PDA

View Full Version : iPhone 3G u haosu! HELP



bravo88
22-02-2012, 15:00
Imao sam iPhone 3G sa 4.2 softverom, i na njemu nije hteo da radi WIFI, jedva je nalazio mreze i to bas ako se priblizim ruteru, pa ni tada! a i kad jeeedva nadje mrezu nece da se konektuje. Takodje nisu htele ni neke aplikacije na njemu, recimo facebook nije hteo da se pokrene, viber mi je govorio da ne moze da se poveze sa internetom (a safari npr radi normalno) i jos par takvih aplikacija, pa sam resio da downgradujem na 3.1.3.

Nasao sam tutorial na googlu
(evo linka: http://www.iphonehacks.com/2010/07/how-to-downgrade-iphone-3g-from-ios-4-to-iphone-os-3-1-3.html )
i pratio sve korak po korak! Bio sam dosao do trenutka kad sam instalirao taj 3.1.3 softver, iTunes mi je prijavio tu gresku 1015 kao sto pise u tutorialu, ja kliknem ok, i kad sam pokrenuo taj RecBoot (sa sve Microsoft NET.4 i tim Libusb prethodno instaliranim) on me ladno iskulirao! Kliknem na exit recovery mode, ukljuci se crni prozorcic gde kaze da ga kao iskljucuje iz recovery-a ali se nista ne desava! I tel ostane u recovery iz koga ne mogu da ga iskljucim!

Pa sam googlao i googlao i goooooglao i glava me zabolee... ubacio sam mu neki snowbreeze koji mi je "ispeko" neku cudnu verziju 3.1.3 softvera koji umesto apple logoa ima pahulju, i iphone na njemu ni mrezu nije imao! poludecu... upravo mu radim official update preko itunes-a na 4.2.1 bar telefon da mi radi....... jel ima neko neki savet? Ne znam da li je tel jailbreakovan, otkljucavan, simfree i sl kod mene je tek par dana..... jedino sto znam da sa sluuuucajno video jeste da mu je taj neki bb 6.15 tako nesto VALJDAA nisam siguran!

NikolaSRB
22-02-2012, 15:23
Ako je 6.15.00 moras kada pravis custom da uradis ponovi selektovanje ipad baseband. A ne mozes na tsj stavljati oficialni,samo custom. Znaci uvek selektujes ipad baseband.

bravo88
22-02-2012, 15:39
A kako druze? Jel ima ovde neki tutorial? Samo da napomenem da maltene krecem od nule, nisam nista sacuvao dok je radio fon, cujem spominju se neki hshs fajlovi i sl. Dajte mi bilo koji softver da ubacim samo da mi radi fon :(

NikolaSRB
22-02-2012, 15:57
Ovako treba ti za 3g 4.0 ali bez multitaskinga. To ces naci na netu,treba ti snowbreeze koji ce raditi sa tom verzijom ios,da napravis svoj custom. U kome ces ostiklirati opcoju ipad baseband ako je tvoj vec na njemu. I posle toga uradis restore, sa cydia skines ultrasnow i zoves opet.

bravo88
22-02-2012, 16:07
znaci da skinem sa neta iOS 4.0 i da ga sredim preko snowbreeze-a? Aj sad cu pa se javljam

NikolaSRB
22-02-2012, 16:19
Upravo tako,oficijalni 4.0 za 3g i napravis preko snowbreeze. Odstikliras opciju hactivated i ipad baseband. Posle toga normalan restore. Skini obavezno ireb koji ce ti pomoci da tel stavis u DFU mode, i tiny umbrella za svaki slucaj

bravo88
22-02-2012, 16:41
Sknuo ga, i pokrenuo preko Snowbreez-a. Sad imam tri opcije, Simple mode, Expert mode, Baseband preservation mode. Na koju da kliknem?

aha snasao se,evo pravi ipsw

druze u itunes-u kaze: "The iphone "iphone" could not be restored. An unknown error occured (1601)" sta sada? na telefonu je ceo ekran beo

final edit: 1601 ili 1600 izlazi uvek, ne dozvoljava mi da mu uradim restore sa bilo koji iOS bez obzira da li je originalan ili uradjen preko snowbreeza, znaci 20 puta prebacivao u DFU pa izlazio i opet i sve isto, error 1601 a ekran na fonu beo... pokusao sam i na drugom kompjuteru koji ima win xp, tamo pokazuje error 1600... ne znam sta vise da radim, ne dozvoljava da odradim restore. ne pomaze ni iReb-r5. tiny umrella ne ocitava da je telefon konektovan, iskljucivao/ukljucivao itunes koji je updejtovan na finalnu verziju, menjao usb portove, menjao kompjutere...

NikolaSRB
22-02-2012, 19:31
Ok, uradi sledece, idi u my computer/windows/system32/drivers/host,to otvoris sa notepad i poslednju stavku izbrise. To je ono da editujes host file

bravo88
22-02-2012, 20:01
pronasao hosts i uradio to, otvorio kroz notepad i obrisao poslednju stavku,pisalo nesto # apple bla bla, obrisao sam samo poslednji red ali nije upalilo, ponovo mi prijavljuje gresku 1600 :/

NikolaSRB
22-02-2012, 20:05
Onda ne radis dobro preko ireb,nije dfu. Poslao sam ti pm

bvucetic
24-02-2012, 19:33
Nisi usao u PWNED DFU ?
Za custom FW ti treba Pwned DFU Mode ...

bravo88
27-02-2012, 02:14
Samo da javim da sam uspeo na kraju, ono je strasno bilo! :) na kraju sam morao da promenim kompjuter, i na drugom kompu je uspelo.

Ono sto sam skontao (mozda gresim ali meni je tako ispalo) jeste da je i moj komp i taj drugi komp uspesno podizao iOS-e na telefonu preko iTunes-a kad god sam hteo i koliko god puta sam hteo dok nisam podigao prvi iOS koji je "ispecen" u Snowbreeze-u. Nakon toga mi je prijavljivalo gresku 1600 ili 1601 za svako drugo podizanje iOS-a ili bilo kakvu vrstu restore-a bilo kakvog iOS-a. Ja sam dva dana se udarao po vugli zasto mi prijavljuje te greske i zasto mi telefon zaglavi sa belim ekranom po izlasku iz DFU mode-a, dok nije ispalo da je tako. Ubacivao sam u DFU preko iReb-a, koristio tiny umbrella, sve kako treba ali greske su izlazile i izlazile. Na kraju sam na mom lapu reinstalirao windows i posle sam mogao da se igram sa restorom koliko sam hteo i na kraju resio da ostavim iOS 4.1. Vise mi se svidja kako radi 3.1.3 ali retko koje aplikacije mogu instalirati na njemu, pa sam se odlucio za 4.1. Sada uzivam, iPhone radi super (voleo bih da je brzi, ali ipak je 3G... kolko pare tolko muzika) :)