave sve opcije za probleme koje muče korisnike iPhone-a 3G.

Znači pod 1. Ultrasn0w puca prilikom instalacije ili kada se instalira ne može da nađe mrežu, znači razlog tome je što: ultrasn0w 1.2.5 može da otključa samo baseband 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, 06.15.00 ako nemate navedeni baseband, nemoguće je otključati taj iPhone za našu mrežu, može da radi samo sa SIM karticom mreže sa koje je skidan tj od operatera od koga je kupljen.

Moguće rešenje je: Downgrade basebanda na neki od navedenih na ultrasn0w-u, pa način na koji se radi........., mogući problemi: prestanak rada GPSa, prestanak rada WiFia,..... i ostalo, takođe jedno od rešenja je Upgrade na noviji baseband, pa postovati način na koji se radi, takođe mogući problemi: to i to.....

i na taj način objasne sve opcije koje postoje za rešenje jailbreak-a, verzije softvera, pravljenje ili skidanje već napravljenog customa, svi linkovi na ovom delu foruma su mrtvi, bilo bi dobro ih obnoviti, takođe i ovo gore što sam napisao, moguće opcije otključavanja i sve ostalo što je potrebno, siguran sam da ima ljudi koji pokušavaju da otključaju i simfree zato što ne znaju termine koje ljudi na ovom forumu koriste niti način kako da provere određene stvari, forum postoji kako bi ljudi razgovarali i lakše rešili probleme koje imaju sa raznim stvarima, ja znam da ljude koji se razumeju u ove stvari smara da pišu i objašnjavaju stvari koje su za njih proste ali i oni su se našli u takvoj situaciji kad su zavisili od nekog, bilo da je to auto mehaničar, zidar ili neko treći, jako puno ljudi ima 3G iako je zastario i dobro bi im došla pomoć

Ja se ne razumem dovoljno dobro u ovu temetiku i iz tog razloga neću da pišem da nebi nekom odmogao a ne pomogao.

Verujem da će tema o gore navedeom nekom oduzeti sat vremena kucanja ali će pomoći velikom broju ljudi koji će provesti pola sata čitanja umesto 10 sati tumaranja okolo.

Hvala unapred ljudima dobre volje.

grux
23-02-2012, 16:01
Glasam za tebe, samo se malo saberi! :D

sokiss
27-02-2012, 19:31
Neverovatno je da niko neće ništa da napiše. Čemu služi ovaj Forum?

technobuba
27-02-2012, 20:17
Pa potrudi se malo da skontas terminologiju! Sto se tice svega za 3g imas na forumu! Nije tesko naci... Za ostalo Google je tvoj frend!